Derren Brown: The Gathering (TV pořad)

Dokumentární / Mysteriózní / Psychologický

Velká Británie, 2005, 75 min

Tony Gregory

Komentáře uživatelů k TV pořadu (2)

Jedna večerní show Derrena Browna před živým obecenstvem, ve které se nesnažil předvádět žádné složité triky typu "přinutím vás, abyste vykradli banku". Tentokrát si namísto toho zvolil triky mnohem snažší, cosi, co se dá skutečně reálně zvládnout za pár minut před živým obecenstvem. Dobrovolníkům tedy ukazoval, že dokáže předpovědět, kterou oblast Londýna si vyberou, nebo že umí uhádnout, jaký obrázek nakreslí na papír. The Gathering proto možná nepůsobí tak dobře na televizních obrazovkách jako jiné pořady, do kterých byla sestříhána velká řada materiálů, svou jednoduchostí ale vyznívá mnohen uvěřitelněji. Na příští Derrenovu tour po britských divadlech už mám koupený lístek, protože sledovat tohoto pána naživo musí být zážitek. Kdyby v Česko Slovensko má talent kdokoliv předvedl jen 10% triků, které Derren ukáže za jeden večer v The Gathering, musel by onu show vyhrát.(3.12.2012)

Derren Brown je šílenec v dobrém slova smyslu. Jde o kouzelníka, který je ale spíše iluzionistou a šikovným převaděčem triků, než mágem ve slova smyslu, jak si to představujeme my všichni.(23.7.2012)