Reklama

Reklama

Chceš, abych ho zabil?

(festivalový název)
  • Velká Británie uwantme2killhim? (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film vypráví příběh dvou teenagerů, kteří se seznámí přes internet a naváží bizarní přátelství. Toto přátelství však končí zuřivostí a nevysvětlitelně hrubým zachováním se jednoho z chlapců. Film je inspirován skutečnou událostí z června roku 2003, kdy se podobný incident stal ve Velké Británii. (Mazi23)

Videa (1)

Trailer

Recenze (13)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Od začátku je Vám jasný o co jde a kam to směřuje, byť se scenárista či pan režisér, nikdy mi to není úplně jasný, snažili, seč jím síly stačily, aby s divákem sehráli part s velkým a nečekaným finálním překvapením. A vůbec se jim to nepovedlo, ovšem těžko říct, nakolik se jim to vzhledem k tématu nepovedlo i u cílovky, tedy pubertálních facebookloserů neboli dnešní většinové mládeže. Je až k neuvěření, že tento příběh se skutečně odehrál, manipulaci internetem jsem si vždy představoval sofistikovanější, ale ona ta moje představa vycházela z mylného předpokladu, že dnešní mládež není jiná než jsme byli my. Je. Je hloupější a povrchnější, ale pozor je cyničtější, zkušenější a světaznalejší ... tedy chtěla by být. Update po zámyslu: Na druhou stranu by se ta falešná skrývačka dala brát i jako pohled do "mysli" oněch děti, pak je to naopak geniální. Zvedám hodnocení výš. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Bacha na internet a to platí dvojnásob, pokud jste šestnáctiletý puboš a berete konverzace s neznámoou osobou smrtelně vážně. To pak třeba někoho pobodáte v přesvědčení, že tak činíte ve veřejném blahu a ono je to přitom úplně jinak. Docela drsná ukázka manipulace, která je tak přitažená za vlasy, že je až pravdivá. Upřímně řečeno to vyústění jsem nečekal, ačkoliv indicií k němu poskytla režie dost. Ale o to více jsem se bavil. Herci dobří, tempo svižné, stopáž rozumná. Bylo by hezké, kdyby si z podobných filmů brali puberťáci ponaučení, ale to bych chtěl asi moc, tudíže se podobných příběhů ještě dozajista dočkáme. 80% ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Obsahuje SPOILERY! Život je strašná nuda, když vás nemlátí táta nebo někdo nepobodá! Film o vymaštěných puberťácích, co považují za hustý mít těžkej život. Takže když se rodiče hádají jen kvůli tomu, že máma často sází v loterii, holky se vám skoro nabízej a ve škole vám to jde, znuděnýmu puberťákovi to prostě nestačí. Vzrůšo začíná tehdy, kdy mu zabijí online přítelkyni z programu ochrany svědků a zaplete se do toho tajná agentka. Ugh. Nehledě na debilní příběh má hlavní roli kluk, který herecký talent neviděl ani z vlaku.Od odpadu to trochu zachránilo překvapivé vyvrcholení, za který jsem se skoro modlila - zápletka byla totiž až příliš absurdní. Ponaučení? Ty internety by se měly zakázat! Anebo na ně pouštět jen po absolvování psychologických a možná i nějakých IQ testů. Pak bychom se mimo jiné vyhnuli hloupým filmům, jako je tenhle. (Mimochodem, kdo sakra mluví do monitoru, když někomu píše? To bylo vážně směšné.) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PROČ JSI BODNUL SVÉHO KAMARÁDA?“ … ,,PRO VYŠŠÍ DOBRO.“… /// je lepší, když nevíte že… Potom můžete líp uvěřit. Takový lásce přes internet dneska věří kde kdo. V tom problém nebude. Nějakej ten chat a filmová snaha dostat se do mozku mladýho kluka – proč ne. Důvody sice můžou bejt hůř pochopitelný, ale stejně jako ta láska uvěřitelný (na rozdíl vod těch TADY). Snažej se jak můžou – třeba vyprávěj nechronologicky, aby měl tenhle nenápadnej snímek co říct. Páč hen ten internet… Síla tohodle příběhu je v závěru, a jelikož se snažej dostát celovečerní stopáži, zákonitě musej vařit z vody. Na konci si uvědomím (nejsu moc důftipnej… chvilku mi to trvá…), že mi ta záměrná mystifikace vadí. Ale chápu, že bez ní by to ,,skandální“ odhalení… Nebo vám to tak nepřijde? 2a½ - takže 3*, páč by z toho mohlo vzejít nějaký ponaučení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kousky podle skutečnosti. 2.) Hledám lék na osamělost. 3.) Thx za titule ,,Hexa95“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Celý čas ma iritovalo to, aký bol Mark naivný. 16 rokov a tak naivný, že hneď sadol na lep nejakej blondínke, uveril jej každé slovo, zamiloval sa do nej ... a všetko len tak, cez net. Hneď na to sadol na lep ďalšej, tajnej agentke, ktorá od neho nežiadala, aby jej kúpil kávu a každé ráno jej ho nosil do kancelárie, ale aby zabil človeka ... pre vyššie dobro, preto, aby bol hrdina ... a všetko len tak, cez net. Také nervy som z toho mala, že som vôbec nerozmýšľala, akoby to mohlo naozaj byť, takže ten záver ma trošku prekvapil. A John? Ten vôbec skončil v nejakej zdravotnej starostlivosti? Muzika bola miestami výborná a jazdy na bicykli tiež. 3,5*. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

  • V scéne, keď John (Toby Regbo) a Mark (Jamie Blackley) sedia na stanici, John odpije z otvorenej fľaše, ktorú následne podáva Markovi. V ďalšom zábere Mark berie fľašu do rúk, pričom vidno, že je ešte zatvorená a je na nej vrchnák. (GTS_PUNK)

Související novinky

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

54. Zlín Film Festival startuje již 30. května 2014

28.05.2014

Je to ideální datum, protože mimozlínšťané mohou využít k návštěvě Zlína především víkend. Nejedná se totiž jen o festival určený dětem a mládeži, zajímavé filmy z více než 55 zemí světa zde zcela… (více)

Reklama

Reklama