Hokus pokus

Hocus Pocus

Hókus pókus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

Zombie, čarodějnice létající na vysavači a konfrontace minulosti s budocností. Stejně jako většina ostatních rodinných filmů se i Hokus pokus soustředí převážně na dětské publikum, což může být pro odrostlejšího diváka nesnesitelné. Hlavně tanečky a dialogy čarodějnic nebudou dospělákům nic říkat. Přesto je však třeba uznat, že i přes svou dětinskost patří Hokus pokus mezi ty povedenější žánrové kousky. Přestože Dahlovým Čarodějnicím nesahá ani po odřezané prsty na nohou, nenudí. Hlavní záporácké trio sice přehrává kde jen to jde, ale ve výsledku to jejich výkonům přidává spíše bezvýznamené plus, než že by to vadilo. Rozhodně příjemná taškařice s několika zábavnými momenty.(3.5.2008)

[6/10] Dobrý príbeh spracovaný slušným spôsobom, nenudil som sa, herci celkom dobrí, či už čarodejncie, alebo vedľajšie úlohy. Efekty priemernejšie, hudba lepšia. Asi po 8 rokoch som si to opäť pozrel, v minulosti sa mi to páčilo viacej, ale dnes už tá atmosféra a čaro tohto filmu mierne opadlo, tak dávam len tri hviezdi, ale aj tak je to dobrý film.(5.12.2012)

Roztomilá rodinná rozprávka, na obdobie Halloweenu ako stvorená. Sám za seba by som ju síce ohodnotil na silné 3*, ale deťom sa veľmi páčila, užívali si ju do poslednej chvíle a musel som im sľúbiť, že ju nedám nikdy preč :). A o tu tu ide, aby sa páčila deťom. Nech žijú bosorky! :) 70/100(30.10.2014)

Evidentně půjdu trochu proti proudu, ale nemůžu si pomoct. Mně se tento film opravdu hodně líbil. Bavil jsem se od začátku až do konce. Trochu mě mrzí, že hlavní postavu přecejen nestvárnil L. DiCaprio, ale asi to tak nevadí. Hlavní podíl na kvalitě filmu má trojice čarodějnic. B. Midler ve své roli dokonalá, K. Najimy fakt vtipná a S. J. Parker nejen vtipná, ale fakt krásná - opravdu jí to tam seklo! Nestydím se říct, že pak už se mi v moc filmech nelíbila... Vymyšleno výborně, zahráno na jedničku. Moc příjemné pokoukání. Ale hlavně sranda. Adaptace čarodějnic v naší době neměla chybu. A dokonce!! Jak to jinak nemusím, fakt se mi líbilo i to hudební číslo.(22.1.2012)

Tenhle film jsem milovala, když jsem byla menší. A teď miluji hlavně píseň I Put A Spell On You v podání Bette Midler! Ona je vážně kouzelná a role Winifred jí byla napsaná na tělo! Ale když jsem se na film dnes podívala, tak jsem si uvědomila, jak šílená blbost to je a i jsem se občas nudila. Každopádně vždy se na to ráda podívám na Halloween.(24.5.2016)

• - Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)

• - Bette Midler v roce 2008 během rozhovoru pro televizní stanici BBC prohlásila, že snímek považuje za nejlepší film, ve kterém kdy hrála. (slatkac)

• - Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)