• Austrálie

Drama / Erotický / Povídkový

Velká Británie / USA, 2006, 116 min

• jojinecko

BALCAN EROTIC EPIC **.. Marina Abramovič priniesla svojsky-úchylno-humorno-zvrátenú etudu z balkánskeho "folklóru", ktorá nie je úplne zlá, ale od kvality má ďaleko...DEATH VALLEY (odpad)..what the fuck...????????megabrutalodpad a samoúčelnosť bez štipky umenia..IMPALED (odpad)..Larry Clark a jeho "dalšia brilantná sonda", ten chlapík už v Ken Parkovi naznačil, čo by chcel točiť a teraz sa mu to splnilo...SYNC (****) chvalabohu to celé trvá len dve minúty, inak by som to asi nezniesol, inak ten nápad s erotickou kolážou za doprovodu bicieho sóla je perfektný...HOUSE CALL (odpad)...odporné telá a ksichty..nič viac nič menej, old school-porn sračka...WE FUCK ALONE (**)nočná mora epileptika, ktorý by po dopozeraní tohto dielka skončil minimálne na psychiatrii..ťažko preťažko pozerateľné, ale povedzme že nápadité a do istej miery originálne a "dirty"... HOIST(***) najumeleckejší, najestetickejší počin...(30.5.2007)

• dubinak

Co k tomu říct. Takhle zhruba vypadá menší sešlost režisérů, které bych se osobně nebála označit jako explicitní, nadržená, nevkusná hovada třetího stupně, kteří považují svojí tvorbu za sexuální umění a přímo do ksichtu nám strkají, jak hluboký význam jejich takzvané umění má. Dovolte mi se vyzvracet. Balcan Erotic Epic: Je takový malý, úchylný, přímočarý pohled do balkanské kultury, kdy se máte asi roztéct kvůli nápadu, v němž režisér rozmístí do určitého symbolu pár nahých chlapů, ryjících rozkrokem o trávník a zabere to letadlovým pohledem. odpad!. Sync: Tady už bych se o to umění tolik nehádala. Spojení muže a ženy zobrazené v jednom jediném aktu z postupně navazujících, sestříhaných záběrů. To bylo oproti první povídce alespoň trochu vzrušující. Výběr hudby bych trošku pozměnila, ale jak je vidno, střihač s tím měl hodně práce.60%. Impaled: Trapnost, trapnost. Ani špetka ničeho, co by mohlo mít s uměleckým filmem něco společného. Nebyla tu vidět ani snaha. odpad!. Death Valley: Watafácká honička asi na nějaké texaské poušti s ošklivým chlápkem a v blbé poloze. Záběr krásně ostře naservírovaný, ale hovno v něm. 10%. House Call: To se teda můžu klidně podívat i na modernější porno.5%. Hoist: Sláva nazdar výletu. Konečně jsme se dočkali. Alespoň Barney to pochopil. Pojem sloučit umění a sexualitu. Tady jsme to viděli. A i když se mi na to nekoukalo snadno, musím ocenit velkou snahu a precizní detailní záběry.70%. We Fuck Alone: Gaspare, cos to proved? Pěkně sis to zmrvil tímto epileptický zachvat vyvolávajícím nevkusným blivajzem. A i když vím, že se ti to občas vymkne, pokaždé u mě máš velkou šanci, jen nejsi schopný vymyslet lepší nápad než výlet do rauše s nafukovací pannou. 20%(7.10.2013)

Celok jasne ukazuje, že pri stretnutí umenia a sexuality víťazí ONANOVANIE. Toľko k celkovému pocitu. Teraz k jednotlivým častiam. Balkánske etno je informačne najnabitejšie. Pokiaľ nejde o umeleckú fantáziu, potom je zrejmé, z čoho pramení spontánna živelnosť Srbov. Pretože spojenie pohlavného pudu so silami prírody spolu s rituálmi hrdého vystavovania ženských pŕs verejnosti a pohlaví dažďu a pôde patria k znakom prastarých božstiev, kde mali navrch ženy. Ak sa masáži patriarchálnych, análne orientovaných cirkví nepodarilo toto prekryť, Pán Boh zaplať za najosvietenejšie obyvateľstvo Európy! (98%). Stroboskopické besnenie diskoték ukazuje, že aj keď je si mládež komunikačne blízko a obklopuje sa hračičkami aj technikou, v podstate ide len o prekrytie holého faktu, že najlepšie si to väčšina užije osamote. (90%). Brutálne stroje kynožiace prírodu sú stále väčšie a hrozivejšie. Čo robiť? Ukryť sa v ich útrobách? Zbratať sa? Poľudští sa strojové myslenie alebo nastane symbióza a vzniknú biohumanoidné racionálne stvorenia bez citu, s výnimkou pohlavného pudu? Skvelá úvaha o zbližovaní prírody a robota. (90%). Zvyšok tvorí: a) pornocasting s vymenením rolí: chalani ukazujú na kameru ciciny a nakoniec si skúsená štetka zarajtuje s jedným z nich aby mu zrealizovala vlhké sny. (10%); b) vyhonenie si v údolí smrti - avizovaná alegória na biblický Onanov príbeh zrejme pri nakrúcaní vsiakla spolu so semenom protagonistu do útrob Zeme (1%); c) súlož ako koláž stoviek iných filmových súloží - krátke a vtipné, no nepríliš inovatívne(68%); d) prestrihaná old-school-porno súlož so zaujímavou hudbou (60%). Výsledok - čistých 60%(22.8.2014)

Za nejoriginálnější snímek z kompilace Destricted považuji Hoist z dílny audiovizuálního umělce Matthew Barneyho. Těsně v závěsu za ním stojí We fuck alone Gaspara Noého, jenž soustřeďuje esenciální prvky Noého stylu jako je nebezpečí, otevřeně prezentovaný sex a hrátky s perverzí. Jak je u něj zvykem, zcela pohrdá jakoukoli cenzurou a dráždí diváka jemu typickou manipulací s obrazem a rozčilujícím výběrem zvukového podkresu. Zmíněný film je takovou reklamou na jeho jedinečnou autorskou značku. Ale nejlepším filmem z tohoto povídkového výběru je podle mě vskutku film Hoist. Kdybychom slili dohromady Andaluského psa a Mazací hlavu, vzešlo by z toho právě toto konceptuální dílo. Je to taková živočišná kombinace surrealismu, industrialismu a body artu. A výsledek je opravdu velice vzrušující a imaginativní a jde podle mého názoru o jedno z nejzajímavějších děl na téma umění a sex.(2.2.2019)

Moc si toho nepamatuji. Bylo to v noci, chtělo se mi spát a bylo nás více než dost. Pustilo se to, protože holky říkaly, že je to nechutné, ale že jim ještě pár krátkých filmů chybí. Nepamatuji si jména kratasů a ani kdo co natočil. Nejvíce mě však zaujal příběh muže jako součást soukolí a příběh o medvídkovi. U těchto filmů se všichni najednou rozpovídali a přemýšleli.(20.1.2011)