Reklama

Reklama

Madonna: The Confessions Tour

(koncert)
  • USA Madonna: The Confessions Tour Live from London
všechny plakáty

Strhující koncert popové královny v londýnské aréně ve Wembley... V roce 2006 se stálice světové popmusic Madonna vydala na čtyřměsíční turné na podporu svého desátého studiového alba „Confessions on a Dance Floor“. V jeho průběhu odehrála rovných šedesát koncertů. Zajímavostí turné byla absence koncertů v Austrálii. Jedním z důvodů byl i začínající školní rok dětí americké zpěvačky. Během turné, od 9. do 16. srpna, odehrála Madonna v Londýně celkem šest koncertů. Během posledních dvou vznikl záznam, který později posloužil pro vydání CD i DVD. O kvalitě turné svědčí fakt, že ho navštívilo 1,2 milionu diváků, ale také několik ocenění, které následně získalo. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

novoten 

všechny recenze uživatele

Ikona světového popu a dokonalý soulad její hudby s perfektně natočeným obrazem. Madonna se ukazuje jako obrovská osobnost a v jejím podání mi i agitka za děti v Africe přijde vhodně vložená. O pěkných pár let později také poněkud hořká vzpomínka na dobu, kdy La Isla Bonita ještě měla odhad vlastních možností a publikum pro ni nebylo jen plevelem. ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Madonna ve svém modrofialovém období a s jedním se svých nejlepších alb živě v Londýně. To asi samo o sobě stačí na pětku :) ale kdyby to náhodou ještě pořád někdo nepobral tak tomu může stačit hned rozjezd videoprojekcí a světel na začátku jejího vystoupení, protože už při Get together se rozjedou taková světla a barvy, že ve spojení s odrazem na ploše pódia je moc krásný obraz :). Tomu pochopitelně pomáhá i perfektní nasnímání celého vystoupení, ale i bez něj by to prostě byla Madonna se svou show a v téhle navíc přichází s velmi pěknou vizuální stylizací, perfektní choreografií a slušným i když trochu jednoduchým konceptem. Dál samozřejmě tanečníci a jejich kreace na kolečkových bruslích, průlezkách nebo sólovky v "confessions" části, těm se nedá vytknout vůbec nic. Symbolika, kterou Madonna na téhle show využila, je hodně taková přímočará jako tanečnice zahalená v arabských šatech a zavřená v kleci, známý kříž a trnová koruna nebo "přetahovací" choreografie tanečníků se symboly judaismu a islámu. Tyhlety věci se daly využít i trochu víc sofistikovaně, ale naštěstí jsou použité alespoň vizuálně pěkně a do celé show zapadají. Co ale vystoupení tak trochu škodilo bylo zaprvé to příliš okaté antibushovství, které působilo spíš jen vulgárně, než aby to měl být nějaký opravdový postoj a pak taky Madonna s kytarou :), tu by radši měla mít jen jako jevištní rekvizitu než aby na ni opravdu hrála :). Vynahrazuje se to naštěstí ale novým modernějším zpracováním klasik jako Like a virgin a Erotica. Ale prostě celá barevná, světelná a hudební show je to super a při kouknutí na dokument o přípravách každého vystoupení z Confessions tour i člověk co nemá rád Madonnu musí ocenit její perfekcionistický přístup k jakékoli činnosti, kterou zrovna dělá, protože výsledek prostě stojí za to. A úplně nejhlavnější chyba byla, že jsme ji tehdy nestihly a viděly jsme ji až na růžové Sticky & sweet tour :). ()

Reklama

Lennnnna 

všechny recenze uživatele

Madonna je už dávno nejen korunovanou královnou hudební scény, ale také královnou mého hudebního srdíčka a s její hudbou prakticky vyrůstám. Je to prostě osobnost s velkým S, což dokazuje i na svých koncertech, které bývají nejen obrovskou a do detailu promyšlenou show, ale zároveň taky jakýmsi Madonniným poselstvím, kterým se snaží sdělit nám něco ze svých postojů a nazorů, ať už na církev či politiku. A všechno sladěné dohromady je to prostě pecka! Jen se nakonec člověk neubrání určité žárlivosti - když vám před očima poskakuje po pódiu padesátnice s tělem dvacítky a předvádí artistické výkony, po kterých bych se já osobně už asi nikdy neslepila dohromady:o) (a to je mi přitom těch krásných 21), je to prostě k vzteku.Wau, wau a ještě jednou wau. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Madonnino Confession období sice nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale show je to pořádná, to všechna čest. Všechny ty proměny od BDSM žokejky přes Madonnu jako Ježíše na kříži po disko 70. let mají šťávu a o to jde především. Nejsem každopádně zastáncem míchání show s politikou a i když je záslužné, že se Madonna snaží své fanoušky vychovávat k toleranci a zájmu o světové problémy, při reprízách na DVD se tento apel stává jen vatou mezi jednotlivými peckami. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Famozní taneční show, která jednoznačně dokazuje, že své pocity lze vyjádřit i tancem. Madonna chrlí jednu atrakaci za sebou a je vážně jedno jestli ta samotná písnička se vám líbí, jednoduše nedokážete odtrhnout od toho oči. Vymazlené do každého detailu a Jonas Akerlund to báječně sestříhal. Jediná vada na kráse je to, že je to pouze záznam. Tohle by chtělo zažít! PS: Tohle, že je padesátiletá mamina? Neuvěřitelné! ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Před koncertem v Moskvě probleskly spekulace o možném teroristickém útoku, pakliže Maddona opravdu vystoupí. Madonna i přes tyto zprávy v Rusku zazpívala a během koncertu se nic nestalo. (Dlee)
  • Madonna v číslech - čtyři jeviště s plochou dohromady 5 000 čtverečních stop, 27 vystupujících hudebníků a 22 tanečníků, 106 zaměstnanců v týmu, bylo potřeba 253 masáží pro tanečníky, točna uprostřed jeviště byla široká 40 stop, jeden disko krucifix, čtyři stopy byla nejkratší vzdálenost Madonny od diváků, 70 tun zařízení na hlavním pódiu, 24 kamionů cestujících s vybavením od města k městu, 18 dodávek a dalších aut, dvě soukromá letadla, 280 yardů obvazů, osm zlomených kostí Madonny pod rentgenem při „Like A Virgin“, sedm výměn kostýmů, 30 modelů od Gaultiera, osm párů Madonniných bot, jeden šperk - diamantový a ametystový náhrdelník značky Chopard, jedna trnová koruna s 50 trny od Cotters Church Supply, 24 palců v pase Madonny, 10 liber vážící opasek, 4 000 krystalů značky Swarovski v něm zasazených, 34 sponek do Madonniných vlasů, tři účesy, dvě výměny řas. Celkově 60 koncertů v turné navštívilo neuvěřitelných 1 208 957 diváků, celkový zisk tohoto turné činil 94 754 447 amerických dolarů, tj. přibližně 4,3 miliardy českých korun. Pro každý koncert bylo zapotřebí 400 000 wattů výkonu. Madonna pro toto turné strávila déle než 12 týdnů nacvičováním, celkově 1 000 hodin. (Dlee)

Reklama

Reklama