poster

Azyl

 • USA

  Asylum

 • Slovensko

  Brutálny experiment

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 93 min

 • t.mon
  **

  Tak tohle mi nesedlo. Ellis je můj oblíbený režisér, zatím mě ničím nezklamal(opravu ničím), jenom tímhle. První půlhodinu se neděje nic(až na náramek Sarah, to bylo dobrý), poté konečně první vražda, aspoň že ne mimo záběr, a pak další vražda, ale všechno stojí za prd. Přikláním se k uživateli Campbell, ten doktor se snad vážně snažil napodobit Kruegera, a souhlasím s uživatelem Hakha, potěší zde jen nahá Sarah, jinak nic.(12.11.2011)

 • Kolssteyn
  *

  Přes polovinu filmu to s přimhouřenýma očima vypadalo na slušné tři hvězdy, avšak čím víc se tam objevoval dementní, necharismatický doktor - divákovo utrpení celého filmu - celkový dojem z filmu už nemohl vydržet takto vysoce hodnocen. Skoro to vypadalo, jakoby se někdo snažil na osnově Freddyho Kruegera vytvořit vlastní film... Ale kde není nápad, je lepší nic nedělat...(20.4.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Jde o průměrný film, který má místy opravdu světlé chvilky, které mi určitě uvíznou v paměti, ale i spoustu naprosto nudných pasáží jenž jsou zbytečnou ztrátou času. Navíc se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se Ellis pokoušel kopírovat několik jiných filmů z nichž si pokaždé kousek vzal pro své dílo, ale už to nedokázal dát pořádně splácat dohromady. Co se týká filmu po atmosférické stránce, tak tu dokázal zvládnout celkem obstojně. Co už ovšem pokulhává trochu víc je kvalita scénáře, která má značné výkyvy. Začátek nám připomíná obyčejnou teenagerskou komedii, pokud tedy nepočítám začátek s prostřelením hlavy, kdy na nás postavy chrlí jednu rádoby směšnou hlásku za druhou. V této fázi filmu jsem si dokonce začal luštit křížovku. Protože se mě zmocňovala nuda. Nezachránilo to ani pár flashbacků do minulosti. Vše se začalo měnit k lepšímu teprve s otevřením zavřených dveří. Během několika minut se konečně dostává na scénu ten nejdůležitější ‘‘člověk‘‘ celého filmu pan doktor osobně. A pěkně bez okolků zamorduje prvního studentíka. Další vraždy už následují v celku pravidelných intervalech, které ovšem často přerušuje další nesmyslné a zdržující tlachání kolem horké kaše. 50%(23.4.2010)

 • Hakha
  *

  Tuctový horor, kde potěší jen nahá Sarah Roemer... při sledování jsem měl silný pocit, že se tvůrci inspirovali Noční můrou v Elm Street a to tak špatně, že Azyl nešahá Fredymu ani po kotníky. Chování postav, dialogy, hororové sekvence a doktor zabiják jsou spíše k smíchu, a tak tento horůrek, kde se hutná atmosféra, napětí či zajímavá vražda těžko hledá hodnotím 1 hvězdičkou…(29.12.2010)

 • mira.l
  *

  Jedna hvězdička za jediné pozitivum tohoto kusu, kterým byla Sarah Roemer, a nemám tím na mysli zrovna tu scénu, kdy byla nahá ve sprše. Ach jo, proč tahle holka nemá taky nějaké seriózní role, které by jí daly vyniknout?? Začátek nevypadal špatně, ale pak se to zvrtlo do úplné pitomosti, nelogické přemisťování postav v prostoru a snad i v čase, duchařina, tma na obrazovce, no nic pro mě.(2.5.2017)