Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Recenze (126)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Svěží duchařina z After Dark Horror festu ( Pro ty, co nevědí, tak se jedná o bývalý festival, který každoročně představil 8 nezávislých filmů, zakládajících si převážně na originální myšlence) The Gravedancers není výjimkou. Má velmi zábavnou premisu, kde skupina přátel se pořádně opije a rozhodnou se zatancovat si na hřbitově, každý na jednom hrobě, ovšem netušili, že každý tančil na hrobě kriminálníka a následně je skupina tří přátel pronásledována duchem pyromana, sadistického násilníka a vražedkyňě s narušenou myslí. Plusem je, že má film velmi rychle tempo a často se tlačí na pilu, takže o Jump Scares rozhodně není nouze. Mínusem je lehčí digitální bordel v závěru. Slušná věc. 75% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení v nevlídném podzimním podvečeru. Duchařina Mikea Mendeze se pyšní zejména v první polovině slušnou atmosférou s několika skutečně mrazivými scénami a nabombenými lekačkami. Jak však děj pokračuje a přízraky odhalují své pravé tváře, vytratí se napětí krbovým komínem do luftu. Akční scény, ve kterých divákům skryté síly rubou filmové postavy, mají hodně kladný náboj, avšak když se duchové rematerializují, aby nešťastníkům nasekali pár ran na holou zakrvácenou sekyrou nebo jim podpálili papuče, je výsledný efekt spíše záporný. Samotné finále pak psal scénárista notně opojen silným chlastem. Na takové vylomeniny jednoduše nebyly finanční prostředky. Herci odpověděli na požadavky žánru obstojně, největší osobností je samozřejmě Tchéky Karyo, který se však objeví až v druhé polovině snímku, zatímco Purcellova odulá hlava prakticky nevypadne ze záběru. Poctivých 60%. /After Dark HorrorFest 2006/. ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Skvělý horror + skvělé triky + sympatičtí herci. Film se opravdu povedl. Skupince přátel umře při nehodě přítel. Oni se s ním rozloučí tak, že v noci zajdou na hřbitov, kde je pochovaný. Načnou chlast a na hrobě najdou vzkaz, kde je psáno, že mají smrt oslavovat tak, že zatančí na hrobech. Spustí hudbu a začnou tančit, bohužel každý tančí na hrobě nějkého vyvrhele. Kletba říká, že do měsíce zemřou. A tak začíná boj mezi živými a mrtvými. ZALÍBILO SE MI MOTTO FIMU : "NEŽ ZAČNEŠ TANČIT NA HROBĚ, NEJDŘÍV SI ZJISTI, KDO V NĚM LEŽÍ" To by mohlo být motto mého života :-) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Od nynějška chodím na hřbitově jen po vyznačených stezkách a případnou potřebu močit vykonám až za branami areálu.. Mendez je evidentně velký fanda Sama Raimiho a nebo je to vzhledem k roku výroby Drag me to hell naopak? Tanečníci z kerchova na mě dýchli sympaticky staromilskou atmosférou, kdy kameraman netočí ze hřbetu rodeového býka a člověka pak ani tolik nepřekvapí, že vše vyvrcholí jako by nacisté zrovna otevřeli Archu úmluvy. Když si přidám umění udělat z dějové naivity přednost, efektní práci se strachem z neviděného a hravý nadhled spojený s nástupem lovce paranormálních aktivit v podání T.Karyo, tak mému stažení do pekel už nemohlo nic zabránit. Jen doufám, že není pod parketem Star Dance nějaké pohřebiště, aby pak při úplňku někdo nenaháněl Metráčka se sekyrou.. Purcell má velkou hlavu, jak pytel od banánů, Purcell se v davu neztratí.. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Kupodivu slušná duchařina. Vizáž (ne)mrtvých přízraků, co se začnou objevovat v plné polní až ve druhé půlce filmu, je fajn a dokáže nahnat husinu. Paradoxně je však nejlepší ta první, která výborně pracuje s atmosférou, kdy zlo pouze tušíme v jeho náznacích. Postupně se tlačí na pilu až zbytečně moc, což se jen potvrdí ve srandovním digitálním finále. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (9)

  • Po prvej nie príliš vydarenej scéne s mačkou - poškriabala Clare Kramer (Allison Mitchell) - boli zvyšné scény s ňou vyškrtnuté. (beso74)
  • Postava Frances Culpepper (Megahn Perry) bola inšpirovaná Velmou zo seriálu Scooby-Doo (1976). (beso74)
  • Strašidelný zámok, atrakcia od Disney a duchovia v ňom, boli hlavnou inšpiráciou filmu. (beso74)

Reklama

Reklama