Hokus pokus

Hókus pókus

Hocus Pocus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

Evidentně půjdu trochu proti proudu, ale nemůžu si pomoct. Mně se tento film opravdu hodně líbil. Bavil jsem se od začátku až do konce. Trochu mě mrzí, že hlavní postavu přecejen nestvárnil L. DiCaprio, ale asi to tak nevadí. Hlavní podíl na kvalitě filmu má trojice čarodějnic. B. Midler ve své roli dokonalá, K. Najimy fakt vtipná a S. J. Parker nejen vtipná, ale fakt krásná - opravdu jí to tam seklo! Nestydím se říct, že pak už se mi v moc filmech nelíbila... Vymyšleno výborně, zahráno na jedničku. Moc příjemné pokoukání. Ale hlavně sranda. Adaptace čarodějnic v naší době neměla chybu. A dokonce!! Jak to jinak nemusím, fakt se mi líbilo i to hudební číslo.(22.1.2012)

Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka.(28.7.2003)

Příběh začíná prologem z roku 1693, kdy se tři čarodějky snažily připravit lektvar, s jehož pomocí by získaly nesmrtelnost a věčné mládí. Jeho součástí však byla krev nevinné panny a tu ani tehdy nebylo snadné získat. A tak je dřív, než stačily svůj koktejl namíchat, obyvatelé městečka popravili. Ženy před smrtí slíbily, že se vrátí, aby se pomstily. Sice to zní jako plnohodnotný horor, ale není tomu tak a to je vlastně problém celého filmu, který vlastně neví, zda má být hororem, či pohádkou, přitom k té pohádce má (mimo úvodní sekvenci) přece jenom blíž. Tato roztříštěnost filmu pak ublížila mnoha nápadům, které nebyly plně využity, ale jinak to celkem ušlo.(3.3.2009)

Nechápu to špatné hodnocení. Mně to náhodou přijde jako pohodová rodinná, strašidelná komedie. Navíc s perfektním hereckým obsazením. 1. Příběh - Čarodějnice, co vysávají z dětí duše. Myslím, že to tu někde už bylo, ale na druhou stranu proč ne. Co je v dnešní době stoprocentně originálního? Nic. Vše se něčím motivuje. Příběh je vtipný, má smysl a logiku. Nevidím důvod hodnotit hůře. 2. Postavy/ Herci - Sympatičtí mladí i starší herci, kteří dodávají na kvalitě filmu. Nechápu, jak někdo nemůže nemilovat Sarah Jessicu Parker, či Bette Midler jako čarodějnice... 3. Hudba - Hudba není moc v snímku důležitá, ale najde se zde pár songů, které jsou dokonalé. Pour conclure: Film je klasická, strašidelná komedie. Nehraje si na oscarový snímek, jedná se o Disney film.(30.12.2017)

Roztomilá rodinná rozprávka, na obdobie Halloweenu ako stvorená. Sám za seba by som ju síce ohodnotil na silné 3*, ale deťom sa veľmi páčila, užívali si ju do poslednej chvíle a musel som im sľúbiť, že ju nedám nikdy preč :). A o tu tu ide, aby sa páčila deťom. Nech žijú bosorky! :) 70/100(30.10.2014)

• - Během závěrečného boje na hřbitově byla použita hudba z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (slatkac)

• - Film je každý rok v USA vysílán přesně na 31. října. (slatkac)

• - Bette Midler v roce 2008 během rozhovoru pro televizní stanici BBC prohlásila, že snímek považuje za nejlepší film, ve kterém kdy hrála. (slatkac)