Okamžik zlomu

Okamih zlomu

Fraktúra

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Atmosféra je vynikající, Hopkins jako suverénní bohatýr přímo excelentní a Gosling velmi uvěřitelný. Vrcholem filmu jsou bezesporu dialogové scény mezi dvěma zmiňovanými hereckými esy, které disponují velmi návykovým nábojem a skvěle říznými větami. Bohužel je základní stavba příběhu už trochu okoukaná a i když se z toho režisér po celou dobu snažil vybruslit přidáním nějakého nepředvídatelného a neobvyklého elementu, nepovedlo se mu to. Za ty náznaky nevšednosti které tu jsou si dovolím označit tento film za příjemně koukatelný. Nic nového však nečekejte.(24.12.2008)

Kvalitní krimi & soudní thriller s chladným inteligentním vrahem své nevěrné ženy Hopkinsem a mně dost nesympatickým hezounem "sporťákem" Goslingem v roli prokurátora. Napínavé, s dobrou a neotřelou zápletkou, k tomu zajímavý vedlejší děj v podobě boje mezi zodpovědností a touhou po penězích. Trailer: http://www.csfd.cz/film/225557-okamzik-zlomu-fracture/videa/(20.3.2010)

Mierne nadpriemerný thriller s tajomnou atmosférou, ktorá žiaľ nevydržala až do konca. Koniec je totiž predvídateľný, čo na celkovom dojme výrazne uberá. Trocha to však vyvažuje Hopkinsov herecký prejav, ktorý svoju negatívnu úlohu zvládol charizmaticky a zariadil, že aj keď finálna finta bola predčasne prekuknuteľná, aspoň som sa nezačal nudiť. Štyri hviezdy, ale s odretými ušami. 70/100(15.3.2014)

Rafinovaný a inteligentní Anthony Hopkins proti jednomu z nejtalentovanějších a nejcharismatičtějších mladých herců současnosti, Ryanu Goslingovi. Ted Crawford, zdá se, přišel na dokonalý plán, jak potrestat nevěrnou ženu a jejího milence a nebýt přitom po zásluze potrestán. Děj má potřebný spád, výborný scénář i dobře vytvořené charaktery. Divák celou dobu čeká, jak že to ten stařík vlastně celé narafičil. Pointa jeho činu však vyzní jaksi do ztracena. Nijak mě nešokovala ani mě příliš neohromila její podstata. Spíše mi přišla docela jednoduchá. A také jednání Teda Crawforda v závěru filmu mi přišlo poněkud nelogické a nerozvážné. Až příliš na to, jak mu po celý děj vše vycházelo a najednou by opomněl tento (ne)podstatný detail. Okamžik zlomu přináší napínavý a působivý, avšak nikterak strhující příběh o jednom chlapíkovi, který si myslel, že to má všechno na háku, dokud nepotkal bystrého "Sporťáka Willyho", který nehodlal jen tak ztratit tento "velký případ." Podmanivá hudba příjemně dotváří lehce mysteriózní atmosféru snímku.(20.3.2010)

• Renton

Scénář: Daniel Pyne, Glenn Gers .. Even a broken clock is right twice a day. Arogantní Gosling a důmyslný Hopkins v netradiční hře důkazů a právnických argumentů. Kde je pekelný Hopkins, tam je cítit napětí, avšak mnoho míst to není. Scénář se sice tváří hodně chytře, leč jeho obsah stěží stačí na celý film a tak je děj předkládán ve velice pomalém tempu, kdy režisér servíruje spousty malebných záběrů, díky nimž minuty ubíhají skutečně pomale až se člověk místy nudí. Když k tomu připočtu závěr, kde mi k dokonalé tuctovosti chyběl už jen skrytý diktafon, musím o filmu Fracture hovořit spíše jako o průměrném filmu, který v obdobně tematizovaných snímcích zapadne hodně hluboko. 50%.(25.8.2007)

• - Kinetické objekty se skleněnými kuličkami jsou návrhy nizozemského umělce Marka Bischofa. (MeanWhile)

• - Auto, které ve filmu řídí Ted Crawford (Anthony Hopkins), je Porsche Carrera GT. (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)