Les filles du botaniste

Guy Dufaux

Eric Levi

Lise Fayolle
  • mira.l

No tak tohle absurdní divadlo...nebudu vyzdvihovat do nebes, jako to udělala většina ostatních komentujících. Ne, nezaujalo mě to od samýho začátku, táhlo se to jak těsto na štrůdl, nebo možná tematičtější příměr, asi jako kdybych misku rejže zobal hůlkama, ani jedna z těch Číňanek mi nebyla sympatická, zbytek byl jeden větší trotl než druhej, co se týká exteriérů, tak to byl výlet o několik století zpátky nebo realita 20. století v daném místě? Pokud je b) správně, tak v tom případě buďme rádi za Babišovu kotlinu... Ne, ne a ještě jednou ne, jedna hvězdička za to, že jsem tu nudu přečkal až do konce. Dost odfláklýho konce bych řek, právě z toho konce se dalo udělat "Grande finale".(10.8.2017)

Poetika filmu, prostředí mi hrozně připomněla animaci počítačové hry Syberia z které jsem byl chvilkově u vytržení. Tímto mě film doslova uhranul. Mým přáním by bylo v takové zahradě žít a zemřít. Homosexuální vztah mezi dvěmi dívkami je líbivý a neurážející. Tvůrci nás, naštěstí, ušetřili přílišné nahoty s kterou se teď ve filmech tak nesmyslně plýtvá. Jednu hvězdu jsem z hodnocení odendal kvůli Myléne Jampanoi, která svou roli zahrála velmi nepřesvědčivě, neumětelsky. Její odstup od charakteru postavy byl citelný. Není pravda, že všechny mužské postavy ve filmu byly vykresleny negativně. Když pominu buddhistické kněze, kterým ta dobrota vždy leze až konečníkem, tak role otce - botanika byla nádherná. Otec nebyl násilník, byl ve své životní "nenalazenosti" snad až roztomilý. A představitel otce svou roli zahrál na výbornou. Strach mužů z ženské síly.(8.7.2010)

Krásny a smutný príbeh o lásky medzi dvoma mladými ženami, ktorých vzťah nemal nikdy šancu prežiť. Film je plný krásnych záberov prírody, úžasne melancholickej hudby a hlavne plný pocitov. Nie je to plných päť, skôr tak 4 a 1/2, ale prikloním sa ku tým piatim. Asi snáď prvýraz po dlhej dobe som si želal, aby tento film trval dlhšie a tej lásky mohol vidieť viac.(8.9.2011)

Kouzelný příběh z Číny odhaduji kolem roku 90. Kameraman se ukázal, Úžasné. Např. Kusturica by si ho měl najmout na trvalo. Holky možná ví, že jsou lesby, možná k tomu poznání dospějí, to je ovšem jedno čínské justici. V závěru poznáte jak je to jednoduché. "Moje panenství patří jen tobě, ne jemu"-no a to byl spouštěč všech tragických událostí. Mylène Jampanoï hraje číňanku ze sirotčince, je to ovšem francouzská míšenka. O to víc krásnější. Film krásný a současně děsivý. Jediný bezproblémový tvor je tu papoušek, co stále opakuje:"Ať má Mao dlouhý život"(27.8.2011)

Vizuálně překrásný a silně poetický snímek. A hlavně jiný. Jiný než evropské filmy, jiný než filmy s podobnou tématikou. Na jednu stranu velice intimní, na druhou až nelidsky odtažité vyprávění o zoufalé lásce dvou dívek. Tato odtažitost a cizost způsobila že jsem se s hlavními hrdinkami nemohl ztotožnit natolik jak bych si přál, a proto mě jejich osud zasáhl mnohem méně než by si zasloužily. Bohužel vím o čínské kinematografii moc málo na to, abych dokázal říct zda je to její typické dílo, nebo má pan režisér svůj vlastní, velice osobitý styl. Co můžu říct jistě je, že šlo o neobyčejný zážitek.(16.6.2011)