Pokud jsi jednou uvnitř, už se nikdy nedostaneš ven! Nejhorší noční můry se stávají skutečností... Mladá teenagerka Madison (Sarah Roemerová) se rozhodne, že nastoupí na univerzitu, kde skoncoval se životem její bratr. Se svými novými spolužáky začne pátrat po děsivém tajemství, které skrývá jejich kolej. Z té se postupně stává vězení, kde stále přetrvává duch vraždícího lékaře. Šance na přežití je téměř nulová... (oficiální text distributora)

J*A*S*M

Opravdu nechápu, proč David R. Ellis, který své schopnosti nesporně prokázal minimálně při autohavárii z druhého Nezvratného osudu, ztrácí čas na takovýchto kravinách. Po technické stránce se toho asi moc vytknout nedá, ale scénář je bezduchá tupárna mísící v sobě představy a realitu přesně tím způsobem, na jaký jsem alergický - tzn snaží se to tvářit chytře, ale přitom to inteligenci vidělo stěží jednou, z dálky, v noci a ještě ke všemu za silné bouře. ()

Aluska88

** a půl. Azyl má v sobě výrazný potenciál i divácky oblíbený námět, který je však bohužel až příliš pečlivě zabalen v moderních žánrových klišé s doplňkem osvědčených "teenagerských" postupů. Film má být horor, ale já se snad ani chvíli nebála, ani se nelekla. Atmosféra poměrně žádná, nijak výrazná. Jako by čekala za dveřmi, ale pan režisér nechtěl otevřít. Takto na Vás prokukuje jen klíčovou dírkou. Výrazným prvkem je také psychologická stránka "problému." Tvůrci sází na duševní rozbory jednotlivých postav a pátrají v minulosti po původech jejich chování. Velká část dialogů v těchto sekvencích však působí křečovitě a nepřirozeně, místy až směšně. Rozhodně to mohlo být lepší. Takto jen průměr, a to ještě s (velkou) bídou. ()

Hakha

Tuctový horor, kde potěší jen nahá Sarah Roemer... při sledování jsem měl silný pocit, že se tvůrci inspirovali Noční můrou v Elm Street a to tak špatně, že Azyl nešahá Fredymu ani po kotníky. Chování postav, dialogy, hororové sekvence a doktor zabiják jsou spíše k smíchu, a tak tento horůrek, kde se hutná atmosféra, napětí či zajímavá vražda těžko hledá hodnotím 1 hvězdičkou… ()

kingik

Když to má být horor tak to má být horor a tomuhle nechybí originální pojetí. Hororový specialista David R.Ellis vrhne skupinku šesti studentů na moderní kolej, která kdysi bývala blázincem a potíž je v tom, že duch šíleného psychiatra Burka, který prováděl lobotomii na mladých pacientech tu řádí pořád a navíc každý student skrývá své trauma z minulosti, které se mu stane osudným. Neočekával jsem sofistikovaně laděnou podívanou, ale ani nic extra ujetého jsem jako divák nedostal. Vraždy studentů byli koncipovány nápaditě, lekačky fungovaly, finále mělo grády, ale následná likvdace maniaka se dá řadit do kategorie těch nepříliš povedených. Na Sarah Roemer a předevšim Ellen Hollman se dobře koukalo a celkově jsem se solidně hororově při Azylu bavil. 70% ()

Deimos

***Celkem 45%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Atmosféra 4/10 Prostředí 4/10/// PLUS: Sarah Roemer mám rád, rovněž chování vedlejších postav bylo přijatelné MINUS: ovšem jejich mizení nedávalo smysl, atmosféra mě neděsila, zápletka je podivná./// Shrnutí: Jakmile je v hororovém filmu náznak sci-fi je zle. (Výjimky jako je Kostka nebo Vetřelec jsou úplně jiná liga.) Málokdy to pak působí uvěřitelně. Zde to navíc působí debilně a nudně. Fakt že to zachrání jen postavy, které nemáte hned po 5ti minutách chut odstranit je slabou náhražkou, ale díky za to. Hlavně proto, že závěr je úplně mimo. ()