Hokus pokus

Hókus pókus

Hocus Pocus

Rodinný / Komedie / Horor

USA, 1993, 96 min

Evidentně půjdu trochu proti proudu, ale nemůžu si pomoct. Mně se tento film opravdu hodně líbil. Bavil jsem se od začátku až do konce. Trochu mě mrzí, že hlavní postavu přecejen nestvárnil L. DiCaprio, ale asi to tak nevadí. Hlavní podíl na kvalitě filmu má trojice čarodějnic. B. Midler ve své roli dokonalá, K. Najimy fakt vtipná a S. J. Parker nejen vtipná, ale fakt krásná - opravdu jí to tam seklo! Nestydím se říct, že pak už se mi v moc filmech nelíbila... Vymyšleno výborně, zahráno na jedničku. Moc příjemné pokoukání. Ale hlavně sranda. Adaptace čarodějnic v naší době neměla chybu. A dokonce!! Jak to jinak nemusím, fakt se mi líbilo i to hudební číslo.(22.1.2012)

Perfektné, jednoducho úplne skvelé pre deti. Mne ako decku sa to vždy mega páčilo, a teraz aj ako 21-ročnému capovi sa to páčilo znova a vrátilo ma to do detských bezstarostných čias aspoň na tú hoďku a pol. Zábava, napätie, super prostredie, atmosféra nabitá všetkým čo je treba. Jasné, že nezrovnalosti v rôznych logických záležitostiach tam sú ale mne osobne to neprekáža ani najmenej lebo je to pre deti, ktoré také veci nevnímajú. Niektoré hlášky ma teda skutočne dostali ako napríklad "páčia sa mu to tvoje kravy" :D a preto jednoznačne hodnotím film bez ostychu na 5*.(10.2.2015)

Rodinné filmy v lásce nemám, protože většinou nejsou ani komediální, ani originální, maximálně tak výchovné. Přesto musím přiznat, že tenhle film patří k těm lepším, což je částečně dáno obsazením tří čarodějnic, částečně samotným tématem (fantastické prvky mě nikdy neomrzí) a pak také podmanivou obrazovou stránkou. Myslím, že na DVD je to asi lahůdka.(28.7.2003)

• Destinytte

Mladej kluk se přestěhuje s rodinou z L. A. do Salemu. Jednou o Halloweenu se dostane s jeho mladší sestrou a dívkou, která se mu líbí do strašidelného domu tří sester, čarodějnic - Mary, Winifred a Sarah, zapálí černou svíčku a čarodějnice přivolá po 300letech zpět. A pak se něco děje, ale moc to nestojí za řeč. Prostě tři čarodějnice, které jí děti, aby vypadaly mladší. Tři nevinné děti. Jeden mluvící kocour. Konec.(2.8.2012)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $39,514,713Tržby Celosvetovo $44,900,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,650,164 //počet predaných kusov 134,852Tržby za predaj DVD v USA $20,605,265 //počet predaných kusov 2,797,238║ taká fajn oddychovka, kde príbeh pobaví a staré dobré pracné triky zaujmú /60%/(9.7.2009)

• - Omri Katz byl v době konkurzu nemocný, a tak byl zprvu pro roli Maxe Dennisona odmítnut. Roli ale nakonec dostal. (slatkac)

• - Jedna ze scén byla později použita v reklamě na čistič na koberce. (slatkac)

• - Během závěrečného boje na hřbitově byla použita hudba z filmu Čaroděj ze země Oz (1939). (slatkac)