poster

Halloweenská noc

 • USA

  Trick 'r Treat

 • Slovensko

  Haloweenska noc

Horor / Komedie / Thriller / Drama / Povídkový

USA / Kanada, 2007, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.horrible
  ***

  Ja skrátka neviem. Je to parádne štylizované, prepchané citáciami a atmosféra je vynikajúca, ale zároveň mi nesadol tento druh humoru, navyše je ho málo, a režisérová práca s časovými rovinami sa mi nepáčila vôbec. Gradácia deja tu neexistuje, dej v podstate tiež nie, príbehy do seba zapadajú iba povrchne (nič dôležité ich nedrží pohromade a ich ukončenie je miestami neuspokojivé). Pár detailov geniálnych (čarodejnice, autobus), ako celok je to nedotiahnuté. Normálne mám takéto filmy rád, no klamal by som povedať, že nie som sklamaný.(12.2.2013)

 • B!shop
  ***

  Nehorazna slatanina, kam tvurci nacpali vsechno, co je napadlo, takze tu potkate vlkodlaky, nejaky prizraky, legendu o autobuse mrtvejch retardu, upiry, nadrzeny pubertaky, podivnyho panacka s pytlem na hlave nebo posahanyho vrazdiciho reditele. Bohuzel jako celek to neni ani nejak zvlast vtipny, ani nijak zvlast strasidelny a navic se to cely rozpada na jednotlivy sceny, protoze tady proste neni zadnej pribeh nebo hlavni hrdina, takze i kdyz neni jasny, kdo chcipne a kdo ne, stejne vam to je jedno. Spis by se to melo jmenovat Halloweenske historky a to vysoky hodnoceni fakt nechapu. Nicmene film je jako celek aspon docela zabavnej, slusne natocenej a sem tam nejaka ta hlaska nebo krvarna potesi. Lepsi 3*.(27.9.2009)

 • Fr
  ****

  Koho naštvete, když zhasnete předčasně sváteční dýni? To vám řeknou Emma, Henry.... Nebo ne? Laurie je ve 22letech ještě panna a pan Wilkins se pro Halloween narodil. Noc, kdy se mrtví volně potulují a navštěvují nás může začít! Nejen že je to černočerně vtipné, ale dokonce přeběhne i mráz po zádech. Miluji noci, kdy nic není takové, jak se původně zdálo. A že se osudy účastníků příběhů protnou? Nečekejte Iñárrita, ale poctivou halloweenskou dávku humoru a napětí. A těch 75 minut nikoho nezabije. Kromě Emmy, Henryho...... PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *** To by při troše dobré vůle mohlo být na 4*, ne?(11.1.2010)

 • honajz
  ***

  Pět tajemných halloweenských příběhů, volně pospojovaných skoky v čase a různými náhodnými setkáními ve městě. Dívka zhasne svíčku v dýni, což se nedělá, a doplatí na to. Dívky, co balí kluky, nejsou jen tak obyčejné Karkulky. Soused rád vyřezává nejen dýním očička. Druhý soused skrývá tajemství a nemá nikoho rád kromě svého psa. Děti chtějí haloweenskou historkou o autobusu vystrašit školního otloukánka Rhondu, ale obrátí se to proti nim samotným... V bonusech na DVD je krátký a ručně animovaný film Přáníčko, kde hlavním hrdinou je chlapeček v halloweenském kostýmku, pytlem přes hlavu a pytlem v ruce. A v komentáři režisér říká, že právě tento příběh se stal základem pozdějšího hraného filmu. A zmíněná figurka je skutečně průvodcem mezi jednotlivými příběhy, a jednou dokonce aktérem. Navzdory tomu, že jde vlastně o povídkový film a některé povídky jsou slabší, jiné silnější (jak už to bývá - osobně se mi hodně líbila skoro klasická povídka s Rhondou), pro minimum vyloženě nechutných záběrů se na film příjemně kouká a může se stát zpestřením halloweenské noční oslavy, z níž se nikomu neudělá zbytečně šoufl.(5.11.2009)

 • korbitch22
  ***

  Hodně zajímavý Halloweenský projekt, který bude určitě vděčnější pro americké publikum, ale já osobně Halloween mám moc rád a rád bych ho i konečně někdy pořádně oslavil.Několik děsivých svátečních povídek úžasně propletených do sebe, odehrávajících se naráz v jednom menším městě.Výtečný scénář a dokonalá návaznost scén jsou největším plusem.Bohužel film není moc strašidelný a atmosféry najdete pomálu.Lekaček je jen pár a budete se spíš zvrhle bavit, než bát, což je hrozná škoda, protože u hororu by mělo jít hlavně o strach a potenciál tu teda byl jako hrom, bohužel nevyužitý.Jednotlivé povídky, či respektivě příběhy několika postav jsou vesměs stejně dobré.Na děštivou a mlhavou včerejší noc to bylo ideální, škoda že místy takové televizní pokoukání.Co vás asi překvapí je skutečnost, že ve filmu umírají haranti ve velkém, což je v dnešních poměrech jev nevídaný, pokračování bych ocenil60%.(8.11.2014)

 • - Film měl premiéru na Butt-Numb-A-Thon filmovém festivalu v Austinu, kde se dočkal vřelého přijetí. (Terva)

 • - V roce 2009 Michael Dougherty oznámil, že bude pokračování. V roce 2011 se v USA na svátek všech svatých objevil v některých kabelových televizích trailer na druhý film. V roce 2012 však nezačalo ani natáčení. (Terva)

 • - Film se v žebříčku nejlepších 20 hororových filmů desetiletí na webových stránkách Bloody Disgusting, která se zaobírá kritikou hororů, umístil na deváté místo. (Terva)