poster

Don (festivalový název)

 • Indie

  Don

 • Indie

  Don: The Chase Begins Again

 • Indie

  डॉन

 • Velká Británie

  Don

Akční / Krimi / Thriller

Indie, 2006, 171 min (Alternativní: 145 min)

 • T2
  ***

  Rozpočet INR 380miliónov ($7miliónov)Tržby USA $2,223,961Tržby Celosvetovo $19,640,129║ Také indické Face/Off takže Shahrukh Khan v dvojúlohe. Akčná gangsterka, občas troška zauzlený či aj zdĺhavý dej, prídu aj nejaké tie prekvapenia na záver ale hlavne že Priyanka Chopra je na zakúsnutie. /60%/(6.11.2008)

 • ScarPoul
  ****

  A vlastne prečo nie? To že herci prehrávajú mi zase až tak nevadí, pretože sú verný svojím charakterom a to sa počíta. Nevadí mi dokonca ani nelogickosť nejakých dialógov, ktoré fungujú len ak ich akceptujeme ako prípravu na ďalšiu akčnú scénu, podporenú ďalším dejovým zvratom. Dokonca mi príde aj úplne normálne ak si 5 krát počas filmu všetci svorne zatancujú a zaspievajú. Don je moje prvé zoznámenie sa s Bollywoodskym filmom a aj napriek vražednej dĺžke som sa nenudil. A to je asi najväčšie plus celého filmu. Je to zábavné, neustále sa to presúva medzi komédiou, drámou a akčným filmom, je to výborne natočené a plné sympatických hercov - Priyanka, Shahrukh a Kareena. Film má našlapané tempo, výborné lokácie Malajsie a chytľavé melódie. Možno nie dokonalé, ani hodné nejakého artového uznania, alebo inteligentnej zábavý, ale ako brain off oddychovka, je to film ktorý spĺňa účel a nenudí.(6.1.2013)

 • rikitiki
  **

  Don je takový bratr Ram Jaaneho, ale bez jeho občasné dojemnosti, vysvětlení pohnutek, proč se stal zločincem a hlavně bez absolutního náznaku nějakých morálních, třeba vlastních a hodně specifických, zásad. Don je krutý zabiják, jemuž jde jen o to vyhrát, porazit soupeře a zabít každého, kdo mu jen sebeméně přijde nevhod do cesty. ____ Film je áčkový rozpočtem, ale ve všech ostatních ohledech těžké béčko. Rutinní SRK hrající neprůstřelného šéfa podsvětí, co má vždy záložní plán a kroky svých protivníků předvídá snad na několik roků dopředu. Děj zmatečný a nepřehledný s několikanásobnou zradou a porušováním fyzikálních pravidel. ____ Ve střední části v některých scénách probleskl i humor a SRK se tam slušně opíjí (jednou snad zkvašeným jogurtem, nebo čím). ____ Mám s tímhle typem filmů problém. Glorifikují vrahy, dělají z nich cool postavy, přestože při jejich řádění umírají i nevinní.(14.9.2016)

 • MartinezZ
  *

  Některé indické film jsou skutečně neuvěřitelné. 50 minut se nějak rozvíjí příběh a film (béčkově a nelogicky), aby se následně všechno škrtlo a... vznikla přeplácaná nelogická parodie na přeplácané nelogické americké akčňáky a thrillery a krimi a kdo ví co ještě. Navíc hrozně dlouhá, bez zajímavé hudby, krom pár hezkých tvářiček prostá úplně všeho. Překombinovaná konina.(31.3.2012)

 • Stupet
  *****

  Musím říct, že film se mi rozhodně líbil. Shahrukh Khan si nejspíš velmi dobře uvědomuje jak velký herecký talent on je, a tak jím nemrhá na béčkovinách. Myslím, že tohle je jeden z nejlepších bollywoodských snímků s akčními scénami. S těmi má bohužel Bollywood někdy dost problém, ale v Donovi ( i v jeho pokračování) se vyvedly dobře a jsou v pohodě uvěřitelné. Shahrukh Khan je k sežrání i jako záporák.(12.3.2014)