Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

(více)

Videa (2)

Recenze (110)

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Igor je svým vzhledem podobné dílo jako Tim Burton's Corpse Bride, The Nightmare Before Christmas nebo rovněž Selickova chystaná Coraline. Začátek je celkem chytlavý, prostřední část však ztrácí a tak nějak se vleče, poslední půl hodinka však opět chytá dech, nabírá na tempu a předchozí deficit slušně vynahrazuje. Pár vtípků tu také sice je a scéna zpívajícího sboru slepých dětí je světlou výjimkou jinak temného animáku. Navíc je Igor občas odsunut na vedlejší kolej a hlavní štafetu nepřebírá ani jeho monstrózní výtvor jménem Eva, nýbrž pro mě asi nejlepší postava filmu a tou je skvělý a cynický Scamper, výtvor Igora s hlasem Steva Buscemiho - znovuoživený a zároveň nesmrtelný králík s přáním trvalé smrti. Igor je spíše řadový animák, který by zapadl do dílny Cartoon Network, místy je originální, klade důraz na detail, je vizuálně na úrovni, ale úspěch i zábavu jsem čekal na vyšší úrovni a jako produkt pro děti to také nebude to pravé ořechové. (6/10) ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vcelku prijemnej a docela i originalni animak, ale stejne to neni kdovijaka slava. Hlavni plus je totiz ze to je cely tak prijemne ujety, takze tu jsou paradni kulisy a spousta skvelejch priser. Navic ani pribeh neni z nejhorsich, ale ke konci uz to samozrejme zacne smerovat k predvidatelnymu happy-endu. Ale skoda, ze zustali tvurci na puli cesty, aby se u tohohle bavil dospelej, tak to neni zas tak moc morbidni, ale nebude se bavit asi ani dite, protoze od klasickejch veselejch animaku se to precejen lisi. Taky skoda, ze tu neni vic vtipku, dej sice prijemne odsejpa a obcas padne nejaka vtipna hlaska, ale to je tak vsechno. Nastesti animace nepatri k nejhorsim a dabing se taky poved, obzvlast sebevrazednej nesmrtelnej kralik dabovanej Stevem Buscemim je moc fajn. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,, ĎÁBELSKÉ VYNÁLEZY. TAKOVÉ, KTERÉ VÁS ROZDRTÍ, ZABIJÍ, OŽIVÍ A PAK ZNOVU ZABIJÍ DALEKO HORŠÍM ZPŮSOBEM. MY JE VYRÁBĚLI A SVĚT NÁM PLATIL, ABYCHOM JE NEPUSTILI ZE ŘETĚZU“..... /// Igor - to je (celkem) hodně černýho humoru, kolem kterýho je nakreslenej příběh. Zvlášť jeho přátelé drží děj dlouho nad vodou. Jinak je to ptákovina, která dospělýho asi přestane bavit dřív než za 80 minut. Narozdíl od mýho syna...... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč mozek funí. 2.) Chci v diskuzích na CSFD polemizovat, jestli je Igor podobnější Burtonovi nebo Selickovi. 3.) Sousedi o mě tvrdí, že jsem ,,Ďábelskej vynálezce“. 4.) Nechápu, co všichni máte na mozku. A mrtvým králíkovi. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Lepší 2*. Opravdu jsem doufala, že se mi to bude líbit, i přes tyhle negativní ohlasy tady. Ale nelíbilo. Fajn nápad, ale to je tak všechno. Pozitiva filmu: ten nápad, sem tam fungující vtípek a sebevražednej králík. Konec pozitiv. Navíc už dlouho se mi animace nezdála takhle hnusná, stejně jako design většiny postav, dost jich vypadalo spíš jako nějakej hmyz. Pro děti podle mě nevhodný, většinu vtipů nepochopí, vtipy "pro děti" tam snad ani nejsou (sestrojování monstra, vystřelenej mozek z hlavy, vymejvání mozku nějakým krvákem...) pro dospělýho zase moc jednoduchý, s málo věcma, co dospělák u animáku ocení. On jen ten Buscemiho králík nestačí - i když si krade ty nejvtipnější scény. Vlastně je to film pro nikoho. Maximálně pro fandy nudnejch pohádek bez vtipu a jiskry. K tomu nevýrazná hudba a král, jehož vzhled je totálně okopčenej starosta z Ukradených Vánoc, dokonce nosí i stejnej klobouk. Velký zklamání. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Chris McKenna .. Igor brněnský jakožto Igor pražský konečně mají svůj důstojný filmový pomník :-)) ___ Koukatelný počáteční nápad, plný promyšlených narážek a zvláštních postav, funguje hlavně díky pitoresknímu světu lehce vykrádajícího imaginární svět krále morbidní animace. Tuto partii však postupně ubíjí klesající síla zábavnosti a rozuzlení podle tolikrát prosluněné šablonky. 50%. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)
  • Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)

Reklama

Reklama