Tornádo - Pomsta nebes (TV film)

• Německo

Tornado - Der Zorn des Himmels

Tornádo - Hnev nebies

Drama / Thriller / Akční / Katastrofický

Německo, 2006, 2x90 min

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +některé záběry, občas napínavé -televizní, minimalistické na to že to je katastrofický film(málo prostředí, málo zničeného Berlína)/// Hmm, bojuju s tím, kolik tomuhle dílku vlastně dát. Je silně televizní, a tak mu jste ochotni ledacos odpustit. Ale už méně jste ochotni odpustit tvůrcům, že se do něčeho takového vůbec pouštěli, zvláště když k tomu nemají rozpočet. Prostě a jednoduše na německou verzi snímku Den poté raději zapomeňte. Přesto kdo snese právě tu TV bariéru, dočká se několika zajímavých záběrů, a musím napsat: samozřejmě i záběrů likvidace Berlína. V mích očích však sníkem sráží spousta keců mezi jednotlivíma postavama. Více se zde řeší vztahy otce se synem, kamaráda s kamarádem. Na řadu příjde i něco jako romantika a láska a já mám někdy pocit že se dívám na špatný vtip. Ale musíme si uvědomit, že si díváme na Německý film a ten jak známo mívá jisté charakteristiky."To byl silnej matroš, příště budu míň hulit" řekl borec hned potom co ho sundali ze stromu, kterýžto si s dýmkou ve stanu dělal dobře (rozuměj, kouřit trávu) a potkal se s tornádem./// Celkem 54%///(10.1.2008)

• Nivenx

Na tv film to i ušlo. Viděl jsem to na nově a film byl vysoce tupý a bez naděje z toho něco vytřískat, ale já se neustále smál. Pro mě to byla spíše komedie a jak ten blb uniknul z tornáda tím, že ho to vzalo i se stanem a pak ho to vyplivlo jinde, kde hulil, tak to byla tak debilní scéna, že jsem se musel smát.(5.8.2014)

• Lateef

Matthias Koeberlin vypadá jako zfetovanej Libor Bouček z noční show VyVolených a za celých 180 minut nepředvede jedinou obličejovou grimasu. Příběh je zcela evidentně béčkový, doplňují ho naprosto nevhodné a jednoznačně rozpoznatelné autentické záběry skutečných tornád a je sice ukrutně natahován, ale na druhou stranu jsem se nijak výrazně netrápil během jeho sledování. V druhé půli se konečně objevují i nějaké ty kroutící se "pomsty nebes", vcelku obstojně vizuálně zpracované. Film nemá finále a závěr obsahuje totální nesmyslnost. Půl hodiny vzdušný trychtýř rotuje ulicemi Berlína, aby se pak zastavil před telekomunikační věží, pocuchal vlásky hlavním postavám a v mžiku se rozplynul. Jak říká Matthias: S tímhle běžte do prdele!(26.11.2007)

• Pepinec

Hurvínkova představa o válce není nic proti tomu, jak si Němci představují katastrofický megafilm. Uprostřed Evropy se vylíhne hejno tornád a vzruší to všehovšudy jen jednoho blonďatého bambulu, který má ke vší smůle zrovinka rozhárané vztahy rodinné, partnerské i pracovní, takže ho chudáka všichni poslouchají asi jako puberťáci svoji mámu. Navíc je zřejmé, že logika scénář ani neviděla a napětí od něj dalo ruce pryč po jezeďácké vsuvce s traktorem, kde si patrně natáhlo přitahovač divákovy pozornosti. Ta jedna hvězda je pro mě, aby bylo jasno, protože za ty tři hodiny u telky si ji fakt zasloužím!(11.3.2013)

• animaxis

Takových filmů jsem viděl tisíce a už mě to vážně nebaví.Postup při takových filmech je ten,že nejdříve všichni žijí běžný život.Pak si frajer u počítače všimne že se blíží abnormální bouře a pak se konečně děje to na co všichni čekáme.Z bouře se stane obří tornádo i když je to v takové rychlosti fyzikálně nemožné a všední život se mění v peklo při němž uvíznete i ve výtahu.Po filmu 2012 už dávám těmto filmům pravidelně odpad,alespon dokud z tornáda neudělají mlhu nebo jen obří bouři.Bylo by to logičtější a nebyl by tam jen řev ale i tajemnější atmosféra než v zaseklém výtahu!(19.8.2013)

• - Natáčelo se v Berlíně v Německu. (willy1)