Divoký Stomp

Stomp the Yard

Tanec ulice

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 2007, 109 min

Velmi nadupaný začátek se skvělým Chris Brownem, jenže poté ho zastřelí ( panebože proč? jeden z nejlepších tanečníků a skončí hned na začátku, velká škoda ) a film se dostává do melodramatu, který ale vysvobodí velmi dobré taneční vložky. Nelíbí se mi film Let s Dance, kde tak strohý a jednoduchý příběh nezachrání a občasný tanec ( kromě 2 ve které závěrečná pasáž v dešti stojí za pozornost ) . Zde je to téže jednoduchý příběh, lae za to zde máme výborná taneční čísla. Dvě hvězdy za Ne-Ya a Maria v roli tanečníků, pokud nepočítám jednoznačně bezkonkurenčního Chris Browna.(12.9.2009)

• Lateef

Celý film je v podstatě jednou velkou přehlídkou breakařského stepu, případně battlu. A na tuto konstrukci je nabalen dvěstěkrát viděný, ohraný a zde navíc dosti nudný příběh natahovaný na téměř neúnosnou délku. Škoda, že tvůrci zabředli takřka pouze v ukázkách stepu a tradiční breakdance, jak ho znají skoro všichni (americká kola, air-tricky, atd) se tu objeví pouze v začátku, kde je ještě umocněn hustou akrobacií. Prvních 7 minut je to super podívaná, rychle střižená, místy zpomalovaná, doplněná o skvělou raperskou hudbu. Zbytek filmu je to opravdu "jen" o tom stepu a je mi jasné, že ten, kdo tomuto stylu (a vůbec breaku) příliš neholduje, nechápe, proč jedna taneční skupina vyřvává, slabikuje a hláskuje své jméno, uráží svého soupeře a syčí u toho jako Nachový Kobry z Globo Gymu. Soundtrack v rámci žánru (rap) slušný. Pro tanečníka s mentalitou breakaře jistě zážitek, jinak těžká nuda s několika světlými momenty. 13 miliónů dolarů(rozpočet)/75 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(21.5.2007)

Při sledování začátku jsem si myslel, že půjde o další film, kde budou break dance battly. A taky že jsem se nemýlil. Ale tento film se liší od ostatních flmů zaměřených právě na toto téma. Nevyskytujou se zde zádné gangy a ani žádná ghetta. Dalo by se říci, že ghetta a gangy jsou nahrazeny univerzitními kluby, což filmu jedině prospívá. Navíc to není jen o break dancu ale o stepování. To já tedy nemusím ale bylo to dobré a trošku řízle breakem. Dobrá hudba. Nejde samozřejmně o čistý hip hop ( ten já rád ) ale o taneční hudbu ale i tak si nemůžu stěžovat. A samozřejmností je předvídatelný konec. Hodně mně potěšila účast rapperů, kteří dělaji RnB a to konkrétně Ne-Yo a Chris Brown. Dost mně zaujal výkon neokoukaného Columbuse Shorta, kterého jsem ještě nikde neviděl hrát, tak podal velice slušný výkon. Někomu by se možná zdála být unavná stopáž snímku, ale skoro dvě hodiny jsou celkem v pohodě. A právě tím se Stomp the Yard liší od ostatních filmů se stejným tématem, které měli cca 90 minut. Opravdu dobrý film, který si ty 4* zaslouží.(12.1.2008)

Net/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 3/10 Choreografie 4/10/// +kvalitní dramatický příběh, romantická dějová linka, slušné obsazení na taneční film -hudba rozhodně nepatří do mého vkusu, slabá choreografie, herci (tanečníci) nic extra nepředvedou (kamera to dost kazí), i závěr je na poměry tohoto žánru celkem nevýrazný, chybí tomu víc emocí, chtělo to větší chemii mezi postavami/// Proč mám pocit, že jsem to už někde viděl? Ale neřešme to. Tyto taneční filmy jsou si hodně podobné a vždy mají podobný průběh. Důvod proč film nehodím mimo taneční plac je ten, že jako dramatický příběh má co nabídnout a navíc mě celkem zajímal vztah hlavního hrdiny a Meagan Good, které to tady hodně slušelo. Jinak fain vedlejší postavy, ale v tom hlavním film bohužel selhává, škoda každé promarněné šance na skvělí taneční film./// Celkem 57%///(25.7.2010)

Po tanečních filmech z prostředí klasického tance a experimentech s propojením klasiky s hiphoem se nám naskýtá možnost ke shlédnutí filmu s drsnou choreografií, vyjadřující lidskou sílu a vztek. Taneční scény jsou agresivní, způsobeno odehrávajícím prostředím, která je možná trochu předrsnělé, ale určitým způsobem sedí. Nakolik představuje film sondu do společnosti dnešní černošské mládeže není na mém posouzení, ale můžeme se zabývat myšlenkou, kolik a za jakých podmínek toho může chlapec v postavení hlavního hrdiny dokázat. Nabízí se otázka, jak můžeme něco dokázat bez podpory našeho prostředí, které dávno odepsalo mladistvé odpadlíky. Zajímavé je téma školních bratrstev, která znamenají celoživotní přátelství a pomoc.(21.8.2007)

• - Zpěvák Chris Brown v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)