Lyricko-humoristický televízny film o tom, čo sa sníva našim mamám. (RTVS)

nascendi

Radošincom sa nepodarilo, ku škode ich obdivovateľov, uchovať svoje hry pre budúcnosť. Paradoxom je, že aj to málo, čo nakrútili, nie je reprezentatívne a najvydarenejšie. Je to škoda, pretože návštevníci ich predstavení sa postupne pominú a ich potomkovia nezískajú z kníh a CD predstavu o fenoméne RND. Aj dedinský sen budú inak vnímať pravidelní návštevníci predstavení a inak diváci, ktorí sa s RND stretávajú iba prostredníctvom TV obrazovky. Ja našťastie patrím skôr k tej prvej skupine a preto chápem nechápavý pohľad identifikujúci príslušníkov tej druhej. ()

Marina111

Škoda -preškoda takéhoto spracovania, ktorému sa podarilo znechutiť mi inak veľmi vtipné a vydarené repliky tak typické pre RND... Katarína Kolníková rolu ženy snívajúcej svoj posledný Dedinský sen zvládla výborne, ako by ani nebola herečkou, ale "obyčajnou" starou pani, ktorej ktosi bez jej vedomia nainštaloval kameru do domu (komplimnet), ale, žiaľ, práve taká bola aj kvalita obrazov (výčitka). Vidieť však tento príbeh v ochotníckom, nie TV prevedení, zrejme na mňa spraví nezabudnuteľne výborný dojem. ()

*CARNIFEX*

"Ked sa dvaja lúba, a šecca im brána". Snímok pod "rúškom" Radošinského naivného divadla, plný "múdra", ktorý dáva jeden veľký ZMYSEL. Takéto filmy už dnes točia iba "bratia od vedľa", smer západ .. ()

Don Maty

Nesmieme zabudnúť, že originál je rozhlasová hra. A tá vyzerá predsa trošku inak ako film. Príbeh v úzadí, ale prečo ma pri každej Kolníkovej výstupe prebrali zimomriavky? Prečo sa mi slzy tlačili do očí pri Kolníkovej od ľútosti a pri Štepkovi od smiechu. RND je jedno z mála divadiel, ktoré emócie, nech sú akékoľvek vygraduje do úplneho maxima. Mám za sebou možno iba jedno predstavenie v divadle a už s novými hercami. Fenomén pôvodného RND ma ani nepošteklil. Ale nech Štepka a ostatní vytvorili čokoľvek, bolo to skvelé. A prívlastok "naivné"...Oproti Kolníkovej môžu ísť hollywoodske esá do zadku to mi verte...4* ()

sellsakul

Keďže som vyrastal na dedine, tak prostredie a život, ktorý bol v tomto filme predstavený, je mi veľmi blízky a musím povedať, aj keď som nevyrastal na dedine v 80.-tych rokoch, tak poniektoré praktiky sa uchovávajú na dedine do dnes. (Príhovor trénera k futbalistom) :D A pre mňa pamätná hláška: Oznam starostu obce: "Autobus, čo nás bude odvážať na okres na rontgenovanie, bude pristavený pri kultúrnom dome a nie pri hostinci ako minule, lebo potom sa zle rontgenuje". :D :D :D ()