The Gravedancers

Horor / Thriller

USA, 2006, 95 min

Mike Mendez
  • moviesfan

Úvod dobrý, ale tím dobrým to právě končí. Neoriginální film, který má poměrně nevkusné dialogy a příběh je k zasmání. Ani nevím jestli filmaři mysleli toto zpracování vážně nebo jen s jistou nadsázkou. Pokud je to myšleno vážně, a já jsem to tak pochopil, tak opravdu není o co stát. Bohužel velké zklamání po dějové linii. Vlastně po celkovém zpracování.(15.11.2008)

Chválim drsné poňatie a nápad s duchmi zosnulých psychopatov, ktorí si zo záhrobia prišli vybaviť účty s trojicou "gravedancerov" sa mi tiež páčil. Dej tu postupne pekne vygraduje a záverečné minúty sú jedna nepretržitá hororová nálož, škoda ale toho, že najmä vo finále sa citeľne prejaví nízky rozpočet filmu a najdôležitejšie scény sú tak nechutne digitálne.(2.12.2017)

Jelikož jsem byl připraven na nějakou hrůzu (tedy hrůzu jako provedení filmu), tak jsem byl nakonec spokojen. Objektivně spíše ke 3 hvězdám, ale ke včerejšímu deštivému večeru sedl tenhle snímek jako víno. Duchařské filmy už přinášejí málo nového, téma se jaksi vyčerpalo, a tak se hraje spíše na atmosféru. Ovšem má obliba v hřbitovech a záhrobních příbězích způsobila, že jsem se bavil. Jistě, nejlepší je asi rock and rollová scéna na hřbitově, která vás nutí smát se, a současně v podvědomí tušíte, že něco je špatně. Film užívá klasických prastarých postupů balady - vina a trest. A jak to vypadá, trestu, stejně jako v baladách maximálnímu, zdá se nejde uniknout. Uvítal bych více pochmurných scén - hrobů a mlhy, kupodivu gore moc není a nevadí to. Škoda, že digitální triky v závěru vypadají, jako by byl rozpočet vyčerpán a musely se vzít z nejlevnější PC hry (jeden si hned vzpomene na Trhák). A co by mne blažilo nejvíce - kdyby těm ožralým pakům na cintoríně hráli Ramones....uf!(16.4.2012)

• Wally

Docela dobrý začátek a i myšlenka filmu se celkem povedla. Bohužel jakžtakž dobrá kvalita se držela asi jen do poloviny filmu a pak to nabralo kvalitativní pád na hranici totálního zoufalství. Posledních dvacet minut bylo jak z parodie na horrory duchařského rázu a na konci to už vypadalo jak v kresleném Scoobym a člověk se musel smát, když viděl jak se herci zuby nehty snaží vypadat vystrašeně...Dobrej rozjezd, průměrnej střed a katastrofální závěr - 2*(2.2.2011)

Taký nejaký malý zázrak. Už som to spomínal niekoľkokrát ( pričom so to formuloval podobne, resp. rovnako ), ale niekedy ak nečakáte nič, dostanete veľa. Napriek niektorým logickým trápnostiam ( farebná fotka z roku 1956 ) a záveru až maniakálne utrhnutému z reťazí, je to seriózny a seriózne natočený horor, ktorý má vynikajúce ľakačky a temnú atmosféru ( spôsobenú síce len kamerovým filtrom, ale pôsobivým ).(18.4.2018)

• - Postava Vincenta bola pôvodne písaná pre študenta, potom, ako úlohu získal Tchéky Karyo, ju prepísali. (beso74)

• - Lokácia stvárňujúca Parapsychologický inštitút bola pred natáčaním dlhé roky opustená, bez vody a elektriny. Aby sa tu dalo natáčať, štáb tu použil niekoľko veľkých generátorov. (beso74)

• - Mužom rozprávajúcim sa s Kirou (Josie Maran), keď sa prebúdza, je scenárista filmu Brad Keene. (beso74)