poster

Touha, opatrnost

 • Tchaj-wan

  Se, jie

 • Tchaj-wan

  色,戒

 • Slovensko

  Túžba, opatrnosť

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína, 2007, 157 min

Komentáře uživatelů k filmu (141)

 • Malarkey
  **

  Během druhé světové války se pár bohatých čínských paniček sejde v Šanghaji, aby si zahrály Mahjong a do toho předpokládají, že u rýžového nehaj spokojeně tu válku prochlastaj a nic se jim v tom domě radosti a štěstí nestane. Jenže ejhle, sem tam je někdo zprzní, pak je někdo do něčeho namočí a hned je o problémy zaděláno. Ang Lee je super režisér. Taky to byl asi největší důvod, proč jsem se do tohoto filmu pustil. Nečekal jsem ale tak strašně nezajímavý příběh.(8.9.2015)

 • FilmWave
  **

  Celkem neoriginální špionážní zápletka á la "Černá kniha". Navíc strašně rozvleklé.(27.10.2011)

 • F.W.Colqhoun
  *****

  Císař ani neví, že má nad sebou ještě jedno nebe. Je zvláštní, jak rychle se někdy změní názor i vkus: Možná jsem měl být opatrnější a touhu film po letech vidět znovu potlačit. Jestliže nic neubylo z dokonalosti asijského filmového stylu, slušné výpravy, neobyčejně perfektních kostýmů a herecké preciznosti zainteresovaných slavných i neznámých, snad s ohledem na přibývající léta jsem měl tentokrát jaksi potíž vtlačit se do atmosféry osudového erotického dusna, do něhož jsem kdysi zaplul jako, inu řekněme jako ryba do proudu, a zklamaně registroval vlastní větší zaujetí pro mahjong. Také jakoby mi z odstupem došlo, že Leemu víc než cokoliv jiného před lety pomohla ke kritickému úspěchu filmu Wei Tang, představitelka hlavní role, jejíž tvář byla z těch, které vypovídají všechno a nic, což je pro ztvárnění role herečky par excellence, umělkyně, která obcuje s leckým, nejvíce však se Stanislavskim, klíčové. Při pohledu do očí této cudné kokety jeden zapomene i na ty hrůzné bradavky - bůh ví, zda je Ang Lee viděl předtím, než se pustil do natáčení a zdy by býval nevolil jinak. Pro tvůrce, který dokázal heterosexuálnímu publiku tlumočit erotické vzplanutí mezi Heathem Ledgerem a Jakem Gyllenhaalem, nemohl být motiv padesáti odstínů žluté s postavami jakoby stvořenými pro lásku, opravdovou výzvou. Dojem z mistrně servírovaných souloží prostřednictvím výslechů vice versa možná v retrospektivě po 10ti letech škodí, že od doby uvedení vznikla díla jako The Little Drummer Girl, která úděl hereček, žen, které poznají zrádné a zcela aromantické principy lásky, mohla podat zevrubněji, analytičtěji, ještě méně hollywoodsky a možná ještě odvážněji. Ještě pořád za pět. Za dalších deset a několika nových adaptacích le Carrého, kdo ví?(22.9.2019)

 • cuneus
  ****

  Co dodat? Skvělé herecké výkony hlavních postav, perfektně rozehrané drama, kde napětí vydrží až do samotného konce. Rozhodně nečeká žádný happy end! Navíc skvělá čínština!(19.1.2008)

 • Yomega
  **

  Precizní režie, dobré herecké výkony a celkově kvalitní zpracování pro mě ještě neznamenají hodnotný filmový zážitek. Touha, opatrnost je toho bohužel zářným příkladem. Film byl neskutečně dlouhý a prázdný, za celou dobu mě nevtáhl do děje a ke konci se mě začalo chtít spát….a to se mě v kině nestalo ani nepamatuju. Spánku jsem nakonec vší silou odolal, ale osudy hlavní hrdinky a všech postav filmu mě byly naprosto ukradené. Polovina dialogů a scén byla zbytečná a jen natahovaly už tak dlouhou stopáž. Dle ostatních komentářů jsem v menšině, ale tento film byl pro mě opravdu utrpení a Ang Lee mě přesvědčil, že režírovat sice umí, ale látka kterou si vybírá není pro mě. A to jsem si myslel, že horší než Zkrocená hora to být nemůže….(21.1.2008)

 • Luckyman
  ****

  Najsilnejšie na mňa zapôsobil dej samotný a ako sa to nakoniec všetko vyvinulo. Prostredie zasadené do druhej svetovej vojny bolo vybraté dobre a erotické scény dráždia diváka celý film. Trošku mi vadilo, že to bol na mňa veľmi dlhý film, ale aj napriek tomu skvelý.(10.2.2008)

 • Saur.us
  ***

  Krásný film, škoda jen že tak zdlouhavý a plný prázdných míst. Nadruhou stranu popisující události mě předtím neznámé, takže jsem se aspoň trošek přiučil. A navíc sexuální scény, na které se teda čekalo celkem dost dlouho, neměly chybu.(18.7.2010)

 • fraktal
  *****

  Zdráhám se cokoliv dodávat - snad jen, že jsem překvapen nakolik nepatriotský (tj. v tomto případě "nestranický") film je schopna čína vytvořit. Krásně nehollywoodský závěr + celková rozvleklost (čti okouzlení detailem a atmosférou) mne donutil z původně očekávaných 3 hvězd udělat nakonec 90%. Uvidíme ještě, co s hodnocením provede druhé shlédnutí.(24.10.2010)

 • Joski
  ****

  Trochu, dlhééé. Ale dejovo a samozrejme hercky skvelé. Tony Leung je stále frajer. Sexuálne scény ani neboli potrebné! Čiste komerčný doplnok! 80%(11.12.2010)

 • bono22vox
  ****

  Byť "s hvězdičkou", je tahle cesta do hlubin špiončiny duše až příliš opatrná, proto nemůžu dát plný počet...(8.2.2015)

 • tranquill
  ****

  Herecky skvělé. Kladu si jen dvě otázky. Proč ta šíleně dlouhá stopáž? Stálo to jeho šukání opravdu za tolik životů?(6.6.2015)

 • polonius
  ****

  Nenechte se odradit pomalým začátkem. Jakmile se to trochu odbrzdí , jedete s kopce...(15.3.2010)

 • _aandyy_
  ***

  Velice zajímavá mizanscéna a výkony herců, avšak téma s jasnou příchutí thrilleru a válečného filmu mě bohužel příliš neoslovilo... Navíc chvílemi jsem se ztrácela a nudila (157 minut na takový film mi připadá opravdu hodně!), takže bohužel nemůžu hodnotit jinak.(13.9.2015)

 • nmarca
  ****

  Ang Lee má zřejmě dar přibližování: umí přiblížit homosexuály heterosexuálům, umí přiblížit Asiaty Evropanům. Strhující, nezvyklý (a trošku zdlouhavý) příběh čínské odbojářky, která propadne vášni (téměř) bez citu. Nádherná hudba, hluboce přesvědčivé výkony herců.(17.8.2010)

 • mrtvej pes
  **

  Tady si zas někdo plete sex a "greyovská" znásilnění. A ten konec by nasral i menšího Buddhu.(9.7.2017)

 • Rachi
  *****

  Skvělé, vážně jsem nečekala že mě tento snímek tak uchvátí . Pro mě nejpovedenější režijní počin od Ang Leeho. Příběh odehrávající se v okupované Šhangaji za druhé světové války. Skupinka mladých studentů jež se přidá k odboji a rozhodne se zneškodnit Japonského kolaboranta pana Yee. Nejprve svépomocí následně ve spolupráci s odbojem . Vyberou mladou studentku Jiazhi Wang, aby získala Yeeho důvěru ( za pomocí všech dostupných prostředků) a následně jej zabila. Jenže vše dopadne úplně jinak než skupinka i odboj plánují. Více k příběhu prozrazovat nebudu. Musím zde vyzdvihnout precizní hudební doprovod filmu od Alexandre Desplat a tu hrubou, chladnou odtažitou, strojenou atmosféru z které mrazí jež se Ang Leemu podařila vytvořit. Výprava kostýmy vše pro mě bylo naprosto perfektníi. A herecký výkon Tang Wei opravdu wau .(3.4.2018)

 • McMeredith
  ****

  Dlouho jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Pak jsem si ale uvědomila, že třeba „Zkrocená hora“ (jiný film stejného režiséra) ve mně zanechala mnohem hlubší otisk (= dotkla se snad každého nervu v mém těle ;-)), takže plný počet prostě nemůžu dát. Film byl na můj vkus hodně dlouhý a v některých chvílích až rozvláčný. Tak často zmiňované sexuální scény skvěle vykreslovaly spalující vztah mezi hlavními postavami, ale co se týče jejich otevřenosti – možná bych občas ubrala, přece jenom všechno vidět nemusím, něco bych si klidně i domyslela :o)). Tony Leung působil rezervovaně i charismaticky a Tang Wei svým herectvím také naprosto přesně vyjádřila to, co jsem u její hrdinky potřebovala vidět. (Nejen) scéna, kdy popisuje svůj vztah k panu I, mě zarazila hluboko do sedadla. Oceňuji i závěrečný moment, který ve své uměřenosti zapůsobil velmi intenzivně. Mám ráda filmy se silnou a zajímavou atmosférou, na které se nedá jednoduše zapomenout a které ve mně po odchodu z kina ještě dlouho „doznívají“. A sugestivní „Touha, opatrnost“ rozhodně takovým filmem je.(26.1.2008)

 • Kaučuk
  *****

  Pro mě jeden z pěti nej láskových filmů. Fakt je, že mám pro Čínu slabost, ale nelze upřít, že díky nerozpoznatelným výrazům tváří jsem do konce nevěděl, na čem jsem. Napětí až do konce. A ten hudební doprovod!(17.1.2009)

 • Weirdman
  ****

  Neuveriteľne réžijné sústredenie na detajl predviedol majster Ang Lee. Kovbojov som síce dopozerať nezvládol, ale týmto počinom si u mňa Lee napravil renomé... Rozhodne odporúčam každému kto má chuť na film, v ktorom viac hovorí mimika tváre ako slová... (●)(28.6.2009)

 • ewing
  ***

  krasna ale hlupa..(19.6.2010)

 • milanko8
  ****

  Drsný film! Pěkná hudba. Hvězda dolů za zdlouhavost.(3.10.2010)