Lepší televizní komedie z produkce ČST Brno, se zajímavou kamerou, spoustou vtipných pojint a vyústění děje, které pomáhá i na brněnské poměry až netradičně bohaté zastoupení předních populárních herců, ale na druhou stranu jí zbytečně sráží necitelná ideologická angažovanost. Nad velkou řadou výborných hereckých výkonů vyčnívají ty Petra Svojtky, Josefa Kemra a dvojce malých kuřáků.(8.12.2010)

Je to takové naivní a v druhé půli jako by si s tím nevěděli rady, ale tak nějak nám to přijde milé, protože každý z nás nějak kdysi začínal se svými představami a ideály. Skvělé herecké výkony Petra Svojtky a Josefa Kemra, kterým dobře sekunduje převážně brněnský ansámbl. Fanoušky určitě potěší pokoukání na skupinu F. R. Čecha (Ringo ještě mladý a štíhlý!) a detailní záběry tváře Jiřího Schelingera. Kurs odvykání kouření mi přijde vtipný i po letech. Když se na tuhle komedii dívám, vždycky si kladu otázku, jak by dneska Svojtka hrál....(3.1.2013)

Krásný film, který nám popisuje, jak by mohla být škola zábavná, kdyby náš systém nechrlil jen bandu nadrcených sucharů s papírem, avšak bez opravdové schopnosti něco naučit (v podání výborného pana Kemra), ale kdyby dal možnost především těm, kteří by to dělali srdcem, a tedy lépe, jako např. pan Svojtka.(8.8.2016)

Moc pěkná je závěrečná scéna, kdy děti vbíhají bez rozhlédnutí a s úsměvem na tváři do kolejiště :-) Ale teď vážně: Kufr plný nadějí je sympatická inscenace plná výborných hereckých výkonů, má celkem slušný nenáročný příběh, ale bohužel se na ní podepsala doba, kdy byla natočena (dítě vzpružené pohledem na rudou fangli). Dohromady je to pro mě za 60%.(13.10.2010)

Jako celek těžko přežitelné, v některých jednotlivostech ovšem velmi vtipné, a to nečekaným dada způsobem, u kterýho jsem si nebyl jistej, jestli náhodou celej štáb nefrčel na nějakým tripu. Ale to by asi nepřipustil Josef Kemr, jenž je skvělej v úplně každý scéně a mimochodem používá hláškovací dikci jako později Schmitzer v Černých baronech. Že by čórka?(5.4.2017)

• - Petr Svojtka a Kateřina Macháčková byli v době natáčení partnery i v soukromém životě. (M.B)