Hokus pokus

Hókus pókus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

• jujec

No, čekal jsem rodinný film, ale tohle nebylo ani to. Naprosto nelogický děj (děti bez problémů přijdou v noci do školy, řidič autobusu nechá okamžitě řídit slečnu autobus, nebo skutečnost, že všichni rodiče jsou na party a všechny děti chodí ve 3 ráno nocí samotné) řadí film spíš pro malé děti, které nepřemýšlejí logicky. Nebo je fakt normální, že se ve 3 ráno chodí spát a v 5 se vstává?(12.9.2014)

Roztomilá rodinná rozprávka, na obdobie Halloweenu ako stvorená. Sám za seba by som ju síce ohodnotil na silné 3*, ale deťom sa veľmi páčila, užívali si ju do poslednej chvíle a musel som im sľúbiť, že ju nedám nikdy preč :). A o tu tu ide, aby sa páčila deťom. Nech žijú bosorky! :) 70/100(30.10.2014)

Evidentně půjdu trochu proti proudu, ale nemůžu si pomoct. Mně se tento film opravdu hodně líbil. Bavil jsem se od začátku až do konce. Trochu mě mrzí, že hlavní postavu přecejen nestvárnil L. DiCaprio, ale asi to tak nevadí. Hlavní podíl na kvalitě filmu má trojice čarodějnic. B. Midler ve své roli dokonalá, K. Najimy fakt vtipná a S. J. Parker nejen vtipná, ale fakt krásná - opravdu jí to tam seklo! Nestydím se říct, že pak už se mi v moc filmech nelíbila... Vymyšleno výborně, zahráno na jedničku. Moc příjemné pokoukání. Ale hlavně sranda. Adaptace čarodějnic v naší době neměla chybu. A dokonce!! Jak to jinak nemusím, fakt se mi líbilo i to hudební číslo.(22.1.2012)

[6/10] Dobrý príbeh spracovaný slušným spôsobom, nenudil som sa, herci celkom dobrí, či už čarodejncie, alebo vedľajšie úlohy. Efekty priemernejšie, hudba lepšia. Asi po 8 rokoch som si to opäť pozrel, v minulosti sa mi to páčilo viacej, ale dnes už tá atmosféra a čaro tohto filmu mierne opadlo, tak dávam len tri hviezdi, ale aj tak je to dobrý film.(5.12.2012)

• Destinytte

Mladej kluk se přestěhuje s rodinou z L. A. do Salemu. Jednou o Halloweenu se dostane s jeho mladší sestrou a dívkou, která se mu líbí do strašidelného domu tří sester, čarodějnic - Mary, Winifred a Sarah, zapálí černou svíčku a čarodějnice přivolá po 300letech zpět. A pak se něco děje, ale moc to nestojí za řeč. Prostě tři čarodějnice, které jí děti, aby vypadaly mladší. Tři nevinné děti. Jeden mluvící kocour. Konec.(2.8.2012)

• - Omri Katz byl v době konkurzu nemocný, a tak byl zprvu pro roli Maxe Dennisona odmítnut. Roli ale nakonec dostal. (slatkac)

• - Postava Maxa Dennisona bola najprv ponúknutá Leonardovi DiCapriovi, ale kvôli natáčaniu filmu Čo žerie Gilberta Grapea to odmietol a rolu dostal Omri Katz. (EleKtris)

• - Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)