Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příhody začínajícího učitele na jeho prvním působišti venkovské škole, kde se snaží uplatnit své ideály, neformální metody výuky a čerstvě získané znalosti. Mladý a roztržitý muž z města, to se svými ideály na venkově nemá jednoduché. Střet s mentalitou místních občanů, svéráznými kolegy a milostné vzplanutí, to vše stačí k tomu, aby si divák postavu učitele v podání nezapomenutelného Petra Svojtky zamiloval. (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

6thSun 

všechny recenze uživatele

Jako celek těžko přežitelné, v některých jednotlivostech ovšem velmi vtipné, a to nečekaným dada způsobem, u kterýho jsem si nebyl jistej, jestli náhodou celej štáb nefrčel na nějakým tripu. Ale to by asi nepřipustil Josef Kemr, jenž je skvělej v úplně každý scéně a mimochodem používá hláškovací dikci jako později Schmitzer v Černých baronech. Že by čórka? ()

Peß 

všechny recenze uživatele

Moc pěkná je závěrečná scéna, kdy děti vbíhají bez rozhlédnutí a s úsměvem na tváři do kolejiště :-) Ale teď vážně: Kufr plný nadějí je sympatická inscenace plná výborných hereckých výkonů, má celkem slušný nenáročný příběh, ale bohužel se na ní podepsala doba, kdy byla natočena (dítě vzpružené pohledem na rudou fangli). Dohromady je to pro mě za 60%. ()

Reklama

Jeand´Boa 

všechny recenze uživatele

Vezmu-li v potaz, že jde o film televizní (k tomu z roku 1977) a že se jeho příběh vlastně z poloviny točí kolem dětských motivů, odpustím mu jeho jednoduchost a lehkou naivitu...a připočtu-li k tomu fakt, že se točil v dědině (a jedna scéna i na pozemku), kde od mala bydlím a žiji, a skutečnost, že pan Kemr zde předvádí, jaký je výtečný herec i v situaci, kdy má hrát typickou mrchu, vychází mi celkem solidní hodnocení... ()

baxz 

všechny recenze uživatele

Lepší televizní komedie z produkce ČST Brno, se zajímavou kamerou, spoustou vtipných pojint a vyústění děje, které pomáhá i na brněnské poměry až netradičně bohaté zastoupení předních populárních herců, ale na druhou stranu jí zbytečně sráží necitelná ideologická angažovanost. Nad velkou řadou výborných hereckých výkonů vyčnívají ty Petra Svojtky, Josefa Kemra a dvojce malých kuřáků. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Mladý učitel Petr, ještě než vůbec dojde na své pracoviště, vypadne z lodi, srazí se s bejkem a balí vesničanku. Po příchodu do školy trpí v prázdné třídě samomluvou a pak leze do sborovny po římse... A tenhleten blb jako jednu z prvních vět na rande (kam mmch. přijde v pantoflích) řekne holce "Ty jsi cáklá!". Po tom všem, co předvedl v úvodních 11ti minutách a ještě před začátkem školního roku... Je to dada, obrovsky dada, ale je fakt, že pár vtipných momentů to má. Ale jen pár. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Brne, Nové Město na Moravě a obci Bobrová. (dyfur)
  • Petr Svojtka a Kateřina Macháčková byli v době natáčení partnery i v soukromém životě. (M.B)

Reklama

Reklama