Fanfan

Fanfan

Zmyselná Fanfan

Komedie / Romantický

Francie, 1993, 85 min

Strašná škoda toho závěru! Kdyby ten konec Francouzi "nepoameričtěli", byl bych sáhl po plném počtu hvěz! Bezesporu je to krásný a poměrně neobvyklý film. Alexandr trpí zvláštní fóbií. Svou milovanou Fanfan (nádherná Sophie Marceau) si chce udržet, ale aby mu nezevšedněla, tak odmítá veškerý fyzický kontakt, včetně polibku!!! Má trauma z dětsví, kdy si u jeho matky podávali dveře muži, jako na běžícím pásu.Takovýto vztah, nevztah se Fanfan nemůže líbit a zdá se, že vše spěje k tragickému závěru. Právě ve chvíli, kdy Alexandr začíná číst prakticky dopis na rozloučenou, já uvažuju o 5ti*, protože tak by to logicky skončit mohlo. Bohužel nebylo tomu tak, viz.výše. Přesto je to velmi pěkný film, zvláště nápad se zrcadly, kterými přepaží Alexandr svůj a Fanfanin byt, je vynikající!!!(21.3.2011)

Přiznávám, že můj vztah k tomuto filmu je natolik niterní, že nemohu zaručit objektivitu svého hodnocení 😉. Pokud Vám ovšem život dopřeje takovou míru štěstí, že Vás obdaruje setkáním s Femme fatale (Ženy s Homme fatale 😊) a opojeni láskou protančíte v rytmu valčíku noc ve Vídni, budete film Fanfan zbožňovat stejnou měrou, jakou ho zbožňuji já.(18.1.2019)

Ještě, že jsem nečetl obsah dřív, než jsem na to koukal. Buď jsem nepozorný, ale až v úplném závěru se dozvíme, že "když bylo Fanfan patnáct, vzala si její sestra, dvojče, život. Od té chvíle žila za dva." Vlastně, zaznělo tam, že to bylo dvojče a bylo jí 15 ? Babička do telefonu říká, že před 15 lety skočila do Seiny. Stejně jako přelétavá Alexandrova matka. Dvě zásadní věci k pochopení pointy filmu vědět na začátku ? Ale budiž, je to slušný film. Pochopitelně se Sofií.Takže 65 %.(30.4.2020)

Poněkud pozapomenutý a utajený klenot francouzského romantického filmu. Kdo je fandou tohoto žánru neměl by si tento film nechat ujít. Sophie hraje osudovou ženu v životě mladého muže příliš znuděného svojí přítelkyní a její rodinou. Hledá něco jiného, utajenou známost ale zároveň nechce být nevěrný svojí přítelkyni, tak se se Sophií stýká ale rozhodne se, že se jí nikdy nedotkne, že vše se bude odehrávat pouze v rovině čisté metafyzické lásky. Na konci filmu hraje důležitou roli celostěnové zrcadlo, jaké mívají tanečníci v tělocvičnách. Což je vůbec jeden z nejlepších voyaerských příběhů. V příběhu lze najít vliv Polanského Hořkého měsíce, což pro mě není nejlepší vizitka,ale paralela na erotičnost tohoto filmu je tu znatelná.(15.10.2003)

Opět jeden snímek, který ničím příliš nevymyká z šedého průměru. I když je z francouzské provenience, byl jsem zklamán. D8 se na to sice dívat, přináší ale jen málo toho opravdu citově chytlavého a romantického. 65%. Pro mě je toto hodnocený film v pořadí 500 a to 19.6.2010, kdy hodnotit jsem začal 1.1.2009 a za první rok jsem ohodnotil přibližně 400 snímků.(20.6.2010)