Divoký Stomp

Stomp the Yard

Tanec ulice

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 2007, 109 min

O dost lepší než "Lets Dance 2" který jsem právě viděl před tímhle filmem. Příliš dlouhá stopáž, nudné dialogy ale co z toho když vás film baví neustálým Stepováním skupiny Krajty a hlavně samotného DJ který mi jako herec nevadil. A navíc čím dál víc se ukazuje že "negři" jsou lepčí herci než "běloši" (bez urážky :) ). 4*, bavil jsem se a to je hlavní. :)(26.12.2010)

Na stará kolena asi začínám být přecitlivělý - jinak se to vysvětlit nedá. Prachsprostá lovestory zápletka: WTF? Bídné herecké výkony: WTF? A do třetice všeho dobrého: "muzikálový snímek" bez obstojných tanečních či zpěveckých čísel: sucks! Ano? Ne. Zkouším se na film Sylvaina Whitea podívat z trochu jiné perspektivy, a kupodivu se mi to daří. Stačí nevinné zmáčknutí tlačítka "play" na ovladači - od filmu moc nečekám, a co se nestane? Sterilní děj ani na minutu nenudí, pořád je na co se dívat, Meagan nejkrásnější černoška na zemi, drama jako višité z autentického příběhu hudební školy... No prostě: klidně mě ukamenujte, ale mě se to fakt líbilo. Občas asi není od věci, dát na obyčejné emoce. P.S. Jinak už se konečně vy*erte na komentáře typu "muzika v tomto filmu mi nesedí", apod. Každý zdravě uvažující, objektivní člověk, dokáže ve svém okolí akceptovat věci, které se mu sice nezajídají, ale mají něco do sebe. Není nic těžkého na tom, proměnit se na 120 minut v nezaujatého tvora, který dokáže chladně ohodnotit věci, které by mu jinak byly proti srsti... Think about it, smart asses!(2.11.2010)

Při sledování začátku jsem si myslel, že půjde o další film, kde budou break dance battly. A taky že jsem se nemýlil. Ale tento film se liší od ostatních flmů zaměřených právě na toto téma. Nevyskytujou se zde zádné gangy a ani žádná ghetta. Dalo by se říci, že ghetta a gangy jsou nahrazeny univerzitními kluby, což filmu jedině prospívá. Navíc to není jen o break dancu ale o stepování. To já tedy nemusím ale bylo to dobré a trošku řízle breakem. Dobrá hudba. Nejde samozřejmně o čistý hip hop ( ten já rád ) ale o taneční hudbu ale i tak si nemůžu stěžovat. A samozřejmností je předvídatelný konec. Hodně mně potěšila účast rapperů, kteří dělaji RnB a to konkrétně Ne-Yo a Chris Brown. Dost mně zaujal výkon neokoukaného Columbuse Shorta, kterého jsem ještě nikde neviděl hrát, tak podal velice slušný výkon. Někomu by se možná zdála být unavná stopáž snímku, ale skoro dvě hodiny jsou celkem v pohodě. A právě tím se Stomp the Yard liší od ostatních filmů se stejným tématem, které měli cca 90 minut. Opravdu dobrý film, který si ty 4* zaslouží.(12.1.2008)

Zase jeden taneční film, lépe řečeno break-dance-step, pojednávající o tom samotném jako vždy. Stejné prostředí, stejné problémy a do toho přimichaný milostný příběh jako z pohádky. Ale Stomp the Yard v něčem lehce vyniká, možná to bude slušná práce s kamerou nebo sehrané taneční battly, holt se mi to jakž-takž líbilo a myslím, že tento film je o stupínek výš než snímky podobného ražení. [60%](26.11.2007)

• K.I.N.G.

Tak tento tanec zvaný "stepping" nebo co, je podle mě, stejně jako i celý film naprostá šaškárna postavená na hlavu. Nezáživné, neefektní poskakovaní sem a tam se současným děláním ksichtů. Vůbec jsem nepochopil, jak mohou nějaké týmy soutěžit v takovém křováckém rituálním natřásání a jak věděli, kdo je lepší, když tam zrovna nebyla porota a tak, ale neva. No a popové hvězdičky Ne-Yo a Chris Brown by si dneska se svou novou hudební image mohli zatančit už akorát tak někde s teploušema na diskotéce.(7.11.2012)

• - Zpěvák Chris Brown v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)