poster

Kde lampy bloudí

Krátkometrážní

Česko, 2006, 15 min

Režie:

Jakub Kohák

Střih:

Filip Malásek

Zvuk:

Marek Hart
(další profese)
 • honajz
  ****

  Trochu zbytečně přepálený začátek, který navnadí na pseudodokument, ale pravá a milá zábava přijde až zhruba v půlce, se všemi těmi cameo slavných zpěváků a samozřejmě s nástupem prasečí hlavy. Celkově to osciluje mezi nostalgickým zamyšlením, nostalgickým a jemným humorem, a právě tím pseudodokumentem. Příjemně zahrané, a kamera kouzlí, co se dá, a z každé lokace vytěží, co se vytěžit dá.(21.9.2016)

 • hirnlego
  ***

  Veskrze milý krátký filmeček o tajemství "toho pravého pražského undergroundu" a o tom, že každý jednou bude muset naskočit na svůj poslední vlak...(17.11.2006)

 • troufalka
  ****

  Pro mne zatím neodhalená stránka poetické Kohákovy duše.(24.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Zpěvem se prý nedá uživit. Má důvěra v toto tvrzení není nijak přehnaná, ale výpravčí Hegerová, rolbař Laufer, hajný Korn, učitelka Kubišová, pekařka Bílá či řezník Bobek prchají podzemím z civilní práce na svá vystoupení a tak na tom snad něco bude. Jinak jsem tento kraťas tradičně nepochopil a i když se v životě jen velmi nerad trápím, tak smutné písničky paní Hegerové mi paradoxně zase zlepšily náladu.(19.4.2014)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Koháku, cos to spáchal? To má být podzemní sonda do života českého hudebnictva? A proč ten kůň pochodující na kolejích? To je nějaká mě neznámá metafora založená textu nějaké písně ústřední představitelky? Buď jak buď, záležitost je to celkem příjemná, fajn záležitost, přestože některé záběry alespoň mě nedávali sysla a když už sem u zvířeny, tak prim hrál onen komoň na trati a s ním i plazivé prase, jehož nositele jsem já, barbar čs hudební historie nebyl schopen rozpoznat, kaju se.... Nebo vlastně ani ne... Sledovati možno zde.(28.10.2013)