poster

Parineeta

 • Velká Británie

  Parineeta

Drama / Muzikál

Indie, 2005, 130 min

 • rikitiki
  ***

  Zavádějící úvod, zejména vykreslení charakteru hlavní hrdinky, napíná divákovo očekávání, když v retrospektivním vyprávění odhaluje, co se vlastně stalo. Podobně si s divákem hraje i konec filmu. Dobrá utlumená barevnost, která evokuje retro z 60. let. Fakt mi ale překáželo, že jsem až v půlce filmu zjistila, kdo je čí syn a kdo čí dcera. A to u některých postav jsem to neodhalila až do konce. Taky nechápu indický vkus, když už v několikátém filmu vidím Sanjayw Dutta vydávaného za pohledného chlapíka. Vyprávění je trochu protivné tím, jak si lidé pořád skáčí do řeči, nenechají se nic doříct a hlavní zápletky spočívají v tom, že si ty důležité věci zkrátka neřeknou. ___ Ale omámila Rekha a její temně svádivé sólo v kabaretu.(25.12.2016)

 • Gaja Gamini
  ****

  Krásný, citlivý milostný příběh, dobře zpracovaný. Největší silou filmu byla atmosféra a nejzářivější hvezdou Vidya Balan. Je tolik krásná, až vznešená jako Lolita, její jediný pohled láme srdce a její slzy by mohly být stejně tak dobře vaše. Rozhodně jde o nejlepší ženský debut, jakého jsem zatím byla svědkem. Všichni herci jsou dobří, ovšem Saifova postava je poněkud nepříjemná a Sanjay Dutt je příliš předvídatelný. Vidět Rekhu byla radost. Hudba byla další silnou stránkou filmu, jak písně tak podbarvení scén.(3.12.2011)

 • eraserhead666
  ***

  Ze všeho nejvíce je Parineeta ukázkou toho, že kdyby se všechny ty pětisetdílné seriálové telenovely vykuchaly a sestříhaly do dvouhodinového filmu, dalo by se na to i koukat. Protože tohle je vcelku příjemná a rozhodně koukatelná romantická retro telenovela s menším dramatickým přesahem, a to i navzdory tomu, že "hlavní hrdina" je fakt nesympatický idiotský suchar a ona si vybrala špatně (ale zase to ukazuje, že láska je opravdu slepá). Navíc je to sympatický náhled do Indie 60. let. Povnné písně a tentokrát tanečky jen náznakově included.(7.7.2015)

 • NinadeL
  ****

  Kalkata, 1962. Saif Ali Khan, Vidya Balan, Raima Sen, Sanjay Dutt a Rekha v dojemném příběhu touhy napříč odvěkého sváru, ve kterém se vždy střetává majetek a rodina. Vizuálně podmanivé, s nádherně vystavěnou jemnou náladou kolem křehkého mikrosvěta hlavních hrdinů. Ale ani ve snu bych se nenadála spojitosti s Devdasem a možností sledovat verze tohoto příběhu ve trojím provedení v jednotlivých dekádách 40. - 60. let.(14.12.2011)

 • Andrea1717
  *****

  Úžasné, romantické, dobová nálada, trošku mi to pripomínalo Devdasa a preto som bola od začiatku až do konca napätá aký to bude mať koniec, rozhodne stojí za pozretie. Saif Ali Khan je tu úžasný a s Vidya Balan tvoria skvelý pár. Čo mi ale ostáva záhadou prečo pre boha Sanjay Dutta označili za pohľadného, kam dali oči, OK je celkom milý, ale pohľadný a zvlášť v takejto úlohe, kde hrá v podstate dobráckeho prosťáčka.... ale do úlohy sa hodil. Mám z tohto filmu skvelý pocit, určite si idem pozrieť aj staršie verzie :-)(15.2.2017)