Hokus pokus

Hocus Pocus

Hókus pókus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

Hokusu Pokusu sa určite dá vyčítať detinskosť a detskí predstavitelia sú až zúfalo nesympatickí. Lenže či už v rámci rodinných komédií alebo filmov s halloweenskou tematikou sa stále jedná o lepší priemer (takých 70 %). Zásluhu má na tom hlavne perfektná a desivá Bette Midler, jej hlúpe a nešikovné sestry zase dobre pobavia a príbeh je zaujímavý, hoci predvídateľný. Navyše mám na pozeranie tohto filmu v detstve príjemné spomienky.(3.5.2012)

Tenhle film jsem milovala, když jsem byla menší. A teď miluji hlavně píseň I Put A Spell On You v podání Bette Midler! Ona je vážně kouzelná a role Winifred jí byla napsaná na tělo! Ale když jsem se na film dnes podívala, tak jsem si uvědomila, jak šílená blbost to je a i jsem se občas nudila. Každopádně vždy se na to ráda podívám na Halloween.(24.5.2016)

• Pepinec

Předně gratuluji ´Tédvojce´ k dosažení osobního maxima. Poprvé vidím vyplněná všechna tři veledůležitá čísla najednou. To si tučné písmo vskutku zasluhuje. Bohužel však četba komentáře uživatele T2 je stejně zábavná, jako sledování filmu. Ale to čarodějkám trochu křivdím, tak špatné nejsou. Kdyby bylo víc postav milých, jako mluvící kocour nebo krásných, jako Jessica, byla by i zábava větší.(30.10.2011)

Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka.(28.7.2003)

Roztomilá rodinná rozprávka, na obdobie Halloweenu ako stvorená. Sám za seba by som ju síce ohodnotil na silné 3*, ale deťom sa veľmi páčila, užívali si ju do poslednej chvíle a musel som im sľúbiť, že ju nedám nikdy preč :). A o tu tu ide, aby sa páčila deťom. Nech žijú bosorky! :) 70/100(30.10.2014)

• - Jedna ze scén byla později použita v reklamě na čistič na koberce. (slatkac)

• - Jedná se o jediný celovečerní film, který Kenny Ortega natáčel bez poskytnutí choreografie. (slatkac)

• - Omri Katz byl v době konkurzu nemocný, a tak byl zprvu pro roli Maxe Dennisona odmítnut. Roli ale nakonec dostal. (slatkac)