Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1693 se v Salemu snažily tři sestry - čarodějky - připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí byla krev nevinné panny, kterou nebylo snadné získat. A tak dřív než stačí svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka je popraví. Předtím však svého bratra Binxe promění v nesmrtelnou mluvící kočku. Před smrtí čarodějky slíbí, že se za tři sta let vrátí a pomstí se. O tři sta let později se do Salemu přestěhují z Los Angeles manželé Dennisonovi se synem Maxem a dcerou Dani. Max má potíže se začleněním mezi nové spolužáky. Dům čarodějnic je přestavěný v muzeum, jenže už nějaký čas je zavřený a chátrá. A právě tady chce Max dokázat, zda je či není příběh smyšlený. Vnikne se sestrou a kamarádkou do domu a navzdory varování zapálí svíčku, hořící černým plamenem. Tím čarodějkám umožní vrátit se do života a naplnit svou hrozbu. Max a dívky však seberou knihu kouzel, kterou ženy musí dostat před úsvitem. Jsou odhodlány udělat pro to cokoliv, a tak je jasné, že Maxovi i dívkám půjde o život. Navíc k dokončení lektvaru potřebují novou panenskou krev, a to znamená zabít další dívku. První na ráně je Dani. Max s děvčaty získají nečekaného pomocníka v Binxovi, který celou dobu žil v domě a nejlépe ví, jak dosáhnout, aby se čarodějky s prvními paprsky úsvitu definitivně obrátily v prach. (TV Nova)

(více)

Recenze (85)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

U příležitosti ohlášení dvojky na letošní halloweenskou sezónu jsem se chtěla podívat, co je to ten Disneyův Hocus Pocus zač. Za moment budou slety čarodějnic, tak to vyšlo tak akorát. A skutečně, Hocus Pocus je příjemný rodinný film se strašidelným fetišem a skvělou trojicí hlavních čarodějnic - Bette Midler je ta ješitná zlá, Sarah Jessica Parker zábavná a sexy a Kathy Najimy roztomilá a vtipná. O dvojku strach nemám. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Roztomilá pohádka z produkce Walta Disney začíná tím, jak se tři čarodějnice zmocní malé dívenky, ze které vysají život, aby omládly, jejího bratra, než ji stačil zachránit, promění v kocoura a samy jsou za to oběšeny. Po tři sta letech je osvobodí Max, nevěřící na legendy, a tak se ďábelské sestry Winifred, Sarah a Mary vracejí, aby získaly nesmrtelnost. Mají na to ale jen jednu noc - o Halloweenu. Max musí ochránit malou sestru a čarodějnice zastavit. To nebude lehké, jelikož mají magickou knihu, kouzla, košťata a nemrtvého na své straně. Disney již ve svých začátcích rád mísil hrůzu s humorem a jeho následovníci v tom pokračují. Ano,čarodějky přehrávají - B. Midlerová a K. Najimyová si to šíleně užívají, S. J. Parker je za blbku, ale je to milé. Pěkně jsou zvládnuty scény létání, výprava je comicsově barevná. Jednoduchý příběh je určen mladším divákům, oddechnout si u něj mohou ale i ti starší. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Předně gratuluji ´Tédvojce´ k dosažení osobního maxima. Poprvé vidím vyplněná všechna tři veledůležitá čísla najednou. To si tučné písmo vskutku zasluhuje. Bohužel však četba komentáře uživatele T2 je stejně zábavná, jako sledování filmu. Ale to čarodějkám trochu křivdím, tak špatné nejsou. Kdyby bylo víc postav milých, jako mluvící kocour nebo krásných, jako Jessica, byla by i zábava větší. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Zombie, čarodějnice létající na vysavači a konfrontace minulosti s budocností. Stejně jako většina ostatních rodinných filmů se i Hokus pokus soustředí převážně na dětské publikum, což může být pro odrostlejšího diváka nesnesitelné. Hlavně tanečky a dialogy čarodějnic nebudou dospělákům nic říkat. Přesto je však třeba uznat, že i přes svou dětinskost patří Hokus pokus mezi ty povedenější žánrové kousky. Přestože Dahlovým Čarodějnicím nesahá ani po odřezané prsty na nohou, nenudí. Hlavní záporácké trio sice přehrává kde jen to jde, ale ve výsledku to jejich výkonům přidává spíše bezvýznamené plus, než že by to vadilo. Rozhodně příjemná taškařice s několika zábavnými momenty. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (11)

  • Omri Katz byl v době konkurzu nemocný, a tak byl zprvu pro roli Maxe Dennisona odmítnut. Roli ale nakonec dostal. (slatkac)
  • Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)

Reklama

Reklama