Řezník

Mäsiar

Horor

USA, 2006, 93 min

• AlistairMir

Tak začneme klady...hustej šerif a jeho hláška : Pane to nemůžete nám tu chodit s tím ohněm na hlavě. Tak a teď zápory...chvilka napětí...VŠE OSTATNÍ. Vraždy zoufalých postav zoufale zoufalým vrahem jsou zoufalé a ani trochu dobře provedené. Květinové děti tu jsou tak dementní že jim tu smrt přejete ale vrah je takovej trapák že mu nemůžete fandit ani za boha. Postavy jsou jinak frajeři co se ničeho nebojí. Dacanovi vrahoun usekne ruku a dacan plácne něco jako : Vole co děláš seš normální? Druhej vrahounovi vyčítá ať do něj neseká sekerou protože je republikán a vrahoun má přece masku Reagana tak by ho měl nechat bejt. A podobných trapáren je v tomto filmu hafec. Kdo přežije uhádne průměrně chytrý orangutan dřív než si dožere banán a " neuvěřitelně překvapivej" konec uhádne hned potom co zahodí slupku aby si na ní následně rozbil hubu a narazil prde...ehm...pozadí stejně tak jako jsem narazil já sledováním tohoto skvostu...víckrát ne a Davídku tohle jsi pohnojil(10.3.2013)

• Terva

CITÁT - Je to jen hrozná realita lidského utrpení.......... Útok motorovou pilou na začátku filmu je brutální. Než se však děj pořádně rozjede sálá z toho celkem nuda, plná bezduchých dialogů. Prostě realita drog. CITÁT - Drogy ničí tenhle stát.......... Film nese původní název The Tripper, což má pramálo společného z českým názvem Řezník. Vzhledem k přítomnosti velkých dávek drog, sexu a chlastu, bych spíš přivítal název Na tripu. CITÁT - Když se klepe dodávka, nechoď koukat na ptáka.......... Celkem je to otřesný film, asi třicet komparzistů se tu snaží dělat chaotické davové scény, o dialogu už jsem psal a hudba, to je darmo mluvit (psát). V některých částech je celkem slušná kamera, ale to je tak vše. Obyčejná nemastná vyvražďovačřka na pozadí Festivalu lásky. CITÁT - Když neodjedete, tak zemřete.......... Vrah v masce Ronalda Reagana se nestane mým oblíbencem. Zlatý Mayers. CITÁT - Ale já jsem republikán.......... Jako celek je ten film blbost. Nezáživná nuda, která má nevyužitý potenciál.(14.9.2012)

V podstate ide o vydarený režisérsky debut. Čo chcel však autor (Arquette) týmto filmom vlastne povedať? Snažil sa snáď na niečo upozorniť? Alebo chcel skrátka natočiť „len“ ďalší (nad)priemerný slasher? Možno oboje. Politický podtón je síce zrejmý (Reagan nenávidel hipisákov...), ale komediálne prvky podľa mňa vylučujú, že by sa jednalo o urážanie alebo zosmiešňovanie republikánov ako takých. Arquette podľa mňa len ukazuje kontrast medzi extrémnym konzervativizmom a extrémnym liberalizmom. Ale ako to naozaj myslel, vie len on sám. Každopádne sa k podobným úvahám vyjadril nasledovne: „But it’s a horror film and I’d like to say that no hippies or Republicans were harmed in the making of this film.“ Čo sa týka samotného filmu, vzhľadom na to, že sa jedná o debut, musím byť trochu milosrdnejší. Arquette si vyskúšal, aké to je za kamerou (pri spolupráci s Wesom Cravenom sa zrejme niečomu priučil), no asi by bolo lepšie, keby sa vrátil k svojej pôvodnej profesii a réžiu prenechával niekomu skúsenejšiemu. Dej filmu je dosť predvídateľný, čo považujem za veľké negatívum. Od začiatku napríklad vieme, kto (a prečo) zabíja nevinných hipisákov (ktorým som mimochodom aj ja prial smrť) alebo kto z hlavných postáv prežije. Tým pádom nemôže byť reč ani o celkovej atmosfére, ktorá nie je skoro vôbec strašidelná. Inak sa však jedná o vynikajúci námet a ak by sa ho chopil napríklad už spomínaný Craven alebo taký Carpenter, mohol to byť pravý masaker! Nedá mi ešte nespomenúť jedného herca, ktorý mi doslova vyrazil dych. Thomas Jane (ako ste ho ešte nevideli) totiž podáva možno najlepší výkon svojej kariéry.(17.9.2007)

"Béčkový" herecký pár (David Arquette a Cortney Cox) spolu založili produkčnú spoločnosť Coquette a tá stojí za Arquettovým debutom, ktorý je čisto béčkový slasher, ktorý v rámci poučenosti režiséra v danom žánri narába s niektorými klišé veľmi príjemné (po scenárovej stránke neustále nabúravanie hláškových klišé - "Nezakráda sa niekto pri stane? "Jasné, že hej, je tu predsa kopec čudných týpkov" a pod., prípadne aj nedialógových fórov: dialóg je zrazu prerušený strašným ženským krikom, no vidíme, že to len nejaký nadržaný hipík naháňa svoju babu...) a niektoré naopak dodržuje až staromódne. Každopádne - nie je to dobrý film, je dosť zmätený, ale nemožno mu uprieť, že je poriadne drzo POLITICKY nekorektný (alebo minimálne veľmi veľkohubo politický, no príjemné je to, že tým autor nič nesleduje a nikde sa neprikláňa) a čo je asi na tomto inak priemernom vyvražďovacom horore naozaj asi najlepšie, je "maska" záporáka.(27.8.2011)

• MM_Ramone

David Arquette, silne podpriemerný herec, ktorý sa zviditeľnil úlohou prisprostlého policajného dôstojníka v Cravenovej trilógii "Vreskot", si uzmyslel, že sa stane režisérskou celebritou. Žiaľ tento jeho pokus vyznel presne tak ako tá spomínaná rola vo "Vreskote" - prisprostlo. Obávam sa, že i to je slabé slovo, aby dostatočne vystihlo úroveň filmu "The Tripper". Úbohý, rádoby komediálny, slasher plný smradlavých pseudo-hipiesákov, sprostých kecov, zle natočených drogových scén, primitívnych politických narážok a ďaľších trápností; skrátka nehorázna chujovina. Presne to sa podarilo natočiť tomuto netalentovanému, ale mimoriadne iniciatívnemu, babrákovi. *(28.9.2008)

• - Americká zástava, ktorú možno vidieť v jednej zo scén, je "staršej verzii", je na nej totiž len 48 hviezd. Používala sa do 4.7.1959. (beso74)

• - Během natáčení často pršelo, ovšem v jediný den, kdy se měla natáčet scéna s deštěm, ani nekáplo. (Holina)

• - V Nemecku bežal tento film pod názvom President Evil. (beso74)