Ošklivka Betty (TV seriál)

• Česko

Ošklivá Betty

Ugly Betty

Škaredá Betty

Komedie / Drama

USA, 2006, 85x42 min

Jeff Beal

America Ferrera, Eric Mabius, Ashley Jensen, Tony Plana, Ana Ortiz, Becki Newton, Michael Urie, Vanessa L. Williams, Alan Dale, Rebecca Romijn, Judith Light, Kristin Chenoweth, David Blue, John Cho, Octavia Spencer, Christopher Gorham, Freddy Rodríguez, Stelio Savante, Salma Hayek, Lucy Davis, Gina Gershon, Lucy Liu, Debi Mazar, Jayma Mays, Marlene Favela, Helena Rojo, Ivana Milicevic, AnnaLynne McCord, Justina Machado, Eliza Dushku, Rhys Coiro, Darlene Tejeiro, Lisa K. Wyatt, Cristián de la Fuente, James van der Beek, Ash Christian, Greg Proops, Miranda Frigon, Rob Brownstein, Ginny Weirick, Jesse Tyler Ferguson, Andy Milder, Daniel Davis, Kevin Alejandro, Patrick Fabian, Cody Klop, Val Emmich, Lindsay Lohan, Mini Anden, Mo'Nique, Victor Garber, Laura McLauchlin, Eve Mauro, Brett Cullen, Florencia Lozano, Ava Gaudet, Arloa Reston, Kristen Schaal, Liz Torres, Victoria Beckham, Larry King, Ashley Rickards, Nikki Blonsky, Adriana Lima, Bernadette Peters, Elizabeth McLaughlin, Betty White, Ricki Noel Lander, Alexis Krause, Charlie David, Leslie Jordan, Juliette Goglia, Barry Bostwick, Kathy Griffin, Katharine McPhee, Nicholas Gonzalez, Hannah Marks, Courtney Ford, Illeana Douglas, Michael Stuhlbarg, Nolan North, Jamie-Lynn Sigler, Dylan Baker, Scott Porter, George Aloi, Quarles Antoine, Marlo Thomas, Patricia Velasquez, Mark Consuelos, Rebecca Gayheart, Bob Clendenin, Scottie Thompson, Jill Latiano, Brooklyn Decker, Aaron Tveit, Yaya DaCosta, Mykel Shannon Jenkins, Ty Jones, Adam Rodriguez, Sarah Jones, Víctor Noriega, Dale Dickey, Anisha Nagarajan, Bailey Chase, Patti LuPone, Bonnie Dennison, Cheyenne Jackson, Allison McAtee, Cleo King, Darryl Stephens, Alexander Chaplin, Brian Stokes Mitchell, Robert Thorne, Olga Fonda, Joseph Porter, Adam Ferrara, Megan Hilty, Thomas Sadoski, Max Greenfield, Heather Chase, Heather Tom, Kevin Sussman, Rebecca Wisocky, Rafael Amaya, Hamish Linklater, Laura Heisler, Arap Bethke, Jack Plotnick, Nikki Bell, Louis Lombardi, Jasmine Jessica Anthony, James DuMont, Peter McRobbie, Diane Cary, Sarah Lafleur, Christian Hoff, Lupita Ferrer, Rib Hillis, David Gere, Dylan Kenin, Teddy Sears, Carlos Leon, Omarion Grandberry, Candace Kita, Stephanie Faracy, Bryan Batt, Max Ehrich, Naomi Campbell, Rachel Maddow, Sebastián Rulli, Joanna Adler, Annika Boras, Heidi Marnhout, Philip Schaefer, Rachel Roberts, Edgar Jimz, Erin Sanders, Kelli Barrett, Kurando Mitsutake, Jordan Gelber, Sal Stowers, Enid Graham, Carla Renata, Katrina Bowden, Gabrielle Union, Jelly Howie, Liz Holtan, Kit Paquin, Donnie Keshawarz, Erin Fritch, Eric Edelstein, Andy Kreiss, Shari Albert, Carol Ann Susi, Jonathan Slavin, Mark Indelicato, William Abadie, Richard Varga, Billie Jean King, Matt Riedy, Nathanaël Maïni, Wendy Allyn, Gilles Marini, Tim Gunn, Martha Stewart, Kristoffer Cusick, Lillian Adams, Mauricio Ovalle, Jeff Clarke, Mike Faiola, Faith Prince, Stephen Keys, Ninel Conde, Arturo Carmona, Jowharah Jones, Sal Landi, Neal Bledsoe, Deanna Dunagan, Kate Miner, Brennan Brown, Ben Levin, David Norona, Elijah DeJesus, Ron Gilbert, Steve Schirripa, Ralph P. Martin, Angélica Vale, John Tartaglia, Chip Zien, Isaiah Mustafa, Fumi Desalu-Vold, Suzy Kaye, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, Kavi Raz, Zac Posen, Nadia Dajani, Chancellor Miller, Toks Olagundoye, Artemis Pebdani, Rita Moreno, José Luis Reséndez, Sara Gabrielle Paterno, James Moses Black, Tyler Maynard, Amy Lyndon, Lisa Masters, Ezra Knight, Aaron Lazar, Louis Giambalvo, Derek Riddell, Kat Sawyer, Daniel Eric Gold, John O'Brien, Adam Kulbersh, Stephen DeRosa, Larry Dorf, David DeSantos, Marco Méndez, Mark DiConzo, Sean Ringgold, Angela Robinson Witherspoon, Rod McLachlan, Lenny Venito, Tina Benko, Anjelah Johnson-Reyes, Bunnie Rivera, Josh Kelly, Joy Behar, Ryan Spahn, Lillian Hurst, Ashley Austin Morris, Danny Mora, Shelly Desai, Eva Kaminsky, Isaac Mizrahi, Shirley Rumierk, Daniel Gerroll, Matthew Wilkas, Ossie Mair, Anne Bellamy, Jeff Sumner, Christopher Riordan, Robert Parks-Valletta, Rick Aiello, Bunny Levine, Brad Lee Wind, Hank H. Kim, Ella Thomas, Victor Verhaeghe, Elisabeth Hasselback, Jeff Meacham, Fuschia!, Judy Gold, Piter Marek

Očividně většina z přítomných vůbec nepochopila, o čem seriál je. Stačí se jen mrknout na rozdíl v hodnocení jiných zemí. Ugly Betty se ani zdaleka nepodobá té známé telenovele a už vůbec ne tomu výplachu mozku, co byli schopni vymyslet našinci. Seriál právě tyto telenovely paroduje a nebere se téměř vůbec vážně, navíc je tak úžasně vtipnej a postavy si zamilujete snad všechny. Nikdy jsem to neviděl se žádným dabingem, tak nemůžu říct, jak ty vtipy vyzní u nás, ale myslím, že v dnešní době už se většina raději dívá v originálním znění. Seriál si rozhodně zaslouží nejméně tak 60-70procent. Když se chci pořádně a od srdce zasmát, pustím si Betty.(7.5.2011)

Ano, je to zkopírováno ze známé venezuelské telenovely, ale myslím, že tentokrát se to více povedlo Američanům. Ošklivka Betty v jejich podání je velmi vtipný seriál a dalo by se říct, že když nevidíte jeden díl, o něco přijdete, ztratíte dějovou linku, což u telenovel a podobně nemusíte vidět klidně 20 dílu a furt jste v obraze.(22.11.2009)

Tento seriál sa mi páči - už len kvôli ukážkam z telenovely so Salmou Hayek v prvých dieloch:-) Niekedy sa rehocem, až si aj sama sebe pripadám hlučná, niekedy je to napínavé ako koniec 1. série Prison Break a niekedy som dokonca dojatá. Také široké spektrum emócií, aké ponúka tento seriál, tu ešte asi nebolo. Navyše (a je to dosť prekvapivé) okrem tradičných intríg a patálií (a tie tiež stoja za to!) ponúka aj celkom blízky pohľad do duší hlavných postáv, a tak aj záporáci získavajú ľudský rozmer. Zvyčajne majú seriály časom tendenciu strácať pôvodný lesk originality, ale Ugly Betty stále len získava. Pod pláštikom blbých fórkov a prvkov paródie sa totiž skrýva fakt kvalitný seriál.(13.1.2008)

• Dever

Soundtrack Jeff Beal: 1. La Fea Mas Bella – Angelica Vale & Jaime Camil ,2. El Club De Las Feas – Banda El Recodo ,3. Simple – Daniela Romo ,4. Con Tu Amor – Pandora ,5. Haria Hasta Lo Imposible – El Coyote Y Su Banda Tierra Santa ,6. Sigue Tu Ruta – Graciela Beltran ,7. La Verdad – Los Invasores De Nuevo Leon ,8. Que Vuelva Pronto – Los Originales De San Juan ,9. Me Quiero Casar – Control ,10. Lucero De Mi Alma – Emilio Navaira ,11. Lo Eterno – Celso Piña(9.5.2011)

• Marek1991

Seriál, ktorý sa mi ani trochu nepáčil, humorom to tiež nebolo moje café. Naozaj tieto moderné veci niekedy nechápem, naozaj nechápem, tvorcovia asi nikdy nevideli dobrý seriál, či film, lebo toto je komerčná hlúposť na pozdvihnutie sebavedomia škaredých ľudí, aby stále nepozerali len na tých pekných hercov. Ja sa tiež nepovažujem za krásavca, ale z tohto sa mi takpovediac zdvíhal žalúdok. Scenárovo hrozné, príbehmi, dejovo, dialógmi, skrátka všetkým ma to odpudzovalo, moju chuť k novodobým seriálom musel zachraňovať Charlie Sheen v seriály Dva a pol chlapa, inak by som na ne, na dlhý čas asi zanevrel, lebo by som mal pocit, že už nevedia, čo urobiť a tak zlátavajú hlúposti.(15.4.2012)

• - Betty má na nočnom stolíku knihu "Sesterstvo putovných nohavíc". America Ferrera si zahrala v rovnomennom filme, ktorý vznikol na základe tejto knihy. (m.a.t.o.)

• - Seriál je remakom kolumbijskej telenovely Škaredá Betty (od r. 2000). (m.a.t.o.)

• - V nemecky hovoriacich krajinách seriál nezaznamenal úspech. Nemecká SAT 1 ho stiahla z vysielania po dvoch epizódach, rakúska ORF tak urobila po osemnástich. (m.a.t.o.)