poster

Touha, opatrnost

 • Tchaj-wan

  Se, jie

 • Tchaj-wan

  色,戒

 • Slovensko

  Túžba, opatrnosť

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína, 2007, 157 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaferano
  ****

  Ang Lee má můj obdiv, především za to, jak je flexibilní v přístupu k různým žánrům. Tentokrát mě zasáhl příběh, kdy se mladá dívka pracující v odboji stane milenkou krutého tyrana a funguje jako návnada. Je to velmi silný příběh, kdy s hrůzou divák sleduje jak mezi oběma vzniká jakési pouto. Skvěle zvolená herečka Wei Tang používá minimalistickou mimiku naprosto bravurně. Castingem na tento film prošlo 10 000 uchazeček a byl to konkurz asi náročný, protože po herečce byly vyžadovány vyhrocené sexuální scény. Celý příběh je skvěle vystavěný a měla jsem pocit, že sleduju tanec na špičce jehly.(5.12.2012)

 • Malarkey
  **

  Během druhé světové války se pár bohatých čínských paniček sejde v Šanghaji, aby si zahrály Mahjong a do toho předpokládají, že u rýžového nehaj spokojeně tu válku prochlastaj a nic se jim v tom domě radosti a štěstí nestane. Jenže ejhle, sem tam je někdo zprzní, pak je někdo do něčeho namočí a hned je o problémy zaděláno. Ang Lee je super režisér. Taky to byl asi největší důvod, proč jsem se do tohoto filmu pustil. Nečekal jsem ale tak strašně nezajímavý příběh.(8.9.2015)

 • Aky
  *****

  Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Chladně vyprávěný příběh o této dvojakosti, aniž si přitom vypravěči zadají tím, že by dali najevo své vlastní sympatie, názor, odsudek. Impozantní výprava, skvělí herci a při vší smělosti vkus v erotických scénách. Prostě jedna radost.(15.8.2010)

 • rawen
  ****

  Naprosto vynikající filmařina, zajímavý děj, skvělý herecký výkon hlavní představitelky - potřebujete od filmu víc? Já ano, přeci jen bych potřeboval ještě malinký kousek něčeho, co by mnou pohnulo, co by se mě dotknulo a zůstalo ve mně. Ang Lee je skvělý režisér, bohužel nemá ten ("andělský" :) dar, který by film povýšil na opravdové umění. přesto 8/10(4.5.2008)

 • Sheldra
  ****

  Že je to plytké, chladné a nudné? Možná to tak někdo vidí, na druhou stranu, někdy dokáže podstatu věci vystihnout jen ten nejjemnější náznak, protože pod tíhou doslovnosti by se sesypala jako domeček z karet. Ang Lee pojednává nejen o době, o které se ve školách nesmí učit, ale i o velmi zvláštním vztahu dvou hlavních postav, hraničícího mezi nenávistí a posedlostí, s neskutečnou obratností. Není divu, že si Wei Tang vysloužila místo na černé listině, spíš mě překvapuje, že tam nehodili celý štáb. Brilantní Tony Leung, odzbrojující Wei Tang a jako vždy geniální Ang Lee... ostatně, nikdo jiný by podobné téma tak mistrnně zvládnout ani nemohl!(22.11.2010)

 • - Film byl pro své odvážné erotické scény v Číně zkrácen o devět minut a v USA dostal komerčně zničující rating NC-17. (Terva)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsala Eileen Chang. (Terva)

 • - Režisér Ang Lee získal na filmovém festivalu v Benátkách Zlatého lva v kategorii nejlepší režie. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace