poster

Hokus pokus

 • USA

  Hocus Pocus

 • Slovensko

  Hókus pókus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

 • Nereida18
  ****

  Nechápu to špatné hodnocení. Mně to náhodou přijde jako pohodová rodinná, strašidelná komedie. Navíc s perfektním hereckým obsazením. 1. Příběh - Čarodějnice, co vysávají z dětí duše. Myslím, že to tu někde už bylo, ale na druhou stranu proč ne. Co je v dnešní době stoprocentně originálního? Nic. Vše se něčím motivuje. Příběh je vtipný, má smysl a logiku. Nevidím důvod hodnotit hůře. 2. Postavy/ Herci - Sympatičtí mladí i starší herci, kteří dodávají na kvalitě filmu. Nechápu, jak někdo nemůže nemilovat Sarah Jessicu Parker, či Bette Midler jako čarodějnice... 3. Hudba - Hudba není moc v snímku důležitá, ale najde se zde pár songů, které jsou dokonalé. Pour conclure: Film je klasická, strašidelná komedie. Nehraje si na oscarový snímek, jedná se o Disney film.(30.12.2017)

 • Dudek
  ***

  Zombie, čarodějnice létající na vysavači a konfrontace minulosti s budocností. Stejně jako většina ostatních rodinných filmů se i Hokus pokus soustředí převážně na dětské publikum, což může být pro odrostlejšího diváka nesnesitelné. Hlavně tanečky a dialogy čarodějnic nebudou dospělákům nic říkat. Přesto je však třeba uznat, že i přes svou dětinskost patří Hokus pokus mezi ty povedenější žánrové kousky. Přestože Dahlovým Čarodějnicím nesahá ani po odřezané prsty na nohou, nenudí. Hlavní záporácké trio sice přehrává kde jen to jde, ale ve výsledku to jejich výkonům přidává spíše bezvýznamené plus, než že by to vadilo. Rozhodně příjemná taškařice s několika zábavnými momenty.(3.5.2008)

 • Pepinec
  **

  Předně gratuluji ´Tédvojce´ k dosažení osobního maxima. Poprvé vidím vyplněná všechna tři veledůležitá čísla najednou. To si tučné písmo vskutku zasluhuje. Bohužel však četba komentáře uživatele T2 je stejně zábavná, jako sledování filmu. Ale to čarodějkám trochu křivdím, tak špatné nejsou. Kdyby bylo víc postav milých, jako mluvící kocour nebo krásných, jako Jessica, byla by i zábava větší.(30.10.2011)

 • kingik
  ***

  Příběh začíná prologem z roku 1693, kdy se tři čarodějky snažily připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí však byla krev nevinné panny a tu ani tehdy nebylo snadné získat. A tak je dřív, než stačily svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka popravili. Ženy před smrtí slíbily, že se vrátí, aby se pomstily. Sice to zní jako plnohodnotný horor, ale není tomu tak a to je vlastně problém celého filmu, který vlastně neví, zda má být hororem, či pohádkou, přitom k té pohádce má (mimo úvodní sekvenci) přece jenom blíž. Tato roztříštěnost filmu pak ublížila mnoha nápadům, které nebyly plně využity, ale jinak to celkem ušlo.(3.3.2009)

 • Destinytte
  *

  Mladej kluk se přestěhuje s rodinou z L. A. do Salemu. Jednou o Halloweenu se dostane s jeho mladší sestrou a dívkou, která se mu líbí do strašidelného domu tří sester, čarodějnic - Mary, Winifred a Sarah, zapálí černou svíčku a čarodějnice přivolá po 300letech zpět. A pak se něco děje, ale moc to nestojí za řeč. Prostě tři čarodějnice, které jí děti, aby vypadaly mladší. Tři nevinné děti. Jeden mluvící kocour. Konec.(2.8.2012)

 • - Postava Maxa Dennisona bola najprv ponúknutá Leonardovi DiCapriovi, ale kvôli natáčaniu filmu Čo žerie Gilberta Grapea to odmietol a rolu dostal Omri Katz. (EleKtris)

 • - Jedná se o jediný celovečerní film, který Kenny Ortega natáčel bez poskytnutí choreografie. (slatkac)

 • - Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace