Destricted

Čo sa stane, keď sa umenie stretne so sexualitou? Možnú odpoveď podávajú krátke erotické filmy, ktoré si zobrali na starosť rôzni režiséri, vrátane takých osobností ako sú Marco Brambilla, Larry Clark či Gaspar Noé. (ash99)

Djkoma

Já tohle ani nechci rozepisovat na samostatné části. Sedm subjektivních pohledů na sex a pornografii v rádoby uměleckém balení. Viditelně si v tom každý najde něco svého, popřípadě velké nic. Kromě dvou částí (Noé a originální Barney) naprosto zbytečné. ()

hirnlego

Balkan Erotic Epic (2,5*) - Docela roztomilé, leč nepříliš záživné přiblížení pro nás poněkud netradičního balkánského folklóru. Sync (3*) - Záběry souložících párů, sestříhané v téměř dokonalé posloupnosti do jednoho plynulého styku. Slušný experiment & mrzačidlo pro střihače. Impaled (2,5*) - "Obyčejný" nábor pornoherců, natočený ve stylu "video, který sem našel někde na netu" - absence jakéhokoli umění, pár zpovědí, pár odhalených těl, jeden pohlavní styk. Nic víc, nic míň - za tu chvíli se člověk nestihne nudit a možná se i pousměje nad některými kecy účinkujících gum. Death Valley (1*) - Pěkný "reklamový" look - ale kde je nějaký experiment/originalita/cokoli? Pučte mi pořádnou kameru a já seženu mnohem hezčího chlápka, který si ho ukázkově vyhoní při západu slunce. House Call (1*) - 70's porno se snad dá sehnat normálně a člověk ho nemusí trapně schovávat za nálepku "krátký experimentální film", ne? Hoist (3,5*) - Od prvních vteřin je Barney jasně rozpoznatelný - výborné namaskování i celková umělecká forma a nezbytný "hlubší význam". Na Barneyho však přeci jen tak nějak né-docela-naplněná "kvóta nápaditosti". We Fuck Alone (3,5*) - Zkrácení by tomuhle snímku určitě prospělo - minimálně by trochu získal na "naléhavosti". Název říká vlastně vše - Noého kamera to jen zdůrazní a epileptický obraz definitivně narve do divákovy hlavy - až má člověk chuť schoulit se svému chvilkovému sexuálnímu partnerovi do náruče a namlouvat si, že to tak není... ()

Dadel

Death Valley: odpad! Sync: **** Balkan Erotic Epic: *** Hoist: * We Fuck Alone: ** Impaled: *** House Call: ** ()

Le_Chuck

1.Balkan Erotic Epic (*) - Európsky porno art v plnej sile! Dôchodkyne v krojoch mnúce si ovisnuté poprsie a chytajúce pičkoudážď, doplnené o eroticko-folklórne vsuvky Mariny Abramovic, ktoré striedajú kreslené scénky Balkánskych sexuálnych rituálov. Nezáživný informačný materiál. 2.Death Valley (odpad!) - Statická kamera situovana niekde do Nevadskej púšte, snímajúca onanujúceho Marlboromana. Pre hereto časť mužskej populácie nepozerateľné. 3.Impaled (*) - Larry Clark sa znova nesere (a nechápe) a servíruje obyčajné porno a myslí si, že ak pred to šupne spoveď aktérov (výberové konanie), že robí umenie. Pol hoďka kecov (pretočiť-prespať-prepnúť) a jeden priemerny 7-minútový pohlavny styk. 4.House Call (odpad!) - CAM booby porna z 80-tych rokov. Mizerná kvalita zaznamu, ktorej zmysel ma míňa mílovým oblúkom, rovnako ako obsah. Kto v tomto nájde štipku umenia, nech sa hlási na vrátnici v Bohniciach, alebo Pezinku. 5.Sync (***) - 2 a štvrť minutový prierez históriou sexu na filmovom plátne vtesnaný do jednoho "styku". Režisér Demolition Mana milo prekvapil a nevedomky definoval "filmové puzzle". 6.We Fuck Alone (**) - Existenčná výpoveď francúzkeho ďábla Gaspera Noého, ktorá je vďaka stroboskopickému vizuálu prakticky nepozerateľná. Čo je škoda, hlavne pre tých ktorý si holdujú v špinavosti a surovosti jeho obrazov. Nápad bol, názov silne spoileruje. 7.Hoist (*****) - Matthew Barney (ako jediný) dokonale previedol na plátno pojem "erotic-art". Vo svojej podstate asexuálny, ale pritom explicitný snímok, kde nahé telo šlúži ako prostriedok intenzívneho filmového zážitku a nie, ako artefakt silou mocou strhávajúci pozornosť. Dobrý nápad, dokonalá forma, 14 minút kvalitného Destricted materiálu. Superman medzi slabozraými. ()

Radko

Celok jasne ukazuje, že pri stretnutí umenia a sexuality víťazí ONANOVANIE. Toľko k celkovému pocitu. Teraz k jednotlivým častiam. Balkánske etno je informačne najnabitejšie. Pokiaľ nejde o umeleckú fantáziu, potom je zrejmé, z čoho pramení spontánna živelnosť Srbov. Pretože spojenie pohlavného pudu so silami prírody spolu s rituálmi hrdého vystavovania ženských pŕs verejnosti a pohlaví dažďu a pôde patria k znakom prastarých božstiev, kde mali navrch ženy. Ak sa masáži patriarchálnych, análne orientovaných cirkví nepodarilo toto prekryť, Pán Boh zaplať za najosvietenejšie obyvateľstvo Európy! (98%). Stroboskopické besnenie diskoték ukazuje, že aj keď je si mládež komunikačne blízko a obklopuje sa hračičkami aj technikou, v podstate ide len o prekrytie holého faktu, že najlepšie si to väčšina užije osamote. (90%). Brutálne stroje kynožiace prírodu sú stále väčšie a hrozivejšie. Čo robiť? Ukryť sa v ich útrobách? Zbratať sa? Poľudští sa strojové myslenie alebo nastane symbióza a vzniknú biohumanoidné racionálne stvorenia bez citu, s výnimkou pohlavného pudu? Skvelá úvaha o zbližovaní prírody a robota. (90%). Zvyšok tvorí: a) pornocasting s vymenením rolí: chalani ukazujú na kameru ciciny a nakoniec si skúsená štetka zarajtuje s jedným z nich aby mu zrealizovala vlhké sny. (10%); b) vyhonenie si v údolí smrti - avizovaná alegória na biblický Onanov príbeh zrejme pri nakrúcaní vsiakla spolu so semenom protagonistu do útrob Zeme (1%); c) súlož ako koláž stoviek iných filmových súloží - krátke a vtipné, no nepríliš inovatívne(68%); d) prestrihaná old-school-porno súlož so zaujímavou hudbou (60%). Výsledok - čistých 60% ()

Webb

Marina Abramović 2/5, Marco Brambilla 3/5, Larry Clark 2/5, Sam Taylor-Wood 2/5, Richard Prince 2/5, Mathew Barney 5/5, Gaspar Noé 5/5 ()

Tomco odpad!

larry clark, chod do prdele!!! kde su tie casy, ked som ta ako mlady zasran na skejte bral za velky vzor a pustal si KIDS dvakrat mesacne..vidim, ze ken park nebola nahoda, no spadnut do uplneho bullshitu, to moc dobre nechapem. tak si to zhrnme. prva poviedka ma celkom nabudila :). tie ovisnute prsia ako spomina lechuck sa mne celkom lubili, lebo viem byt obcas dost uchylny.. takze prva poviedka na 2 hviezdy. onan man shit, keby som bol gay alebo bi urcite jednu, dve hviezdy pridam. z dalsich veci stoji za zmienku snad hoist, alias chlapik brusiaci si svoj stoporeny black penis..aj ked ma zmysel uplne minul, ocenujem snahu byt "iny".. nie nie, aj jedna hviezdicka je v tomto pripade moc, a to ja som inak perverz.. cize nie je co riesit. destricted a seriozna kinematografia, dva uplne odlisne pojmy. ()

jojinecko

BALCAN EROTIC EPIC **.. Marina Abramovič priniesla svojsky-úchylno-humorno-zvrátenú etudu z balkánskeho "folklóru", ktorá nie je úplne zlá, ale od kvality má ďaleko...DEATH VALLEY (odpad)..what the fuck...????????megabrutalodpad a samoúčelnosť bez štipky umenia..IMPALED (odpad)..Larry Clark a jeho "dalšia brilantná sonda", ten chlapík už v Ken Parkovi naznačil, čo by chcel točiť a teraz sa mu to splnilo...SYNC (****) chvalabohu to celé trvá len dve minúty, inak by som to asi nezniesol, inak ten nápad s erotickou kolážou za doprovodu bicieho sóla je perfektný...HOUSE CALL (odpad)...odporné telá a ksichty..nič viac nič menej, old school-porn sračka...WE FUCK ALONE (**)nočná mora epileptika, ktorý by po dopozeraní tohto dielka skončil minimálne na psychiatrii..ťažko preťažko pozerateľné, ale povedzme že nápadité a do istej miery originálne a "dirty"... HOIST(***) najumeleckejší, najestetickejší počin... ()

Pishin

Tohle me nejak minulo... Balkan Erotic Epic (2*) • Sync (3*) • Death Valley (odpad!) • House Call (1*) • Hoist (2*) • We Fuck Alone (odpad!) • Impaled (1*) ()

4daPeace odpad!

Verdikt: We Fuck Alone (odpad!): WTF? Po minutě se ze mě málem stal epileptik. Impaled (***): Nejnormálnější a zároveň nejlepší část Destricted, což způsobilo vyšší hodnocení než by to dostalo při samostatné projekci. Umění to není, ale to ani zbytek, absolutně nerozumím proč tady Larryho tak kritizujete, casting, rozhovory, alespoň jsem se nenudil. Balkan Erotic Epic (*): Na Balkáně tohle a v Kazachstánu tamto, ta ženská byla druhý Borat. House Call (odpad!): Bez komentáře. Death Valley (odpad!): Škoda slov. Hoist (odpad!): Totální humusárna, ''estetika'' sama. Sync (*): Začlo to, skončilo to, nic mi to nedalo. Ale nebyla to úchylárna (předchozí díla nasadili vysokou laťku), takže alespoň bod. ()

dubinak

Co k tomu říct. Takhle zhruba vypadá menší sešlost režisérů, které bych se osobně nebála označit jako explicitní, nadržená, nevkusná hovada třetího stupně, kteří považují svojí tvorbu za sexuální umění a přímo do ksichtu nám strkají, jak hluboký význam jejich takzvané umění má. Dovolte mi se vyzvracet. Balcan Erotic Epic: Je takový malý, úchylný, přímočarý pohled do balkanské kultury, kdy se máte asi roztéct kvůli nápadu, v němž režisér rozmístí do určitého symbolu pár nahých chlapů, ryjících rozkrokem o trávník a zabere to letadlovým pohledem. odpad!. Sync: Tady už bych se o to umění tolik nehádala. Spojení muže a ženy zobrazené v jednom jediném aktu z postupně navazujících, sestříhaných záběrů. To bylo oproti první povídce alespoň trochu vzrušující. Výběr hudby bych trošku pozměnila, ale jak je vidno, střihač s tím měl hodně práce.60%. Impaled: Trapnost, trapnost. Ani špetka ničeho, co by mohlo mít s uměleckým filmem něco společného. Nebyla tu vidět ani snaha. odpad!. Death Valley: Watafácká honička asi na nějaké texaské poušti s ošklivým chlápkem a v blbé poloze. Záběr krásně ostře naservírovaný, ale hovno v něm. 10%. House Call: To se teda můžu klidně podívat i na modernější porno.5%. Hoist: Sláva nazdar výletu. Konečně jsme se dočkali. Alespoň Barney to pochopil. Pojem sloučit umění a sexualitu. Tady jsme to viděli. A i když se mi na to nekoukalo snadno, musím ocenit velkou snahu a precizní detailní záběry.70%. We Fuck Alone: Gaspare, cos to proved? Pěkně sis to zmrvil tímto epileptický zachvat vyvolávajícím nevkusným blivajzem. A i když vím, že se ti to občas vymkne, pokaždé u mě máš velkou šanci, jen nejsi schopný vymyslet lepší nápad než výlet do rauše s nafukovací pannou. 20% ()

Idego

Marina Abramović: Balkan Erotic Epic: 4*, Gaspar Noé: We Fuck Alone: 4*, Matthew Barney: Hoist: 5*, Larry Clark: Impaled: 2*, Sam Taylor-Wood: Death Valley: 1*, Marco Brambilla: Sync: 4*, Richard Prince: House Call: odpad. ()

I.AM.NOT

Odtajnění nejtajnějších masturbačních představ tvůrců. Lze tomu říkat umění, lze tomu říkat hnus či odpad! a já říkám šokující nic. ()

decay

Destricted - 1*________Marina Abramovic - 3*_____Larry Clark - 2*____Gaspar Noé, Sam Taylor-Wood, Mathew Barney, Richard Prince, Marco Brambilla - odpad ()

mira007

Místy čirá pornografie zabalená do rádobypsychologického nebo uměleckého obalu. Ale občas tam jsou hezký holky. ()

Gore

Na první 3 povídky se dalo i koukat (Clark i Brambilla maj už něco režijně za sebou a Abramovič zajímavě překvapila), ale to co bylo dál, to už je docela pro silný žaludky nebo žaludy - hodně atypický porno. 'Death Valley' úplně o ničem - masturbující týpek v poušti nic víc. 'House Call' vypadá jak 30 let starý nekvalitní amatérský porno o ošklivým páru, kteří si hrajou na doktora a pacientku. U 'Hoist' se mi chtělo zvracet a příspěvek Gaspara Noé, kde pankáč souloží s figurínou a mladá pipka s plyšákem v extra dlouze blikavým oranžovým nádechu, mi absolutně nic neříkal, jen mě z toho boleli oči. ()

bolan

Natočte se na i-Phone jak masturbujete a máte další díl k Destricted - není třeba se s tím vůbec obtěžovat - SHIT ! ! ! ()

Furmi

1. Marina Abramovic - ***, 2. Sam Taylor-Wood - odpad!, 3. Matthew Barney - odpad!, 4. Richard Prince - 2*, 5. Larry Clark - 4*, 6. Marco Brambilla - 1*, 7. Gaspar Noe - 2* ()