Azyl

Brutálny experiment

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 93 min

• MFZB

Slabý horor strašne a hlavne dosť nudný a v niektorých prípadoch mi prišiel ako dosť jebnutý. Takýchto filmov o šialených doktoroch je milión 5 a toto je práve jeden z tých najhorších. Ani krvavé ani strašidelné, proste nula bodov a prečo vlastne 2*?...už len že to nepôsobilo nejak amatérsky a za celkom fajné ženské. Nic víc...(6.6.2011)

• Deimos

***Celkem 45%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Atmosféra 4/10 Prostředí 4/10/// PLUS: Sarah Roemer mám rád, rovněž chování vedlejších postav bylo přijatelné MINUS: ovšem jejich mizení nedávalo smysl, atmosféra mě neděsila, zápletka je podivná./// Shrnutí: Jakmile je v hororovém filmu náznak sci-fi je zle. (Výjimky jako je Kostka nebo Vetřelec jsou úplně jiná liga.) Málokdy to pak působí uvěřitelně. Zde to navíc působí debilně a nudně. Fakt že to zachrání jen postavy, které nemáte hned po 5ti minutách chut odstranit je slabou náhražkou, ale díky za to. Hlavně proto, že závěr je úplně mimo.(30.5.2013)

• Aluska88

** a půl. Azyl má v sobě výrazný potenciál i divácky oblíbený námět, který je však bohužel až příliš pečlivě zabalen v moderních žánrových klišé s doplňkem osvědčených "teenagerských" postupů. Film má být horor, ale já se snad ani chvíli nebála, ani se nelekla. Atmosféra poměrně žádná, nijak výrazná. Jako by čekala za dveřmi, ale pan režisér nechtěl otevřít. Takto na Vás prokukuje jen klíčovou dírkou. Výrazným prvkem je také psychologická stránka "problému." Tvůrci sází na duševní rozbory jednotlivých postav a pátrají v minulosti po původech jejich chování. Velká část dialogů v těchto sekvencích však působí křečovitě a nepřirozeně, místy až směšně. Rozhodně to mohlo být lepší. Takto jen průměr, a to ještě s (velkou) bídou.(29.5.2010)

Jde o průměrný film, který má místy opravdu světlé chvilky, které mi určitě uvíznou v paměti, ale i spoustu naprosto nudných pasáží jenž jsou zbytečnou ztrátou času. Navíc se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se Ellis pokoušel kopírovat několik jiných filmů z nichž si pokaždé kousek vzal pro své dílo, ale už to nedokázal dát pořádně splácat dohromady. Co se týká filmu po atmosférické stránce, tak tu dokázal zvládnout celkem obstojně. Co už ovšem pokulhává trochu víc je kvalita scénáře, která má značné výkyvy. Začátek nám připomíná obyčejnou teenagerskou komedii, pokud tedy nepočítám začátek s prostřelením hlavy, kdy na nás postavy chrlí jednu rádoby směšnou hlásku za druhou. V této fázi filmu jsem si dokonce začal luštit křížovku. Protože se mě zmocňovala nuda. Nezachránilo to ani pár flashbacků do minulosti. Vše se začalo měnit k lepšímu teprve s otevřením zavřených dveří. Během několika minut se konečně dostává na scénu ten nejdůležitější ‘‘člověk‘‘ celého filmu pan doktor osobně. A pěkně bez okolků zamorduje prvního studentíka. Další vraždy už následují v celku pravidelných intervalech, které ovšem často přerušuje další nesmyslné a zdržující tlachání kolem horké kaše. 50%(23.4.2010)

• toomm

Podobnou slátaninu jsem dlouho neviděl. Ačkoliv se Ellis snaží držet klasických postupů, scénář mu veškerou snahu zabíjí. Tam kde by se jinak dala vyždímat solidní atmosféra (nahánění po temných chodbách s baterkami) se vždy objeví něco, co dává spíše nutkání se smát než bát. Ale variaci Nightmare on Elm Street bych v tom, narozdíl od ostatních uživatelů nehledal. Ačkoliv se tvůrci snaží vyobrazit psychologii postav moc se jim to nedaří. Zvláště pak u doktora. Jeho zabití (wtf?) jsem vůbec nepochopil. Za zmínku stojí pouze hudba v závěrečné lesní naháněčce a fakt, že na Sarah Roemer se moc pěkně kouká. 20%(30.8.2011)