poster

Balzac a Švadlenka

 • Čína

  Xiao cai feng

 • Čína

  巴尔扎克与小裁缝

 • Čína

  小裁缝

 • Francie

  Balzac et la petite tailleuse chinois

 • Francie

  Balzac et la petite tailleuse chinoise

 • Slovensko

  Balzac a malá čínska krajčíročka

 • Velká Británie

  Balzac and the Little Chinese Seamstress

Drama / Romantický / Životopisný

Čína / Francie, 2002, 116 min

Režie:

Sijie Dai

Předloha:

Sijie Dai (kniha)

Scénář:

Sijie Dai
(další profese)
 • mrksik
  *****

  Opäť pôjdem proti všetkým, ale na mňa mal tento film nesmierny citový dopad. Od začiatku do konca som prežíval celé dianie vo svojom vnútri. Či už tak účinkovalo magické prostredie, doba, hudba (na Mozarta pre Maa snáď nikdy nezabudnem), hlavné postavy alebo samotné knižky, netuším. Subjektívne je to pre mňa jeden z najlepších (čínskych) filmov a nehovorím to len pre mnou preplakaný koniec ... (asi som mal náladu presne na tento film) [moja kompletná recenzia na mrksik.szm.sk](7.12.2007)

 • Djkoma
  **

  Mě tento film naprosto minul. Námět a myšlenka je velmi zajímavá až půvabná, což se nedá říci o hlavních postavách ( a hlavně té hloupé Švadlence). Komunistická moc a vlivy na mladou generaci, si zaslouží vekou pozornost, ale na mě nedolehly tímto snímkem tolik jak jsem čekal a jak bych chtěl. Nedokázal jsem se vcítit správným způsobem do postav a vnímat je. Je to možná moje chyba a jen jsem nebyl naladěn na správnou poklidnou vlnu pomalého vyprávění, v kterém je největší dobrodružství držet v ruce zakázanou knihu. Krásu filmu, kterou zde ostatní vyzdvihují pro mě zastiňuje pomalost a až nudnost vyprávění.(8.3.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Tenhle film se šil z velmi dobré látky, ale švadlenka jako kdyby šila horkou jehlou. Ukázka komunistické primitivnosti co devastuje sílu moudrosti měla být mnohem silnější. Vztah dvou studentů k vesnické švadlence se mě sice snažil chytit, ovšem chyběli mu natažené ruce. Kdyby tuto filmovou látku šil Balzac jistě by to bylo za pět hvězdiček.(9.3.2007)

 • whitas
  ****

  Hlavními postavami jsou dva vzdělaní mladí kluci, poslaní na převýchovu do hor. Díky tomu že se řídí rozumem a ne citem, jak by se zmínil Balzac, pozmění život celé horské vesnice. Můžeme tak sledovat kontrast civilizovaně smýšlícího člověka ve světě nevzdělaných vesničanů, kteří se řídí pouze svými city. Sílu filmu nepochybně umocňuje nádherné prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Tento znak je ale mnoha čínským filmů podobný, viz. Cesta domů apod. Závěr měl snad raději zůstat otevřený.(6.1.2008)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +prostředí, vyprávění, příběh -bez výrazných emocí/// Pomalé a poklidné vyprávění má zajisté své kouzlo. Příběh je krásný, prostředí je krásné. Jen je to možná až moc klidné a po celou dobu téměř nedramatické. A i ty momenty, které by v jiných filmech u diváka vyvolávali pocity úzkosti, tady jakoby hrdinové řeší s chladnou hlavou. Závěr to tak trošku vylepšuje, ale zároveň zamotává. Je to tedy díklo zajímavé, né však nezbyteně nejsilnější./// Celkem 60%///(12.1.2008)

 • - Natáčení na území Číny bylo povoleno po sedmi měsích vyjednávání s úřady. Ale veškerá promítání v Číně byla zakázána. (Cheeker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace