No Time for Nuts

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný
USA, 2006, 5 min

Scrat pri hľadaní ideálneho miesta pre ukrytie svojho orecha natrafí na stroj času. Keď mu zmizne jeho orech, rozhodne sa ho nasledovať a postupne sa dostáva do rôznych časových období, mimo iného aj do gladiátorskej arény, na ľadovec, do ktorého narazí o chvíľu Titanic, až sa nakoniec dostane do budúcnosti pod obrovský strom plný orechov, kde ho však čaká jedno veľké nepríjemné prekvapenie. (pivo)

CheGuevara

No, že bych u toho brečel smíchy, se zrovna říct nedá. Veverka se začíná čím dál víc ohrávat a doufám, že tvůrci přijdou za chvilku s něčím jiným. Chce to změnu. Ale jinak je kvalita animace dost dobrá a na celý příběh se taky krásně kouká. Je to příjemný zážitek, ale na to, aby dostal Oscara nepřináší nic nového. Nebo se možná pletu, uvidíme v únoru. ()

Petrus1

Když mám blbou náladu (a tu mám poslední dobou dost často – asi nějaká krize nebo depka na mě doléhá), musím si vždycky pustit něco tak geniálního jako tento kraťas. A pokaždé mě to naprosto odrovná :-D Navíc je Scrat asi takovej smolař, jak já! :-) (ty jo, tak to je zatím můj nejkratší koment, ale co víc dodat – tak snad jen G-E-N-I-Á-L-N-Í) ()

Kobitch

V posledním filmu oscarového ročníku sledujeme notoricky známého veveráka Scrata z Doby ledové, který se tentokrát stěhuje v čase i prostoru díky stroji času, na který náhodou narazil. K perfektní animaci asi nemusím nic dodávat, příběh se mi taky líbil — tohle je prostě příjemný a vtipný animák, jak už to u spin-offech Doby ledové bývá. [Oscary 2006] ()

DaViD´82

I podruhé je bonusová eskapáda lepší svého celovečerního bratříčka. Oproti Gone Nutty sice o něco horší, ale stále perfektní zábava. Na ploše pěti minut je zde více nápadů, vtipů a vůbec všeho než-li v drtivé většině současných celovečerních animáků. Scrat je prostě... No, prostě Scrat. Doufejme, že se s ním ještě někdy setkáme a že to nebude v nudné rodinné taškařici typu Doby Ledové II. ()

Slavníkovec

Ta veverka z Ice Age je zase tady. Tentokrát je to snímek nadmíru originální. Ačkoli na to měla jen pár minut, rozesmála mne víckrát než všechny díly Shreka dohromady. Cestování v čase. Velká Francouzská revoluce, dálná budoucnost, doba ledová, starověk, středověk, no prostě super. Jenom se divím proč nezůstala v té době ledové. Měla by se nejlíp. Jinak se hodí k snímku pořekadlo: "Neříkej hop, dokud nepřeskočíš." Pobavil jsem se nadmíru. Rozhodně jeden z nej animáků vůbec. Možno shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=VpnDAd0fNuk ()