Tornádo - Pomsta nebes (TV film)

• Německo

Tornado - Der Zorn des Himmels

Tornádo - Hnev nebies

Drama / Thriller / Akční / Katastrofický

Německo, 2006, 2x90 min

• Orlau32

Prokristapána, proč udělal z této ptákoviny režisér 2 dílný film ? Vše, co tím chtěl říci (včetně absolutně neschopné mladé lékařky) by se dalo natočit za 40 minut. Zbyly čas herci prochodili od ničeho k ničemu. Dejme tomu, že by skutečně tornádo tohoto druhu postihlo střední Evropu, pak by jistě napáchalo nedozírné škody a nezanechalo po sobě pár rozlámaných prken a převracených stoliček. Chápu, že Němci asi nemají takové možnosti jako finanční magnáti Hollywoodu, ledacos by se dalo odpustit... ale nudu u katastrofického filmu prostě odpustit nelze.Myslím, že 1* je akorát z úcty k promrhanému filmovému materiálu.(28.11.2007)

• Haymar

Na direct-to-TV to sice zas až takovej průser není (a díky tomuto povědomí překousnete i šílené triky, herce a scénář), ovšem až do té doby, než (jako já) zjistíte, že to má 3 hodiny a že je to nehorázně sprostě vykradenej Twister (chudák DeBont)! Herr Emmerich moooc dobře věděl, proč šel točit filmy (svého oblíbeného žánru) raději za velkou louži...(17.1.2010)

• animaxis

Takových filmů jsem viděl tisíce a už mě to vážně nebaví.Postup při takových filmech je ten,že nejdříve všichni žijí běžný život.Pak si frajer u počítače všimne že se blíží abnormální bouře a pak se konečně děje to na co všichni čekáme.Z bouře se stane obří tornádo i když je to v takové rychlosti fyzikálně nemožné a všední život se mění v peklo při němž uvíznete i ve výtahu.Po filmu 2012 už dávám těmto filmům pravidelně odpad,alespon dokud z tornáda neudělají mlhu nebo jen obří bouři.Bylo by to logičtější a nebyl by tam jen řev ale i tajemnější atmosféra než v zaseklém výtahu!(19.8.2013)

• NikoKovac

Katastrofické filmy mají většinou stejný scénář v tom, že nějakej chlápek, co vystudoval meteorologické jevy v zahraničí, se vrátí a náhodou kdesi na monitoru najde hrozící nebezpečí. Nikdo mu nejdřív nevěří, ale jak to nastane, tak ho všichni prosí o pomoc. Tornádo/hurikán/tsunami/zemětřesení/sopka/godzila (dosaďte dle libosti) pak zničí všechny známé památky ve městě, ale nakonec to v poslední chvíli ustane, všichni hlavní přežijí a konec. To i Titanic je katastrofičtější než tyhle slátaniny. Možná by stálo za to natáčet katastrofické filmy jen podle skutečných událostí a nevymýšlet si obrovská tornáda v Německu, velkýho dinosaura v USA nebo sopečné činnosti bůhví kde na světě. Pak to totiž vždycky bude končit hodnocením "odpad!".(22.5.2013)

• Wacoslav1

Tohle nemecky tornado neni zas tak nejhorsi je treba vzit v potaz ze nemci maj prachy na slusny triky takze bejt to jenom o tornadu dal bych i tri co mne ale nudi jsou prave takovyto trihodinovy televizni spektakly kde se ovsem dve hodiny jenom zvani samozrejmne ze twisterovi to nesaha ani po kotniky ale v ramci zanru a hlavne v zaplave vsech tech nicivych vetrnych atomovych a podobnych tornad asi druha nejkoukatelnejsi zalezitost(20.12.2011)

• - Natáčelo se v Berlíně v Německu. (willy1)