poster

Hokus pokus

 • USA

  Hocus Pocus

 • Slovensko

  Hókus pókus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

 • Oskar
  ***

  Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka.(28.7.2003)

 • Streeper
  ***

  Tenhle film jsem milovala, když jsem byla menší. A teď miluji hlavně píseň I Put A Spell On You v podání Bette Midler! Ona je vážně kouzelná a role Winifred jí byla napsaná na tělo! Ale když jsem se na film dnes podívala, tak jsem si uvědomila, jak šílená blbost to je a i jsem se občas nudila. Každopádně vždy se na to ráda podívám na Halloween.(24.5.2016)

 • liberita
  ***

  Hokusu Pokusu sa určite dá vyčítať detinskosť a detskí predstavitelia sú až zúfalo nesympatickí. Lenže či už v rámci rodinných komédií alebo filmov s halloweenskou tematikou sa stále jedná o lepší priemer (takých 70 %). Zásluhu má na tom hlavne perfektná a desivá Bette Midler, jej hlúpe a nešikovné sestry zase dobre pobavia a príbeh je zaujímavý, hoci predvídateľný. Navyše mám na pozeranie tohto filmu v detstve príjemné spomienky.(3.5.2012)

 • Destinytte
  *

  Mladej kluk se přestěhuje s rodinou z L. A. do Salemu. Jednou o Halloweenu se dostane s jeho mladší sestrou a dívkou, která se mu líbí do strašidelného domu tří sester, čarodějnic - Mary, Winifred a Sarah, zapálí černou svíčku a čarodějnice přivolá po 300letech zpět. A pak se něco děje, ale moc to nestojí za řeč. Prostě tři čarodějnice, které jí děti, aby vypadaly mladší. Tři nevinné děti. Jeden mluvící kocour. Konec.(2.8.2012)

 • Dudek
  ***

  Zombie, čarodějnice létající na vysavači a konfrontace minulosti s budocností. Stejně jako většina ostatních rodinných filmů se i Hokus pokus soustředí převážně na dětské publikum, což může být pro odrostlejšího diváka nesnesitelné. Hlavně tanečky a dialogy čarodějnic nebudou dospělákům nic říkat. Přesto je však třeba uznat, že i přes svou dětinskost patří Hokus pokus mezi ty povedenější žánrové kousky. Přestože Dahlovým Čarodějnicím nesahá ani po odřezané prsty na nohou, nenudí. Hlavní záporácké trio sice přehrává kde jen to jde, ale ve výsledku to jejich výkonům přidává spíše bezvýznamené plus, než že by to vadilo. Rozhodně příjemná taškařice s několika zábavnými momenty.(3.5.2008)

 • - Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)

 • - Omri Katz byl v době konkurzu nemocný, a tak byl zprvu pro roli Maxe Dennisona odmítnut. Roli ale nakonec dostal. (slatkac)

 • - Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace