Řezník

Mäsiar

Horor

USA, 2006, 93 min

• kritiklon

U tohoto "cosi" nefunguje vůbec nic. Všechny postavy nejsou ani k smíchu ani k pláči. V případě zabijáka nefunguje ani hrůza, děs, překvapení, napětí, znechucení atp. což je u hororu dost podstatná záležitost (alespoň jednou za film by měl člověk něco z toho pocítit). Spíš převládá znechucenost a pocit ztraceného času jenž jsem mohl využít lépe kdybych dělal milion jinejch věcí! A ty politické vsuvky, to byl vrchol trapnosti! Arquette není dobrý herec zato je velmi špatný režisér. Davide příště už raději ne. Běž raději točit braky o hladovejch pavoučcích a režisérskou židli přenechej jiným umělče! půl* za 13%(7.3.2015)

• Tjaden

Líbila se mi jediná vtipná scéna s hipísačkou a smečkou útočících psů. Jinak je to bída. Film nemá na to, stát se ani céčkovým slasherem. Děj je strašně předvídatelný a už od začátku musí být všem jasné, kdo se za maskou Ronnieho Reagana skrývá. Nemluvím o konci, kdy vrah třikrát obživne a i potom, co je rozsekán na maděru, zmizí jeho tělo z místa činu. Od filmu s hippies jsem očekával alespoň dobrou hudbu (Lynyrd Skynyrd apod.), bohužel ani toho se mi nedostalo...(14.7.2008)

• cariada

Tohle se nedá ani hodnotit. Zfetovaný horor jsem ještě neviděl je vidět ,že tvůrci se nezastaví před ničím. Vraždíci Regan co to jako mělo být? Začátek ,kdy aktivistí brání v těžbě dřeva a dělník je jde odehnat tak se mezi nima strhne bitka dělníka zatknou a jeho malý syn co je přítomen vezme motorovku a toho akivistu rozřeže. Velice ujetě to začíná. Pak skupina hipisáků míří na festival někde v lesích ,kupodivu jich je 6 nikoliv 5 jak je poslední dobou zvykem. A pak je začne a nejenom je masakrovat prezident Regan sekerou. Dotoho mraky zhulených a jinak zfetovaných lidí a řada nesmyslných momentů někdy vtipných třeba hláška "když se třese dodávka ,nedívej se na ptáka" Jenže výsledek celého filmu je velice nudný a nezáživný.(6.9.2008)

• Terva

CITÁT - Je to jen hrozná realita lidského utrpení.......... Útok motorovou pilou na začátku filmu je brutální. Než se však děj pořádně rozjede sálá z toho celkem nuda, plná bezduchých dialogů. Prostě realita drog. CITÁT - Drogy ničí tenhle stát.......... Film nese původní název The Tripper, což má pramálo společného z českým názvem Řezník. Vzhledem k přítomnosti velkých dávek drog, sexu a chlastu, bych spíš přivítal název Na tripu. CITÁT - Když se klepe dodávka, nechoď koukat na ptáka.......... Celkem je to otřesný film, asi třicet komparzistů se tu snaží dělat chaotické davové scény, o dialogu už jsem psal a hudba, to je darmo mluvit (psát). V některých částech je celkem slušná kamera, ale to je tak vše. Obyčejná nemastná vyvražďovačřka na pozadí Festivalu lásky. CITÁT - Když neodjedete, tak zemřete.......... Vrah v masce Ronalda Reagana se nestane mým oblíbencem. Zlatý Mayers. CITÁT - Ale já jsem republikán.......... Jako celek je ten film blbost. Nezáživná nuda, která má nevyužitý potenciál.(14.9.2012)

• mysiak

Z tohto majú byť ďalšie diely....jesus...to čo bolo...asi som sa mal nafetovať, aby som tomu pochopil, vrah bol fajn, ale všetko ostatné bolo celé zlé, aspoň, že to nebolo dlhé, Courteney Cox hrá " z princípu" (pozrite si kto je režisér), a Thomas Jane s Jason Mewes nezmôžu nič proti scenáru?. P. S. Film je fajn kvôli Marsha Thomason P. S. S. Nečakaný koniec, že ?(8.7.2008)

• - Americká zástava, ktorú možno vidieť v jednej zo scén, je "staršej verzii", je na nej totiž len 48 hviezd. Používala sa do 4.7.1959. (beso74)

• - LSD aneb kyselina lysergová byla poprvé syntetizována v roce 1938 Albertem Hofmannem ze švýcarské firmy Sandoz. Její ohromující účinky však objevil až 16.dubna 1943, když se mu omylem dostala do úst, což vedlo k prvnímu LSD tripu v historii, který u šokovaného Hofmanna začal při jeho cestě domů na kole, podle čehož se tomuto dni říká The Bicycle Day. (formelin)

• - Během natáčení často pršelo, ovšem v jediný den, kdy se měla natáčet scéna s deštěm, ani nekáplo. (Holina)