Sestup do pekel

Jacques Bufnoir

Kostýmy:

Mic Cheminal
  • Rockerman

Zmatený, chaotický a v první polovině strašně nudný příběh o jedné manželské krizi postaršího chlapa a mladičké a nádherné ženy. Ve druhé půlce přece jen přišla nějaká zápletka, ale všechno je natočeno tak nějak neuměle a nezáživně. Jedna hvězda za to, jak podobná zkušenost s přepadením oba manžely nakonec sblíží. No a druhá samozřejmě za úchvatnou Sophii, která ve svých dvaceti letech měla dokonalé tělo a ráda jej ve svých filmech ukazovala, k velké radosti nás, milovníků krásy žen.(18.3.2013)

• Chrustyn

Chcete vidět mladičkou a nahou Sophie Marceau? Pokud ano, můžete se podívat, ale těch pár záběrů na prsa, za těch 90 minut nudy nestojí.(9.8.2013)

Hodně hezká Sophie v jedné ze svých mnoha mladistvých nahých rolí, a dost velká tropická nuda, kterou ani Claude Brasseur upíjející se zřejmě jamajským rumem nemůže obrátit k lepšímu. Ale ruku na srdce chlapi, kdo mu ji v tom filmu nezáviděl? Ani nevím, proč jsem to zapomněl ohodnotit, tenhle film jsem viděl už rok dva zpátky.(7.1.2014)

Hodně expresivní a sugestivní obraz manželské a tvůrčí krize. Prostředí tropů vytváří skutečně intenzivní pocit "pekla". To dusno úplně cítíte. Claude Brasseur je v roli spisovatele - alkoholika v tvůrčí krizi vynikající, naprosto přesvědčivý. Sophiea Morceau je božská a šílená zároveň. Přesně ten typ co dokáže chlapa úplně zničit. Příběh sám o sobě není až zas nijak zvlášť objevný. Největší předností filmu je určitě atmosféra a emoce. V něčem mi připomíná film Hořký měsíc. Rozhodně stojí za vidění. 80%.(25.2.2008)

Čekal jsem od filmu více, než jsem dostal, příběh i zpracování je dobré, neublíží ani nenadchne. Jediné co je z filmu cítit je všudypřítomné dusno, které se kumuluje v manželském vztahu, podpořené horkým klimatem Haiti a toto hutné dusno se na mě pomalu přenášelo, jenže až příliš pomalu...(26.11.2009)