Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

• bouncer

Přijde mi, že poslední dobou jsou 3D animáky jen samé zklamání. Igor má úžasný počáteční nápad, ale vše ostatní je naprosto odfláknuté. Animace je ubohá, nezáživná. Příběh taky mohl dopadnout mnohem lépe a to i v případě, že se autoři zaměřili primárně na děti. Vše je jak před 20 lety, kdy Disney chrlil jeden stejný animák za druhým. Jediný rozdíl je, že teď jsou 3D a od různých studií. Přesto si začínají být neskutečně podobné a občas by trochu snahy neuškodilo. Jedinou invencí zde je zemička Malárie skrývající šílené zlé vědce a Igory...kéž by aspoň ti vypadali jako Igoři v knížkách od Terryho Pratchetta. Srovnání s filmy od Tima Burtona (CORPSE BRIDE či THE NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS) je úplně zcestné. Ať už ve kvalitě, animaci či zamýšleném publiku.(11.1.2009)

• akisha

Lepší 2*. Opravdu jsem doufala, že se mi to bude líbit, i přes tyhle negativní ohlasy tady. Ale nelíbilo. Fajn nápad, ale to je tak všechno. Pozitiva filmu: ten nápad, sem tam fungující vtípek a sebevražednej králík. Konec pozitiv. Navíc už dlouho se mi animace nezdála takhle hnusná, stejně jako design většiny postav, dost jich vypadalo spíš jako nějakej hmyz. Pro děti podle mě nevhodný, většinu vtipů nepochopí, vtipy "pro děti" tam snad ani nejsou (sestrojování monstra, vystřelenej mozek z hlavy, vymejvání mozku nějakým krvákem...) pro dospělýho zase moc jednoduchý, s málo věcma, co dospělák u animáku ocení. On jen ten Buscemiho králík nestačí - i když si krade ty nejvtipnější scény. Vlastně je to film pro nikoho. Maximálně pro fandy nudnejch pohádek bez vtipu a jiskry. K tomu nevýrazná hudba a král, jehož vzhled je totálně okopčenej starosta z Ukradených Vánoc, dokonce nosí i stejnej klobouk. Velký zklamání.(1.4.2011)

Tak mne sa to rozhodne páčilo. Chcel som dať silné 4, ale pri takom slabom hodnotení tu, dám 5. Podarený animák, určený dospelejšiemu publiku, lemovaný čiernym humorom a sarkazmom. Nesmrteľný sarkastický zajac so sklonom k samovraždám je viac než dokonalý. Ja som sa teda zasmial a bavil, aj keď miestami to bolo možno až moc čierne.[...]"Tato karta teleportuje vašeho nepřítele přímo k vám, takže ho můžete osobně zničit." Klidně mi říkejte, že jsem staromódní, ale kam se poděly karty, které ti prostě odpálily hlavu?[...]Všichni tu umřeme! Až na tebe![...]Cítím se, jako bych své dítě posílal poprvé do školy. Vždyť víte, aby se naučilo jak vraždit.[...](22.2.2009)

• F.man

Blah! Igor, i když se prvních dvacet minut tváří jako stylově-atmosférický mix Nightmare Before Christmas, Corpse Bride a možná i Dexter's Laboratory, je ve svém výsledku nakonec jen typickou a poměrně nudnou opakovačkou na téma jak chytrý šmudla vyškolil zkažený svět. Takže dvě hvězdy za pár dobrých nápadů a několik vážně skvělých hlášek. I know, right? And she's not even done, yet!(18.1.2009)

U nás nepříliš známý animák. A navzdory zdejším hodnocení je dobrý! Sice jednoduchý, graficky méně náročný, ale hýří lehko stravitelným vtipem, sarkasmem a ironií. Plus téměř půltucet hlasů věhlasných osobností (Cusack, Buscemi, Cleese, Leno,...). Bohužel není výrazný, ale je svým ošklivým Igorovským způsobem roztomilý. Přinejmenším neurazí a svou necelou hodinou a půl nikoho nemá šanci unudit. Navíc Igorovi pomocníci, nesmrtelný nihilitický králík Scamper a "geniální" mozkorobot Brain, jsou prostě úžasní. Pokud máte chuť na nenáročný, avšak zábavný animovaný příběh o klasickém dobru a zlu, nenechte se přemlouvat.(20.7.2011)

• - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

• - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)

• - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)