Hokus pokus

Hókus pókus

Hocus Pocus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

[6/10] Dobrý príbeh spracovaný slušným spôsobom, nenudil som sa, herci celkom dobrí, či už čarodejncie, alebo vedľajšie úlohy. Efekty priemernejšie, hudba lepšia. Asi po 8 rokoch som si to opäť pozrel, v minulosti sa mi to páčilo viacej, ale dnes už tá atmosféra a čaro tohto filmu mierne opadlo, tak dávam len tri hviezdi, ale aj tak je to dobrý film.(5.12.2012)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $39,514,713Tržby Celosvetovo $44,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,650,164 //počet predaných kusov 134,852Tržby za predaj DVD v USA $20,605,265 //počet predaných kusov 2,797,238║ taká fajn oddychovka, kde príbeh pobaví a staré dobré pracné triky zaujmú /60%/(9.7.2009)

• DaViD´82

Rodinná pohádka, která postrádá jakýkoli náznak vnitřního "kouzla". Děcka jsou nesympatická až to bolí, ježibaby neskutečně přehrávají a vůbec je to celé takové otravné... Jediným výraznějším kladem Hokusu Pokusu je hudební složka. Což je na film pro děti poněkud málo.(18.7.2007)

Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka.(28.7.2003)

Zombie, čarodějnice létající na vysavači a konfrontace minulosti s budocností. Stejně jako většina ostatních rodinných filmů se i Hokus pokus soustředí převážně na dětské publikum, což může být pro odrostlejšího diváka nesnesitelné. Hlavně tanečky a dialogy čarodějnic nebudou dospělákům nic říkat. Přesto je však třeba uznat, že i přes svou dětinskost patří Hokus pokus mezi ty povedenější žánrové kousky. Přestože Dahlovým Čarodějnicím nesahá ani po odřezané prsty na nohou, nenudí. Hlavní záporácké trio sice přehrává kde jen to jde, ale ve výsledku to jejich výkonům přidává spíše bezvýznamené plus, než že by to vadilo. Rozhodně příjemná taškařice s několika zábavnými momenty.(3.5.2008)

• hellstruck

Skoro jsem si byla jistá, že film bude v šedivých barvách a ono to má 54%? Není za tím nějaký hokus pokus?:)) Protože jinak mi zůstává rozum stát. Laciné triky, ubohý scénář a herecké výkony - no zkrátka ani kvůli Sarah Jessice nedám jednu hvězdičku, je to příšerný kýč.(10.1.2012)

Halloweenový kult a najobľúbenejší strašidelný film môjho detstva :-)(11.5.2013)

Príjemná rodinná halloweenska komédia.(30.10.2011)

Vcelku zajímavý rodinný halloweenský filmík, který je chvílemi poněkud drsnější, ale stále si drží únosnou notu, ze které se děti nepo...(8.8.2018)

• Pepinec

Předně gratuluji ´Tédvojce´ k dosažení osobního maxima. Poprvé vidím vyplněná všechna tři veledůležitá čísla najednou. To si tučné písmo vskutku zasluhuje. Bohužel však četba komentáře uživatele T2 je stejně zábavná, jako sledování filmu. Ale to čarodějkám trochu křivdím, tak špatné nejsou. Kdyby bylo víc postav milých, jako mluvící kocour nebo krásných, jako Jessica, byla by i zábava větší.(30.10.2011)

• Carol Pifková

Tento film zbožňovala sesternica keď bola ešte malá. Takže som ho nedobrovoľne videla asi tak 3x. No a vlastne postupne som si akosi k nemu cestičku našla i keď stále si myslím, že je to kravina. A radšej si to už ani nepozriem ako dospelá pretože, viem akoby to hodnotenie dopadlo dnes.(28.8.2013)

Roztomilá rodinná rozprávka, na obdobie Halloweenu ako stvorená. Sám za seba by som ju síce ohodnotil na silné 3*, ale deťom sa veľmi páčila, užívali si ju do poslednej chvíle a musel som im sľúbiť, že ju nedám nikdy preč :). A o tu tu ide, aby sa páčila deťom. Nech žijú bosorky! :) 70/100(30.10.2014)

Příběh začíná prologem z roku 1693, kdy se tři čarodějky snažily připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí však byla krev nevinné panny a tu ani tehdy nebylo snadné získat. A tak je dřív, než stačily svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka popravili. Ženy před smrtí slíbily, že se vrátí, aby se pomstily. Sice to zní jako plnohodnotný horor, ale není tomu tak a to je vlastně problém celého filmu, který vlastně neví, zda má být hororem, či pohádkou, přitom k té pohádce má (mimo úvodní sekvenci) přece jenom blíž. Tato roztříštěnost filmu pak ublížila mnoha nápadům, které nebyly plně využity, ale jinak to celkem ušlo.(3.3.2009)

Mila blbina k Halloweenu, ale radsej nikdy inokedy 6/10(1.11.2017)

Při opětovném shlédnutí po dvou dekádách jsem si s lítostí uvědomil, jak jsem myslel, že tenhle film býval lepší. Asi jsem již odrostl...(3.9.2017)

*** jen díky Bette Midler :)(27.6.2006)

• Tommassi3

"Víš, já vždy chtěla mít dítě.. A teď snad jedno budu mít !! Vařený !!" ;) Žánrově neuvědomělá a nejasná bizarní báchorka, která stokrát mizerně variuje vtip na téma panic.. Dost symbolicky ovšem.. Beztvará Disneyovka na jedno použití, podobně jako panicové..(4.8.2018)

Trošku šílenost. Představitelky čarodějek byly príma. Dobrý nápad poslat čarodějnice z minulosti do přítomnosti.(20.10.2008)

Zlatučké.Je to oddychová Wallt Disneyovka bez komplikovaného príbehu z naivným spracovaním.Ale bosorky boli čistý úlet,zábava zaručená,zombík Billy bol neodolateľný.Detí z tohoto filmu musia byť z tohoto filmu nadšený,dospelí sa už len na tom pousmejú.Tento film nevystraší ale ani nikoho neurazí.(30.12.2014)

Disneyho štúdio si vraj nedávno, po 25ich rokoch, spomenulo na tento svoj nie celkom úspešný live-action snímok. Vraj v najbližšej dobe plánujú reboot. A už viem ako to dopadne. Proste tak, aby menšinové, genderové a LGBT skupiny mali radosť. Či z toho bude mať radosť aj radový divák, nezapojený do politikárčenia, to je už vec druhá. A tak preto zhliadam tento snímok ako echo doby, kedy sa snímky pre deti nezaoberali vecami, na ktoré ich mladučké dumanie ani len nepomyslí a kedy sa dávka fantázie nepotlačovala kvôli dnešnému, povedzme si úprimne, nedokonalému systému. Ale verím, že všetkého do času a ( všetci ) ľudia sa budú opäť baviť spolu. A pri takýchto rozprávkach, ako je táto.(11.9.2018)

V období Halloweena naprosto vhodná společnost. Hezká pohádka, která zaručeně zabaví.(2.11.2014)

<< předchozí 1 2 3