The Kiss

Krátkometrážní / Romantický
USA, 1896, 1 min

Režie:

William Heise

Pravděpodobně první filmový polibek, který sám o sobě zapříčinil řadu vášnivých reakcí z řad puritánských obyvatel Ameriky. Lze říci, že tímto dílem, ve kterém si dají polibek divadelní herci May Irwinová a John Rice, odstartoval poněkud kontroverzní hon za cenzurou, jehož vrchol se dá hledat až v Prvním produkčním kodexu z roku 1930 (tzv. Haysův kodex). (Micro41CZ)

Djkoma

I pornografický průmysl musel nějak začínat... dnes úsměvné, dříve skandální aneb jak se rychle mění společenské vnímání nepřijatelného:) ()

Karlos80

Ve své době značný skandál a velký poprask. Dnes už jen více méně k zasmání a k zamyšlení jak to všechno začalo. První filmová pusa-polibek na filmovém plátně, s dvojicí známých divadelních herců May Irwinové a Johna C. Riceho v jednom z prvních Edisonových filmů. Download :zde. ()

Psychor odpad!

Nepříliš sympatičtí herci v krátkometrážním filmu, který je celý o jednom polibku. Smysl takového filmu jsem opravdu nezachytil. ()

Jara.Cimrman.jr

Od prvního cudného doteku rtů vedla k pornografii ještě dlouhá a trnitá cesta, ale naštěstí se s tím začalo již v roce 1896. Co se týká herců, tak pevně doufám, že ten s knírem byl muž a ten druhý byla žena. Nemohu však vyloučit, že to bylo naopak nebo nějak úplně jinak. ()

dwi

Edisonův nejvýdělečnější film roku 1896 je docela prostý. Polibek z finální scény divadelního muzikálu The Widow Jones se stal kontroverzním tématem celé divadelní sezóny. Vedle tohoto záznamu vznikla i série fotek pro nedělní edici New York World. ()

Radko

Alternatívny názov: May Irwin Kiss. Inak ikonická momentka zrejme prvého bozku vo filme, často literárne i filmovo citovaná. Ak by to bolo tak nepodarené, ako tu podaktorí píšu, tak by som si určite nepúšťal s odstupom znovu. Historicky cenná cudná a zároveň trochu čudná pusa. ()

Trellíno

Docele roztomilý, ale nikdo po mě nemůže chtít, abych tady sázel nějaký hvězdičky, protože tohle se prostě procentuálně hodnotit nedá. :) ()

Marek1991

Neberte to tak, že nie som romantik, ale toto bolo nejaké muckanie sa a z toho bozku, ktorý prišiel na konci sme veľa nevideli. Vo svojej dobe možno škandál, začiatok možno romantických filmov, možno aj pornografie, ale zároveň pre mňa nič extra. ()

Micro41CZ

To ocucávání se na začátek je jako předpověď před bouří: v poslední chvíli na sebe vlítnou a dají si pořádnou pusu a... konec! Jako záminka puritánů začít od tohoto díla svůj hon za cenzurou... inu, proč ne :)) ()