poster

Don (festivalový název)

 • Indie

  Don

 • Indie

  Don: The Chase Begins Again

 • Velká Británie

  Don

Akční / Krimi / Thriller

Indie, 2006, 171 min (Alternativní: 145 min)

 • Stupet
  *****

  Musím říct, že film se mi rozhodně líbil. Shahrukh Khan si nejspíš velmi dobře uvědomuje jak velký herecký talent on je, a tak jím nemrhá na béčkovinách. Myslím, že tohle je jeden z nejlepších bollywoodských snímků s akčními scénami. S těmi má bohužel Bollywood někdy dost problém, ale v Donovi ( i v jeho pokračování) se vyvedly dobře a jsou v pohodě uvěřitelné. Shahrukh Khan je k sežrání i jako záporák.(12.3.2014)

 • lenuse
  **

  Možná si tím Shahrukh Khan řešil nějaký komplex z Amitabha Bachchana. :-) A tak v remaku slavného Amitabhova filmu ze sedmdesátých let přibylo trochu krve, trochu víc proměn jednotlivých postav ze zloduchů v dobráky a naopak, červený zápisník byl nahrazen dvd a vše bylo korunováno pokusem o rozporuplný konec ve stylu Obvyklých podezřelých.....(31.12.2006)

 • NinadeL
  ****

  Náhodu, SRK umí :) Sice jsem zpočátku také váhala, ale nakonec již vyhlížím dvoječku, která by mohla být příští rok. Vedle zdařilé hlavní dvojrole je tu akční Priyanka, jednorázová Kareena a vychytralý Boman. Přidalo-li se jedno klíčové děcko a mocné SRKovo kouzlo, které funguje nejvíc v momentě, kdy je nalitý, měl se nad čím celý sál spokojeně bavit po celou hutnou stopáž. Až jsem žasla, že na Shahrukha se jenom nekouká nebo se mu jenom nefandí, ale jemu se rovnou tleská :)) #festivalbollywoodskehofilmu(15.10.2010)

 • Pollock
  ***

  V tomto akčním masakru po indicku se objeví i několik tanečních scén, ovšem v porovnání s jinými bollywoody se slabší choreografií i hudbou. SRK si zde střihnul jak svého klasického klaďase, tak i záporáka (a to kvalitně). Film má dobrý spád, vtipných momentů je tentokrát, co bych spočítal na prstech jedné ruky, takže kategorie akční vcelku odpovídá. Bavil jsem se dobře, rozhodně tento snímek neurazí, ovšem kvalit např. Main Hoon Na nedosahuje. Konec nebyl špatný, především pro to, že mi objasnil do očí bijící logické trhliny, které mě zkrátka v průběhu děje úplně nedošly.(21.8.2011)

 • rikitiki
  **

  Don je takový bratr Ram Jaaneho, ale bez jeho občasné dojemnosti, vysvětlení pohnutek, proč se stal zločincem a hlavně bez absolutního náznaku nějakých morálních, třeba vlastních a hodně specifických, zásad. Don je krutý zabiják, jemuž jde jen o to vyhrát, porazit soupeře a zabít každého, kdo mu jen sebeméně přijde nevhod do cesty. ____ Film je áčkový rozpočtem, ale ve všech ostatních ohledech těžké béčko. Rutinní SRK hrající neprůstřelného šéfa podsvětí, co má vždy záložní plán a kroky svých protivníků předvídá snad na několik roků dopředu. Děj zmatečný a nepřehledný s několikanásobnou zradou a porušováním fyzikálních pravidel. ____ Ve střední části v některých scénách probleskl i humor a SRK se tam slušně opíjí (jednou snad zkvašeným jogurtem, nebo čím). ____ Mám s tímhle typem filmů problém. Glorifikují vrahy, dělají z nich cool postavy, přestože při jejich řádění umírají i nevinní.(14.9.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace