poster

Slavný lovec Pampalini (TV seriál)

 • Polsko

  Pampalini łowca zwierząt

Animovaný / Dobrodružný

Polsko, 1976, 13x10 min

Scénář:

Bronisław Zeman
 • Karlos80
  *****

  Ááá to jsem tu teprve první! To se divím! Tak dobře jedná se o parádní polský animovaný seriál mého útlého dětství, vysílaný Českou televizí snad někdy v polovině osmdesátých let a to nejdříve jako večerníčkový seriál. Od té doby se snad už nikdy více na našich obrazovkách neobjevil?? Dnes je už sice poněkud zapomenutý a mladší generaci asi nic neříkavší? Ale pro mě a pro naší generaci a tomu věřte to byl tenkrát skutečný boom! Sice opět z východního bloku ale parádní, prostě zas něco nového, a ten Jirákův dabing? Hmm..jak výtečný.. Ani si ale nedovedete představit jak mě potěšila informace že jej mají v půjčovně dvd ve Francouzské ulici, běžně k mání. Tak si ho v nejbliší době asi připomenu, protože si už pomalu na nic z něho a vůbec z jednotlivých epizod nevzpomenu! Kdo nikdy neslyšel o tomto neohroženém, nenahraditelném a spolehlivém lovci, jakoby nežil! Malé připomenutí v podobě videoukázky: http://www.youtube.com/watch?v=mlAdWv8R2c0&feature=related(17.11.2006)

 • kingik
  **

  Soudruzi z Polské lidové republiky Husáka a jeho děti zásobovali animovaným zvěrstvem, ve kterém exotické zvířectvo hrálo prim. Pampalinimu byl určitě předobrazem Pavel Zedníček, lovecký oděv zřejmě budil u socialistické mládeže pocit, že i na nebezpečná zvířata lze jít plážově oděn. Ti vnímavější odhalili, že se jednalo o vyjádření chrabrosti proti imperialistickému nepříteli, kdy lze jeho nátlaku čelit i holýma rukama. Odtud se dochoval sametový výraz "máme holé ruce", mělo tam být i to, že "máme nedostatečný oděv", jenže to na Albertově bouchlo neočekávaně až v listopadu oproti původně plánovanému červenci. A jaké jsou kvality polského animovaného seriálu? Nijak vysoké. Za bolševika jistě bomba, pořád dokola se to dávalo, na některé díly se ani nedostalo, údajně se ani nedochovaly. Pampaliny byl pojatý v duchu kreslené grotesky, které je uzpůsobeno naprosto vše. Mohutný Pampaliniho knír animátoři dovedli k dokonalosti, neb s ním lovec zdatně pohyboval. Pokud jste plážový vágus, oceníte i Pampaliniho šatník. Do prdele, ten chlap byl tak sugestivně živoucí, že jsem ho cítil až fyzicky. Smrděl od zvířat. Prostě puch exotické fauny. Jednotlivé díly měly výhodu v tom, že byly krátké a nepůsobily natahovaně. Ale když si představím, že tohle opakovaně, rok co rok pořád dokola běželo ve Studiu Kamarád, je mně teskno. Jinde si užívali amerických animovaných grotesek té nejvyšší kvality, my jsme si museli vystačit s lacině importovaným Pampalinim ze spřáteleného Polska. Poláci darovali socialismu ještě větší zrůdnost: Bolka a Lolka! 40%(8.8.2015)

 • mnx
  ***

  Musím uznat, že v osmdesátých letech zase takový výběr animovaných seriálů nebyl, navíc s podobnou tragikomickou postavičkou. Bylo to vidět po roce 89, když se do televize začaly dávat disneyovky apod., a po nějakém Pampalinim neštěkl ani pes. Zdejší vysoká hodnocení jsou nejspíš založená na nostalgii, a i mé 3 hvězdičky jsou celkem nadsazené. Kdo by taky kopal do Pampaliniho, i když jde jen o průměrný animáček pro děti. Průměrný, nenucený, a neurazí(10.8.2015)

 • Paldini
  *****

  Lovec a smolař v jedné osobě řeší své životní a hlavně lovecké neúspěchy s optimismem, úsměvem a hláškou na rtech. Však co, když se nevydařil lov dnes, zítra se určitě podaří. A budeme lovit třeba nosorožce ;-).(9.2.2007)

 • kloubich
  **

  Nechápu tak dobré hodnocení. Z fleku bych dokázal vzpomenout tucet lepších večerníčků (a to nejen od trnky) a to jak dějově, tak zpracováním, možná jsem, ale ovlivněn tím, že jsem seriál neviděl jako dítě. V recenzi Karlose80 čtu, že nebyl vysílán od poloviny 80. let, což by odpovídalo, protože si opravdu nepamatuji jedinou epizodu. Seriál jsem viděl při hlídání tříletého synovce, který by, kdyby mohl jistě dal pět hvězdiček, já mam radši Fíka.(26.6.2011)