poster

Igor

 • USA

  Igor

 • Slovensko

  Igor

Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  ***

  Príznačne temne štylizovaný ne-burtonovský animák s unikátnou osobitou animáciou, ktorého však ani tých pár skvelých nápadov a jemné zmodernizovanie príbehu klasickej frankensteinovskej postavy z ľahkého nadpriemeru nevytiahne. Prospelo by mierne zoštíhlenie deja (a naopak väčší priestor niektorým postavám) a väčšia pozornosť obsiahnutým vtipom. 60%(21.4.2014)

 • MadChick
  ***

  Ve skrze ohranný a tisíckrát viděný motiv je zabalen do zajímavého prostředí a animace, která je ovšem výrazně podobná Burtonovskému pojetí, což je na jednu stranu dobře (protože tento styl je velice zajímavý), na druhou stranu je to škoda, že se nepřišlo s něčím originálním a musí se používat styl někoho jiného. Základní příběh je opravdu velice prosťoučký a ač se mi film zdál svou mluvou a některými scénami spíše pro dospělého diváka, tak příběhem může potěšit opravdu jen dítě. Začátek filmu se vcelku svižně a zajímavě rozjíždí, střední pasáž je vysloveně vyvatovaná, aby se vůbec něco dělo a konec není o moc lepší, zde se sice něco děje, ale je to až žalostně předvídatelné. Když to shrnu na jeden řádek: naprosto průměrný animák se zajímavým vhledem, toť vše 55%(18.5.2009)

 • F.man
  **

  Blah! Igor, i když se prvních dvacet minut tváří jako stylově-atmosférický mix Nightmare Before Christmas, Corpse Bride a možná i Dexter's Laboratory, je ve svém výsledku nakonec jen typickou a poměrně nudnou opakovačkou na téma jak chytrý šmudla vyškolil zkažený svět. Takže dvě hvězdy za pár dobrých nápadů a několik vážně skvělých hlášek. I know, right? And she's not even done, yet!(18.1.2009)

 • lesumir
  ***

  Sympatický animák, kterého zachraňuje výborný humor (který už v druhé polovině je spíš na infantilní úrovni, ale co už) a Burtonovský look, ale "hrbáč" se z průměrnosti vyškrábat nedokáže. Buscemiho Scamper je výbornej, snad jedna z nejvtipnějších a nejoriginálnějších postav za poslední roky v animácích!(11.1.2009)

 • VasaX
  ***

  U nás nepříliš známý animák. A navzdory zdejším hodnocení je dobrý! Sice jednoduchý, graficky méně náročný, ale hýří lehko stravitelným vtipem, sarkasmem a ironií. Plus téměř půltucet hlasů věhlasných osobností (Cusack, Buscemi, Cleese, Leno,...). Bohužel není výrazný, ale je svým ošklivým Igorovským způsobem roztomilý. Přinejmenším neurazí a svou necelou hodinou a půl nikoho nemá šanci unudit. Navíc Igorovi pomocníci, nesmrtelný nihilitický králík Scamper a "geniální" mozkorobot Brain, jsou prostě úžasní. Pokud máte chuť na nenáročný, avšak zábavný animovaný příběh o klasickém dobru a zlu, nenechte se přemlouvat.(20.7.2011)

 • - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)

 • - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

 • - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace