Gui si

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Scénografie:

Jóhei Taneda

Originální Film jako Prase.. Nejspíš můj První film z Tchaj- Wanu.. Nedopadl vůbec Špatně.. Způsob chytnout ducha do Mengerové Houby a Sledovat Jej.. Co dělá, Jaké má stereotypy.. Nebylo vůbec špatný, Místy super Nečekaný Efekt.. Přestřelka na Silnici s Policajty byla z celého filmu nejlepší! Konečná vyvraždovačka se mi až tak Nelíbila..Ale jedna se o Zajímavý Počin z Ásie!(16.9.2012)

Milé překvapení z Taiwanu s propracovaným dějem, zajímavými nápady (kostka, spray, energie, vlákno, matka v komatu) a dvěma výbornými postavami v hlavních rolích, zmrzačeným vědcem Hashimotou a agentem Tungem. Oba mi svým způsobem přirosti k srdci a pokud bych nakonec měla jednoho zvolit, tak toho, který volil život. K mému překvapení to celé nakonec dopadlo tak nějak, jak bych si přála, takže proč to neocenit.(7.2.2008)

Duchové jsou opravdu strašidelní - ty jejich oči, brr. Ale film není jen o nich, hlavně je o lidských emocích, o lásce a nenávisti a jak tenká hranice mezi nimi je. Moc se mi líbily variace na vztah syn-matka, už míň mi vyhovovalo vysvětlení okolo "kostky". A hedvábná vlákna, a chůze po stropě...prostě toho na mě bylo moc.(6.11.2011)

"Chem byť živý. Chcem byť šťastný. Chcem zmeniť svoj život. A chcem ťa vidieť každé ráno." Tak toto snáď nie je možné... Predstavte si, že si už vyše roka robíte zálusk na romantickú drámu s veľmi obľúbenou herečkou. Nerobíte si veľké nároky na film, lebo už poznáte ako to chodí - očakávania predbehnú realitu a vy ste potom sklamaný, a tak to radšej beriete s rezervou. O kvalitu filmu ani tak nejde, ide vám o potešenie oka, v najlepšom prípade na noc, spomínanou herečkou. To je všetko, čo som od filmu čakal a bol by som s tým spokojný. Film už máte v počítači dávno, titulky tiež a po tom roku sa k tomu konečne dostanete. Anotácie, obsahy a podobne pred filmom nikdy nečítate, aby bol zážitok o to intenzívnejší a jediné, čo si o filme pamätáte je, že vznikol niekedy okolo roku 2006 alebo 2007, a že sa na ňom podieľala nejaká krajina s šikmými očami, alebo sa tam odohrával dej, alebo niečo také...Preto vám úvodom prítomná angličtina a beloch nič nenaznačujú, skôr potvrdzujú... Až po čase sa vám to začne zdať divné, sama čínština, samí šikmookí, mŕtvi ako v Scary Movie, už ten fakt, že je tam niekto mŕtvy, že je to o duchoch...No ja som vám v 45. minúte zistil a potvrdil si, že toto nie je film Silk, ktorý som chcel a zmieril sa s tým, že moje zlatíčko Keira Knightley sa definitívne neobjaví. Keď som povedal doma, čo sa mi stalo, teda že som si pomýlil filmy na základe názvu, dosť ma vysmiali a mamina si hneď spomenula na jednu historku, ktorú rozprávala pani Bohdalová o tom, ako si niekto pomýlil knihu Karla Maya a okomentoval to na štýl: "Bolo mi to čudné. Štyridsiatapiata strana a žiaden indián..." Cítil som sa presne tak isto - skoro polovica filmu a Keira nikde. No trapas na sto rokov...K tomu horory vôbec nemám rád, nevyhľadávam ich a takto na noc, absolútne nečakane, to bola pálka. Čo sa týka filmu samotného, v konečnom dôsledku, vzhľadom na to, že v danom obore toho nemám veľa napozeraného, sa mi dosť páčil, napätie a strach nechýbal (netreba mi veľa), malo to svoju logiku a aj keď na duchov neverím, dokázalo ma to vtiahnuť a nepustiť až do konca. V momente slov, ktoré som citoval na začiatku, sa mi dokonca v pravom oku objavila slzička. Neviem, ako by to dopadlo, ak by som bol pripravený, aspoň na žáner daného filmu. Takto, očakávajúc slaďák s milovanou kráskou, dostanúc veľmi dobre spracovaný sci-fi horor, som zostal neskutočne perplex, zážitok sa minimálne zdvojnásobil a ja nemám problém, ako k jednému z mála v danom žánri, sa k nemu vrátiť. Má v sebe niečo veľmi originálne, za čo môžem pravdepodobne ďakovať východnej produkcii, vlastné fungovanie sveta, ktoré funguje, čo vždy nesmierne oceňujem. V konečnom dôsledku to nie je ani tak horor, ako film zdelujúci niečo neurčité, niečo pekné, niečo o živote. Film, ktorý aj keď je celý o smrti a duchoch, je v konečnom dôsledku o živote. 90%(23.6.2014)

• liuk

Ve fiktivní UAHF (Unie asijských hororových filmařů) asi platí vyhláška, která nařizuje používat nabílené děti koukající do země. Čím více bude jejich charakteristika blíže dlouhovlasé holčičce, tím lépe. A já už jsem na tenhle děsivě nestrašidelný hororový prostředek fakt alergický. Vždyť to vyčpělo už při americkém Kruhu, ne-li dříve. Aspoň že ze začátku se tam nevyskytuje vším prolézající holčička, ale uvězněný kluk (duchařský je), a tak je v podstatě detektivní zápletka, která se kvůli němu roztočí, poměrně zajímavá. Jenže pak někdo musel předsedu UAHF uchláholit, a tak se objeví zmíněná holčička, která už narozdíl od kluka má opravdu děsit, neděsí, s její pomocí má film odvyprávět něco většího, což díky mé averzi opravdu nehrozí, a vše najednou vypadá mnohem hloupěji než asi opravdu je. A nechápu, co je sci-fi na světu živých a odděleném světu mrtvých, snad jen to vlákno, které je jako nápad povedené. Ještě musím vyzdvihnout strašně vtipný záběr na divného chlápka koukajícího do země před domem, kde se odehrálo první filmové úmrtí. A poslední drobnost - jak už jsme na krásky ve filmech v podstatě imunní, tak Taiwan si propagaci ženské části své populace skrz celuloid umí zařídit setsakra dobře.(26.8.2007)

• - Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)