Reklama

Reklama

Igor

všechny plakáty
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Animovaná komedie o nadaném vědci jménem Igor (John Cusack), který je přinucen sloužit jako pomocník doktorovi Glickensteinovi (John Cleese). I přesto, že pouze obstarává všechnu "černou" práci, touží se zařadit mezi uznávané vědce. Zvláště pak vyhrát na každoroční vědecké soutěži Evil Scienci Fair, která přitahuje všechny vědce z okolí. Když Glickenstein zemře dva týdny před začátkem soutěže, neváhá ani chvíli a chopí se příležitosti, aby tak uskutečnil svůj sen. Snaží se vytvořit šerednou kreaturu s ohromnou silou. Místo toho se však ukáže, že to, co vytvořil je ženská bytost s čistým srdcem a on má tak pouhé dva týdny na to, aby z ní udělal krvežíznivou noční můru. (reqiuem)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (111)

FFilipCZ 

všechny recenze uživatele

Musím v první řadě říci, že jméno Igor je pro hlavního hrdinu animovaného filmu celkem nevšední, avšak vzhledem k charakteru a vzezření celkem trefně sedí. Jsem rád, že jsem na tento animák narazil. Je to zase úplně něco jiného, než na co jsme zvyklí u Pixarovek, Disneyovek nebo tvůrců od DreamWorks. Tohle je takové pochmurnější, burtonovské a obraz vůbec nezáří barvami. Ale přeci mě mnoho scének dokázalo opravdu rozesmát (především nesmrtelná králíkokočka se sebevražednými sklony nebo co to je za stvoření, solí jeden hlod za druhým a nehorázně mě baví!). Příběh je také povedený. Akorát si nejsem jistý, jestli tento formát ocení i nejmenší. ()

Blizzard 

všechny recenze uživatele

Igor je svým vzhledem podobné dílo jako Tim Burton's Corpse Bride, The Nightmare Before Christmas nebo rovněž Selickova chystaná Coraline. Začátek je celkem chytlavý, prostřední část však ztrácí a tak nějak se vleče, poslední půl hodinka však opět chytá dech, nabírá na tempu a předchozí deficit slušně vynahrazuje. Pár vtípků tu také sice je a scéna zpívajícího sboru slepých dětí je světlou výjimkou jinak temného animáku. Navíc je Igor občas odsunut na vedlejší kolej a hlavní štafetu nepřebírá ani jeho monstrózní výtvor jménem Eva, nýbrž pro mě asi nejlepší postava filmu a tou je skvělý a cynický Scamper, výtvor Igora s hlasem Steva Buscemiho - znovuoživený a zároveň nesmrtelný králík s přáním trvalé smrti. Igor je spíše řadový animák, který by zapadl do dílny Cartoon Network, místy je originální, klade důraz na detail, je vizuálně na úrovni, ale úspěch i zábavu jsem čekal na vyšší úrovni a jako produkt pro děti to také nebude to pravé ořechové. (6/10) ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Vcelku prijemnej a docela i originalni animak, ale stejne to neni kdovijaka slava. Hlavni plus je totiz ze to je cely tak prijemne ujety, takze tu jsou paradni kulisy a spousta skvelejch priser. Navic ani pribeh neni z nejhorsich, ale ke konci uz to samozrejme zacne smerovat k predvidatelnymu happy-endu. Ale skoda, ze zustali tvurci na puli cesty, aby se u tohohle bavil dospelej, tak to neni zas tak moc morbidni, ale nebude se bavit asi ani dite, protoze od klasickejch veselejch animaku se to precejen lisi. Taky skoda, ze tu neni vic vtipku, dej sice prijemne odsejpa a obcas padne nejaka vtipna hlaska, ale to je tak vsechno. Nastesti animace nepatri k nejhorsim a dabing se taky poved, obzvlast sebevrazednej nesmrtelnej kralik dabovanej Stevem Buscemim je moc fajn. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Skoro bych se nebál nazvat tento film trapasem, protože je po všech stránkách špatný. Digitální animáky mě až na pár světlých vyjímek nechávají chladným a to i ty, které jsou považovány za dobré. A když pak někdo přijde se něčím co je ostatními považováno za průměrné, tak to pro mě znamená jediné. Nudu. Tento snímek jsem si opravdu protrpěl a to díky nezajímavému příběhu, nudným postavám, ale i špatnému zpracování, což by mi ovšem vadilo ze všeho nejmíň, kdyby nepůsobilo jako smetky ze stolu Tima Burtona. ()

VasaX 

všechny recenze uživatele

U nás nepříliš známý animák. A navzdory zdejším hodnocení je dobrý! Sice jednoduchý, graficky méně náročný, ale hýří lehko stravitelným vtipem, sarkasmem a ironií. Plus téměř půltucet hlasů věhlasných osobností (Cusack, Buscemi, Cleese, Leno,...). Bohužel není výrazný, ale je svým ošklivým Igorovským způsobem roztomilý. Přinejmenším neurazí a svou necelou hodinou a půl nikoho nemá šanci unudit. Navíc Igorovi pomocníci, nesmrtelný nihilitický králík Scamper a "geniální" mozkorobot Brain, jsou prostě úžasní. Pokud máte chuť na nenáročný, avšak zábavný animovaný příběh o klasickém dobru a zlu, nenechte se přemlouvat. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)
  • Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

Reklama

Reklama