Hokus pokus

Hókus pókus

Hocus Pocus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

Perfektné, jednoducho úplne skvelé pre deti. Mne ako decku sa to vždy mega páčilo, a teraz aj ako 21-ročnému capovi sa to páčilo znova a vrátilo ma to do detských bezstarostných čias aspoň na tú hoďku a pol. Zábava, napätie, super prostredie, atmosféra nabitá všetkým čo je treba. Jasné, že nezrovnalosti v rôznych logických záležitostiach tam sú ale mne osobne to neprekáža ani najmenej lebo je to pre deti, ktoré také veci nevnímajú. Niektoré hlášky ma teda skutočne dostali ako napríklad "páčia sa mu to tvoje kravy" :D a preto jednoznačne hodnotím film bez ostychu na 5*.(10.2.2015)

Nechápu to špatné hodnocení. Mně to náhodou přijde jako pohodová rodinná, strašidelná komedie. Navíc s perfektním hereckým obsazením. 1. Příběh - Čarodějnice, co vysávají z dětí duše. Myslím, že to tu někde už bylo, ale na druhou stranu proč ne. Co je v dnešní době stoprocentně originálního? Nic. Vše se něčím motivuje. Příběh je vtipný, má smysl a logiku. Nevidím důvod hodnotit hůře. 2. Postavy/ Herci - Sympatičtí mladí i starší herci, kteří dodávají na kvalitě filmu. Nechápu, jak někdo nemůže nemilovat Sarah Jessicu Parker, či Bette Midler jako čarodějnice... 3. Hudba - Hudba není moc v snímku důležitá, ale najde se zde pár songů, které jsou dokonalé. Pour conclure: Film je klasická, strašidelná komedie. Nehraje si na oscarový snímek, jedná se o Disney film.(30.12.2017)

[6/10] Dobrý príbeh spracovaný slušným spôsobom, nenudil som sa, herci celkom dobrí, či už čarodejncie, alebo vedľajšie úlohy. Efekty priemernejšie, hudba lepšia. Asi po 8 rokoch som si to opäť pozrel, v minulosti sa mi to páčilo viacej, ale dnes už tá atmosféra a čaro tohto filmu mierne opadlo, tak dávam len tri hviezdi, ale aj tak je to dobrý film.(5.12.2012)

Hokusu Pokusu sa určite dá vyčítať detinskosť a detskí predstavitelia sú až zúfalo nesympatickí. Lenže či už v rámci rodinných komédií alebo filmov s halloweenskou tematikou sa stále jedná o lepší priemer (takých 70 %). Zásluhu má na tom hlavne perfektná a desivá Bette Midler, jej hlúpe a nešikovné sestry zase dobre pobavia a príbeh je zaujímavý, hoci predvídateľný. Navyše mám na pozeranie tohto filmu v detstve príjemné spomienky.(3.5.2012)

Příběh začíná prologem z roku 1693, kdy se tři čarodějky snažily připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí však byla krev nevinné panny a tu ani tehdy nebylo snadné získat. A tak je dřív, než stačily svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka popravili. Ženy před smrtí slíbily, že se vrátí, aby se pomstily. Sice to zní jako plnohodnotný horor, ale není tomu tak a to je vlastně problém celého filmu, který vlastně neví, zda má být hororem, či pohádkou, přitom k té pohádce má (mimo úvodní sekvenci) přece jenom blíž. Tato roztříštěnost filmu pak ublížila mnoha nápadům, které nebyly plně využity, ale jinak to celkem ušlo.(3.3.2009)

• - Během závěrečného boje na hřbitově byla použita hudba z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (slatkac)

• - Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)

• - Jedna ze scén byla později použita v reklamě na čistič na koberce. (slatkac)