To nejlepší podle Grahama Chapmana (video kompilace)

Graham Chapman's Personal Best

Komedie

Velká Británie, 2006, 57 min

Terry Jones

Komentáře uživatelů k video kompilaci (7)

Geniální posmrtné poselství Grahama Chapmana(9.12.2006)

Pomineme-li hyenismus takéhoto výběru, který vlastně nikdo nechce a je tudíž zcela zbytečný, tak se jedná o zdařilý průřez těch nejlepších scének a skečů Monty Pythonů. Samotný nápad toto vydat je za "Odpad !". Ovšem genialitu samotného humoru sršícího vtipem, absurditou a originalitou to nikterak nesnižuje ani v nejmenším.(31.1.2007)

Z šestice "Personal best" Pythonů pro mě JEDNOZNAČNĚ NEJLEPŠÍ a nejzajímavější. Oproti ostatním funguje poměrně dobře jako charakteristika samotného Chapmana, obsahuje zdaleka nejvíc komentářů současných Pythonů, fotek, vzpomínek, záběrů i z jiných pramenů než přímo z cirkusu. Navíc - což je samozřejmě důležité - mu ostatní Pythoni nesobecky svěřili opravdu to úplně nejlepší z jejich tvorby - Parrot sketch, Silly walk sketch, které patří k těm všeobecně nejvýše hodnoceným (a dalejo spíš by se měly objevit u Johna Cleese), ale především drtivou většinu mých vůbec nejoblíbenějších (méně profláklých) skečů - Teorie o brontosaurech, Nejzvrhlejší plž, Oscar Wilde a James Whitler, atd. Pokud bych měl doporučit koupi jen jediného z výběrů, byl by to určitě Grahamův.(31.1.2007)

Jednoznačně nejlepší díl z pythonovských DVD výběrů. Na Grahama Chapmana si všichni (nejen) hezky zavzpomínají, dozvíte se celkem hodně informací o jeho životě i smrti a podíváte se na skeče, které patří k MP špičce.... Je to pěkný, důstojný pomník. A vůbec mi nevadí, že už jich Chapman předtím několik měl.(24.9.2010)

Skvostné představení zatím jediného nežijícího člena MP a člena s největší invencí, který se propil životem.(30.1.2013)

• Jirka_Šč

Nedokážu ohodnotit. Vlastně mé první setkání s Monty Pythonem a v tuto chvíli mi kulturní prostředí, pro které tvořili, připadá být značně vzdálené.(16.12.2013)

"Good lord! I'm on film!" Skvělý pohled od Pythonů do života nejlepšího z nich.(9.8.2010)