Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jsou to téměř děti a jejich domovem je ulice. Americký film o nezvyklém přátelství dvou mladých lidí na pokraji společnosti. Jane je dívkou ulice a předávkování drogou ji přivede do nemocnice. Utíká, když se má podrobit testu HIV. Patnáctiletý Tony ji v nemocnici zahlédne a dívka je mu od té chvíle zjevením anděla, milenky i matky zároveň. Přilepí se na ni jako na jedinou bytost, která o něj kdy projevila zájem. Spolu kradou a přežívají, jak se dá. Jane postupně odvyká drogám a je z ní pohledná mladá dáma, Tony bojuje svůj vlastní životní zápas... (16mm)

(více)

Recenze (26)

emma53 

všechny recenze uživatele

Joseph Gordon-Lewitt ve svých sedmnácti letech nám tady jasně ukázal, že s ním máme do budoucna počítat. Což se samozřejmě stalo. Jeho role Tonyho umírajícího na AIDS byla věrohodná a se Samanthou Mathis jako sladkou Jane, která se své role zhostila také na výbornou, nám předvedli zcela uvěřitelně smutný příběh dvou mladých lidí, které spojil nejen nejistý život v podstatě na ulici, ale potažmo i zákeřná nemoc. O AIDS se dnes už tolik nepíše, ani nemluví, ale statistiky nám ukazují, že počet nakažených HIV stále rapidně stoupá a tak je tenhle snímek stále aktuální. Silné, emotivní, dojemné a žel i reálné. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Myslel si o nej, že je anjel, no nakoniec bol anjelom on pre ňu... Výborná existenciálna dráma o dvoch nešťastníkoch, v ktorej hrajú hlavnú úlohu drogy a AIDS. Zo začiatku ma to síce moc za srdce nechytilo, no ako sa postupne začal príbeh rozmotávať, tak ma to bavilo viac a viac. Ku koncu to už bola nádhera - emotívne vypäté, smutno-romantické a výborne zahrané. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Reklama

Gaskin 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně brilantní film, který by se dal rozdělit do dvou půlek, kde první bez okolků odhaluje život mladé feťačky a druhá nádherné, neotřelé love story. Režie i střih jsou na metály, kamera za současnou profesionalitou dost pokulhává, ale dalo by se říct, že to perfektně dokresluje atmosféru celého snímku. Herci jsou velice přesvědčivý, zvláštěpak ten, který hrál chlapce. Film obsahuje nechutné záběry, jejichž odpornost velmi záhy spláchne nějakým silným poselstvím.. Nehraje si na nezaujatého pozorovatele brilantního feťáka, jak už je v dnešních filmech zvykem, ale pěkně si s ním projde špínou, a navíc se v žádném ohledu nejeví, že by se svou drsností vytahoval. Zkrátka a dobře, tenhle film je určitě někde zapsán v top ten něčeho. a zaslouží si to. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Síla filmového řemesla protkaná s realitou a krutostí běžného života. Záběr po záběru odhalující pravdy jenž nechceme znát a obrazy jenž nechceme vidět. A především touha lidí po sblížení, po souznění duší. Málokterý film je podáván s takovou porcí otevřenosti a zároveň chladnosti, se kterou servíruje zaraženému divákovy škokující záběry. Láska jenž dokáže propojit dva lidi, děti zanechané v hnusu lidké spodiny. Ta láska, jenž dokáže dodávat sílu umírajícímu chlapci a na drogách závyslé dívce ukazuje, že život ať už je jakoliv bídný je pořád životem. Skvělé herecké představení dvou mladých herců se ve vidině neodvratného konce, konce jež jednomu z nich ukáže nový svět na druhé straně a druhému ještě bolestivější realitu, stojí za zamyšlení se. Nad vším kolem nás, co běžným pohledem nevidíme. Nad sny, které se bojíme zrealizovat a nad city, které často umlčujeme. A ta scéna, kdy on umírá, kdy už i polsední síly opuštějí jeho ztrápené tělo, ta scéna ve které se mu zoufalá dívka rozhodne splnit jeho sen o poznání kouzla lásky, to je absolutní vrchol celého snad už se nebojím říct nefilmového představení. Když se ráno probudí a toho kluka najde v krvi, už víte, že konec přišel. Ví to vaše mysl, vyše oči pomalu zaplňují slzy a vaše já stále si opakuje, že něco takového ani není možné. Ale opak je pravdou, možné to je a lidská duše, která je plná ran a zklamání leckdy může zkončit až na dně společnosti. Té společnosti, která ji pak odsuzuje, ale sama si už neuvědomuje, že ji tam poslala. Bez urážky jeden z nejlepších nezávyslých filmů co jsem kdy viděl, emocionálně silné dílo, které otvírá ta zamalovaná okna před všedním světem a ukazuje ho v jeho nevšední a taky kruté podobě. Pět hvězdiček za sílu příběhu, za sílu žít, za sílu bojovat a za sílu lásky, která dokáže přejít přes ty nejobtížnější hranice lidské existence. ()

Pacco 

všechny recenze uživatele

Jane : [shaking him] Tell me what's wrong with you! What is it? Is it cancer or something? Goddammit, Tony, tell me what it is! Tony : [quietly] AIDS. Jane : [quickly let's go of him] Oh, Jesus! Tony : No, don't worry. You can't get it from touching me. Jane : I'm not afraid of getting it. Tony : Sure... Jane : I already got it, you stupid kid. Tony : What? Jane : Yeah. But evidently, you got it a whole lot worse. Tony : [about going back to the hospital] I'm gonna die in there! Don't make die in there! I want to die with you! Jane : What? C'mon why? Huh? Why? Tony : 'Cause I love you. Jane : You don't even know me. How can you love me? Tony : I don't know. I love you. (Viděno poprvé v deseti letech, po druhé ve dvaceti. A co se změnilo? Nic. Jeden z filmů, co mě takříkajíc filmově "stvořil".) ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama