VOD (1)

Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

Trailer 2

Madsbender

Príznačne temne štylizovaný ne-burtonovský animák s unikátnou osobitou animáciou, ktorého však ani tých pár skvelých nápadov a jemné zmodernizovanie príbehu klasickej frankensteinovskej postavy z ľahkého nadpriemeru nevytiahne. Prospelo by mierne zoštíhlenie deja (a naopak väčší priestor niektorým postavám) a väčšia pozornosť obsiahnutým vtipom. 60% ()

Grizzly

Igor je parádní animák s exkluzivní vizuální stránkou a to do každého detailu. Je škoda, že scénář je tak přiblble infantilní a pozitivní, ale naštěstí zábavnost zachraňuje výborný humor a perfektní postavy. Oba pomocníci jsou megavtipný, záporáci nápaditý, Igorové a vědci ulítlý, ale neviditelnej televizní moderátor bez gatí a divnej švábokrál rulez. Musim říct, že několikrát sem se fakt zasmál a hlavně jsem ocenil spoustu detailů ve zpracování světa. Happy-end čekáte od začátku, ale demence příběhu bohužel všechno trochu sráží. Každopádně pro mne jeden z nejlepších animáků poslední doby. 70% ()

PDcz

2** body Víc jak 2** body fakt nedáme. A to ještě za ty občasné písničky. [X] Minus 1* bod Kopie filmů Ukradené Vánoce Tima Burtona a Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Podobné postavy, jsou tam písničky nebo tomu mám říkat hudba? [X] Minus 1 *bod Máme krutá pravidla :-) Pokud někdo z nás usne, bod dolu. No a já jsem zase usnul :-) Ale tentokrát už v půlce :-) [X] Minus 1* bodík Prostě nás to nechytlo. Možná kdyby to bylo loutkové a ne tak oblíbené přes počítač... možná kdyby to bylo víc hudební... možná kdyby to živější a ne tak pomalé.. možná kdyby to.. a nebo kdyby... [X] Další animák v řadě. Patrně bude animované kreslit každý. Ale zase je šance, že se v tom množství najde nějaká perla. ()

Blizzard

Igor je svým vzhledem podobné dílo jako Tim Burton's Corpse Bride, The Nightmare Before Christmas nebo rovněž Selickova chystaná Coraline. Začátek je celkem chytlavý, prostřední část však ztrácí a tak nějak se vleče, poslední půl hodinka však opět chytá dech, nabírá na tempu a předchozí deficit slušně vynahrazuje. Pár vtípků tu také sice je a scéna zpívajícího sboru slepých dětí je světlou výjimkou jinak temného animáku. Navíc je Igor občas odsunut na vedlejší kolej a hlavní štafetu nepřebírá ani jeho monstrózní výtvor jménem Eva, nýbrž pro mě asi nejlepší postava filmu a tou je skvělý a cynický Scamper, výtvor Igora s hlasem Steva Buscemiho - znovuoživený a zároveň nesmrtelný králík s přáním trvalé smrti. Igor je spíše řadový animák, který by zapadl do dílny Cartoon Network, místy je originální, klade důraz na detail, je vizuálně na úrovni, ale úspěch i zábavu jsem čekal na vyšší úrovni a jako produkt pro děti to také nebude to pravé ořechové. (6/10) ()

darkreider

Tak mne sa to rozhodne páčilo. Chcel som dať silné 4, ale pri takom slabom hodnotení tu, dám 5. Podarený animák, určený dospelejšiemu publiku, lemovaný čiernym humorom a sarkazmom. Nesmrteľný sarkastický zajac so sklonom k samovraždám je viac než dokonalý. Ja som sa teda zasmial a bavil, aj keď miestami to bolo možno až moc čierne.[...]"Tato karta teleportuje vašeho nepřítele přímo k vám, takže ho můžete osobně zničit." Klidně mi říkejte, že jsem staromódní, ale kam se poděly karty, které ti prostě odpálily hlavu?[...]Všichni tu umřeme! Až na tebe![...]Cítím se, jako bych své dítě posílal poprvé do školy. Vždyť víte, aby se naučilo jak vraždit.[...] ()

• Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)
  • Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)