Halloweenská noc

Trick 'r Treat

Haloweenska noc

Horor / Komedie / Thriller / Drama / Povídkový

USA / Kanada, 2007, 79 min

Už to tak bývá, že s přehnanými očekáváními obvykle přichází zklamání. Je mi líto, ale ten film mě prostě po hororové stránce uspokojit nedokázal. Halloweenskou atmosféru to má výbornou (český název se tentokrát povedl, protože Halloweenskou noc opravdu skoro prožijete!), v dnešní době působí takhle silně stylizovaná věc skoro jako zjevení, ale bát jsem se u toho nedokázal. Pár lekaček funguje skvěle, ale příležitost k pocítění strachu, když už se nějaká najde, je vždycky čímsi rozbita. Ať už hudbou (dobrou, ale ne hororovou), herci, nebo komediálním zlem. Trick 'r Treat se dost možná stane kultem, který hororoví fanoušci (tedy i já) v souvislosti s uplynulou dekádou vždycky zmíní, ale současně to je příklad filmu, jenž nikdy nebude mojí srdcovkou. Každopádně kvalita to je.7/10(26.9.2009)

Trick 'r Treat nádherně vykresluje atmosféru halloweenské noci, kdy člověk vidí na každém rohu jiné strašidlo. Dougherty okouzleně těká pohledem po všech a jeho jedinou ambicí je skutečně jen zachytit atmosféru noci, kdy by se mohlo stát cokoliv. Pokud přistoupíte na jeho hru a nebudete od každé linie chtít vyvrcholení, budete se královsky bavit.(3.10.2009)

Tohle už není horor, ale čistokrevná bizarní komedie. A celkem funguje. Pokud vás ale iritovalo Drag Me To Hell, Halloweenské noci se obloukem vyhněte. Ta přechází ještě na vyšší level :) 70%(12.10.2009)

Můj osobní černý kůň letošního roku. Atmosférický propletenec několika osudů bez laciných klišé a okoukaných lekaček. Jako třešnička na dýňovém dortíku ďábelský Dylan Baker. Čekání na tenhle skvost se vyplatilo. Jasný favorit pro každoroční dušičkovou projekci. :-) Slabších 5.(28.9.2009)

Nejvíc mi to připomínalo čarodějnické speciály ze Simpsonů. Nápad prostříhávat mezi jednotlivými, relativně samostatnými povídkami mi nepřišel nejšťastnější. Kdyby zůstaly každá zvlášť, bavil bych se asi líp. Každopádně je potřeba pochválit atmosféru a výtvarnou podobu.(29.9.2009)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Marca Andreyko, ilustrovaného Fionou Staples. (Terva)

• - Film se v žebříčku nejlepších 20 hororových filmů desetiletí na webových stránkách Bloody Disgusting, která se zaobírá kritikou hororů, umístil na deváté místo. (Terva)

• - V roce 2009 Michael Dougherty oznámil, že bude pokračování. V roce 2011 se v USA na svátek všech svatých objevil v některých kabelových televizích trailer na druhý film. V roce 2012 však nezačalo ani natáčení. (Terva)