Slavný lovec Pampalini (TV seriál)

• Polsko

Pampalini łowca zwierząt

Animovaný / Dobrodružný

Polsko, 1976, 13x10 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (31)

Slavný lovec je opravdu slavný, název mluví za vše.(12.8.2008)

Ááá to jsem tu teprve první! To se divím! Tak dobře jedná se o parádní polský animovaný seriál mého útlého dětství, vysílaný Českou televizí snad někdy v polovině osmdesátých let a to nejdříve jako večerníčkový seriál. Od té doby se snad už nikdy více na našich obrazovkách neobjevil?? Dnes je už sice poněkud zapomenutý a mladší generaci asi nic neříkavší? Ale pro mě a pro naší generaci a tomu věřte to byl tenkrát skutečný boom! Sice opět z východního bloku ale parádní, prostě zas něco nového, a ten Jirákův dabing? Hmm..jak výtečný.. Ani si ale nedovedete představit jak mě potěšila informace že jej mají v půjčovně dvd ve Francouzské ulici, běžně k mání. Tak si ho v nejbliší době asi připomenu, protože si už pomalu na nic z něho a vůbec z jednotlivých epizod nevzpomenu! Kdo nikdy neslyšel o tomto neohroženém, nenahraditelném a spolehlivém lovci, jakoby nežil! Malé připomenutí v podobě videoukázky: http://www.youtube.com/watch?v=mlAdWv8R2c0&feature=related(17.11.2006)

Lovec a smolař v jedné osobě řeší své životní a hlavně lovecké neúspěchy s optimismem, úsměvem a hláškou na rtech. Však co, když se nevydařil lov dnes, zítra se určitě podaří. A budeme lovit třeba nosorožce ;-).(9.2.2007)

.. óoo dona kláro .. nezapomenutelný seriál... jedna z perel 80let(9.4.2007)

asi jsem divnej, ale všeobecné nadšení většiny hodnotících nezdílím, jde o průměrně nakreslený, nijak moc vtipný, dějově nepestrý večerníčkový seriál. jedna hvězda za dobrou hudbu, jedna za dobrý Jirákův dabing. jinak na tom prostě nic není... 50%(12.2.2008)

• kingik

Soudruzi z Polské lidové republiky Husáka a jeho děti zásobovali animovaným zvěrstvem, ve kterém exotické zvířectvo hrálo prim. Pampalinimu byl určitě předobrazem Pavel Zedníček, lovecký oděv zřejmě budil u socialistické mládeže pocit, že i na nebezpečná zvířata lze jít plážově oděn. Ti vnímavější odhalili, že se jednalo o vyjádření chrabrosti proti imperialistickému nepříteli, kdy lze jeho nátlaku čelit i holýma rukama. Odtud se dochoval sametový výraz "máme holé ruce", mělo tam být i to, že "máme nedostatečný oděv", jenže to na Albertově bouchlo neočekávaně až v listopadu, oproti původně plánovanému červenci. A jaké jsou kvality polského animovaného seriálu? Nijak vysoké. Za bolševika jistě bomba, pořád dokola se to dávalo, na některé díly se ani nedostalo, údajně se ani nedochovaly. Pampaliny byl pojatý v duchu kreslené grotesky, které je uzpůsobeno naprosto vše. Mohutný Pampaliniho knír animátoři dovedli k dokonalosti, neb s ním lovec zdatně pohyboval. Pokud jste plážový vágus, oceníte i Pampaliniho šatník. Do prdele, ten chlap byl tak sugestivně živoucí, že jsem ho cítil až fyzicky. Smrděl od zvířat. Prostě puch exotické fauny. Jednotlivé díly měly výhodu v tom, že byly krátké a nepůsobily natahovaně. Ale když si představím, že tohle opakovaně, rok co rok pořád dokola běželo ve Studiu Kamarád, je mně teskno. Jinde si užívali amerických animovaných grotesek té nejvyšší kvality, my jsme si museli vystačit s lacině importovaným Pampalinim ze spřáteleného Polska. Poláci darovali socialismu ještě větší zrůdnost: Bolka a Lolka! 40%(8.8.2015)

... aneb rozdíl mezi snem a realitou. Pampalini se chystá na lov, pro který ale nemá vůbec vlohy. Zato jeho animované příběhy mají vtip i švih.(10.3.2009)

"Ó dono kláro kde se tady vzal ten lev?" Pampalini je ten nejlegračnější lovec co jsem kdy viděl.(6.6.2010)

Práve som si na túto rozprávku spomenula, vďaka ČSFD. A tak aj na epizódy.. a ako ma bavili. Naozaj slávny, naozaj skvelý Pampalini.. Myslím, že k tomu prispieva hlavne charizma, ktorej je postavička plná... Krásna spomienka.(29.9.2012)

Když jsem to viděl jako dítě, tak jsem tohoto nešikovného, ale neohroženého lovce miloval. Dnes už to je sice jen úsměvný seriál, ale i tak je to velmi kvalitní animovaná zábava jako stvořená pro malé děti - naprosto nezávadná a poutavá. Hudba: Antoni Mleczko(15.11.2007)

Oblíbený seriál s dětsví ,který už roky nedávali. Jaká škoda.(12.8.2008)

Paráda 80%(14.3.2010)

Tento seriál patrí k môjmu detstvu. Pamätám si, že cez voľné dni som zapol telku a DVD a Pampalini išiel. Smial som sa na tom a dodnes sa na tom smejem ... Skvelá animácia a znova to pripomínam - rok 1976 a to predčilo väčšinu dnešných seriálov ! Skvelý oddych pre všetky vekové kategórie.(13.3.2013)

Seriál mého mládí. Kruci ten lovec měl vždycky štěstí(9.2.2007)

Výborné příběhy smolařského lovce Pampaliniho. [8/1O](25.3.2007)

Polskie studio filmow animowanych v Bielsku Bialej chrlilo onehdy skvele napady a vyborne rozpravky, CVi uz to bol Reksio, Bolek a Lolek alebo práve Lovec Pampalini. Pre mna super, nostalgia za socialistickými nekonfliktnými rozpravkami(22.8.2009)

Tenkrát nic podobného nebylo a mě se to moc líbilo, včetně animace. Musím přiznat, že po dlouhé, když jsem si to znovu pustil, tak mě to neurazilo - již co by dospělého diváka. Za nostalgii * navíc.(18.11.2013)

Velmi oblíbený kreslený seriál mého dětství.Pamatuji si hlavně to,že teprve z něj jsem se asi v 5 letech dozvěděl, jak vypadá tapír :-)(15.1.2013)

Asi je v tom hodně nostalgie, ale "Ó, dono Kláro", pět hvězdiček, i kdyby to mělo být jen kvůli té fantastické latino-hudbě.(13.12.2007)

O Donno Kláro kde se tu vzal ten lev... na to asi nikdy nezapomenu.(26.12.2007)

<< předchozí 1 2