Tornádo - Pomsta nebes (TV film)

• Německo

Tornado - Der Zorn des Himmels

Tornádo - Hnev nebies

Drama / Thriller / Akční / Katastrofický

Německo, 2006, 2x90 min

• Haymar

Na direct-to-TV to sice zas až takovej průser není (a díky tomuto povědomí překousnete i šílené triky, herce a scénář), ovšem až do té doby, než (jako já) zjistíte, že to má 3 hodiny a že je to nehorázně sprostě vykradenej Twister (chudák DeBont)! Herr Emmerich moooc dobře věděl, proč šel točit filmy (svého oblíbeného žánru) raději za velkou louži...(17.1.2010)

• Malarkey

Já si nedám říct a komentář k tomuto patosu s radostí napíšu. Nedělní večír, osmá hodina a na televizi Nova právě začíná dvoudílný cyklus z Německé produkce s názvem Tornado - Pomsta nebes. Jak nebezpečně znějící název. Jak nebezpečně nebezpečný film, jenž nebezpečně rozhořčí nejednoho diváka. Tak nějak bych to pojmenoval já, minimálně pod čarou. Efekty, že byly zajímavé? Já snad typicky dodám jen. Zase Němci natočili plískanici, která nám brzo spadne na hlavu. Zbytečný strašák? Snaha o zájem obyčejného diváka, připravit se na cokoliv nebo snad snaha o záchranu života na Zemi? Bůhví co, dobrý film určitě ne, ale to se od toho snad ani čekat nedalo.(27.11.2007)

• Orlau32

Prokristapána, proč udělal z této ptákoviny režisér 2 dílný film ? Vše, co tím chtěl říci (včetně absolutně neschopné mladé lékařky) by se dalo natočit za 40 minut. Zbyly čas herci prochodili od ničeho k ničemu. Dejme tomu, že by skutečně tornádo tohoto druhu postihlo střední Evropu, pak by jistě napáchalo nedozírné škody a nezanechalo po sobě pár rozlámaných prken a převracených stoliček. Chápu, že Němci asi nemají takové možnosti jako finanční magnáti Hollywoodu, ledacos by se dalo odpustit... ale nudu u katastrofického filmu prostě odpustit nelze.Myslím, že 1* je akorát z úcty k promrhanému filmovému materiálu.(28.11.2007)

Jestli ta ženská byla slepá tak já sem císřovna. Bože co sem si myslela? Druhou část sem nedala. To budu raději tlouct hlavou o zeď než skouknout další "americkou", levnou, debilní, trapnou a já nevím jakou ještě kravinu, která má popsat obrovskou katastrofu a naprosto neúspěšně se snaží napodobit většinou už tak dost strašné Americké ptákoviny. Bože to byla ale debilita!!(12.3.2013)

• Nivenx

Na tv film to i ušlo. Viděl jsem to na nově a film byl vysoce tupý a bez naděje z toho něco vytřískat, ale já se neustále smál. Pro mě to byla spíše komedie a jak ten blb uniknul z tornáda tím, že ho to vzalo i se stanem a pak ho to vyplivlo jinde, kde hulil, tak to byla tak debilní scéna, že jsem se musel smát.(5.8.2014)

• - Natáčelo se v Berlíně v Německu. (willy1)