Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když Alexandre náhodou potkal v domě svých společných příbuzných krásnou Fanfan, velmi rychle pochopil, že tahle nepředvídatelná vitální dívka prahnoucí po životě, je jeho životní láskou. Že je jedinečná a přitom jakoby byla všemi ženami, po kterých kdy toužil. Ačkoli cítí, že přitažlivost je vzájemná, nemá odvahu podvést nebo dokonce opustit Lauru, se kterou už dlouho žije poklidným životem, který se nenápadně stal nudnou rutinou. Touží totiž po stálosti a má panickou hrůzu z toho, že by jednal stejně jako jeho přelétavá matka. Současně se však nedokáže vzdát blízkosti Fanfan a proto se rozhodne udržet si dívčino přátelství za každou cenu, ale ovládnout přitom touhu, která ho spaluje. Když bylo Fanfan patnáct, vzala si její sestra, dvojče, život. Od té chvíle žila za dva. A teď našla Alexandra, ale ať se snaží sebevíc, zdá se, že jeho rozhodnutí nedokáže nic zvrátit. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

Thomick 

všechny recenze uživatele

Fyzická láska sucks aneb Sophiina Fanfan > Perezův Fanfan. --- Vskutku netradiční, zpočátku zasněná, pak spíš do smutna laděná romance s nevinnym šmírákem, co mi drtivou většinu stopáže připomínal Haydena Christensena, a rozkošně klející mrškou v hlavních rolích; potažmo s Thierrym Lhermittem v roli tak moc vedlejší, že by ho jeden snad ani nezpozoroval. :)) Sophiin rozpustilej taneček rozhodně musí patřit ke klenotum francouzský kinematografie. A k vytknutí tu mám snad jen lehce "telenovelí" podání dramatických scén. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Mám slabost pro romantické komedie, ale tohle není ani vtipné, ani něžné. Je to zoufalá nuda střídaná křečovitými scénami. Hrdinové jsou nevěrohodní, jednají naprosto nelogicky a zkratkovitě. Snad by se to dalo brát jako letmý vhled do života menšín, protože krásná dívka, která by se opravdu zamilovala do tak úchylného, sobeckého a zbabělého chlapíka by musela mít jen půlku mozku. No jo, já vím, že člověk se zamiluje do ledaskoho, ale tenhle příběh postrádá filmovou logiku. /24. 5. 2010/ ()

Reklama

Lukoye 

všechny recenze uživatele

Poněkud pozapomenutý a utajený klenot francouzského romantického filmu. Kdo je fandou tohoto žánru neměl by si tento film nechat ujít. Sophie hraje osudovou ženu v životě mladého muže příliš znuděného svojí přítelkyní a její rodinou. Hledá něco jiného, utajenou známost ale zároveň nechce být nevěrný svojí přítelkyni, tak se se Sophií stýká ale rozhodne se, že se jí nikdy nedotkne, že vše se bude odehrávat pouze v rovině čisté metafyzické lásky. Na konci filmu hraje důležitou roli celostěnové zrcadlo, jaké mívají tanečníci v tělocvičnách. Což je vůbec jeden z nejlepších voyaerských příběhů. V příběhu lze najít vliv Polanského Hořkého měsíce, což pro mě není nejlepší vizitka,ale paralela na erotičnost tohoto filmu je tu znatelná. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Strašná škoda toho závěru! Kdyby ten konec Francouzi "nepoameričtěli", byl bych sáhl po plném počtu hvěz! Bezesporu je to krásný a poměrně neobvyklý film. Alexandr trpí zvláštní fóbií. Svou milovanou Fanfan (nádherná Sophie Marceau) si chce udržet, ale aby mu nezevšedněla, tak odmítá veškerý fyzický kontakt, včetně polibku!!! Má trauma z dětsví, kdy si u jeho matky podávali dveře muži, jako na běžícím pásu.Takovýto vztah, nevztah se Fanfan nemůže líbit a zdá se, že vše spěje k tragickému závěru. Právě ve chvíli, kdy Alexandr začíná číst prakticky dopis na rozloučenou, já uvažuju o 5ti*, protože tak by to logicky skončit mohlo. Bohužel nebylo tomu tak, viz.výše. Přesto je to velmi pěkný film, zvláště nápad se zrcadly, kterými přepaží Alexandr svůj a Fanfanin byt, je vynikající!!! ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Ve Veselých velikonocích mne Sophie okouzlila, u Fanfan a jejího tance jsem zjistil, že jsem se do ní zcela zamiloval jako Alexandre... Úžasná romantická záležitost, místy dost dusná (krémování opalujících se Sophiiných zad atd..). Velmi okouzlující ! Skvostný byl Sophiin tanec po vylezení z vany ! Dávám tři lahvičky parfémů* * * ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama