Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

Igor je svým vzhledem podobné dílo jako Tim Burton's Corpse Bride, The Nightmare Before Christmas nebo rovněž Selickova chystaná Coraline. Začátek je celkem chytlavý, prostřední část však ztrácí a tak nějak se vleče, poslední půl hodinka však opět chytá dech, nabírá na tempu a předchozí deficit slušně vynahrazuje. Pár vtípků tu také sice je a scéna zpívajícího sboru slepých dětí je světlou výjimkou jinak temného animáku. Navíc je Igor občas odsunut na vedlejší kolej a hlavní štafetu nepřebírá ani jeho monstrózní výtvor jménem Eva, nýbrž pro mě asi nejlepší postava filmu a tou je skvělý a cynický Scamper, výtvor Igora s hlasem Steva Buscemiho - znovuoživený a zároveň nesmrtelný králík s přáním trvalé smrti. Igor je spíše řadový animák, který by zapadl do dílny Cartoon Network, místy je originální, klade důraz na detail, je vizuálně na úrovni, ale úspěch i zábavu jsem čekal na vyšší úrovni a jako produkt pro děti to také nebude to pravé ořechové. (6/10)(8.1.2009)

..Věřím, že nebudu jedinej, komu se při shlédnutí připomněl Burton a jeho Mrtvá nevěsta. Leondis (jeho první film, pokud nebudu počítat spolurežii na druhém dílu videoanimáku Lilo & Stitch) Igorovi propůjčil ale narozdíl víc roztomilosti a naivity; pro kindroše hit a pro ostatní cukání v koutku úst při citu pro detail (pro mě za originalitu a nesmrtelného králíka)..(24.1.2009)

• moviesfan

Z počátku jsem získal pocit, že se bude jednat o vydařený animovaný snímek. Po nedlouhé době jsem měl smíšené pocity. Příběh bohužel značně pokulhává. Je zde vidět snaha o vtip, který se vydaří jen v malé míře. O animaci ani tak nejde. Ta je poměrně vydařená, ale devízou je právě děj. Z druhého pohledu je možná dobře, že ,,Igor" není animák k popukání a zaměřuje se na příběh. Přesto je film pouze průměrem.(24.1.2009)

• bouncer

Přijde mi, že poslední dobou jsou 3D animáky jen samé zklamání. Igor má úžasný počáteční nápad, ale vše ostatní je naprosto odfláknuté. Animace je ubohá, nezáživná. Příběh taky mohl dopadnout mnohem lépe a to i v případě, že se autoři zaměřili primárně na děti. Vše je jak před 20 lety, kdy Disney chrlil jeden stejný animák za druhým. Jediný rozdíl je, že teď jsou 3D a od různých studií. Přesto si začínají být neskutečně podobné a občas by trochu snahy neuškodilo. Jedinou invencí zde je zemička Malárie skrývající šílené zlé vědce a Igory...kéž by aspoň ti vypadali jako Igoři v knížkách od Terryho Pratchetta. Srovnání s filmy od Tima Burtona (CORPSE BRIDE či THE NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS) je úplně zcestné. Ať už ve kvalitě, animaci či zamýšleném publiku.(11.1.2009)

• F.man

Blah! Igor, i když se prvních dvacet minut tváří jako stylově-atmosférický mix Nightmare Before Christmas, Corpse Bride a možná i Dexter's Laboratory, je ve svém výsledku nakonec jen typickou a poměrně nudnou opakovačkou na téma jak chytrý šmudla vyškolil zkažený svět. Takže dvě hvězdy za pár dobrých nápadů a několik vážně skvělých hlášek. I know, right? And she's not even done, yet!(18.1.2009)

• - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)

• - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

• - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)