poster

Báječná chvíle

 • anglický

  Some Kind of Wonderful

 • slovenský

  Báječná chvíľa

Drama / Romantický

USA, 1987, 95 min

 • Radek99
  ****

  Režisér Howard Deutch začal svou kariéru v osmdesátých letech a ještě navíc v žánru teenagerské komedie, což je sám o sobě strašlivě fatální start. Jenže on se jakoby zázrakem své negativní predestinaci dokázal vzepřít, sfoukl svou špatnou karmu a po celkem slušném debutu Kráska v růžovém natočil další podobnou romantiku pro teenagery smíšenou se sociálními prvky, tentokráte ale ještě o řád lepší - svou Báječnou chvíli. Pomineme-li ten typický osmdesátkový look, dostaneme už jen samé kladné hodnoty - jednoduchý, ale přesto (hlavně tedy pro daný žánr) kvalitní scénář, sympatické herce i herečky, nostalgickou představu středoškolské mládeže, kde svět je rozdělen na ty zlé (rozuměj zlatou mládež) a dobré (rozuměj děti ze středostavovských rodin) a vše je dopředu tak krásně nalinkováno...a hlavně se tu ještě všechno netočí jen okolo panictví a jeho ztráty...(21.5.2011)

 • Pecival
  ****

  Koukl jsem na tento filmek, hlavně kvůli Lee Thomspson, ale celkově jsem byl velmi spokojen. Přestože je od začátku jasné jak to bude vypadat, obsahuje film příjemné herce, pohodovou atmosféru a celkově se na to dobře kouká. Neodpustím si poznámku: Když člověk koukne na to, co točí např. jako středoškolské romantiky v posledních letech, nestačí než zamáčnout slzu nostalgii. Viva la 80!(6.6.2010)

 • ORIN
  ****

  Ne úplně nejznámější osmdesátkový film z dílny Johna Hughese. Překvapivě ani oblečení není tak křiklavé a songy tak profláklé, přesto jsou 80s z filmu cítit až za roh. Na Snídaňový klub, kde účinkovalo tvrdé jádro Brat Packu, opravdu nic nemá, nicméně Báječnou chvíli mohu s klidným svědomím zařadit mezi to nejlepší z produkce 80. let v rámci (teenage) romantických komedií.(26.7.2011)

 • pepo
  ****

  Veľmi milé prekvapenie. Výborná teenagerská romantika, ktorá bez problémov prekonáva všetko čím nás v rámci žánru dávkovali keď som bol ja na strednej . Jediné čo tomu chýba je niečo výnimočné čo by to vynieslo z tieňa najslávnejších generačných 80´s peciek. Breakfast club, Ridgemont High, Heathers alebo Ferris Bueller sú predsa len trochu inde. Ale aj tak 7/10 už len kvôli tomu, že každý šprt tráviaci čas pred plátnom radšej ako diskotékach a chlastačkách chcel toto na strednej zažiť smile – emotikon John Hughes (aj keď tentoraz iba ako scenárista) bol v tomto žánri proste kráľ.(21.9.2015)

 • Olík
  ***

  Není mnoho lepších kombinací, když máte v oblibě středoškolské osmdesátky a zrovna chytnete nostalgickou.....no uznejte, John Hughes, Howard Deutch, Lea Thompson.......problémem je, že těch pár minut slávy postavy hrané Ericem Stoltzem je až příliš jasně nalinkovaných a v jádru prostých jako státní vlajka Libye. Prostých, ale neškodných........jenom taková mile nekomplikovaná, sociální pohádka dle hesla 80´s rules. ps: Já bych osobně bych si teda nechal Leu..........a Mary na víkendy:D(8.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace