Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

Príznačne temne štylizovaný ne-burtonovský animák s unikátnou osobitou animáciou, ktorého však ani tých pár skvelých nápadov a jemné zmodernizovanie príbehu klasickej frankensteinovskej postavy z ľahkého nadpriemeru nevytiahne. Prospelo by mierne zoštíhlenie deja (a naopak väčší priestor niektorým postavám) a väčšia pozornosť obsiahnutým vtipom. 60%(21.4.2014)

Konečně zas ňákej animák, kde se nepohybujou žádný roztomiloučký zvířátka. Jináč typickej průběh, jedna blbá postava ,která dělá rádoby srandu, jeden pořádnej záporňák, jeden dobrák, ňáká ta láska a moudro a jeden nesmrtelnej králík se sebevražednýma sklonama a za toho musím dát o hvězdu víc prostě :))(20.1.2009)

Miloučká animace, která stvárňuje smrt, zabíjení, mučení a podobné věci. Jedna postava absurdnější než druhá a tu nejpříšernější si hlavní hrdina dokonce postaví. Příběh je zaběhnutá kostra obalená různými hnusy, ze kterých bude každé ujeté dospělé dítě nadšené. Místo hloupého ukecaného oslíka tu máme mozek v lahvi s velkou mechanickou rukou na kolečkách a místo kočky nesmrtelného hláškujícího králíka. A do toho všeho navíc několik mrazivě trefných písniček. Prostě kouzelný. Krásná pohádka pro ty odrostlejší.(20.4.2009)

Zpočátku vydařený animák, který se veze na Frankensteinovském příběhu. Ocitáme se v temné Malárii, kde šílení géniové soutěží v ďábelských vynálezech a každý má svého hrbatého sluhu Igora, který se hodí jen na zapínání páčky. Jeden z Igorů je ale potají také vynálezce a když jeho pán umře, vymyslí monstrum Evu. Jenže Eva je hodná milá bytost a navíc chce být herečkou. Nápad k nezaplacení, skvělé vtípky a nesmrtelný králík se sebvražednými sklony jsou super, bohužel vše dojíždí na druhou polovinu, kdy zlé postavy zjihnou, začnou páchat dobro a vše končí sluncem prozářeným happyendem, který se k tomuto filmu vůbec nehodil. To je jak kdyby se z Adamsovy rodiny stala slušná spořádaná americká rodinka. Jo a ta animace se mi taky moc nelíbila... chápu že to měla být karikatura, ale prostě mě přišla hnusná.(4.3.2010)

Nezvyklá animace v sobě skrývá pořádnou dávku černého humoru, která tenhle animák řadí někam mezi ty, které bych dětem nejspíš nepouštěla. Každý jiný se ovšem ve správné náladě musí opravdu bavit nesmrtelným králíkem se sebevraždenými sklony a skupince slepých sirotků zpívajících o tom, co vidí. Na kvalitě přidávají i různé narážky na jiné horory. Škoda jen, že si film svůj sympatický cynismus neudrží po celou dobu a dokonce i nad městem, kde jsou všichni zlí opět vysvitne slunce.(24.1.2011)

• - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)

• - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)

• - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)