Comeback

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Osudy rockového zpěváka, frontmana populární kapely, kterého mlýn popularity semlel a on se po určité odmlce, způsobené odvykací léčbou, snaží nejen najít sebe sama, ale i cestu zpátky na výsluní. Režii filmu měl v rukou Václav Křístek a hlavní roli ztvárnil Richard Krajčo. S Pavlem Medkem (Richard Krajčo) se seznámíme v okamžiku, kdy opouští psychiatrickou léčebnu. Jeho svět, to jsou muzikanti z kapely, se kterou vystupoval, manažeři nahrávacích studií a koncertních agentur, atmosféra klubů a hospod. Hroutí se mu manželství, kolegové i kamarádi se vytrácejí. Rozhodne se odejít na venkov a začít znovu. Podaří se mu změnit styl života, najít nové inspirace, obnovit důvěru v sebe sama i vlastní rodiny a naskočit znovu do rozjeté mašiny pop kultury? Peripetie tohoto hudebníka sepsal do scénáře spisovatel Zdeněk Zapletal. Velmi uvěřitelný a dnešní realitu obzvláště reflektující příběh se opírá o slogan, který jej trefně charakterizuje: „Chceme-li se vrátit, musíme mít kam“. (Česká televize)

TV spot

animaxis

Tímhle filmem mně Richard Krajčo přesvědčil, že je to dobrý herec. Děj filmu je takový oddychoví, ale přitom má film i dobrou atmosféru. Ostatní herci hrají taky dobře, takže mezi novějšími českými filmy patří tento k dobrým vyjímkám. Možná není divu, není to žádná komedie. Občas jsem se ale taky zasmál. Nakonec dávám čtyři hvězdičky. ()

venina

Ano, obsahově jednoduchý a otřepaný příběh. K osobě Richarda Krajča jsou často různé výhrady, ale já ho jako herce i hudebníka beru, obojí umí dobře. A když k tomu přidám Ostravu, Beskydy, nostalgii nad strými písničkami Vlasty Redla a Pastrňáka k tomu, tak to je přesně kombinace, které nemůžu odolat - "bo su ostravsky patriot" ()

Nuala

Film, který mě hodně mile překvapil. Richard Krajčo je pro tuto roli nejspíše stvořený, protože v jeho podání působí postava dokonale realisticky, nic není přehrávané. Nejedná se o nic vykonstruovaného, ale o příběh muzikanta, který se klidně může stát. Největší přínos má film právě ve schopnosti ukazovat realitu bez zbytečně zveličených situací. Navíc písničky použité v tomto filmu mají nádherné texty a i když Krajčo nepatří mezi ty nejlépe a nejčistěji zpívající interprety, má to něco do sebe. Tenhle film prostě funguje přesně tak, jak má. ()

freddy

Obraz první: Richard Krajčo opouští protialkoholní léčebnu a čeká na něj natěšená manželka, jenže on se ještě ten večer ožere. Obraz druhý: Richard Krajčo opět opouští léčebnu, tentokrát na něj nikdo nečeká, a tak odjíždí někam do horské vesnice zapracovat na scém comebacku. Tento televizní film je o cestě jednoho zpěváka, kterého semlel alkohol tak, až přišel sokoro o všechno. Richard Krajčo svou roli zvládnul se ctí a bravurou, jako herec určitě své kvality má a byl na tuto roli asi nejlepší volbou. Jenže to je bohužel zřejmě jediný klad tohoto filmu. Dějově se jedná o hodně předvídatelný a klišovitý film, který diváka v podstatě v ničem nepřekvapí a jede po zajetých kolejích žánru. Ale na to, že je to jen televizní film, zcela nepochybně určité kvality a určitou výpovědní hodnotu má. Z mého pohledu se jedná o film, který je ideální na jedno zhlédnutí, ale jestli někoho dokáže odradit od alkoholu, to si nejsem jistý. Abstitenty zřejmě utvrdí v tom, že si vybrali správný životní styl, alkoholiky asi s pitím seknout nedonutí. Ale za pokus to určitě stálo. Ve výsledku film hodnotím dvěma hvězdama. ()

Malarkey

To jsem si zase po dlouhé době střihnul jeden televizní film v režii České televize. Tady jsem byl nalákán hlavně Richardem Krajčem. Výsledek je ale dost nemastnej, neslanej. Je vidět, že tam má plno nacpaných kamarádů a parťáků z Ostravy. Já jsem ale s tímhle muzikantem alkoholikem prostě vůbec nesoucítil. Nebavilo mě zpracování, místy mě štvaly i samotné postavy. Prostě to vůbec nesedlo. ()

• To, že příběh alkoholika a muzikanta Pavla Medka (Richard Krajčo) podkreslují písně Vlasty Redla, není náhoda, protože i on v jisté části svého života musel podstoupit boj s démonem závislosti. (sator)
  • Comeback se natáčel převážně v Ostravě a jejím okolí od 2. do 29. listopadu 2005. Některé scény byly realizovány v Beskydech, např. v obci Trojanovice či Pržno. (Zdroj: Česká televize)