Hokus pokus

Hocus Pocus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

• Destinytte

Mladej kluk se přestěhuje s rodinou z L. A. do Salemu. Jednou o Halloweenu se dostane s jeho mladší sestrou a dívkou, která se mu líbí do strašidelného domu tří sester, čarodějnic - Mary, Winifred a Sarah, zapálí černou svíčku a čarodějnice přivolá po 300letech zpět. A pak se něco děje, ale moc to nestojí za řeč. Prostě tři čarodějnice, které jí děti, aby vypadaly mladší. Tři nevinné děti. Jeden mluvící kocour. Konec.(2.8.2012)

Tenhle film jsem milovala, když jsem byla menší. A teď miluji hlavně píseň I Put A Spell On You v podání Bette Midler! Ona je vážně kouzelná a role Winifred jí byla napsaná na tělo! Ale když jsem se na film dnes podívala, tak jsem si uvědomila, jak šílená blbost to je a i jsem se občas nudila. Každopádně vždy se na to ráda podívám na Halloween.(24.5.2016)

Ako ja som sa bál keď som v desiatich rokoch na dušičky sledoval so zatajeným dychom osudy troch detí a rozpravajúcej mačky proti sestrám Sendersonovým. Vtedy to bola pecka na entú a viete, kde som mal herecké výkony, príbeh, scenár a ostatné kecy? Hodnotenie sa vzťahuje na dve bezsenné noci v novembri 2004, vysávač ako dopravný prostriedok a "múzeum červíkov". To boli časy. :)(2.11.2013)

Evidentně půjdu trochu proti proudu, ale nemůžu si pomoct. Mně se tento film opravdu hodně líbil. Bavil jsem se od začátku až do konce. Trochu mě mrzí, že hlavní postavu přecejen nestvárnil L. DiCaprio, ale asi to tak nevadí. Hlavní podíl na kvalitě filmu má trojice čarodějnic. B. Midler ve své roli dokonalá, K. Najimy fakt vtipná a S. J. Parker nejen vtipná, ale fakt krásná - opravdu jí to tam seklo! Nestydím se říct, že pak už se mi v moc filmech nelíbila... Vymyšleno výborně, zahráno na jedničku. Moc příjemné pokoukání. Ale hlavně sranda. Adaptace čarodějnic v naší době neměla chybu. A dokonce!! Jak to jinak nemusím, fakt se mi líbilo i to hudební číslo.(22.1.2012)

• Pepinec

Předně gratuluji ´Tédvojce´ k dosažení osobního maxima. Poprvé vidím vyplněná všechna tři veledůležitá čísla najednou. To si tučné písmo vskutku zasluhuje. Bohužel však četba komentáře uživatele T2 je stejně zábavná, jako sledování filmu. Ale to čarodějkám trochu křivdím, tak špatné nejsou. Kdyby bylo víc postav milých, jako mluvící kocour nebo krásných, jako Jessica, byla by i zábava větší.(30.10.2011)

• - Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)

• - Kapela Roxette nahrála speciálně pro tento film skladbu "Almost Unreal". Skladba byla ale nakonec použita ve filmu Super Mario Bros (1993). (slatkac)

• - Jedna ze scén byla později použita v reklamě na čistič na koberce. (slatkac)