poster

Na hřbetě keltského tygra

 • Irsko

  The Tiger's Tail

Komedie / Drama / Krimi / Thriller

Irsko, 2006, 107 min

 • Tommassi3
  ****

  "Nemůžeš přece střílet na lidi, Liame !! A to dokonce ani když vypadají jako ty.." ;)(28.2.2016)

 • Gilmour93
  ***

  Když má dvojitý Gleeson možnost uplatnit svůj nesporný komediální talent, je tahle jízda o krádeži identity a věčném souboji kapitalismu se společným vlastnictvím docela svěží, avšak v okamžiku, kdy veterán Boorman začne hrát na dramatickou notu a klišovitě do nás klavírovat o hodnotách, přichází ztráta dosavadní uvolněnosti. Chápu tu snahu přesvědčit lidi, aby se na chvíli pustili ocasu keltského tygra (ekonomický boom Irska na přelomu století) a věnovali čas svým blízkým, ale co když ta šelma už chcípla..?(24.6.2016)

 • Peiper2
  ****

  Nepříliš originální, ale přesto dobrý irský thriller o dvojčatech, z nichž jeden je bohatý a úspěšný podnikatel a druhý byl vychován cizími rodiči a žije v chudobě. Nakonec se to ale prohodí... Zajímavá je vedlejší role kněze Ciarána Hindse. Určitě stojí za to se na tento film podívat.(2.11.2007)

 • LiVentura
  ****

  Nenudící krimi se sympatickými herci.(8.8.2011)

 • Gary
  ****

  70%, 4* s nadhledem. Brendan Gleeson zrovna často hlavní role nedostává a tady má dokonce dvojroli ! Příběh není nijak geniální a jeho zpracování taky ne, ale spousta věcí na něm stojí za to. Samotný Gleeson hraje svůj (nad)standart, ale překvapí hlavně Kim Cattrall (Sex ve městě) v roli jeho manželky. Ale scény dvojníků jsou zpracováním trošku pozadu (opravdu se nedají přirovnávat k dvojitému McGregorovi z The Island). Tak či tak, příjemný film na odpoledne, na který nejspíš do druhého odpoledne zapomenete.(24.9.2008)

 • - Když Liam (Brendan Gleeson) přebírá cenu za svou práci, tak ve skutečnosti dostane Křišťálový globus, cenu z MFF v Karlových Varech. (brok1)