Margot (Marie-Josée Croze) byla brutálně zavražděna sériovým vrahem. Její muž Alex (François Cluzet) se z této tragické události nemůže dlouho vzpamatovat a uzavírá se do svých vzpomínek. Po osmi letech dostane anonymní e-mail. Po jeho otevření uvidí tvář ženy stojící uprostřed davu. Záběr je natočený v reálném čase a trvá jen několik vteřin, Alex přesto její tvář okamžitě pozná. Je to Margot... Guillaume Canet ve svém druhém celovečerním filmu (debutoval snímkem Mon idole, 2002) vychází z literární předlohy Harlana Cobena (Tell no one). Zachycuje v něm pocity a vnitřní krizi člověka, jenž je vtažen do záhadného světa polopravd, který mu však neustále uniká. Alex se nedokáže vymanit z idylických vzpomínek na šťastnou minulost. Možná právě v nich je ale ukryt klíč k tajemství... To vše na pozadí napínavého kriminálního příběhu. (oficiální text distributora)

Nick Tow

Tvorcovia tohto diela na mňa síce sprisahanecky žmurkli: "nikomu to neříkej", ale ja vám to povedať musím... Ak nechcete zabiť viac ako dve hodiny života lúštením nezmyselnej krížovky, kašlite na to. Ja som si za vás tú prácu dal a tak vám hneď prezradím tajničku. Znie takto: "Nikomu to neříkej, jakou blbost sme to natočili". ()

T2

Rozpočet €11,7miliónaTržby USA $6,177,192Tržby Celosvetovo $33,385,185║ Zo začiatku to nevypadalo nejak moc zvláštne, pútavo ale ako sa človek čoraz viac ponára do tohto tajomne rozohraného deju začína to mať väčšiu a väčšiu šťavu a dokonca miestami až zbesilý dej. Ďalší prim projekt od Francúzov, v poslednej dobe im to pekne ide. /70%/ ()

Slarque

Tenhle thriller má blíž k psychologické detektivce či dramatu, než k nějakému pobíhání s pistolí v ruce. Jeho zápletka je tak neuvěřitelně zašmodrchaná, že se divím, že se to puzzle podařilo poskládat za dvě hodiny. Ale je to velice dobře natočené a přesvědčivě zahrané, takže tomu odpustím i nepříliš podařený scénář, který nám na závěr ústy jedné z postav odvypráví, co se tady vlastně stalo. ()

*CARNIFEX*

Veľmi nezáživné podaná záležitosť, pričom jediné čo pri tomto filme pôsobí aspoň čiastočne ponuro, je samotný plagát. No a rozuzlenie taktiež nie je nijak mimoriadne šokantné, ktoré by vyslovene zasadilo do fotelky. Ten obsah skrátka sľubuje niečo, čo formou spracovania nedokáže naplniť. Za mňa nuda .. ()

Forsberg11

Typicky francúzske, klasicky elegantné, nad očakávanie dobré!! No, niekedy to tak jednoducho býva, že si pustím film, od ktorého nič neočakávam a on ma prekvapí natoľko, že musím hodnotiť veľmi vysoko. Ne le dis à personne je podľa mňa výstavná skriňa modernej francúzskej krimi so všetkým čo k tomu patrí. Násilie, láska, sex, priateľstvo, korupcia, akcia, zápletka, rozuzlenie... Vypnúť sa pri tom príliš nedá, keďže dej je "narvaný" informáciami a poriadne zapletený až do konca, ale relaxovať pri tom určite ide. ()

• Okrem metropoly Paríž prebiehalo filmovanie snímky aj v departemente Yvelines. (MikaelSVK)