Touha, opatrnost

色,戒

Túžba, opatrnosť

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína, 2007, 157 min

Pri odchode z kina som mal nutkanie ohodnotiť túto novinku Anga Leeho slovami „s citom natočený film bez citu“. LUST, CAUTION ale nie je film bez citu. Je naopak citovo príliš vyspelý na to, aby dával city najavo. Nevzbudí vo vás štipku dojatia alebo súcitu, neprejaví sympatie k svojim postavám, a ich príbeh vyrozpráva úmyselne odosobnene. Odosobnene, ale s filmárskou gráciou možno najperfekcionistickejšieho režiséra súčasnosti. Si krutý génius, Ang Lee!(22.1.2008)

Zlatý Lev(3.9.2007)

• Malarkey

Během druhé světové války se pár bohatých čínských paniček sejde v Šanghaji, aby si zahrály Mahjong a do toho předpokládají, že u rýžového nehaj spokojeně tu válku prochlastaj a nic se jim v tom domě radosti a štěstí nestane. Jenže ejhle, sem tam je někdo zprzní, pak je někdo do něčeho namočí a hned je o problémy zaděláno. Ang Lee je super režisér. Taky to byl asi největší důvod, proč jsem se do tohoto filmu pustil. Nečekal jsem ale tak strašně nezajímavý příběh.(8.9.2015)

• Djkoma

Zdlouhavé, plytké, nudné, nezajímavé... Nechci pokračovat. Po dlouhé době jsem se odhodlal ke svému neoblíbenému režisérovi, ale oblíbenému herci (Tony Leung) a litoval jsem. Více jak dvě a půl hodiny ztraceného času, který mi nevynahradili ani dvě tři sexuální scény, v kterých bylo vidět o decimetr více než obvykle. Režisér, který opět nedokázal prostříhat film, jak by bylo potřeba a jestli někdo po tomto filmu touží, měl by být opatrný, aby neusnul a nelitoval jako já... Dvakrát měřte, jen jednou se podíváte...a třeba si na mě pak vzpomenete.(2.9.2008)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $4,604,982Tržby Celosvetovo $67,091,915(9.11.2009)

Scénář: James Schamus, Hui-Ling Wang .. Blbka jedna..(20.1.2008)

Film samotny dava velmi padnu, i ked na mna trochu zdlhavu odpoved nielen na to, preco ma nazov aky ma, ale hlavne preco je v nazve "lust" pred "caution". Historicky okazale, vasnou naplnene az po okraj. Zdaleka nie najlepsi Angov pocin, ovsem silnejsi nez americke Brokeback Mountain(i ked tazko okrem subjektivnych pocitov porovnatelne). [Festival preview](7.11.2007)

Pro jednou přesně vystihující název. Čekal jsem více špionských intrik, ale film klade více důraz na vztah hlavní dvojice. Překvapila mě intenzivní erotika, takhle hodně se totiž nešukalo snad ani v Nymfomance. Nejvíc se mi ovšem líbila Wei Tang a skvěle udělané prostředí válečného Hongkongu a Šanghaje.(24.12.2014)

• Shadwell

A copak ti doma dělala maminka, když si nemohl usnout? Maminka mi pouštěla plyn a Touhu, opatrnost od Anga Leeho.(3.2.2008)

Už dlouho jsem neviděl takhle mistrný film, který by se dokázal člověku rozležet v hlavě a donutit ho zvednout hodnocení na plný počet. Někde mezi Koridou lásky a Stvořeni pro lásku (sexuální explicitnost vs. askeze), někde mezi Jin-ši nan nu a Hulkem (postavy uzavřené ve světě tradic, v kterém se snaži najít řád, racionální otcovská figura nechybí), je tenhle žánrově podvratný film, který jako kdyby ho měl na starost krysák Remmy - známou věc podává jako delikatesu a já mu to s chutí zblajznu a padnu z toho na zadek. Více viz můj blog: http://hobituvblog.blogspot.com/2008/01/touha-opatrnost-korida-lsky-stvoen-pro.html .(24.1.2008)

Až budeš stát tváří v tvář člověku, který zrazuje vlastní lid, půjde ti zabíjení lehce..... ČÍNA NESMÍ PADNOUT! A tak je třeba v rámci odboje přinést oběti. Souhlas. Ale proč se musím obětovat i já? Proč se dívám na tak obrovsky ze široka vyprávěný příběh odbojové skupiny, která během několika let šla vstříc splnění JEDNOHO úkolu? Asi kvůli mladé Wang. Určitě ne kvůli oddanosti straně, vůdci a zemi. A zatímco Wang a Yee šukají jako veverky, mě začíná bejt jasný víc než ohroženýmu ministrovi, že tohle žádnej zázrak nebude. Těším se aspoň na dramatickej závěr a ejhle! Za 2 minuty hotovo! Tady pokřik HOLKA DĚKUJEM! asi nezazní…. Zlatej Protektor! Tady ve mě emoce budí jen ta strašná délka! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč mladá paní nemůže bejt panna. 2.) Rád sleduji ženy jak hrají Madžong. 3.) Chystám založit odbojovou skupinu a přemýšlím, jaký bude můj popis práce. 4.) Jsem milovník dlouhých filmů (je jedno co se tam děje, hlavní je délka!)(filmu!). 5.) Chci se přesvědčit, že padouchem nemůže bejt každej. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.8.2010)

„Zabil mi ženu a obe deti, ale stále som s ním schopný jesť pri jednom stole. Špión sa musí vedieť ovládať.“ Aj keď rozumiem filmovej reči Anga Lee a mám ju celkom rád, tohto filmu som sa pre jeho politický podtext dosť bál a nakoniec som si ho pozrel predovšetkým kvôli údajne kontroverzným sexuálnym scénam. Plus preto, že mám rád Milenca s Jane March (oba filmy líčia vzťah skúseného váženého podnikateľa s mladučkou dievčinou v úchvatnom, no politicky nepokojnom, ázijskom prostredí). Je pravda, že po prvej hodine a pol (film má dve a pol hodiny) sa odohrajú dve silné erotické pasáže, ktoré hraničia s pornom. To bolo ale pravdupovediac jediné, čo ma „naozaj“ zaujalo. Inak „len“ perfektná dobová atmosféra, pôsobivá výprava, silné herecké výkony. Všetko ale len tak akosi čudne šumelo mimo mňa. Možno ak by to bolo kratšie...(27.5.2011)

Ono to bylo poměrně dlouhé a rozvleklé, trochu prostříhat by neškodilo (o sexuálních scénách nemluvím, ty nechat), ale bylo to tak zajímavé téma, ten strašlivý rozpor mezi odpovědností k vlasti a mezi city, že jsem o tom filmu přemýšlela ještě tři dny a to si myslím zaslouží 4*. Ještě pořád myslím na to, co byl Yee vlastně za člověka a co k němu ta nešťastná a velmi statečná dívka cítila a proč nakonec udělala to, co udělala.(5.12.2007)

Dějové zvraty z celého Touha, opatrnost Verhoevenovi v Černé knize vystačily stěží na dvacet minut, ale místo Paulova relativizování si tady člověk užije Angovy vášnivé drobnokresby a poctivé klasické filmařiny. Nadšený nejsem, spokojený rozhodně ano. FILMASIA 2007(2.12.2007)

Hodně, hodně dlouho jsem dumala nad tímhle počinem a svými pocity. Na jednu stranu mě zcela vtáhnul do děje vztah dvou lidí, kde každý z nich bojoval na protichůdných politických stranách, takže ano, opatrnost byla namístě a na druhé straně parta, která všechno organizovala, ale působila na mě trochu mdle vzhledem k okolnostem. Možná trochu víc akčnosti a kratší stopáž by to zachránila. Tím nechci říct, že by to bylo špatné, rozhodně ne, ale řešit pouze jen to, kde jsou nohy, ruce a hlava při velmi otevřených scénách, to také nevytrhly. Ang Lee mohl využít daleko víc potenciálu, který se v Touze a opatrnosti vyloženě nabízel. Slabší čtyřka, škoda.(12.3.2018)

Ang Lee nevytvořil kontroverzní snímek o ožehavých tématech, nýbrž komplexní dílo, které funguje současně jako poutavé drama a nenápadná mnohovrstevná studie o síle iluze, kterou si člověk sám vytváří, neboť věci nevnímá, nýbrž do nich projektuje své představy. Zatímco u Zkrocené hory byl mediální humbuk kolem filmu nesmyslný, zde paradoxně dokazuje sílu filmu a nadčasovou aktuálnost jeho tématu. - Více v recenzi na Rejže.cz(22.2.2013)

Není to špatný film, ale ani mě nijak zvlášť nezaujal – ani sexuálními scénami. Jediné, co mi přišlo opravdu zajímavé, byla interakce mezi Wang a Yeem, jen čistě mezi nimi, bez ostatních. Zbytek tak klidně nemusel být; pro mě byl navíc = film má přehnanou stopáž. Nenechalo to ve mně hlubší dojem, prostě jsem to viděla, nijak zvlášť mě to neoslovilo, a to přitom mám takové příběhy moc ráda. Řekla bych, že na tom má svůj podíl i dabing, většinou pro němu nic nemám, ale tady se mi zdál silně nehodící se. Možná kdybych to viděla v originálu, dala bych o hvězdičku víc.(27.9.2013)

Je to vydarená historická dráma od Anga Leeho. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v časoch japonskej okupácie Číny. Mladé dievča si po nástupe do školy nachádza nových priateľov, zapojí sa do ich divadelnej hry, v ktorej svojim výkonom všetkých zaujme, no aj ju očaria nielen patriotistické myšlienky, ale aj zanietenosť pre vec jej nového známeho. Keďže túžia aspoň čiastočne prispieť boju proti okupácii, rozhodnú sa pre nebezpečný krok, odstrániť vplyvného muža, kolaboranta s Japoncami. A tak sa ho mladé dievča vďaka svojim hereckým schopnostiam pokúša zviesť, no úloha trvá dlho a preto medzi nimi vzniká skutočné puto. Spracovanie sa mi páči, dej je rozdelený na dve hlavné fázy, v Hong Kongu a druhá o dva roky neskôr v Šanghaji, pričom zatiaľ čo v prvej ešte cítiť tú mladosť a neskúsenosť, druhá mi už prišla taký vyspelejšia, ale obe so rovnako kvalitné, len trochu iné. Výrazne nadpriemerná dĺžka mi tu ani trochu neprekáža, síce o nejakej dynamike sa tu moc hovoriť nedá, ale nenašiel som tu žiadne zbytočnosti, stále sa deje len to hlavné. Pochváliť musím skvelo podaný vzťah medzi mladou ženou a vplyvným kolaborantom, celá tá tématika odboja, vďaka ktorej neustále cítiť také jemné napätie a pocit nebezpečenstva, k tomu perfektná dobová atmosféra, ani ma moc nenapadá, čo by sa tu dalo vytknúť, veľmi kvalitná práca a bavilo ma to od začiatku až do konca. Aj keď práve ten koniec by som si asi prial trochu iný, no to je len osobný pocit. Inak o nejakú akciu tu vôbec nejde, nájdu sa tu prakticky jedna, dve maličkosti, ktoré ani nestoja za pozornosť, ale prekvapením sú erotické scény, ktoré sú až mimoriadne odvážne, v bežných žánroch sa niečo takéto vidí len veľmi zriedka. Ale zase to nepôsobí samoúčelne, skôr to posilňuje ten náboj medzi hlavnou dvojicou. Herecké obsadenie je perfektné, vynikajúci Tony Leung Chiu Wai to zahral skvelo, k tomu výborná Wei Tang, ktorá za ním moc nezaostáva a pár veľmi dobrých výrazných vedľajších postáv, hlavne Joan Chen alebo postava mladíka. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, vizuálna stránka, atmosféra, práca s postavami, Ang Lee to po všetkých stránkach zvládol skutočne perfektne. Takže som veľmi spokojný, kvalitný scenár, réžia aj obsadenie, v rámci svojej kategórie to už ani nemohlo byť lepšie. 79%(20.11.2013)

Mistrovsky natočená retro (ne)romance, které by neškodilo trochu prostříhat, ale přesto mi nepřišlo nic zbytečné a nelituju ani jedné minuty strávané s tímto filmem.(27.1.2008)

• Falko

BAFTA Awards - 2 nominacie: Cudzojazycny film / Kostymy(10.7.2011)

• NinadeL

Silná směs mnoha prvků, národností i obyčejů. Máme tu jako základ Šanghaj v roce 1942, ale nechybí ani jiné lokace a časově to celé také není limitované jediným rokem, což je dobře. A vzhledem k tomu, že tento korpus koprodukují čtyři země a jako exotický bonus je tu navíc ve vedlejší roli oblíbený indický herec Anupam Kher, je skutečně co vstřebávat. Včetně soundtracku, který nešetřil dobovkou Marlene Dietrich. Výprava, kostýmy a samotné hraní mahjongu jsou určitě pastvou pro oči... S čím mám ale zásadní problém, je zobrazení sexuality a politické divadlo.(11.6.2011)

Jak je někdy téměř nulová hranice mezi láskou a nenávistí. Silný film, i když se přiznám, že jsem se místy ztrácela v postavách, ale hlavně vadila moje neznalost vztahů Čína - Japonsko- Honkong za 2. světové války, tak mě tím asi dost uniklo.(11.10.2008)

Poslední film Ang Leeho je o lásce, zradě, nenávisti, touze a v poslední řadě i opatrnosti, jak ukazuje už samotný název filmu. Asijská tvorba mi není nejbližší, moc filmů jsem neviděl, ale její úroveň bych přirovnal k evropské scéně, která je kvalitní, jen valná většina z nás dává přednost továrně na sny. Důvod je i ten, že neumím čínsky ani slovo, a jsem odkázán pouze na titulky. Kdyby Se, jie točil samotný Hollywood (on samozřejmě Lee má zkušenosti), dopadlo by to určitě jinak, bylo to velkolepé (bráno jako velkofilm), vznášelo by se to nad zemí, situace by byla jinak vykreslená, zajímavěji a osekaná o spoustu detailů. Přesto, ani tohle se neobejde bet výtek. Pomalé tempo neodsuzuji, ale v první hodince se vůbec nic neděje, akce žádná, erotická scéna trvající tři sekundy a spousta nejasností. Ta druhá už nabírá rychlost a po cca dvaceti minutách frčí a nabízí úplně všechno, co se od něj čeká. Z pomalu plynoucí dramatické romance přichází na řadu tvrdý thriller o smíšených pocitech hlavní hrdinky, která se pomalu ale jistě začíná ztrácet i sama v sobě. Určitě to není špionážní retro, i když se o to všichni snaží, éterická hudba mi připomínala melodie z Bonda, jinak se to neslo v čínském stylu a zpěv samotné hlavní aktérky byl příjemným zpestřením. Ang Lee prostě umí. S hodnocením si nejsem úplně jistý, ze začátku mezi dvojka až třema, ke konci čtyři až pět. Hodně dobré tři, nakonec.(29.6.2008)

Zrcadla... Stáváme se těmi, které hrajeme v našich rolích. V rolích, které zase reflektují naši skutečnou podstatu - zbabělost, odvaha, dominance, sumbisivita, podléhání, odolávání, měkkost a sentiment proti pragmatické krutosti. Vlastnosti, kterými zabíjíme své blízké ale i (části) sebe sama.(19.1.2008)

A. Lee sa pokúsil natočiť niečo podobné ako P. Verhoeven s jeho výborným filmom Čierna kniha. Lee to skúsil , ale Čiernej knihe sa navyrovnal ani náhodou, ale možno to tak vnímam iba ja , pretože Verhoevenov film považujem za dokonalé dielo. Film má dobrú atmosféru, dobrých hercov a na filme je vidieť , že k dispozícii bol aj slušný rozpočet. Jedným z hlavných problémov je rozvláčnosť, zbytočne naťahované posteľné scény a najviac mi chýbalo to, čo má Čierna kniha na rozdávanie, čiže napätie a akcia. Tým nechcem povedať, že film nie je napínavý, ale vzhľadom na to v akej pozícii sa hlavná hrdinka nachádza , tak A. Lee mohol v tomto smer pritlačiť viac. 80%.(12.9.2010)

pěkný, pěkný, ale dlouhý jako čínská zeď... o pár mahjongů míň a bylo by to super! :-) 70%(14.4.2008)

Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Chladně vyprávěný příběh o této dvojakosti, aniž si přitom vypravěči zadají tím, že by dali najevo své vlastní sympatie, názor, odsudek. Impozantní výprava, skvělí herci a při vší smělosti vkus v erotických scénách. Prostě jedna radost.(15.8.2010)

Za armadu nevidoucich, vrcholne hypokratickych ctitelu vychodoasijske kinematofrafie : ANO! Jsem nadsen, kdyz pro nic jineho tak pro uzasne herecke vykony Wei Tang a Tonyho Leunga. Zaver filmu jaky se jen tak nevidi. Takhle tezko mi v kine uz dlouho nebylo.(4.3.2008)

Nádherná záležitost. Jiskření mezi Tang Wei a Tonym Leungem je neuvěřitelné. Zážitek a za čas si to pustím potřetí.____Po třetím zhlédnutí není pochyb o tom, že Touha, opatrnost je nejlepším filmem Anga Leeho.(3.6.2012)

Jsou hry, které opouštějí pouze poražení, kterých i zdánlivý vítěz se nikdy nedozví pravdu a po zbytek života zůstane sám se svými pochybnostmi, ochromen nezodpovězenou otázkou, zda byl po celou dobu pouze obelháván nebo zda alespoň na okamžik skutečně žil. Touha, opatnost, přetvářka. Vše je zde podvratné, ale do sebe dokonale zapadající, výborná herecká dvojice, suverénní režie a dech bereroucí mizanscéna. Už dlouho, opravdu hodně dlouho se mi nestalo, abych filmu místo zdejších maximálních možných 5 hvězdiček chtěla dát 10.(8.6.2010)

Na jednej strane obrovské množstvo potláčaného napätia, strachu a vášne vyúsťujú v skutočne veľmi explicitných sexuálnych scénach, na tej druhej však charaktery postáv, ako aj náladu doby spoznávame len v náznakoch. Celý film je pomalý, no nenudný, napínavý, no "neinfarktový", a hlavne rovnako tajomný ako jeho hlavné postavy. Intenzívnych 9 / 10. P.S.: Tony Leung aj debutujúca (!) Wei Tang podali odrovnávajúco geniálne výkony. P.P.S.: Na druhé pozretie ešte OVEĽA intenzívnejší zážitok a už za jednoznačných 10 / 10.(7.12.2007)

Film, který nepostrádá reálné zobrazení citů, čemuž přikládám zásadní důležitost. Pochvalu však ode mě získává i vynikající režie a herecké výkony - ať už herecký výkon veterána Tonyho Leunga nebo mladé vycházející hvězdy Wei Tang. Navíc filmu na kouzlu přidává i Desplatova hudba v čele s ústředním tématem Wong Chia Chi’s Theme. Abych to shrnula, bez dalších pochyb bych film „Touha, opatrnost“ označila za nejlepší film, jaký jsem měla možnost v roce 2008 vidět. ~(5,0)~(13.1.2009)

Výborný historický film s prostředí východní Asie. Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Chladně vyprávěný příběh o této dvojakosti, aniž si přitom vypravěči zadají tím, že by dali najevo své vlastní sympatie, názor, odsudek. Impozantní výprava, skvělí herci a při vší smělosti vkus i v erotických scénách. Prostě jedna radost se na to dívat. Hezká podívaná.(26.6.2015)

Ať už se Ang Lee vrhne do jakéhokoli žánru, výsledek stojí za to. Tohle je sice občas až zbytečně rozvláčné, ale jinak po všech stránkách parádní zážitek. Tony Leung Chiu Wai je tradičně perfektní, debutantka Wei Tang v hlavní roli působí jako zjevení. Špionážní retro drama se slušnou porcí sexuální atletiky jednoznačně doporučuji (90%).(12.3.2008)

Silný potenciál - zajímavý příběh zabitý některými nudnými a jinými nechtěně komickými pasážemi (sexuální zaučování, Leung naskakující do auta). V každém případě Tony Leung Chiu Wai podává mistrovský výkon.(6.2.2008)

Po kontroverzní "Zkrocené hoře" se Ang Lee vydal do rodné Číny aby natočil milostný příběh v kulisách druhé sv. války. I tentokrát netočí klasickým způsobem a cenzory vyděsil nebývale otevřenými sexuálními scénami. Příběh jako takový není příliš objevný a nebýt výborných herců a již zmíněné erotiky neměl by film co nabídnout. Je až zbytečně dlouhý a prakticky nic zajímavého se zde neděje. Zajímavější pohled na válku a kolaboranty měl Paul Verhoven se svou "Černou knihou" na kterou jsem si při sledování tohoto filmu nejednou vzpoměl. Bohužel zde se jen mluví a jakákoliv akce či napětí je tabu.(1.8.2010)

Romantické drama tu silně zastiňuje špionážně thrillerovou zápletku, která je chvílemi sice trochu vypjatá, ale ne tak jako vztah mezi kolaborantským šéfem policie panem I a mladou studentou Wang Ťian-č vydávající se za bohatou manželku obchodníka paní Maj. Pan I je role, kterou asi mohl zahrát jedině Tony Leung Chiu Wai, protože má přesně ten hlas i výraz, co tahle role potřebuje a Tang Wei se zase pěkně hodí na velmi mladou studentku, která ale dokáže silně improvizovat, aby se dostala do role paní Maj, do které se ale vžije úplně. Některé scény a záběry s panem I připomínají Tonyho Stvořeni pro lásku a 2046, ale tu se to dostává až k erotickým scénám možná trošku odvážnějším i než u celoerotických filmů. Erotické scény jsou ale jen takovým odlehčením v tom opravdovém napětí zvláštního vztahu mezi panem I a paní Maj, které je vidět hlavně ve scénách v klenotnictví, v pracovně pana I a v japonském podniku, kde paní Maj zazpívá. Strach obou dvou a nejistota v tom co vlastně chtějí a čekají a závěr filmu působí velmi silně a dáme tomu pětku i když je to možná trošku pomalejší a ze začátku to ani nevypadá na úplnou pecku. :)(19.7.2010)

Ve vyprávění i formě poměrně tradiční, herecky docela zdařilý (před. zásluhou Tonyho Leunga, herecká kolegyně v hlavní roli ztrácí) snímek s jasnou myšlenkou a zdárným zakončením, které celou podívanou nedegraduje - ba naopak. Tj. Touha, opatrnost. Ang Lee se po Zkrocené hoře a jejím "westernovém vzezření" dostává do prostředí, které mu musí být nutně mnohem známější i bližší - do Šanghaje a Hong Kongu (a to v období druhé světové války). A v tom známém prostředí rozehrává mileneckou konspirační hru s explicitní erotikou (je to dané možná mou benevolencí k filmařům, ale nepřišlo mi to přehnaně samoúčelné), tragiku války malinko jinak i úvahy hlavních protagonistů v otázce, jak velkou odpovědnost k probíhajícím událostem a ke svým skupinám vlastně mají. Chválit se dá rozhodně nečernobílý náhled na postavy, kdy Ang Lee vykresluje jednotlivé aktéry stále v nejasných barvách, o to víc se však divák musí do dění zapojit a vážit sympatie i po definitivním střihu. To rozhodně zvykem u většiny velkoprodukcí nebývá... │60%(18.6.2008)

Bylo opravdu potřeba pro tak jednoduchý a citový příběh té monumentální výpravy a obrovské stopáže? Hodně podivný film.(16.12.2010)

Vůbec není špatný. Je naopak velmi dobrý. Jen tam chybí nějaké krásné tažení. Stejně mě to drželo v pozornosti. Ovšem z těch komerčnějších filmů, jeden z těch lepších. // Seminář Tchajwanských filmů Veselí nad Moravou 2011(18.3.2011)

• 5150

Jen na Filmasii 2007 bylo x lepších filmů, filmů ze kterých nebyl cítit pouze umělecký kalkul.(3.12.2007)

Naprosto vynikající filmařina, zajímavý děj, skvělý herecký výkon hlavní představitelky - potřebujete od filmu víc? Já ano, přeci jen bych potřeboval ještě malinký kousek něčeho, co by mnou pohnulo, co by se mě dotknulo a zůstalo ve mně. Ang Lee je skvělý režisér, bohužel nemá ten ("andělský" :) dar, který by film povýšil na opravdové umění. přesto 8/10(4.5.2008)

Môj obľúbený filmový mesačník označil Lust, Caution za rozťahanú červenú knižnicu (Premiere). Vôbec nejde o to, že nesúhlasím... Je to ponižujúca nálepka kvalitného diela a mylný mostík k jeho porozumeniu. JA ho vidím ako zaujímavú, absolútne neúnavnú špionážnu drámu, čo síce točí okolo klasického trojuholníčka LÁSKA- ZRADA- TREST, no napĺňať nudou vás v žiadnom momente nebude, pretože Lee ju natočil zručne. K erotickým scénam dvoma vetami: Nie sú samoúčelné. Kým spočiatku Lee nijak neosloví, na konci ostanete bezmocne podmanení a vo velepružnej choreografii vyčítate ozajstné umelecké dielo nemlčiacich tiel. Snímka viacerých pekelne sugestívnych scén. A tak ako je VÝNIMOČNÉ pôsobenie Lust, Caution, také výnimočné budú aj moje ****. Zaujímavé komentáre: POMO, Adrian, Bluntman, Tommy987(21.7.2008)

Extrémně zraňující film. Emoce do morku kostí. Brilantní (pedantní) v důslednosti. Vizuálně luxusní. Ve finále logický. Ono to trvalo dvě a půl hodiny? ■ P.S. Pro Zízu, která viděla s dabingem a možná proto dala o hvězdičku méně: Viděl jsem v původním znění (mandarínská čínština). Pouze mě po nákupu vyděsil obal DVD, který uváděl jako jediné dva jazyky češtinu a angličtinu. V tu chvíli jsem si pomyslel, že se asi zbláznili, ale naštěstí šlo jen o překlep. ■ P.P.S. Pro lidi, co v souvislosti s "Touhou, opatrností" komunikují primárně o sexuálních scénách. Ano, neříkám, že se mi nelíbily (jsou součást výše zmíněné "luxusní" složky filmu). Nicméně jsem víc, než záběry na nahá těla, ocenil emoce, zobrazené bezprostředně potom. A ještě jednu poznámku k představitelce titulní role: Asijským ženám všeobecně oblečení evropského stylu příliš nesedí. Jí to však v klobouku a kabátě neuvěřitelně sekne!(17.12.2013)

Zpočátku velmi pozvolně plynoucí příběh, kde pečlivé soustředění na detaily jen nenápadně stupňuje napětí. Stejně totiž jako ticho občas bývá nejvíc ohlušující, může mít i emocionální odstup nakonec ten největší dopad. Chladně promyšlené plány tak narážejí na výbušnou horkokrevnost, svádění a letmé pohledy se mění v bouřlivou vášeň, naivita soupeří s realitou, přetvářka s upřímností, láska s nenávistí. Jsou to ale až odhalená těla, která odkrývají skutečnou duši. Není už jisté, kdo je tu oběť, krása a krutost pohltí vše. Opravdový vítěz je ale jen jeden - strach.(7.12.2010)

Režisér Ang Lee získal na Filmovém festivalu v Benátkách 2007 Zlatého lva v kategorii nejlepší režie. V katergorii nejlepší kameraman zvítězil kameraman snímku Rodrigo Prieto, který získal Zlatou Osellu. Hudba : Alexandre Desplat - Dirigent: Alexandre Desplat. Datum vydání: 25.9.2007. Vydavatel: Decca Records. .......Hudební ocenění : 2008 - Asian Film Awards - nominace (nejlepší skladatel). .....2008 - Broadcast Film Critics Association Awards - nominace (nejlepší skladatel). ......2007 - Chicago Film Critics Association Awards - nominace (nejlepší původní score). .....2007 - Golden Horse Film Festival - vítěz (nejlepší filmové score).(25.4.2011)

fantasticky natočené ako už býva u pána lee zvykom ale predvidatelné a bez poriadnych dejových zvratov, erotické scény sú naozaj erotické a napočítal som 11 polôh, ktoré dvaja aktéri vystriedali. začiatok trochu zdlhavý ale aj tak pôsobivé(7.12.2007)

..neuveritelne animalne, vasnive..podprahove napatie este aj v nie-instruktaznych scenach..presne preto opatrnost nech je akakolvek dostava na frak, ked nastupi chtic..a aky..chvilami mi ani nevadilo, ze kino [golden harvest cinema/gatewaz cinema na canton rd.] bolo asi povodne masokombinat a ponechali si chladenie.. PRE DOUGLASA-ASI SA TOMU VYHNI [kedze je to viac nez "temptation" ;].. {HK 10/25/2007}(26.10.2007)

ne, ne a ne! profesně a žánrově sice poměrně standardní (což spíš zamrzí, protože člověk pak kritizuje film, který není pln větších chyb), ale laciná rádobykontroverznost bije do očí. btw: vypadá to, že Ang Lee pomalu ale jistě směřuje k žánru pornografie, už v Touze, opatrnosti jsou sexuální scény jednak celkem explicitní, jednak naprosto samoúčelné, příští film už třeba nebude potřebovat žádnou dějovou linii a půjde o standardní péčko.. proč ne?! když to Benátky spapají i s navijákem, že?! jestli v číně krátili o hodinu kvůli politice, já bych krátil mnohem víc kvůli estetice(5.12.2007)

Velice dlouhý ale nadmíru propracovaný snímek. Dokázal v mně vyvolat velkou odezvu, že si jej asi jen tak hned nepustím.(23.10.2008)

Cinsky film balancujici na hrane rozvlekle nudy a pusobiveho umeni. Ano, je to pomala, natahovana a narocna podivana, kterou si ale muzete skutecne vychutnat jste-li naladeni na spravne vlne a vas vkus je kompatibilni s asijskou kulturou. Stejne tak je to s explicitnimi a velmi pocetnymi sex scenes, jednoduse receno - videli jste nekdy asijske porno a libilo se vam to? Tak si predstavte, ze to cele vezme do ruky artisticky nadany reziser a namaluje podobne sceny jako nadherny pohyblivy obraz zasazeny do mentalne komplexniho pribehu. K tomu vam hraje prijemne netradicni Desplatova hudba a zacina to vypada nadejne. Lust, Caution je pres svou umeleckost a vizualni prorpacovanost emocionalne silne chladny, coz tomu budou urcite mnozi vytykat. To byl ale dokonaly Leeuv zamer, pokud analyzujete pohnutky hlavnich hrdinu a jejich psychologicke nastaveni, coz je analyza, ktera je vlastne jadrem celeho filmu, pak je to presne ten ton a ten pristup, ktery byl k vyjadreni nezbytny. Velmi unikatni kus, ktery vas sice nebude non-stop bavit a drzet na pokraji zidle, ale ktery ve vas zanecha efektivne mirenou, emocionalne zmrazenou orientalni diru. 7/10(4.5.2009)

Umělecky velmi dobrý snímek, který je ovšem na sledování poměrně náročný a musel jsem si udělat několik přestávek, abych jej vůbec zvládl celý překoukat. Trošku zklamání. Čekal jsem víc nepředvídatelný konec, ale nestalo se vpodstatě nic, což jsem sice nečekal, ale rozhodně mě to neuspokojilo.(13.10.2009)

Mé zvrhlé já mi radí "pět hvězd," ale řekl bych, že čtyři bohatě stačí... Líbilo se ^^(23.1.2008)

První polovinu prostříhat! Konec je ale famózní. Dá se říci, že od první erotické scény (nechápu, co s tím všichni tak nadělají, prostě tam souloží, no..) až do konce jsem byl napnutný a atmosféra na mě silně působila. Škoda že někteří diváci nevydrželi první část a po hodině a půl odešli. Ale popravdě řečeno, nedivím se jim. Stejně jako se nedivím lidem, co tu hodnotí průměrně. Dá říci, že Touha, opatrnost poskytne přesně takový zážitek, jaký očekáváte od tříhodinového špionážního válečného čínského dramatu. Občas nudí, je zdlouhavá, nepřehledná, Evropanem nepochopitelná, občas ale zajímavá, originální. "Uteč" na konci mě dostalo.(11.4.2008)

Emoce nula, napětí nula, akce nula, ale nic z toho by nevadilo, kdyby byl tento film o hodinu kratší. Příběh hlavní dvojice byl totiž zajímavý a hezky se na to celé koukalo. Bohužel rozvleklé dvě a půl hodiny byly, hlavně ve druhé půlce, dosti ubíjející.(18.2.2012)

Hezké, ale nechytlo.(3.2.2008)

9/10 - Na první pohled přestřelená stopáž, na druhý nezbytný čas k prozkoumávání neuvěřitelného režisérova perfekcionismu - někdy až moc. Výborný scénář, který halí veškeré emoce a jiskření mezi postavami do chladné látky - dává však divákovi možnost si jej odkrýt nakolik chce. Klidně až do naha - peprných postelových scén je tu požehnaně, docela jsem Tonyho Leunga obdivoval. Opravdu skvěle napsané postavy, které nejsou ani černé ani bílé, navíc zahrané s oscarovým leskem a magicky podmanivá hudba. Touha, opatrnost potvrzuje jistou moc asijských dramat s nehollywoodským koncem a já se nemohu dočkat dalšího.(20.7.2009)

Hezky natočeno, nádherná hudba, skvěle zahráno... příliš dlouhé... ***(16.10.2009)

Velice zvláštní milostný příběh odehrávájící se v Šangaji během druhé světové války. Pomalé tempo vyprávění, tíživá atmosféra, erotické dusno a emoce skryté tak, že k postavám vlastně nic necítíte a přesto nebo právě proto...prostě precizně zrežírovaný a nasnímaný film, který zanechá stopu až hodně dlouho po dodívání. Aspoň u mě to tak bylo.(31.8.2010)

Že je to plytké, chladné a nudné? Možná to tak někdo vidí, na druhou stranu, někdy dokáže podstatu věci vystihnout jen ten nejjemnější náznak, protože pod tíhou doslovnosti by se sesypala jako domeček z karet. Ang Lee pojednává nejen o době, o které se ve školách nesmí učit, ale i o velmi zvláštním vztahu dvou hlavních postav, hraničícího mezi nenávistí a posedlostí, s neskutečnou obratností. Není divu, že si Wei Tang vysloužila místo na černé listině, spíš mě překvapuje, že tam nehodili celý štáb. Brilantní Tony Leung, odzbrojující Wei Tang a jako vždy geniální Ang Lee... ostatně, nikdo jiný by podobné téma tak mistrnně zvládnout ani nemohl!(22.11.2010)

Jak už je tu mnohokrát psáno, formálně je to naprosto vytříbený dílo. Režie je skvělá a je vidět, že Ang Lee je zručnej a ví, co a kam postavit. Herecký výkony jsou taky parádní a chemie mezi oběma představiteli funguje. Líbilo se mi celkový krásný prostředí Šanghaje a ta atmosféra válečných let. I hudba byla moc krásná a povedená. Problém pro mě zkrátka byla jakási bezdějovost a přílišná délka. Rozjezd je hroooozně pomalej a než se začne něco dít, skoro hodina je pryč. Pak to chvilku získá spád a znova se vrátí k pomalosti. Škoda. Při tom scéna, kdy studenti zabijou nepřítelova řidiče, je dost silná. Zmíněné erotické scény mi nevadily, ale přišly mi zbytečně explicitní a možná i samoúčelný a asi rádoby šokující. Fakt by ten film potřeboval pokrátit o takovou půl hodinu, prostříhat erotický scény a dal bych čtyři. Takhle dávám silnější tři. 60%(6.6.2011)

Remeselne a obsahovo slusne, emocionalne studene, ale predovsetkym zbytocne dlhe. Ziadna povinna zalezitost.(25.6.2008)

• danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný film - Tchaj-wan(4.12.2008)

Tenhle film jsem viděla už před nějakou dobou a dlouho jsem nevěděla, jak jej hodnotit, pravdou je, že čím větší časový odstup od filmu je, tím více a kvalitněji v hlavě uzraje do pěti hvězd. Je to prostě mistrovské dílo, které mě zkrátka dostalo a není snad dne, kdy bych si na film nevzpoměla, no, u moc filmů se mi to nestalo, takže není důvod nedat pět hvězd. Příběh sám o sobě je natolik originální, že stojí ze vidění, i kdyby se vám ten zbytek filmu nelíbil, jedná se o dost opomíjenou dobu, nebo snad lépe řečeno místo na zemi v dané době. Důvod, proč jsem váhala, jak hodnotit film, je ten, že jsem si nebyla, jista, zda-li jsem cítila to, co jsem dle režiséra cítit měla. Každopádně, jestli ta rozporuplnost rozumu a emocí byla u diváka zamýšlená, pak nezbývá než tleskat, mě to totiž emocionálně smetlo, zatímco rozum zuřil.(17.6.2011)

Šanghaj, Čína, Asie, to znamená plnej film šikmookejch. Ani by mi to nevadilo, ale od té doby, co se tam objevila ta druhá ženská z té odbojové buňky, tak jsem si začal říkat, že nemá oční víčka, ale jenom kůži z čela přetaženou přes oči. A to mě trochu nakazilo tím, že si mám dávat pozor, jestli se mi to bude libit nebo ne. Sledoval jsem to a musim řict, že dobová atmoška je skvělá, exteriéry i interiéry, rekvizity, hadry atd. Erotické scény byly hodně odvážné a natočené mistrovsky. Dějově si taky nemůžu moc stěžovat - pan Yee se chová jako gentleman, dokud je v okruhu více lidí. Ale jak jsou o samotě, je z něho zvíře a pěkná svině. A su rád, že tomu dostál i ten konec (koneckonců, kdo by se v jeho situaci nezachoval stejně, že) - akorát jsem Wang moc neuvěřil, že by ho fakt varovala, potom co si prožila. No, ale dějově řekněme, že ok. Horší je to s hereckejma výkonama - je to ale asi tím, že v Asii se prostě hraje jinak. Možná to ani nehrajou a prostě se v Asii lidi chovaj jinak. Další velkej problém jsem měl se jménama - kdo si má pamatovat, kterej z nich je Ming, Wang, Wong, Čeng, zasranej Jackie Chan...(8.8.2015)

Formálně vytříbené až na hranici snesitelnosti. Východní smysl pro detail může být v tomto případě západnímu diváku vyrostlému v kultuře účelnosti cizí. Atmosférou se film nejvíc blíží starší Ledové bouři. Vemlouvavě klidným tónem si film pomalu získává pozornost, následné explicitně sexuální scény a scény násilí působí jako průlom nejen do intimní sféry hrdinky, ale i diváka. Plachá zamilovanost v poklidném tempu ústí v tragédii, obtíženou vinou a nenaplněnými touhami.(11.5.2009)

Auvajs, dokonalost... Dlouho jsem neviděl takto vypulírovaný snímek do posledního, i toho nejmenšího, detailu. Ang Lee až otrocky zneužívá všechny filmové prostředky co má k vytvoření tak perfektního díla, že se i Kubrickova práce smutně krčí v rohu místnosti. Skvělá kamera, hudba, výprava, herci, (záměrná) neosobnost a chladnost - Lee zahlcuje diváka příliš, než aby ten si mohl vychutnat film jako celek. A právě proto se u mě dostavila nuda - a VELMI přestřelená stopáž jenom porcuje jinak intenzivní zážitek na drobounké kousíčky. 70 %(5.7.2009)

Ang Lee má můj obdiv, především za to, jak je flexibilní v přístupu k různým žánrům. Tentokrát mě zasáhl příběh, kdy se mladá dívka pracující v odboji stane milenkou krutého tyrana a funguje jako návnada. Je to velmi silný příběh, kdy s hrůzou divák sleduje jak mezi oběma vzniká jakési pouto. Skvěle zvolená herečka Wei Tang používá minimalistickou mimiku naprosto bravurně. Castingem na tento film prošlo 10 000 uchazeček a byl to konkurz asi náročný, protože po herečce byly vyžadovány vyhrocené sexuální scény. Celý příběh je skvěle vystavěný a měla jsem pocit, že sleduju tanec na špičce jehly.(5.12.2012)

Extrémně zajímavý film, který uchvacuje svou otevřeností i brutalitou. Studenti jsou ochotni podstoupit pro své přesvědčení všechno (vzdát se panenství se spolužákem, zabít muže, který je odhalil, svést manžela své „jakoby přítelkyni“), ale zároveň nejsou schopni vzdát se citu a své lidskosti.(22.5.2015)

• Brandon

Pozorovat šneka, jak si to peláší někde po louce by bylo tisíckrát dynamičtější, dramatičtější a zajímavější, než se dívat na Leeovu nekonečnou story, kterou by ani armáda nejlepších střihačů nespasila. U šneka bych v kině určitě neusnul. 1* P.S. Za nevkusně přehnanou lekci kamasutry odebírám i poslední hvězdu.(26.1.2008)

Film spája tie najlepšie ázijské a americké filmové tradície, akokoľvek pri jeho hodnotení sa asi nevyhnem porovnaniu s nedávnou Verhoevenovou Čiernou knihou, no kým Verhoevenovmu filmu dominuje dramatický náboj, Ang Lee je viac emocionálny, ovplyvnený tradičnou čínskou kultúrou. PS: Piatu hviezdičku dávam špeciálne za režisérovo riešenie daného konfliktu.(28.7.2008)

Dramatické, zlé, surové, drsné, napínavé, nepředvídatelné, vášnivé. Tak to byl teda zážitek. Od začátku do konce jsem byla nervózní, ať se nijak neprozradí. Ten konec mě překvapil, i když tolik vlastně taky ne. Vztah, který se odehrával mezi hlavní hrdinkou a mužem, na kterého měl odpor spadeno, byl víc než zajímavý. Nemá cenu se asi rozepisovat, každopádně zajímavý film, který musí být viděn. ..a ten prstýnek jako unesla na tom prstě?(24.6.2010)

To pomalé a hluboké ponoření se do komplikovaného vztahu hlavní dvojice, kterému výborně napomáhala skvělá stylizace doby i ty tolik zmiňované postelové scény by bylo perfektním kořením dokonale rafinovaného filmu, kdyby v něm bylo více napětí a akce a hlavně, kdyby v něm byl dechberoucí, emocemi sršící a dramatický konec o který si to přímo říká, volá a ono...........nic. Jak zde zmínil Fr za dvě minutky chladně bez emocí hotovo. To jako vážně pane režisér? Po tak dlouhé stopáži? No to mě vážně nasralo, kór v půl druhé ráno. Věčná škoda, i tak jsem si film užil, ale je tam pachuť z promarněné příležitosti na skvělý film.....(4.12.2016)

Skvěle natočený film, kterému by mírný prostřih určitě neuškodil. Ale nevadí - i tak bych to viděla na hodně vysoké hodnocení. Krásně jsou zde zachyceny rozpory mezi povinností a osobními city... a že se to někdy opravdu nevyplácí míchat dohromady, tak o tom se přesvědčíte v Touze, opatrnosti. Kruté, ale reálné a opravdu velmi zdařilé.(30.1.2008)

3.5*(5.6.2008)

Niekto tu písal, že je to chladné dielo.A áno je to tak.Emócie tak s človeka po tomto filme "nesršia" ale za to majstrovsky natočené zo super hrajúcimi hercami.A čo je hlavné je to viac než uveriteľné dielo.Nebol by som prekvapený ak by sa toto skutočne aj stalo tak vierohodne to je natočené(a to je na tomto filme pekné).(3.11.2009)

Bravurní práce Anga Leeho. Dlouhé, ale krásné. Vynikající. 90%(6.5.2010)

skutocne vynikajuci film, len mi strasne vadila priamociarost deja. ziadne prekvapenie, pointa je jasna od zaciatku filmu (ktory je snad nekonecny). vyborne duo chen a wai, vskutku vynaliezave sexualne sceny (akt Rubikova kocka je najlepsi :D ). fakt skoda, chcelo to nejaky zvrat Lee-san(7.12.2007)

Silný příběh ze smutných časů. Výtečné výkony, nezneužívaná a vynikající výprava, jistá ruka režiserá. Různým nálepkám typu "pornografické" se člověk musí jen smát, ale hlavně mít radost ze zachycení přirozeného milostného aktu plného živočišné vášně, která je plně přirozená a nesnaží se vás opít sterilitou hollywoodského sexu s podprsenkou a přes prostěradlo. II Scénář: James Schamus, Hui-Ling Wang. Hudba: Alexandre Desplat. 85%(16.3.2008)

Chladné a hezké. Reálie jsou zpracováy dokonale, u hereckých výkonů to je s pár chybičkami, ale celkový dojem z herců i scénáře je velice dobrý. Jako vrchol mi přijde jednoznačně závěrečná scéna v kamenolomu, tolik vychvalovaná "postelová akrobacie" a špionážní drama mě naopak moc nenadchly.(16.3.2008)

Ang Lee je nesporně talentovaný režisér. To jak dokáže být precizní a osobitý mě fascinuje. Pomalu jsem se vnořila do vkusně vyprávěného příběhu na východ Asie. Že nemá snímek emoce? Pro mě ano bolestivé emoce schovávané pod pokličkou. Čas léčí i zabíjí touhu i opatrnost. Parádně namixovaný drink , který mi chutnal i bez alkoholu. Největší nevýhodu vidím v jeho délce, 2 a půl hodiny je silné sousto. Nejvíce zazářila mladičká Wei Tang a jako vždy charismatický Tony Leung Chiu Wai.(13.8.2010)

Ang Lee vytvořil velmi silný a hutný příběh, který se na plátně mění v dokonalé dílo. Způsob, jakým si zahrává s divákem, mi začíná připomínat Larse von Triera. Netušíte v čem konkrétně to spočívá, ale mává to s vámi od začátku do konce - a ještě dlouho po tom. Možná jsou to ty výborné dilaogy, skvělé herecké výkony, dokonalá kamera...nebo vkusně natočené erotické scény, které ve filmu snad ani nemají obdobu. Nevím a pátrat po tom ani nechci. Rozhodně se však budu těšit na další počin tohoto režisérského génia.(1.12.2007)

Fillmy z dob svěových válek jsou vždycky dobré, zajimavé a ukazují nám dobu ve které to nebylo zas tak jednoduché. Ang Lee nám zase ukázal válku z jiného kontinentu než je stále dokola ohraná Evropa:-). Tento romantický film, jako že moc romantiky nemusím obsahoval opravdu vše co se o něm píše zápletku, napínavý děj, trocha násilí a erotika (kamasútra se může jít schovat:-)) Dopříště by mohl daný děj o něco malinko zkrátit, člověk chce film shlédnout a ne v druhé půlce usnout. Proto ubírám jednu hvězdičku.(8.6.2008)

Přeměně zapáleně vlasteneckých studentů / herců do odhodlaných odbojářů s cílem spáchat atentát na prominentního kolaboranta v okupované Šanghaji se uvěřilo snadněji, než skrze otevřené erotické scény rozkvétajícím citům, vedoucím k fatálnímu sebedestruktivnímu rozhodnutí. Perfekcionista Ang Lee je totiž okázale najevo nedával, čímž svému (jinak mistrovskému) dobovému dramatu plnému (chladné) spalující vášně odepřel adekvátní emocionální katarzi.(6.4.2018)

Mata Hari na činsky spôsob. Chcelo by to vypustiť par zbytočnych scen, trošku skratiť a malo by to lepši spad. Inak nie je čo vytknuť. Dobry pribeh, skveli herci, skvely režiser. Dokonca sa mi pačili aj (takmer) porno sceny, ktore by mi za inych okolnosti vadili, ale tu boli natočene a zahrane veľmi dobre a dotvarali celkovu atmosferu a pocity. Takže spokojnosť...(13.2.2008)

Krásný film s velkolepými scénami a erotikou, kde se toho ale bohužel za dvě a půl hodiny moc nestane.(13.12.2010)

Škoda té dlouhé stopáže, která tomuto filmu spíše uškodila, než-li prospěla. Docela mě udivilo, jakým naturalistickým způsobem jsou v Číně schopni, oproti USA či Evropě, točit erotické scény (v USA film snad nemohl být přístupný ani od 21 let). Neokoukané prostředí Číny z období druhé světové války dodává filmu určitý šmrnc a kouzlo, což mu rozhodně pomáhá zaujmout diváky z jiných kontinentů, ale přestože bych rád řekl, že jsem se celých 157 minut nenudil, není tomu tak. Určitě by pomohlo vystřihnout pár scén, přesto však drtivá většina filmu nudná nebyla a času, který jsem filmu věnoval, rozhodně nelituji.(6.7.2008)

Asijských filmů jsem moc neviděl, takže přehled v této oblasti nemám vůbec žádný, ale tento film se mi líbil. Původně se mi do toho moc nechtělo z důvodu délky filmu, ale přesto jsem zmáčknul Play. A teď můžu s klidem říct že jsem vůbec nelitoval. Zobrazení druhé světové války ve východní Asii poněkud jiným způsobem, zajímavý děj, zobrazení asijské kultůry ale třeba i NeCenzura. Možná jedny z nejlepších sexuálních scén které by mohli klidně konkurovat třeba Základnímu Instinktu. Jsem rád že konec byl takový jaký byl a nekonal se tu žádný Happyend. Fakt pěkný film!(28.11.2011)

Závěrečné titulky a já postrádám takové to nadšení, radost, hřejivý a nutkavý pocit, který nelze dostat z hlavy. Celkově Touha a opatrnost vyznívá jako skvělý snímek. Perfektní herecké výkony, zvláště pak Wei Tang, vás opravdu přinesou do Šanghaje za druhé světové války a naprosto správně upřednostňují vnitřní boje jednotlivých postav nad těmi na bitevním poli. Nicméně jak dokáží být Číňané někdy vášniví, prezentují se navenek spíše chladně a zdrženlivě. A tenhle film se odehrává podstatnou část právě v tomto duchu. Při dvou a půl hodinové stopáži to trochu kazí dojem a přestože se stále něco děje, občas si zívnete. Slušně natočený snímek od oskarového Anga Leea, ale americké prostředí (Zkrocená hora) mi je asi jako Evropanovi přeci jen o něco bližší. (70 %)(3.3.2012)

Spojení režiréra Ang Lee a herce Tony Leung Chiu Wai (radši neskloňuju) mohlo asi stěží dopadnout špatně. Jakési romantické drama z okupované Šangaje za druhé světové války o amatérské skupině odbojářů a kolaborantském ministrovi. První polovina uteče docela rychle něco se stále děje a asijský film vše dohrává jako obvykle do nejmenších podrobností. Druhá polovina je pak více romantická, čímž myslím postelová, s dramatickým závěrem, který... no neprozradím :-)(1.4.2015)

Cesta k jeho dopadení vede přes mé tělo, ale…srdce odbočilo. Červené lucerničky, vůně jasmínu, ve vzduchu parfém strachu, lože v ohni, intimita silou Kámasútry hoří, do milování tisíce a jedné noci se noří. Ožehavé, bolestné, drsné, vášnivé, plazivé erotické scény nejsou jen kořením, zpestřením, sexuálním výkřikem. Jsou stavebním kamenem, hlavní tepnou nelítostného utajení, perfekcionistickým maskováním, přetvářkou, manipulací milování. Jsou vykachličkovaným piedestalem opatrnosti citů i toužebným geniem loci příliš tě(le)sné "vztahové" magie.(6.9.2015)

Citová nádhera ! Nejvíc se mi tam líbyla Wei Tang.(31.10.2016)

Film vskutku zajímavý. Pomalé tempo filmu bylo nejdříve velmi ukolébávající, ale postupem času se film obrací v drama, které nabírá tempo. Nerozhodnost a dilema pro koho se hlavní hrdinka na konec rozhodne je velmi dobře výstižené. A odvážné erotické scény jsou doposavad u čínských filmů nevídané, ale určitě nejsou na škodu, ba naopak:)(26.2.2008)

• Grizzly

Chladne, natahovane, nudne a straaaasne dlouhe. Mam rad asijske filmy a jejich rozvlekle a absurdni pointy, zvlaste jde li o lasku a sex. U tohohle filmu sem se ale skoro 3 hodiny citove nudil. Vztahy postav tu jsou (asi zamerne) naprosto chladne a o nicem. To ze ona dobre suka jeste neznamena ze ho miluje a ten "zakazany" vztah ji a toto odbojare vysel uplne zbytecne a naprazdno. Libilo se mi jen to jak se Wang vzila do sve role tak, ze se ji sama stala. Jinak natahovana nuda. 40%(4.5.2008)

Na plný počet hvězdiček to není, ale čtyři hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Název filmu je naprosto výstižný svému děju. Film byl toužebný a velmi opatrný a jak už tu někdo zmínil, nejspíš určen pro asijský trh. Normalnímu divákovi to nejspíš nesedne, nebo film nedocení, možná ani nemůže, což je můj případ. Podle mě se Zkrocená hora Leemu podařila daleko víc, zaujme daleko větší spektrum obecenstva, tam jsem byl přímo unešen. Tady jsem tolik unešen nebyl, ale na konci jsem jsem byl spokojený, že jsem viděl kvalitní dílo. Moje hodnocení: 75%(7.2.2008)

Smutné, depresívne, explicitné erotické scény sú absolútné opodstatnené, ale samotný film je príšerne dlhý. Netypicky obsadený Tony Leung podáva velice vierohodný výkon. Pozn: jeden Tony Leung si filmovo užil v milencovi, druhý v Túžbe :)(1.4.2011)

Neříkejte to na mě. Normálně bych dal 3, ale za ty zajímavé erotické scény musím jednu přidat. Jinak film na mě dýchl mírně ponurou atmosférou bývalého režimu, okořeněnou čínskou pečlivostí a mojím lehkým nepochopením orientální mentality. Slušně odvedené filmové dílko.(8.4.2011)

Nádherný film s úžasnou hudbou!(11.7.2011)

Kdyby Se, jie byl můj poslední film, který bych viděla, nelitovala bych. Nádherný snímek s debutující Wei Tang a Tonym Leung Chiu Waiem považuju za jeden z nejlepších, který jsem dosud viděla. Předsvědčivé herecké výkony, výborná výprava, zajímavý děj, skvělé scény, nádherná hudba... Obvykle preferuju kratší filmy, ale u tohoto jsem se ani chvilku nenudila, spíš mě mrzelo, že končí. Velice bych pochválila sexuální scény, které se jen tak nevidí. :) Co se týče děje, někdy stačí 'málo', a zvrtne se vše, co je plánované i za cenu nejvyšší. Wei Tang byla pro tuto roli vybrána z více než 10 000 hereček, a doopravdy to byla skvělá volba. Momentálně jsem v takovým rozpoložení, že repete nenechá na sebe dlouho čekat. Tento briliantní skvost hodnotím 10/10!(15.1.2008)

Typ filmu, kde môžem zopakovať už viackrát napísané. Pre jedných nuda, pre druhých nebezpečne pulzujúce dramatické hody kŕmiace zmysly každým okamžikom. "Bežného" diváka však môže zaujať scéna dlhého zabíjania jedného nepohodlného týpka, natočená surovo a vizuálne v duchu tých najlepších scén napr. v Oldboyovi, či naozaj citeľné erotické dusno v scénach pre, ktoré vlastne vôbec po tomto filme siahne(aj sa poučí v sexuálnych polohách:). ...A záver je silný práve len kvôli náznakom a nie zbytočnej doslovnosti záberov.(2.12.2010)

• FilmWave

Celkem neoriginální špionážní zápletka á la "Černá kniha". Navíc strašně rozvleklé.(27.10.2011)

Císař ani neví, že má nad sebou ještě jedno nebe. Je zvláštní, jak rychle se někdy změní názor i vkus: Možná jsem měl být opatrnější a touhu film po letech vidět znovu potlačit. Jestliže nic neubylo z dokonalosti asijského filmového stylu, slušné výpravy, neobyčejně perfektních kostýmů a herecké preciznosti zainteresovaných slavných i neznámých, snad s ohledem na přibývající léta jsem měl tentokrát jaksi potíž vtlačit se do atmosféry osudového erotického dusna, do něhož jsem kdysi zaplul jako, inu řekněme jako ryba do proudu, a zklamaně registroval vlastní větší zaujetí pro mahjong. Také jakoby mi z odstupem došlo, že Leemu víc než cokoliv jiného před lety pomohla ke kritickému úspěchu filmu Wei Tang, představitelka hlavní role, jejíž tvář byla z těch, které vypovídají všechno a nic, což je pro ztvárnění role herečky par excellence, umělkyně, která obcuje s leckým, nejvíce však se Stanislavskim, klíčové. Při pohledu do očí této cudné kokety jeden zapomene i na ty hrůzné bradavky - bůh ví, zda je Ang Lee viděl předtím, než se pustil do natáčení a zdy by býval nevolil jinak. Pro tvůrce, který dokázal heterosexuálnímu publiku tlumočit erotické vzplanutí mezi Heathem Ledgerem a Jakem Gyllenhaalem, nemohl být motiv padesáti odstínů žluté s postavami jakoby stvořenými pro lásku, opravdovou výzvou. Dojem z mistrně servírovaných souloží prostřednictvím výslechů vice versa možná v retrospektivě po 10ti letech škodí, že od doby uvedení vznikla díla jako The Little Drummer Girl, která úděl hereček, žen, které poznají zrádné a zcela aromantické principy lásky, mohla podat zevrubněji, analytičtěji, ještě méně hollywoodsky a možná ještě odvážněji. Ještě pořád za pět. Za dalších deset a několika nových adaptacích le Carrého, kdo ví?(22.9.2019)

Co dodat? Skvělé herecké výkony hlavních postav, perfektně rozehrané drama, kde napětí vydrží až do samotného konce. Rozhodně nečeká žádný happy end! Navíc skvělá čínština!(19.1.2008)

• Yomega

Precizní režie, dobré herecké výkony a celkově kvalitní zpracování pro mě ještě neznamenají hodnotný filmový zážitek. Touha, opatrnost je toho bohužel zářným příkladem. Film byl neskutečně dlouhý a prázdný, za celou dobu mě nevtáhl do děje a ke konci se mě začalo chtít spát….a to se mě v kině nestalo ani nepamatuju. Spánku jsem nakonec vší silou odolal, ale osudy hlavní hrdinky a všech postav filmu mě byly naprosto ukradené. Polovina dialogů a scén byla zbytečná a jen natahovaly už tak dlouhou stopáž. Dle ostatních komentářů jsem v menšině, ale tento film byl pro mě opravdu utrpení a Ang Lee mě přesvědčil, že režírovat sice umí, ale látka kterou si vybírá není pro mě. A to jsem si myslel, že horší než Zkrocená hora to být nemůže….(21.1.2008)

Najsilnejšie na mňa zapôsobil dej samotný a ako sa to nakoniec všetko vyvinulo. Prostredie zasadené do druhej svetovej vojny bolo vybraté dobre a erotické scény dráždia diváka celý film. Trošku mi vadilo, že to bol na mňa veľmi dlhý film, ale aj napriek tomu skvelý.(10.2.2008)

Krásný film, škoda jen že tak zdlouhavý a plný prázdných míst. Nadruhou stranu popisující události mě předtím neznámé, takže jsem se aspoň trošek přiučil. A navíc sexuální scény, na které se teda čekalo celkem dost dlouho, neměly chybu.(18.7.2010)

79%(28.11.2010)

Trochu, dlhééé. Ale dejovo a samozrejme hercky skvelé. Tony Leung je stále frajer. Sexuálne scény ani neboli potrebné! Čiste komerčný doplnok! 80%(11.12.2010)

Byť "s hvězdičkou", je tahle cesta do hlubin špiončiny duše až příliš opatrná, proto nemůžu dát plný počet...(8.2.2015)

Herecky skvělé. Kladu si jen dvě otázky. Proč ta šíleně dlouhá stopáž? Stálo to jeho šukání opravdu za tolik životů?(6.6.2015)

Nenechte se odradit pomalým začátkem. Jakmile se to trochu odbrzdí , jedete s kopce...(15.3.2010)

Zdráhám se cokoliv dodávat - snad jen, že jsem překvapen nakolik nepatriotský (tj. v tomto případě "nestranický") film je schopna čína vytvořit. Krásně nehollywoodský závěr + celková rozvleklost (čti okouzlení detailem a atmosférou) mne donutil z původně očekávaných 3 hvězd udělat nakonec 90%. Uvidíme ještě, co s hodnocením provede druhé shlédnutí.(24.10.2010)

Velice zajímavá mizanscéna a výkony herců, avšak téma s jasnou příchutí thrilleru a válečného filmu mě bohužel příliš neoslovilo... Navíc chvílemi jsem se ztrácela a nudila (157 minut na takový film mi připadá opravdu hodně!), takže bohužel nemůžu hodnotit jinak.(13.9.2015)

Ang Lee má zřejmě dar přibližování: umí přiblížit homosexuály heterosexuálům, umí přiblížit Asiaty Evropanům. Strhující, nezvyklý (a trošku zdlouhavý) příběh čínské odbojářky, která propadne vášni (téměř) bez citu. Nádherná hudba, hluboce přesvědčivé výkony herců.(17.8.2010)

• mrtvej pes

Tady si zas někdo plete sex a "greyovská" znásilnění. A ten konec by nasral i menšího Buddhu.(9.7.2017)

Skvělé, vážně jsem nečekala že mě tento snímek tak uchvátí . Pro mě nejpovedenější režijní počin od Ang Leeho. Příběh odehrávající se v okupované Šhangaji za druhé světové války. Skupinka mladých studentů jež se přidá k odboji a rozhodne se zneškodnit Japonského kolaboranta pana Yee. Nejprve svépomocí následně ve spolupráci s odbojem . Vyberou mladou studentku Jiazhi Wang, aby získala Yeeho důvěru ( za pomocí všech dostupných prostředků) a následně jej zabila. Jenže vše dopadne úplně jinak než skupinka i odboj plánují. Více k příběhu prozrazovat nebudu. Musím zde vyzdvihnout precizní hudební doprovod filmu od Alexandre Desplat a tu hrubou, chladnou odtažitou, strojenou atmosféru z které mrazí jež se Ang Leemu podařila vytvořit. Výprava kostýmy vše pro mě bylo naprosto perfektníi. A herecký výkon Tang Wei opravdu wau .(3.4.2018)

Dlouho jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Pak jsem si ale uvědomila, že třeba „Zkrocená hora“ (jiný film stejného režiséra) ve mně zanechala mnohem hlubší otisk (= dotkla se snad každého nervu v mém těle ;-)), takže plný počet prostě nemůžu dát. Film byl na můj vkus hodně dlouhý a v některých chvílích až rozvláčný. Tak často zmiňované sexuální scény skvěle vykreslovaly spalující vztah mezi hlavními postavami, ale co se týče jejich otevřenosti – možná bych občas ubrala, přece jenom všechno vidět nemusím, něco bych si klidně i domyslela :o)). Tony Leung působil rezervovaně i charismaticky a Tang Wei svým herectvím také naprosto přesně vyjádřila to, co jsem u její hrdinky potřebovala vidět. (Nejen) scéna, kdy popisuje svůj vztah k panu I, mě zarazila hluboko do sedadla. Oceňuji i závěrečný moment, který ve své uměřenosti zapůsobil velmi intenzivně. Mám ráda filmy se silnou a zajímavou atmosférou, na které se nedá jednoduše zapomenout a které ve mně po odchodu z kina ještě dlouho „doznívají“. A sugestivní „Touha, opatrnost“ rozhodně takovým filmem je.(26.1.2008)

Pro mě jeden z pěti nej láskových filmů. Fakt je, že mám pro Čínu slabost, ale nelze upřít, že díky nerozpoznatelným výrazům tváří jsem do konce nevěděl, na čem jsem. Napětí až do konce. A ten hudební doprovod!(17.1.2009)

Neuveriteľne réžijné sústredenie na detajl predviedol majster Ang Lee. Kovbojov som síce dopozerať nezvládol, ale týmto počinom si u mňa Lee napravil renomé... Rozhodne odporúčam každému kto má chuť na film, v ktorom viac hovorí mimika tváre ako slová... (●)(28.6.2009)

krasna ale hlupa..(19.6.2010)

Drsný film! Pěkná hudba. Hvězda dolů za zdlouhavost.(3.10.2010)

ako dobre vieme tak WWII nebola len o nackoch, na druhej strane zemegule sa totiz bojovalo proti dzapikom. v nasich zapadnych filmoch sa nehovori o tom co sa dialo tam na vychode. no vdaka HK kinematografii sa mozme dozvediet ako to tam asi vyzeralo. konflikt CN vs JPN bol dlhsi ako WWII a preto je aj o com rozpravat... Jeden z pribehov rozprava o skupine ziakov ktori dostanu sancu spravit nieco pre krajinu - dostali tip na kolaboranta (Tony Leung - Hard Boiled, Infernal Affairs, Red Cliff, Hrdina) a tak zacnu spriadat plan ako nanho spachat atentat. ono infiltrovat sa do strednej vrstvy bude aj nieco stat. podari sa im to? nezabudajte ze su to amateri, no a ake tazke/lahke moze byt zabit cloveka? a co ak nastanu komplikacie? a co ak do hry vstupia profesionali? One man... One chance... poznate to ;) vo filme si mozte vsimnut ake to bolo pocas vojny v Shanghaji a HK, ktory bol vtedy britskou koloniou. ps: v tomto filme rozpravaju super cinstinou, clovek sa aj nieco poduci ked chce :)(23.3.2012)

Tenhle film dokazuje, že asijská kinematografie umí být neuvěřitelným zážitkem, divák však musí umět dobře číst mezi řádky, jinak přes tu hustou atmosféru neuvidí (a nepochopí) ani prd. Asijští režiséři se totiž doslova vyžívají ve stylu "však divák si to domyslí". I přes to, že film trvá více než 2 hodiny, od první až do poslední minuty jsem se nenudila. Herecké výkony jsou úžasné a fascinovalo mě, jak procítěné to celé bylo (scéna se zpěvem - dokonalé). Kouzlo je v tom, že děj je tady divákovi servírován postupně, nenásilně a hlavně napínavě. I když je to skvělý film, na plné hodnocení to necítím, možná je to kvůli tomu konci, ale za shlédnutí rozhodně stojí. SPOILER: Až do samého konce mě nenapadlo, že by se do toho páprdy fakt zamilovala :D(28.12.2014)

Li An opätovne preukazuje, že patrí medzi absolútnu špičku čínskej kinematografie. Krásny pribeh a na čínske pomery neuveriteľne naturalisticky podaná fyzická láska (autor sa nebál ani ukázať, že tradične si čínske ženy neholia podpazušie). Erotické scény boli v ČĽR scenzurované a naviac - strážcovia morálky na "pevnine" dali mladej herečke Wei Tang zákaz hereckého obsadenia. Wei vo filme totiž dala prednosť láske k mužovi pred láskou k vlasti a tým teda predstavuje zly príklad pre národ, ako aj uráža čínskych patriotov. (viď.: http://entertainment.timesonline.co.uk/tol/arts_and_entertainment/film/article3524647.ece)(3.3.2009)

Majstrovský natočený film. Aj napriek dlhej stopáži som vôbec nemal pocit, že film je dlhý a v tomto prípade by som možno kľudne zvládol aj dlhšiu stopáž. Film ma doslova vtiahol do deja a nedovolil mi ani na chvíľu ho stopnúť a dať si pauzu. Názov filmu aj presne vystihuje film. Na prvom mieste tu ide o túžbu a opatrnosť sa odsúva kdesi do pozadia. Ako u hlavného hrdinu aj u hlavnej hrdinky. Tomuto ja hovorím poriadna dráma a poriadna romantika. Tento film ma to čo mnohým filmom chýba. Má vášeň, má cit pre romantiku, má to poriadnu dávku citov, aj tých chladných, má to estetiku, dokonca aj s tých sexuálnych scén vyžaruje poriadna sexuálna energia. Viac takýchto filmov točiť.(20.9.2010)

Že v tom nejsou emoce? Ale jasně že jsou. Jenom nejsou prezentovány tím explicitním, polopatistickým a neohrabaným způsobem jako se to děje běžně v holywoodských dojácích. Emoce na mě paradoxně začaly sálat až v okamžiku, kdy jsem příběh začal vnímat více rozumově a domýšlel jsem, jak se asi musí postavy v těch životních situacích cítit a jak bych se asi cítil já. Jinak samozřejmě vynikající řemeslo režijně, herecky, ..., ale i příběh je silný a zajímavý. V hlavě mi utkvěla scéna zabití kolaboranta nožem, kterého se dopustí parta nezkušených odbojářských studentů. Jak daleko je tahle scéna od běžného, přitroublého zobrazování násilí ve filmech. Zavražděný se ani neskácí mrtev po nedomrlé ráně do hlavy, ani z něho nelezou střeva na efekt. Prostě do něj bodají a on stále není mrtvý a ti mladí jsou podělaní z toho, co vlastně dělají. Ta scéna nádherně ukazuje, že někoho zabít není něco jako zmáčknutí vypínače, že i když jde o našeho nepřítele, tak takový čin ulpí na naší osobnosti.(3.10.2010)

• wray

Se, jie (jo, v originali som si to pozrel - samozrejme s EN titulkami :) je vyborna drama. A to je pre mna asi problem, ja moc tieto vyborne dramy nemusim. Pri dlzke filmu som sa rozhodol ze si ho pozriem na 2x. Po prvej casti som mal z toho taky nejasny pocit (historicke? - u mna dalsie minus, nedokazal som sa celkom sustredit na dej - takze len zhruba som tusil o co ide), a tak som druhu cast nechal na neskor. Dostal som sa k tomu az o pol roka neskor. Zaujimave bolo, ze ta prva cast vobec nechybala a teda - ak si pustite film iba od druhej polovice stale je to pozeratelne :) No ale k hodnoteniu teda. Je to vyborne, to je bez debaty. Herci su naozaj velmi dobri (neviem ci su v azijskych krajinach vsetci taki chladni, ale tu to hraju vyborne), kostymy/vykreslenie doby tiez perfektne, krasna hudba (jeden z dovodov preco som sa na film tesil), a aj par velmi dobrych scen (obrazov) co mi ostali v hlave aj dlho po filme. Vyborny koniec (pristane!), no i tak - co mam robit, ked ma to cele ako film nezaujalo? :( Jednoducho, nie je to moja kategoria, a tak - napriek vsetkemu tomu pozitivnemu - som sa nudil. Davam 2*, ale je to silne subjektivne.(2.12.2011)

• jopal

Kaslem na vase superlativy o hereckych vykonoch ci nejakych skrytych genialnych umeleckych zazitkoch. Ak si budem chciet porno, pozriem si porno, ak sa budem chciet zabavit, pozriem hocico ine, ale tak sa uz naozaj nudit nebudem, aby som pozrel tuto kravinu este raz!(13.6.2012)

Rozhodně zajímavý film - přemýšlím, že o Německé okupaci jsem již viděla mnoho filmů, ale tu Japonskou, byť jen na pozadí příběhu, jsem shlédla v tomto filmu poprvé. Také mě nadchlo napětí a potlačované city, které přímo proudí z plátna k vám. Erotické scény mě naopak moc neoslovily, připadaly mi vyumělkované, až příliš 'dokonalé', dá-li se to tak říct. 4* stoprocentně.(19.1.2008)

Na to jak je film dlouhý tak se dá sledovat bez toho, že už nevíte na jakou stranu si sednout. Ale u mě je vždy u filmů, kde hrají jen asiaté problém v tom, že mi připadají všichni stejní a že přehrávají. I když tady zas tak ne, přece jen jsem je vcelku rozeznal :-) a drží ve svých projevech se při zemi Dalo by se říct, že hrají evropsky/americky. Sexuální scény jsou zajímavé a celkem odvážné, i když jsem čekal po přečtení některých recenzí větší "prasečinky". Taky jsem se zasmál a to hlavně u "šipky" při útěku do auta a obecně u hudební a pěvecké produkce zúčastněných-to je opravdu jiná kultura:-)(14.2.2008)

V první řadě bych ráda řekla, že výraz „touha“ v názvu filmu považuji za nevhodný. Anglické „lust“ znamená touhu, ale také chtíč, což by se hodilo daleko lépe, protože čínské „se“ skutečně asociuje především sexuální žádost a právě o tu zde z mého pohledu šlo. Možná byl název vybrán s ohledem na knižní předlohu, kterou jsem nečetla, film ale vystihuje hůř, než by mohl. Hodnocení: spousta lidí by chtěla krátit, já si ale nevybavuju jedinou scénu, která by mi přišla navíc. Problém může být v tom, že některé čínské reálie - např. majong a vše s ním spojené, našinci většinou moc neříkají, a proto si některé scény nevychutná. Druhá věc - hodně lidí je zvyklých na údernost, explicitní „uřvanost“ a povrchní prvoplánovost amerického mainstreamu. Touha je ale film záměrně pomalý, staví na detailech a náznacích, neservíruje vše k jednoduché, okamžité konzumaci ani vás nenapumpuje intenzivními dojmy ve snaze vyvolat okamžité emoce. Zato nechává obrovský prostor k přemýšlení už během filmu a k očekávání příštího. Proto nejspíš, i v mém případě, potřebuje víceré zhlédnutí. Ještě jeden postřeh ohledně dálněvýchodních snímků obecně - sex je pořád tak trochu tabu, takže když to jde, tak se v erotických scénách nesmírně vyžívají (ne, že by mi to vadilo).(31.12.2008)

Dlho som plánoval pozrieť si tento film, ale zakaždým mi padol zrak na stopáž a 157 minút je dosť veľa.Tentokrát som to však skúsil a neľutoval som. Počas celého filmu som sa ani chvíľu nenudil. Výprava spolu s dobovými autami, kostýmami, architektúrou, hudbou a spolu s Číňanmi pre mňa predstavovalo neskutočne sviežu zmenu po neustálom nátlaku ,,hollywoodskeho´´ západného štýlu, ktorý samozrejme nezatracujem, ale na druhej strane som niekedy dosť toho dosť presýtený. Film sa rozbieha pomalšie, a aj keď sa rozbehne tak to nie je žiadna rýchlosť. Ale je to na škodu veci? Napätie je neustále prítomné, či už zo sexuálneho pnutia ústrednej dvojice, vzájomnej náklonnosti alebo z podozrievania, z malých náznakov, možného odhalenia neustále hroziaceho. Intímne scény ma dostali, nečakal som toľkú otvorenosť režiséra, ale bolo to príjemné prekvapenie. V podstate nemám čo vytknúť a hlavne atmosféra doby vychádzajúca z obrazovky doťahuje moje hodnotenie do absolútna. Okrem IP mana som nevidel Čínu z minulosti v mnohých filmoch, a už vôbec nie film bez kung fu. 10/10(22.5.2011)

Neskutočne emočný Lee, znova a zas ma zasiahol nepripravenú, ajkeď pravdou je, že na jeho kúsky sa nedá priraviť. Ako krehké žieňa prepisuje šablónu o tajných agentoch a nasadených špiónkach. Zrada nie je vždy zrada, láska nie je vždy láska, niekedy nás vedú iné pohnutky, ako zvyk či ľútosť. Krutý vrahovia sú na oboch stranách boja a toto dokáže ukázať takýmto chladne zimomriavkastým pokojom len Lee. Nadšenie a nie menej ako 5* a 85%(13.3.2012)

Atmosferický film a skvělý, silný - a naštěstí nepokažený - konec.(4.2.2008)

film, ktory je spociatku taky realisticky je az nudny. To plati pre prvu pol hodinu. Neskor sa z Lust, Caution stava prepracovany psychologicky film, ktory budi dojem totalneho realizmu. Vyvoj deja a jeho zakoncenie je brilantne a nenecha vas chladnymi este dlho po filme. Skvely zazitok, ktory sa mi dostal pod kozu.(22.5.2008)

veľmi silné 4* alebo slabších 5*. Proste to bolo výborné ! 90%(27.11.2010)

Erotický laděný špionážní thriller, který se odehrává v Šanghaji roku 1942 bych ohodnotil následovně : Příběh je poněkud zdlouhavý, první půlka je místy nudná.. Pak se vše zlomí a začne pevný děj, který je takřka bez citů, ovšem propracovaný do detailu, kde Angel Lee ukázal filmařský skvost, který okořenil i lehkou erotikou. Literární předlohou filmu se stala povídka uznávané čínské autorky Eileen Čanga. Držitel Oscara, režisér Angel Lee, získal za snímek na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách 2007 " Zlatého lva " v kategorii nejlepší režie.(7.11.2012)

• kolemjdouc

odbojářka s fakt nadřela.Vyprava propracovaná do posledního detailu precizně.Nejvíc se mi líbila efektní šipka do auta - ještě že šofér stačil otevřít dveře.Celé to na mě dělalo dojem že tvůrci chtěli natočil film o sexu (proč by mu jinak dali tolik prostoru) a aby to nebylo tak okaté zaobalili děj do politiky.(6.9.2015)

Zajímavý film,ale zdlouhavý,proto jen čtyři hvězdy(13.3.2016)

Film, u kterého se vyplatí počkat, až se pomalý začátek rozvine do napínavého děje. Naivní členové ochotnického divadla chtějí pomoci své vlasti a vydají se na velmi tenký led. Nadaná herečka pronikne v přestrojení za zámožnou podnikatelku do rodiny bosse a kolaboranta pana Yee a stane se jeho milenkou, aby odbojářům pomohla se k němu dostat a zabít ho. Film je vypracovaný do detailu, proto je tak zdlouhavý, ale je díky tomu velmi naturalistický. Nechybí ani odvážné erotické scény, které perfektně dokreslují lásku, jenž se mezi milenci vyvíjí.(24.3.2017)

No sex bol na úrovni. Inak skôr priemerné(4.11.2018)