Newark Athlete

Dokumentární / Krátkometrážní

USA, 1891, 1 min

Velký krok v dějinách filmu.(2.8.2007)

• Radko

Chlapec stojí v pozore a točí kužeľovitými palicami - pravdepodobne išlo len o skúšku kamery. Nakoľko v popredí snahy tvorcov nebolo teda nejako zvlášť zaujať publikum, má film len informačnú hodnotu v rámci začiatkov dejín kinematografie.(9.12.2012)

• Houdini

NFR 2010(28.12.2010)

• Psychor

Zajímavé efekty, i když se možná jedná jen o špatnou kvalitu snímku. Jinak však naprosto o ničem.(6.4.2016)

• MM_Ramone

Moje zbežné pátranie po koreňoch kreatívnej filmárčiny ma priviedlo až ku tomuto titulu z roku 1891. Je to len pársekundový záznam mladého muža v pohybe. Ale zároveň je to nesmierne cenný, historický exponát svetovej kinematografie. Oživlá fosília. Navyše, príšerná kvalita z toho robí takmer hypnotickú záležitosť. „Newark Athlete“ si zaslúži rešpekt každého filmového nadšenca už len kvôli svojmu veku. Začiatky väčšinou bývajú ťažké. Tak to bolo aj v prípade filmovej tvorby. **(29.6.2012)