poster

Sladká Jane

 • USA

  Sweet Jane

Drama / Romantický

USA, 1998, 83 min

 • adriane9
  *****

  Po strašně dlouhé době výborný filmový zážitek..možná proto budu vychvalovat o to více, ale tohle byla vážně pecka do všech zákoutí lidské duše. Mladý Levitt je tady naprosto božský, všechny scény s ním jsem hltala bez dechu, hrál tak skutečně, že mě to dohnalo...jojo přiznám se až k slzám... Rozhodně doporučuji!(3.9.2012)

 • Karush
  ****

  Pochvalu si zaslúžia určite 2 mladí hlavní predstavitelia, ktorí zahrali veľmi presvedčivo. Avšak, napriek silnému námetu, záver a celkovo aj film na mňa pôsobil dosť chladno. Určite za to môžu dosť amatérsky poriešené situácie vo veľmi krátkej stopáži, kde príbeh sa nemal možnosť rozvinúť. Aj napriek spomínanej amatérskej práci je to krásny film s dobrým spádom a osviežený jemným humorom, ktorý odporúčam len maximálne nenáročnému divákovi.(29.6.2011)

 • ScreamJay
  *****

  Síla filmového řemesla protkaná s realitou a krutostí běžného života. Záběr po záběru odhalující pravdy jenž nechceme znát a obrazy jenž nechceme vidět. A především touha lidí po sblížení, po souznění duší. Málokterý film je podáván s takovou porcí otevřenosti a zároveň chladnosti, se kterou servíruje zaraženému divákovy škokující záběry. Láska jenž dokáže propojit dva lidi, děti zanechané v hnusu lidké spodiny. Ta láska, jenž dokáže dodávat sílu umírajícímu chlapci a na drogách závyslé dívce ukazuje, že život ať už je jakoliv bídný je pořád životem. Skvělé herecké představení dvou mladých herců se ve vidině neodvratného konce, konce jež jednomu z nich ukáže nový svět na druhé straně a druhému ještě bolestivější realitu, stojí za zamyšlení se. Nad vším kolem nás, co běžným pohledem nevidíme. Nad sny, které se bojíme zrealizovat a nad city, které často umlčujeme. A ta scéna, kdy on umírá, kdy už i polsední síly opuštějí jeho ztrápené tělo, ta scéna ve které se mu zoufalá dívka rozhodne splnit jeho sen o poznání kouzla lásky, to je absolutní vrchol celého snad už se nebojím říct nefilmového představení. Když se ráno probudí a toho kluka najde v krvi, už víte, že konec přišel. Ví to vaše mysl, vyše oči pomalu zaplňují slzy a vaše já stále si opakuje, že něco takového ani není možné. Ale opak je pravdou, možné to je a lidská duše, která je plná ran a zklamání leckdy může zkončit až na dně společnosti. Té společnosti, která ji pak odsuzuje, ale sama si už neuvědomuje, že ji tam poslala. Bez urážky jeden z nejlepších nezávyslých filmů co jsem kdy viděl, emocionálně silné dílo, které otvírá ta zamalovaná okna před všedním světem a ukazuje ho v jeho nevšední a taky kruté podobě. Pět hvězdiček za sílu příběhu, za sílu žít, za sílu bojovat a za sílu lásky, která dokáže přejít přes ty nejobtížnější hranice lidské existence.(7.8.2004)

 • Rokle
  ****

  Nesourodá dvojice, ulice feťáků, šlapek a všudypřítomná kriminalita. 90. léta byla plná různých pokusů o autenticitu prostředí, ve kterém se ztrácela mladá děcka ujíždějící na drogách. I když byste tyhle dva na první pohled nikdy nepřiřadili k sobě, tak jejich sbližování působí nenásilně a věrohodně. Silné, rezonující... a chtělo by se říct, životem nasáklé.(2.4.2012)

 • Quijote
  ****

  (obsahuje drobné spoilery) pěkný "malý" film, na čsfd ale velmi přehodnocený. obě hlavní postavy velice sympatické, zejména ta chlapcova. vcelku mi vadila téměř až divadelní abstrakce, kdy se například dívka během několika dní vyléčí ze závislosti na drogách, chlapcova vizáž se dokonce změní během několika hodin. další (pro mě veliký) mínus vidím v masivním tahu na divákovo vlhké oko (který tušíte už od začátku), přeci jen upřednostňuju rafinovanější způsob jak dojmout. každopádně něco z filmu zůstalo a je to tak silné, že se ho nebojím doporučit. 8/10(26.8.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace