Parineeta

Parineeta

Drama / Muzikál

Indie, 2005, 130 min

Zavádějící úvod, zejména vykreslení charakteru hlavní hrdinky, napíná divákovo očekávání, když v retrospektivním vyprávění odhaluje, co se vlastně stalo. Podobně si s divákem hraje i konec filmu. Dobrá utlumená barevnost, která evokuje retro z 60. let. Fakt mi ale překáželo, že jsem až v půlce filmu zjistila, kdo je čí syn a kdo čí dcera. A to u některých postav jsem to neodhalila až do konce. Taky nechápu indický vkus, když už v několikátém filmu vidím Sanjayw Dutta vydávaného za pohledného chlapíka. Vyprávění je trochu protivné tím, jak si lidé pořád skáčí do řeči, nenechají se nic doříct a hlavní zápletky spočívají v tom, že si ty důležité věci zkrátka neřeknou. ___ Ale omámila Rekha a její temně svádivé sólo v kabaretu.(25.12.2016)

Krásný, citlivý milostný příběh, dobře zpracovaný. Největší silou filmu byla atmosféra a nejzářivější hvezdou Vidya Balan. Je tolik krásná, až vznešená jako Lolita, její jediný pohled láme srdce a její slzy by mohly být stejně tak dobře vaše. Rozhodně jde o nejlepší ženský debut, jakého jsem zatím byla svědkem. Všichni herci jsou dobří, ovšem Saifova postava je poněkud nepříjemná a Sanjay Dutt je příliš předvídatelný. Vidět Rekhu byla radost. Hudba byla další silnou stránkou filmu, jak písně tak podbarvení scén.(3.12.2011)

Ze všeho nejvíce je Parineeta ukázkou toho, že kdyby se všechny ty pětisetdílné seriálové telenovely vykuchaly a sestříhaly do dvouhodinového filmu, dalo by se na to i koukat. Protože tohle je vcelku příjemná a rozhodně koukatelná romantická retro telenovela s menším dramatickým přesahem, a to i navzdory tomu, že "hlavní hrdina" je fakt nesympatický idiotský suchar a ona si vybrala špatně (ale zase to ukazuje, že láska je opravdu slepá). Navíc je to sympatický náhled do Indie 60. let. Povnné písně a tentokrát tanečky jen náznakově included.(7.7.2015)

Kalkata, 1962. Saif Ali Khan, Vidya Balan, Raima Sen, Sanjay Dutt a Rekha v dojemném příběhu touhy napříč odvěkého sváru, ve kterém se vždy střetává majetek a rodina. Vizuálně podmanivé, s nádherně vystavěnou jemnou náladou kolem křehkého mikrosvěta hlavních hrdinů. Ale ani ve snu bych se nenadála spojitosti s Devdasem a možností sledovat verze tohoto příběhu ve trojím provedení v jednotlivých dekádách 40. - 60. let.(14.12.2011)

Úžasné, romantické, dobová nálada, trošku mi to pripomínalo Devdasa a preto som bola od začiatku až do konca napätá aký to bude mať koniec, rozhodne stojí za pozretie. Saif Ali Khan je tu úžasný a s Vidya Balan tvoria skvelý pár. Čo mi ale ostáva záhadou prečo pre boha Sanjay Dutta označili za pohľadného, kam dali oči, OK je celkom milý, ale pohľadný a zvlášť v takejto úlohe, kde hrá v podstate dobráckeho prosťáčka.... ale do úlohy sa hodil. Mám z tohto filmu skvelý pocit, určite si idem pozrieť aj staršie verzie :-)(15.2.2017)