poster

Sladká Jane

 • USA

  Sweet Jane

Drama / Romantický

USA, 1998, 83 min

 • Maynard.
  ****

  A já si celou dobu říkal, od kaď tu holku z nám a vono z Operace zlomený šíp :o), no nic. Toho mladíka zná samozřejmě téměř každej, z něj se stal pan herec, ona trošku v současnosti zaostává... Tak jako tak tahle dvojice sehrála perfektní podívanou, chvíli veselou, chvíli smutnou. Jako v každým správným filmu o drogách :o). Na Trainspotting to samozřejmě nemá, ale i tak mazec film. Silnej zážitek, když je připoutaná k židli a snaží se zbavit absťáku. To musí bejt stejně mazec, když si představím co moje tělo dělá po prokaleným víkendu, natož pak po prodrogovaným roce, brrr. Do toho všeho je tady jako hlavní padouch zapleten pan AIDS, kterej to jasně rozlousknul. Mně tam chyběla snad jen výraznější hudba, přesně do tohodle filmu bych si představoval celý songy, prostě pořádnej soundtrack, kterej by to nakopnul na 5 hvězd. Škoda, jinak fakt příjemný překvápko.(4.2.2016)

 • Quijote
  ****

  (obsahuje drobné spoilery) pěkný "malý" film, na čsfd ale velmi přehodnocený. obě hlavní postavy velice sympatické, zejména ta chlapcova. vcelku mi vadila téměř až divadelní abstrakce, kdy se například dívka během několika dní vyléčí ze závislosti na drogách, chlapcova vizáž se dokonce změní během několika hodin. další (pro mě veliký) mínus vidím v masivním tahu na divákovo vlhké oko (který tušíte už od začátku), přeci jen upřednostňuju rafinovanější způsob jak dojmout. každopádně něco z filmu zůstalo a je to tak silné, že se ho nebojím doporučit. 8/10(26.8.2010)

 • misterz
  ****

  Myslel si o nej, že je anjel, no nakoniec bol anjelom on pre ňu... Výborná existenciálna dráma o dvoch nešťastníkoch, v ktorej hrajú hlavnú úlohu drogy a AIDS. Zo začiatku ma to síce moc za srdce nechytilo, no ako sa postupne začal príbeh rozmotávať, tak ma to bavilo viac a viac. Ku koncu to už bola nádhera - emotívne vypäté, smutno-romantické a výborne zahrané. Slušný nadpriemer. 80/100(7.6.2017)

 • Karush
  ****

  Pochvalu si zaslúžia určite 2 mladí hlavní predstavitelia, ktorí zahrali veľmi presvedčivo. Avšak, napriek silnému námetu, záver a celkovo aj film na mňa pôsobil dosť chladno. Určite za to môžu dosť amatérsky poriešené situácie vo veľmi krátkej stopáži, kde príbeh sa nemal možnosť rozvinúť. Aj napriek spomínanej amatérskej práci je to krásny film s dobrým spádom a osviežený jemným humorom, ktorý odporúčam len maximálne nenáročnému divákovi.(29.6.2011)

 • Rokle
  ****

  Nesourodá dvojice, ulice feťáků, šlapek a všudypřítomná kriminalita. 90. léta byla plná různých pokusů o autenticitu prostředí, ve kterém se ztrácela mladá děcka ujíždějící na drogách. I když byste tyhle dva na první pohled nikdy nepřiřadili k sobě, tak jejich sbližování působí nenásilně a věrohodně. Silné, rezonující... a chtělo by se říct, životem nasáklé.(2.4.2012)