Zamřížovaná zahrada

Greenfingers

Komedie / Drama

Velká Británie / USA, 2000, 91 min

Něco pravdy na tom, že nejlepší scénáře píše sám život, bude. Jenomže proč téměř vždy musí ostrovní tvůrci zvolit cestu, která vede přes cestičku dlážděnou velkými kusy sentimentu. Nebo snad někdo bude chtít tvrdit, že sám život dokáže nalinkovat takové jednoduché charaktery hrdinům, jejichž chování je odhadnutelné na dlouhé chvíle dopředu, či řadu situací, které často míří až do absurdity. Naštěstí je zde dobrá parta herců v čele s až nezdravě charismatickým Clivem Owenem, kterým divák zbaští cokoliv, dále je tu notná dávka onoho sentimentu, který se ale (ne)překvapivě dobře sleduje a celé to korunuje naprosto originální atmosféra vězeňské zahrady plné rozkvetlých květin, při pohledu na niž se příjemně tají dech a celá ta hodinka a půl uteče v příjemném duchu a tempu. A to tak, že si ani nevzpomenete, že se tento film velmi diplomaticky zastává i těch nejhorších zločinců, o nichž má v reálu každý asi dost pochybné mínění ať má minulost jakoukoliv.(10.8.2005)

Mám slabost pro Owena, pro Anglii, pro květiny a pro Helen, u které jsem nestačila počítat klobouky, ale bylo jich nevídané množství. Greenfingers je příjemně pohodová, nádherně barevná podívaná a já se přiznávám, že poslední dobou jedu po pohádkově romantické vlně, ale je jaro, tak proč ne:-) Když k tomu ještě poslouchám prima muziku a nepřemýšlím moc nad scénářem nebo reálností tohoto příběhu, tak jsem spokojenost sama.(25.6.2014)

No nevim, ale prislo mi to takovy o nicem. Sice samotnej napad pestovat kytky ve vezeni je docela dobrej a originalni, ale zaplnit 3/4 fimu zaberem na vezne jak se usmivaj nad kytkama se mi moc nelibilo. I kdyz to je komedie, tak jsem se zasmal asi dvakrat, coz je na dobrou komedii malo, ale zase na druhou stranu, je to takovej milej film s pohodovou atmosferou. Navic Clive Owen je docela v pohode. Proste nic extra, ale diva se na to prijemne.(9.8.2005)

Nápravné zařízení, uznávaná zahradnice.. „ mám ráda kytky, ty neodmlouvají“ její dcera Prvosenka, spousta podivných kvetoucích kytiček o které se bez špetky zkušenosti a vzdělání, ale se zmatenou láskou starají násilníci a vrazi. A především okouzlující Clive Owen něžně rozmlouvající s čímsi fialovým v květináči. Musím přiznat, že dlouho mě žádný film tak pozitivně nenaladil.Miloučká a velmi příjemná záležitost.(30.8.2005)

Nadprůměrně příjemná televizní zábava. Clive Owen je schopen svým "vězeňským" charizmatem odtáhnout celý film a tady mu pomáhají další dobří angličtí herci Helen Mirren, Warren Clarke (zmačkaný ksicht Dalziel ze seriálu Dalziel a Pascoe) jako ředitel věznice, Danny Dayer (Moff z Human Traffic) atd. Jediné co mi dost kazilo zážitek, byl nepovedený dabing.(16.8.2005)