Binbó šimai monogatari (TV seriál)

• Japonsko

貧乏姉妹物語

• Japonsko

Binbō shimai monogatari

Animovaný / Drama / Komedie

Japonsko, 2006, 10x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

• Zíza

Není to špatné anime; je to milé poklidné, plné sourozenecké lásky a nepochopení ("v dobrém slova smyslu"). S holkama je fajn, příjemně. Opening byl sice strašnej, ale ending to jakž takž nahrazoval. Některé díly byly lepší jiné slabší. Jenomže poslední asi dva díly byly takové pro mě nepovedené - obzvláště ten poslední. Což ztrácí na kráse. Přesto silné 2*. Když hledáte něco, co se netočí kolem milostných vztahů, chcete něco klidného a roztomilého, něco, co by vám mohlo vyloudit potutelný úsměv na tváři... tohle by mohlo být ono.(28.3.2012)

Kjó (15) a Asu (9) jsou sestry. Maminka jim zemřela brzy po narození Asu, otec se dostal kvůli své hráčské vášni do finančních potíží a odešel neznámo kam, a tak dívky nyní žijí samy ve skrovném bytečku. Binbó šimai monogatari vypráví deset vcelku nezávislých příběhů z jejich života. Není to dílko, bez jehož zhlédnutí byste nemohli žít, ale pokud se pro něj rozhodnete, uvidíte přiměřeně sentimentální a milý seriál, který místy trochu podceňuje diváka a má mimořádně vyvedenou úvodní znělku. 6/10(11.11.2006)

Vcelku příjemné anime, co hodně těží ze sympatických postav jak obou sester, tak i ostatních v čele s majitelem baráku či bohatou Ginko, díky čemuž jsem byl schopen přejít i přehnanou sentimentálnost či přímo plačtivost některých epizod a po většinu času držet sestrám palce. A závěrečnou písničku si budu pobrukovat ještě asi hodně dlouho...(14.12.2008)

• Larky

Hloupoučký a zbytečně moc naivní seriál. Dvě sestry, které se navzájem zbožňují, s neutuchajícím optimismem překonávají všechny překážky. A že jde už skoro o život (málo peněz, vystěhování) je přece jedno ne? Vždyt jedna má druhou. Patetický, nudný (epizody jsou si dost podobné) až místy debilní seriál. Kdyby šlo o 2 OVA tak proč ne, ale 10 dílů sledovat tuhle dokola se opakující nudu? Možná je chyba u mě, nevim, ale tohle šlo totálně mimo mou osobu. Lepší *BTW: co mě neuvěřitelně vytáčelo bylo slovo onee-chan (starší sestra) v každé druhé větě. Chápu, že se takto oslovují, ale říkat to tak často, navíc když jsou v místnosti jen dvě?(5.1.2011)