O nosaté čarodějnici (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 53 min

• WANDRWALL

Nosaté čarodějnice to nikdy neměly snadné. Ale pokud vstoupí do života prostořekému a sebevědomému mladíkovi a zapůsobí na něho výchovně, tak ať se klidně i v dnešní době objevují. Nesnáším pýchu a lidi, co si myslí, že tenhle svět je určený jen jim, a vnucují svoje já druhým lidem... Proto mám rád takové čarodějnice, která se objevila v téhle pohádce a působí tak výchovně! Díky zlepšení povahy si mladík našel i prima nevěstu. Tu pravou, kterou tolik mužů hledá! Sotva by se mu to podařilo, kdyby nepoznal nosatou Čarodějnici. jen víc nosatých čarodějnic s tak dobrým srdcem do naší reality!(29.5.2010)

Pro tzv. Hodinovky, nebo-li hodinové pohádky mám slabost a toto je jedna z těch, ke kterým se budu vždy rád vracet. Je to důkaz, jak z hodně mála (bráno po finanční stránce) lze udělat opravdu hodně moc. Kromě výtečného "Bonžorna" pana Augusty a šéfkuchaře p. Větrovce zde solidně zahrál i Ondra Havelka, přičemž ty jeho uši, ale i nosan byly opravdu nádherné :-) . Zbytek osazenstva výborně přihrává. P. S. Drak nemá chybu a perfektní namluvení skřítků panem Císlerem a spol. je taktéž úžasné.(20.1.2011)

V dětství byla tahle pohádka mezi mými nejoblíbenějšími. Nyní jsem ji po strašně dlouhé době zase viděl a neztratila pro mě kouzlo a zachovala si i ten punc nostalgie, takže pro mě jasných pět hvězd. Má v sobě poučení, rozvernost, jednoduchý fungující příběh, fajn postavičky a moc pěkné písničky. Ty strašidýlka a ukecané dračí hlavy když jsem znovu uviděl, tak jsem byl zpátky v osmdesátkách. Těch divadelních pohádek máme opravdu hodně, ale tahle je ve mně hluboce zapsaná z dob, kdy jsem ji sledoval očima dítěte. Pak to, že si člověk bere zvířecí husu, to je taky hodně neobvyklý motiv a silně pohádkový.(26.11.2016)

• jendamaty

upřímně je mi trošku záhadou, co na této zoofilní dekadentní pohádce bez sebemenší logiky zdejší uživatelé vidí a proč tak vysoké hodnocení... opravdu téměř všichni zúčastnění herci jsou skutečnými umělci a smekám před nimi, zde však svoje umění rozhodně nepředvádějí... tohle opravdu jedině jen z jakési nostalgie, mně to naprosto nic neřeklo(26.12.2010)

Hauffova pohádka O trpaslíku Nosovi tu dostává těžce na p... nebo po nose. S motivy trochu ponuré německé klasiky si tvůrci téhle kulisové hodinovky pohráli přímo pohádkově a kromě líbezné pětihlavé Emilky a nešikovných šotků se seznámíme s nejpříšernějším receptem na znojemskou omáčku české umělecké tvorby.(31.1.2011)