Touha, opatrnost

Film se obrací do historie východní Asie a obsahuje akční sekvence, romantiku i erotiku. Odehrává se v Šanghaji během druhé světové války. Odbojová skupina naplánuje vraždu tamějšího bosse, japonského kolaboranta Yee, kterou má provést mladičká Wang Jiazhi. Jakmile se ale celý podnik rozjede, uskutečnit vraždu není tak snadné. Yee i Wang upadají do tajuplného vztahu, kde jeden nemůže mít druhého a přesto bez sebe nemohou být… V hlavních rolích se představí asijská superhvězda Tony Leung (Stvořeni pro lásku, Hard Boiled, Volavka ad.) a mladá čínská herečka a režisérka Tang Wei. Postavu manželky pana Yee ztvárnila čínská herečka a režisérka Joan Chen, kterou diváci znají z množství západních produkcí (např. Poslední císař). (oficiální text distributora)

Grizzly

Chladne, natahovane, nudne a straaaasne dlouhe. Mam rad asijske filmy a jejich rozvlekle a absurdni pointy, zvlaste jde li o lasku a sex. U tohohle filmu sem se ale skoro 3 hodiny citove nudil. Vztahy postav tu jsou (asi zamerne) naprosto chladne a o nicem. To ze ona dobre suka jeste neznamena ze ho miluje a ten "zakazany" vztah ji a toto odbojare vysel uplne zbytecne a naprazdno. Libilo se mi jen to jak se Wang vzila do sve role tak, ze se ji sama stala. Jinak natahovana nuda. 40% ()

Saur.us

Krásný film, škoda jen že tak zdlouhavý a plný prázdných míst. Nadruhou stranu popisující události mě předtím neznámé, takže jsem se aspoň trošek přiučil. A navíc sexuální scény, na které se teda čekalo celkem dost dlouho, neměly chybu. ()

Jeremiah

Neříkejte to na mě. Normálně bych dal 3, ale za ty zajímavé erotické scény musím jednu přidat. Jinak film na mě dýchl mírně ponurou atmosférou bývalého režimu, okořeněnou čínskou pečlivostí a mojím lehkým nepochopením orientální mentality. Slušně odvedené filmové dílko. ()

elea

Kdyby Se, jie byl můj poslední film, který bych viděla, nelitovala bych. Nádherný snímek s debutující Wei Tang a Tonym Leung Chiu Waiem považuju za jeden z nejlepších, který jsem dosud viděla. Předsvědčivé herecké výkony, výborná výprava, zajímavý děj, skvělé scény, nádherná hudba... Obvykle preferuju kratší filmy, ale u tohoto jsem se ani chvilku nenudila, spíš mě mrzelo, že končí. Velice bych pochválila sexuální scény, které se jen tak nevidí. :) Co se týče děje, někdy stačí 'málo', a zvrtne se vše, co je plánované i za cenu nejvyšší. Wei Tang byla pro tuto roli vybrána z více než 10 000 hereček, a doopravdy to byla skvělá volba. Momentálně jsem v takovým rozpoložení, že repete nenechá na sebe dlouho čekat. Tento briliantní skvost hodnotím 10/10! ()

vojo

Typ filmu, kde môžem zopakovať už viackrát napísané. Pre jedných nuda, pre druhých nebezpečne pulzujúce dramatické hody kŕmiace zmysly každým okamžikom. "Bežného" diváka však môže zaujať scéna dlhého zabíjania jedného nepohodlného týpka, natočená surovo a vizuálne v duchu tých najlepších scén napr. v Oldboyovi, či naozaj citeľné erotické dusno v scénach pre, ktoré vlastne vôbec po tomto filme siahne(aj sa poučí v sexuálnych polohách:). ...A záver je silný práve len kvôli náznakom a nie zbytočnej doslovnosti záberov. ()

Puol

Smutné, depresívne, explicitné erotické scény sú absolútné opodstatnené, ale samotný film je príšerne dlhý. Netypicky obsadený Tony Leung podáva velice vierohodný výkon. Pozn: jeden Tony Leung si filmovo užil v milencovi, druhý v Túžbe :) ()

cuneus

Co dodat? Skvělé herecké výkony hlavních postav, perfektně rozehrané drama, kde napětí vydrží až do samotného konce. Rozhodně nečeká žádný happy end! Navíc skvělá čínština! ()

Yomega

Precizní režie, dobré herecké výkony a celkově kvalitní zpracování pro mě ještě neznamenají hodnotný filmový zážitek. Touha, opatrnost je toho bohužel zářným příkladem. Film byl neskutečně dlouhý a prázdný, za celou dobu mě nevtáhl do děje a ke konci se mě začalo chtít spát….a to se mě v kině nestalo ani nepamatuju. Spánku jsem nakonec vší silou odolal, ale osudy hlavní hrdinky a všech postav filmu mě byly naprosto ukradené. Polovina dialogů a scén byla zbytečná a jen natahovaly už tak dlouhou stopáž. Dle ostatních komentářů jsem v menšině, ale tento film byl pro mě opravdu utrpení a Ang Lee mě přesvědčil, že režírovat sice umí, ale látka kterou si vybírá není pro mě. A to jsem si myslel, že horší než Zkrocená hora to být nemůže…. ()

fraktal

Zdráhám se cokoliv dodávat - snad jen, že jsem překvapen nakolik nepatriotský (tj. v tomto případě "nestranický") film je schopna čína vytvořit. Krásně nehollywoodský závěr + celková rozvleklost (čti okouzlení detailem a atmosférou) mne donutil z původně očekávaných 3 hvězd udělat nakonec 90%. Uvidíme ještě, co s hodnocením provede druhé shlédnutí. ()

tranquill

Herecky skvělé. Kladu si jen dvě otázky. Proč ta šíleně dlouhá stopáž? Stálo to jeho šukání opravdu za tolik životů? ()

Luckyman

Najsilnejšie na mňa zapôsobil dej samotný a ako sa to nakoniec všetko vyvinulo. Prostredie zasadené do druhej svetovej vojny bolo vybraté dobre a erotické scény dráždia diváka celý film. Trošku mi vadilo, že to bol na mňa veľmi dlhý film, ale aj napriek tomu skvelý. ()

Joski

Trochu, dlhééé. Ale dejovo a samozrejme hercky skvelé. Tony Leung je stále frajer. Sexuálne scény ani neboli potrebné! Čiste komerčný doplnok! 80% ()

bono22vox

Byť "s hvězdičkou", je tahle cesta do hlubin špiončiny duše až příliš opatrná, proto nemůžu dát plný počet... ()

_aandyy_

Velice zajímavá mizanscéna a výkony herců, avšak téma s jasnou příchutí thrilleru a válečného filmu mě bohužel příliš neoslovilo... Navíc chvílemi jsem se ztrácela a nudila (157 minut na takový film mi připadá opravdu hodně!), takže bohužel nemůžu hodnotit jinak. ()

Kaučuk

Pro mě jeden z pěti nej láskových filmů. Fakt je, že mám pro Čínu slabost, ale nelze upřít, že díky nerozpoznatelným výrazům tváří jsem do konce nevěděl, na čem jsem. Napětí až do konce. A ten hudební doprovod! ()

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení

29.08.2012

Seminář tchajwanských filmů (11.-13.3.2011)

Seminář tchajwanských filmů (11.-13.3.2011)

05.03.2011

Filmový klub ve Veselí nad Moravou ve spolupráci s Tchajpejskou ekonomickou a kulturní kanceláří v Praze pořádá ve dnech 11.-13.3. Seminář tchajwanských filmů. Program nabídne pouze jeden film,… (více)

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008