Divoký Stomp

Stomp the Yard

Tanec ulice

Muzikál / Drama / Romantický

USA, 2007, 109 min

Při sledování začátku jsem si myslel, že půjde o další film, kde budou break dance battly. A taky že jsem se nemýlil. Ale tento film se liší od ostatních flmů zaměřených právě na toto téma. Nevyskytujou se zde zádné gangy a ani žádná ghetta. Dalo by se říci, že ghetta a gangy jsou nahrazeny univerzitními kluby, což filmu jedině prospívá. Navíc to není jen o break dancu ale o stepování. To já tedy nemusím ale bylo to dobré a trošku řízle breakem. Dobrá hudba. Nejde samozřejmně o čistý hip hop ( ten já rád ) ale o taneční hudbu ale i tak si nemůžu stěžovat. A samozřejmností je předvídatelný konec. Hodně mně potěšila účast rapperů, kteří dělaji RnB a to konkrétně Ne-Yo a Chris Brown. Dost mně zaujal výkon neokoukaného Columbuse Shorta, kterého jsem ještě nikde neviděl hrát, tak podal velice slušný výkon. Někomu by se možná zdála být unavná stopáž snímku, ale skoro dvě hodiny jsou celkem v pohodě. A právě tím se Stomp the Yard liší od ostatních filmů se stejným tématem, které měli cca 90 minut. Opravdu dobrý film, který si ty 4* zaslouží.(12.1.2008)

Velmi nadupaný začátek se skvělým Chris Brownem, jenže poté ho zastřelí ( panebože proč? jeden z nejlepších tanečníků a skončí hned na začátku, velká škoda ) a film se dostává do melodramatu, který ale vysvobodí velmi dobré taneční vložky. Nelíbí se mi film Let s Dance, kde tak strohý a jednoduchý příběh nezachrání a občasný tanec ( kromě 2 ve které závěrečná pasáž v dešti stojí za pozornost ) . Zde je to téže jednoduchý příběh, lae za to zde máme výborná taneční čísla. Dvě hvězdy za Ne-Ya a Maria v roli tanečníků, pokud nepočítám jednoznačně bezkonkurenčního Chris Browna.(12.9.2009)

Puvodne jsem se tesila na film s prvky Stompu, popripade jsem doufala, ze by se tu jejich skvadra mohla treba i objevit. Omyl. Sice to neni to, co jsem cekala, zato kvalitou jsem byla prekvapena. Co se tyce uvodnich par minut, ve kterych probehne freestyle battle, tak ty jsou proste uzasne. Bohuzel pak se do toho primicha plitky dej, ovsem genialni tanecni kreace zustavaji. Kam se hrabe Step up...STOMP UP!!!(1.3.2008)

• K.I.N.G.

Tak tento tanec zvaný "stepping" nebo co, je podle mě, stejně jako i celý film naprostá šaškárna postavená na hlavu. Nezáživné, neefektní poskakovaní sem a tam se současným děláním ksichtů. Vůbec jsem nepochopil, jak mohou nějaké týmy soutěžit v takovém křováckém rituálním natřásání a jak věděli, kdo je lepší, když tam zrovna nebyla porota a tak, ale neva. No a popové hvězdičky Ne-Yo a Chris Brown by si dneska se svou novou hudební image mohli zatančit už akorát tak někde s teploušema na diskotéce.(7.11.2012)

Další z hudebně/tanečních filmů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Tentokrát se odehrává na černošské univerzitě a klasicky mezi sebou soupeří dva týmy. Co je jiné oproti podobným počinům, je nepříliš obvyklý tanec vycházející ze stepu a náročný na souhru všech. Choreograficky výborné, klobouk dolů před tanečníky. Zápletka, resp. děj filmu, je sice klišovitý, ale ne tak hrozný jako v případě kolekce filmů Step up.(23.1.2013)

• - Zpěvák Chris Brown v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)