Hvězda první velikosti (TV film)

Československo, 1973, 72 min

Když jenom talent nestačí. Příběh velkých nadějí a ještě větších zklamání. Rážova inscenace až na další také přesně vystihuje život na malém městě, včetně charakterů lidí, kteří tu žijí. Devatenáctiletá Jana Boušková zvládla svůj "křest ohněm", tedy první vystoupení před televizní kamerou, na výbornou; její Sylva je přesně ten typ dívky, kterou teprve rána osudu přiměje změnit sama sebe. Z množství vedlejších postav lze zmínit především laskavého lékárníka a dědečka v podání Felixe le Breux.(11.12.2016)

• jakoby

Mlada holka se snazi .Cichla si ke kariere a mysli ze je lehke byt popularni herecka. Z tohoto filmu si pamatuju, ze eeee jako nadech ma byt tiche a vzdycky kdyz slysim mluvit nektere lidi i ty studovane v televizi a je to same eeee tak si vzpomenu na tento tv film. Jo v nem Jana Bouskova byla hezka a mela slibnou karieru pred sebou ale v soucasne dobe mi jako talent neprijde. Krone princezny Lesnenky. Ale tam ji zas prebije Magi a Bujon.(5.9.2012)

Drama s kritickým tónem, které ukazuje paninku od pana ředitele. Paní ředitelová v podání Slávky Budínové má všechny nepostradatelné aspekty maloměšťačky se zvednutým nosem, včetně potřeby realizace vlastních snů prostřednictvím své dcery. Ráža výborně vykresluje charaktery i mnohých epizodních postav, laskavého knihovníka, podbízivého režiséra z kulturáku, popularitou zasaženou herečku, dědečka nad věcí a uhoněného tátu, který by chtěl mít z dcery slušného člověka.(28.12.2012)