poster

Píseň pro tebe

 • Francie

  Quand j'étais chanteur

 • anglický

  Singer, The

Drama / Hudební / Romantický

Francie, 2006, 112 min

 • honajz
  **

  Na to, že mám rád Depardieua a francouzské písničky 70. a 80. let, mne film zklamal. Nemá vnitřní rytmus, některé scény koncertování jsou zbytečně dlouhé, rozhovory o ničem, celé by to vystačilo na nějaký kratší televizní film. Zkuste si představit český film, kde by dejme tomu Marek Vašut obrážel bary a tklivě zpíval ženám u stolečku písně Helenky Vondráčkové nebo Hany Hegerové. Něco podobného se děje v tomto francouzském romantickém snímku, kde Gérard Depardieu skutečně jakožto vysloužilá pěvecká hvězda zpívá po barech (a domovech důchodců) francouzské fláky ze 70. a 80. let, některé známe skutečně v českém podání z repertoáru Hany Hegerové (jak se to jmenuje, netuším, ale zpívá tam Tak čau, tak se sbal, nebo tak něco). Mezitím se Gérard, tedy jeho postava zpěváka, snaží o jednu paní. Film proto sestává z písniček, koncertování v kabaretech a rozhovorů s touhle paní a s pár dalšími kamarády. Větší část je věnovaná těm písničkám, jež zaplácnou tak 70 % celého času filmu, v dlouhých a nudných rozhovorech se rozebírá nesmrtelnost chrousta, to taky zabere nějakou dobu, a nakonec si ti dva dají pusu a je konec. Až se nechce věřit, že podobný - spíše televizní snímek - byl vybrán na nějaké pocty prestižního FILMOVÉHO festivalu, prosím. V českém dabingu Gérarda namluvil opět Miroslav Donutil, a kdo slyšel drsňácký Depardieho hlas, asi mu ta Donutilova sametovost také leze krkem.(9.9.2008)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(17.1.2007)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $10,205,575(6.6.2010)

 • Tyny
  **

  Pokud nemáte rádi Depardieua a francouzské písničky ze 70 let, nemá cenu se na film ani dívat. Mně fascinují francouzské písně z téhle doby a Depardieua jako herec také, takže jsem se na film velmi těšila i přesto, že má poměrně nízké hodnocení. Musím říct, že jsem si pod pojmem "davy fanynek a život v přepychu" představovala trošku něco jiného než Depardieua navlečeného do saténové košile a pár diváku v hledišti a zpěv bez energie, což mně u těch písní prostě chybělo.(15.12.2013)

 • lioncel
  ****

  V originále naprosto nádherný zvuk i hudba, a to připomínám, ta hudba ve filmu není vůbec můj šálek kávy .. teď po návštěvě na stránkách IMDb mohu jen doplnit své předešlé tvrzení .. v roce 2007 vyhrál tento film na César Awards, France Césara za nejlepší zvuk .. (celkem zde byl nominován v sedmi kategoriích) .. oba hlavní představitelé získali hlavní cenu na dalších dvou filmových festivalech .. Gérard Depardieu na Lumiere Awards, France a Cécile De France na Étoiles d'Or …(11.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace