The Kiss

Krátkometrážní / Romantický
USA, 1896, 1 min

Režie:

William Heise

Pravděpodobně první filmový polibek, který sám o sobě zapříčinil řadu vášnivých reakcí z řad puritánských obyvatel Ameriky. Lze říci, že tímto dílem, ve kterém si dají polibek divadelní herci May Irwinová a John Rice, odstartoval poněkud kontroverzní hon za cenzurou, jehož vrchol se dá hledat až v Prvním produkčním kodexu z roku 1930 (tzv. Haysův kodex). (Micro41CZ)

Karlos80

Ve své době značný skandál a velký poprask. Dnes už jen více méně k zasmání a k zamyšlení jak to všechno začalo. První filmová pusa-polibek na filmovém plátně, s dvojicí známých divadelních herců May Irwinové a Johna C. Riceho v jednom z prvních Edisonových filmů. Download :zde. ()

Djkoma

I pornografický průmysl musel nějak začínat... dnes úsměvné, dříve skandální aneb jak se rychle mění společenské vnímání nepřijatelného:) ()

Jara.Cimrman.jr

Od prvního cudného doteku rtů vedla k pornografii ještě dlouhá a trnitá cesta, ale naštěstí se s tím začalo již v roce 1896. Co se týká herců, tak pevně doufám, že ten s knírem byl muž a ten druhý byla žena. Nemohu však vyloučit, že to bylo naopak nebo nějak úplně jinak. ()

Psychor odpad!

Nepříliš sympatičtí herci v krátkometrážním filmu, který je celý o jednom polibku. Smysl takového filmu jsem opravdu nezachytil. ()

• Film se jako první zasloužil o to, že začaly probíhat diskuze o nějaké filmové cenzuře. (Mr.Ocek)
  • Natáčení probíhalo v dřevěné boudě zvané Black Maria, která je považována za první filmové studio. (Mr.Ocek)