Fanfan

Fanfan

Zmyselná Fanfan

Komedie / Romantický

Francie, 1993, 85 min

Fyzická láska sucks aneb Sophiina Fanfan > Perezův Fanfan. --- Vskutku netradiční, zpočátku zasněná, pak spíš do smutna laděná romance s nevinnym šmírákem, co mi drtivou většinu stopáže připomínal Haydena Christensena, a rozkošně klející mrškou v hlavních rolích; potažmo s Thierrym Lhermittem v roli tak moc vedlejší, že by ho jeden snad ani nezpozoroval. :)) Sophiin rozpustilej taneček rozhodně musí patřit ke klenotum francouzský kinematografie. A k vytknutí tu mám snad jen lehce "telenovelí" podání dramatických scén.(3.2.2014)

Strašná škoda toho závěru! Kdyby ten konec Francouzi "nepoameričtěli", byl bych sáhl po plném počtu hvěz! Bezesporu je to krásný a poměrně neobvyklý film. Alexandr trpí zvláštní fóbií. Svou milovanou Fanfan (nádherná Sophie Marceau) si chce udržet, ale aby mu nezevšedněla, tak odmítá veškerý fyzický kontakt, včetně polibku!!! Má trauma z dětsví, kdy si u jeho matky podávali dveře muži, jako na běžícím pásu.Takovýto vztah, nevztah se Fanfan nemůže líbit a zdá se, že vše spěje k tragickému závěru. Právě ve chvíli, kdy Alexandr začíná číst prakticky dopis na rozloučenou, já uvažuju o 5ti*, protože tak by to logicky skončit mohlo. Bohužel nebylo tomu tak, viz.výše. Přesto je to velmi pěkný film, zvláště nápad se zrcadly, kterými přepaží Alexandr svůj a Fanfanin byt, je vynikající!!!(21.3.2011)

• rikitiki

Mám slabost pro romantické komedie, ale tohle není ani vtipné, ani něžné. Je to zoufalá nuda střídaná křečovitými scénami. Hrdinové jsou nevěrohodní, jednají naprosto nelogicky a zkratkovitě. Snad by se to dalo brát jako letmý vhled do života menšín, protože krásná dívka, která by se opravdu zamilovala do tak úchylného, sobeckého a zbabělého chlapíka by musela mít jen půlku mozku. No jo, já vím, že člověk se zamiluje do ledaskoho, ale tenhle příběh postrádá filmovou logiku. /24. 5. 2010/(24.5.2010)

Opět jeden snímek, který ničím příliš nevymyká z šedého průměru. I když je z francouzské provenience, byl jsem zklamán. D8 se na to sice dívat, přináší ale jen málo toho opravdu citově chytlavého a romantického. 65%. Pro mě je toto hodnocený film v pořadí 500 a to 19.6.2010, kdy hodnotit jsem začal 1.1.2009 a za první rok jsem ohodnotil přibližně 400 snímků.(20.6.2010)

Ve Veselých velikonocích mne Sophie okouzlila, u Fanfan a jejího tance jsem zjistil, že jsem se do ní zcela zamiloval jako Alexandre... Úžasná romantická záležitost, místy dost dusná (krémování opalujících se Sophiiných zad atd..). Velmi okouzlující ! Skvostný byl Sophiin tanec po vylezení z vany ! Dávám tři lahvičky parfémů* * *(9.10.2012)