poster

Gui si

 • Tchaj-wan

  诡丝

 • anglický

  Silk

Drama / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Tchaj-wan, 2006, 108 min

Režie:

Chao-Bin Su

Scénář:

Chao-Bin Su

Kamera:

Arthur Wong

Hudba:

Peter Kam

Producenti:

Ming Tu

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Scénografie:

Jóhei Taneda
(další profese)
 • S.Quentin QUALE
  ***

  Duchařina trochu jinak, která mě až tak moc nenadchla. Iniciativě se meze nekladou, šak taky v žádném případě neříkám, že to byla blbost, nebo že jsem se nudil, jen mi to připadlo na konci trochu udušené. Vlastně bych to ani nenazýval hororem, spíš malinkým mysteriózním pokusem o zamyšlení nad smrtí a principy opuštění těla lidskou duší. Dá se bez problémů zkouknout, jen nečekejte žádné šoky nebo objevení Ameriky...60%(28.2.2013)

 • strougy
  ****

  Sice ne geniální kousek, ale dívat se na to samotný v bytě uprostřed noci nedoporučuju. Atmosféru to má totiž děsivou a já se pak bál si jít udělat i jídlo do kuchyně. Škoda, že děj zrovna příliš nepřekvapí (zejména by mu neškodila větší sevřenost a vyškrtnutí zbytečné dějové linie s umírající matkou) a tak film působí nakonec i celkem zdlouhavě. Ale přece jen ta atmosféra je skutečně luxusní...(11.6.2007)

 • TomStall
  *

  Tak já se přidám pravděpodobně k menšině hodnotících tohoto filmu. Zaprvé jsem nepochopil tu nosnou brilantní myšlenku, zadruhé jsou mi proti srsti ty vyčpělé "zaručeně děsivé" horrorové asijské prostředky, zatřetí nepřekousávám tu ubíjející nudu a za čtvrté jsem se chvílemi musel smát, což u horroru asi není nejvhodnější (laciné triky, ruka zabiják vylézající z hovězích nudlí a podobně..) Jak už jsem napsal, film jako celek mi prostě žádný smysl nedává, vylézá na mne halda nelogičností - a to dosti zásadních. Ale vůbec nepopírám možnost, že chyba je na straně přijímače(17.4.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Spousta lidí si u hororů často stěžuje na nedostatek originality. Já si zdaleka nejsem jistý, jestli je opravdová originalita u hororů dobrá a prospěšná věc. Gui si mi může sloužit jako prostředek argumentace. Tento film je určitě originální - klasické schéma duchařského hororu obohacuje různými vychytávkami (multifunkční Mengerova houba, hedvábná vlákna, pravidla vzniku a setrvání ducha), přičemž všechny tyto originální elementy snižují působivost elementů tradičních, které mají v divákovi vzbuzovat strach. Všechno, co je na Gui si originální, mě rušilo a vadilo. O to víc jsem si pak užíval těch tradičních strašících momentů, jako třeba "přestřelky" s policistou na silnici. Mám z toho filmu rozporuplné pocity.(7.7.2011)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Originální Film jako Prase.. Nejspíš můj První film z Tchaj- Wanu.. Nedopadl vůbec Špatně.. Způsob chytnout ducha do Mengerové Houby a Sledovat Jej.. Co dělá, Jaké má stereotypy.. Nebylo vůbec špatný, Místy super Nečekaný Efekt.. Přestřelka na Silnici s Policajty byla z celého filmu nejlepší! Konečná vyvraždovačka se mi až tak Nelíbila..Ale jedna se o Zajímavý Počin z Ásie!(16.9.2012)

 • - Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace