poster

Igor

 • USA

  Igor

 • Slovensko

  Igor

Animovaný / Komedie

USA, 2008, 87 min

Režie:

Anthony Leondis

Scénář:

Chris McKenna

Hudba:

Patrick Doyle

Střih:

Hervé Schneid
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hanys_
  ***

  Příjemný animák, který mi svou atmosférou zpočátku připomínal Burtonovy animované příběhy. Hlavně skvělé vedlejší postavy (mozek Brian a hláškující nesmrtelný králík toužící po smrti v podání Steva Buscemiho) tahaly tenhle film do vyšší ligy. Boužel, když už tam měli nakročeno, sjel snímek na tu typicky dětskou cestu (jsme přece animák) a ke všelijakému moralizování, které sice extrémně nevadilo, ale na druhou stranu trošičku zamrzelo, vzhledem k možnostem, které tady byly. 6/10(15.12.2009)

 • Hepy13
  **

  Igor není špatný film, animace moc pěkná, taková ta spravně potrhlá. Ale mě tenhle příběh, a šílené postavy stejně nedokázali zaujmout tak jako jiné animaky s přídavkem ''Strašidelné''. V tomhle směru se dá určitě vybrat lépe viz. Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Hotel Transylvánie, Koralína a svět za tajemnými dveřmi, Číslo 9 nebo Norman a Duchové.(16.11.2015)

 • Gereth
  **

  Animace fajně temná, myšlenka ďábelských vynálezců celkem pěkná, nabízející spoustu možností seberealizace. Kámen úrazu je ale v tom, že Igor není moc vtipný. U moderních animáků už jsem si tak nějak zvyknul na to, že většina hlášek a komických kousků leží na vedlejších postavách a ze Scampera a Briana opravdu občas něco vypadne, ale není toho tolik, aby to aspoň z části vyvážilo k uzoufání nudnou hlavní linku s Igorem a jeho výtvorem. // 45%(16.8.2010)

 • Renton
  **

  Scénář: Chris McKenna .. Igor brněnský jakožto Igor pražský konečně mají svůj důstojný filmový pomník :-)) ___ Koukatelný počáteční nápad, plný promyšlených narážek a zvláštních postav, funguje hlavně díky pitoresknímu světu lehce vykrádajícího imaginární svět krále morbidní animace. Tuto partii však postupně ubíjí klesající síla zábavnosti a rozuzlení podle tolikrát prosluněné šablonky. 50%.(13.1.2009)

 • Balu...
  ****

  ..Věřím, že nebudu jedinej, komu se při shlédnutí připomněl Burton a jeho Mrtvá nevěsta. Leondis (jeho první film, pokud nebudu počítat spolurežii na druhém dílu videoanimáku Lilo & Stitch) Igorovi propůjčil ale narozdíl víc roztomilosti a naivity; pro kindroše hit a pro ostatní cukání v koutku úst při citu pro detail (pro mě za originalitu a nesmrtelného králíka)..(24.1.2009)

 • - Scamper měl být představen při pokusu o oběšení, když se Igor vrací na začátku filmu do zámku. (HellFire)

 • - Igora měl původně namluvit Christian Slater, ale odstoupil již v rané fázi produkce. (HellFire)

 • - Basil Poledouris měl původně složit k filmu hudbu, bohužel ale zemřel a nahradil ho Patrick Doyle. (akisha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace