Azyl

Brutálny experiment

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 93 min

• Claude Speed

Parta studentů odhaluje děsivé události, které se odehrávaly na koleji, na které teď bydlí............. Zní to sice zajímavě, ale je to jen bezduchá tupárna bez kousku kvalitní atmosféry, se stupidními dialogy, potrhlým Frankensteinem a totálně nudnou výpravou. Za Sarah tu jednu hvězdu dám, ale jinak by to byl prostě odpad!! 10%.(30.10.2012)

• Heroine

Takhle neuvěřitelně slabý, neoriginální, a nelogický horor, je větší ztráta času než koukat 93 minut do zdi. Ani jeden nový nápad, příšerná parta idiotů jako hlavní postavy, je to nudné, ani jedna scéna není strašidelná, dokonce ani na leknutí. K tomu hromada směšných blbostí, které straší jen tupé vypatlance (tlustá šídla na lobotomii, poblikávání světel, nebo doktor, který vypadá prostě jako doktor), a ještě k tomu nedůvěryhodná napucovanost všeho, kdy nevěřím nikomu že byli v minulosti feťáci, potenciální sebevrazi, nebo že je zneužívali rodiče. Všichni vypadají jako debilové z reklamy na prací prášek. A to finále v lese? Totální ostuda!(4.8.2013)

• TERRORDROME

Zúfalo rutinný horor o škole - bývalom sanatóriu, kde sa pohybuje duch sadistického doktora. Ten je trochu ako Freddy Krueger, lebo okrem jalových pokusov o záhrobný humor má aj schopnosť spôsobovať svojim obetiam halucinácie kde sa zhmotňujú ich traumy z minulosti. A že má hotové hody, pretože tam snáď niet študenta ktorý by neskrýval niečo poriadne temné, či už tragické úmrtia príbuzných, feťáctvo, násilníckeho frajera, alebo vyšinutú, jedlom posadnutú matku. Priam kvapalná koncentrácia negatívnych spomienok. Nikto z tvorcov sa ale s ničím moc nebabral, proste vzali nejaké vyžuvané klišé a zošili z nich aký-taký scenár. Najprv zoznámenie s historkou, potom pár vrážd, varovania starého školníka a nakoniec naháňačka po chodbách. Tento prostoduchý salámizmus tvorcov bez náznaku akýchkoľvek vlastných nápadov má však napodiv aj pozitívnu stránku. Dobre totiž viem ako snahy vymletých peromrdov, alias scenáristov o nejaký šokujúci zvrat môžu aj relatívne slušné béčko poslať expres na dno kadibúdky. Tak si myslím že je vlastne fajn že film nikam neuhýba a proste len tak sviští, bez nejakej drastickej zmeny skupenstva z ucelene hovnovitého na úplne roztečene sračkovité. Dokonca môžem povedať že finálne zúčtovanie s polonahým, tak trochu Cenobitným doktorom v lese bolo fajn a už len za to vyfasujú dáku hviezdičku. P.S. ale pokiaľ viem tak lobotómia sa predsa len nerobila s takými hrubými drúkmi, to už mohli použiť rovno zbíjačku.(31.5.2015)

Jde o průměrný film, který má místy opravdu světlé chvilky, které mi určitě uvíznou v paměti, ale i spoustu naprosto nudných pasáží jenž jsou zbytečnou ztrátou času. Navíc se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se Ellis pokoušel kopírovat několik jiných filmů z nichž si pokaždé kousek vzal pro své dílo, ale už to nedokázal dát pořádně splácat dohromady. Co se týká filmu po atmosférické stránce, tak tu dokázal zvládnout celkem obstojně. Co už ovšem pokulhává trochu víc je kvalita scénáře, která má značné výkyvy. Začátek nám připomíná obyčejnou teenagerskou komedii, pokud tedy nepočítám začátek s prostřelením hlavy, kdy na nás postavy chrlí jednu rádoby směšnou hlásku za druhou. V této fázi filmu jsem si dokonce začal luštit křížovku. Protože se mě zmocňovala nuda. Nezachránilo to ani pár flashbacků do minulosti. Vše se začalo měnit k lepšímu teprve s otevřením zavřených dveří. Během několika minut se konečně dostává na scénu ten nejdůležitější ‘‘člověk‘‘ celého filmu pan doktor osobně. A pěkně bez okolků zamorduje prvního studentíka. Další vraždy už následují v celku pravidelných intervalech, které ovšem často přerušuje další nesmyslné a zdržující tlachání kolem horké kaše. 50%(23.4.2010)

• eraserhead666

Když už mi v mysli utkvěly jen zajímavé úvodní titulky a kratičký (leč výborný) výstup Lin Shaye, to nebude dobrá vizitka. Některé ty postavy byly fakt divné. Záporák byl fajn, což šílení doktoři bývají skoro vždycky, ale ten film neměl vůbec žádnou atmosféru. Veškerou vyplýtvali právě na ty úvodní titulky, pak už člověk na ní nenarazil ani na chvilku.(2.4.2014)