Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

• sona123

Místy geniální slovní hříčky a jemné vtípky, místy brutální hlášky, ale celkově docela příšerné "žvásty." Moc jsem nepochopila, proč se v kresleném filmu pro děti neustále mluví a to ještě tak, že tomu děti nemohou v žádném případě rozumět. Animace nebyla zlá, ale ani ničím nová a zajímavá. Téma bylo okoukané a omšelé a konec trapný, ale nad tím u animáků tradičně mhouřím oko. Možná ty songy to trochu zvedaly do snesitelných poloh, bohužel však byl pro mne Igor zklamáním.(23.12.2010)

I když mě zaujala makabrózní atmosféra parodující Frankensteina (každý Zlý vědec má nějaké německé příjmení) a jsem si vědom toho, že každý takový vědec má svého hrbatého Igora (viz. Zeměplocha nebo Mladý Frankenstein a jeho Eye-gore), Igor mě dlouhou dobu ne a ne chytnout... až do okamžiku, kdy začala Eva "zkoušet." Jestli někoho dostala hláška s Braindead, mně zase totálně rozsekala citace Sunset Blvd. - "Mr. DeMille, I'm ready for my close-up."(5.4.2009)

Konečně zas ňákej animák, kde se nepohybujou žádný roztomiloučký zvířátka. Jináč typickej průběh, jedna blbá postava ,která dělá rádoby srandu, jeden pořádnej záporňák, jeden dobrák, ňáká ta láska a moudro a jeden nesmrtelnej králík se sebevražednýma sklonama a za toho musím dát o hvězdu víc prostě :))(20.1.2009)

• ivishka

Igor je nekreativně vytvořené cosi, co se tváří jako perfektní animák-alespoň se o to snaží...Jenže hlavní a vůbec veškeré postavy kromě Igora jsou děsně škaredé,vyzáblé,příšerně oháklé apod...Není to pastva pro oko a dokonce to nemá ani nějákou zajímavou myšlenku,které by se divák mohl chytit a podle ní pochopit příběh.Tato děsná snaha pobavit je příšerně očivdná a nevzhledná.2/5ti za snahu...(22.8.2012)

• akisha

Lepší 2*. Opravdu jsem doufala, že se mi to bude líbit, i přes tyhle negativní ohlasy tady. Ale nelíbilo. Fajn nápad, ale to je tak všechno. Pozitiva filmu: ten nápad, sem tam fungující vtípek a sebevražednej králík. Konec pozitiv. Navíc už dlouho se mi animace nezdála takhle hnusná, stejně jako design většiny postav, dost jich vypadalo spíš jako nějakej hmyz. Pro děti podle mě nevhodný, většinu vtipů nepochopí, vtipy "pro děti" tam snad ani nejsou (sestrojování monstra, vystřelenej mozek z hlavy, vymejvání mozku nějakým krvákem...) pro dospělýho zase moc jednoduchý, s málo věcma, co dospělák u animáku ocení. On jen ten Buscemiho králík nestačí - i když si krade ty nejvtipnější scény. Vlastně je to film pro nikoho. Maximálně pro fandy nudnejch pohádek bez vtipu a jiskry. K tomu nevýrazná hudba a král, jehož vzhled je totálně okopčenej starosta z Ukradených Vánoc, dokonce nosí i stejnej klobouk. Velký zklamání.(1.4.2011)

• - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

• - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)

• - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)