Comeback

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Osudy rockového zpěváka, frontmana populární kapely, kterého mlýn popularity semlel a on se po určité odmlce, způsobené odvykací léčbou, snaží nejen najít sebe sama, ale i cestu zpátky na výsluní. Režii filmu měl v rukou Václav Křístek a hlavní roli ztvárnil Richard Krajčo. S Pavlem Medkem (Richard Krajčo) se seznámíme v okamžiku, kdy opouští psychiatrickou léčebnu. Jeho svět, to jsou muzikanti z kapely, se kterou vystupoval, manažeři nahrávacích studií a koncertních agentur, atmosféra klubů a hospod. Hroutí se mu manželství, kolegové i kamarádi se vytrácejí. Rozhodne se odejít na venkov a začít znovu. Podaří se mu změnit styl života, najít nové inspirace, obnovit důvěru v sebe sama i vlastní rodiny a naskočit znovu do rozjeté mašiny pop kultury? Peripetie tohoto hudebníka sepsal do scénáře spisovatel Zdeněk Zapletal. Velmi uvěřitelný a dnešní realitu obzvláště reflektující příběh se opírá o slogan, který jej trefně charakterizuje: „Chceme-li se vrátit, musíme mít kam“. (Česká televize)

TV spot

ostravak30

Comeback je velmi nenáročný film. První půlku Richard Krajčo po návratu z léčebny prochlastá a pak konečně nastává ten jmenovec slavného seriálu. Že je dílo nadprůměrné především hudebně je nasnadě, když se na něm podílel Vlasta Redl a hudebník Richard Krajčo. Jenže to je asi tak všechno. Scénář je příšerný a některé dialogy pak působí doslova amatérsky. Těžko říct o čem film vlastně je. Název by sice mohl mnohé napovědět, ale nejprve se zpěvák nesnaží vrátit skoro vůbec a pak se mu to zase podaří až příliš snadno. Stejně snadno pak uniká podvůdku od Zuzany Kajnarové a slibovaného rozhovoru, ale do rádia a rozpadu rodiny. Dramaturgicky taktéž velmi slabé. A tak to nejlepší byla opravdu hudba. Milovnicí V. Redla - jako třeba já, si přijdou na své. Jinak ale herci neměli moc co hrát. ()

Lichty

Zajímavý unikát mezi českými televizními filmy. Richard Krajčo si roli zhrzelého muzikanta skvěle užíval a jeho pasáže, kdy zpívá jak písně Vlasty Redla (hlavně Zpívej) či klasiku od Buty (Tramtárie) jsou dojemné stejně jako ústřední Lampion. Stopáž tak akorát, vedlejší výkony slušné a konec decentní, nikoliv přeplácaný. ()

venina

Ano, obsahově jednoduchý a otřepaný příběh. K osobě Richarda Krajča jsou často různé výhrady, ale já ho jako herce i hudebníka beru, obojí umí dobře. A když k tomu přidám Ostravu, Beskydy, nostalgii nad strými písničkami Vlasty Redla a Pastrňáka k tomu, tak to je přesně kombinace, které nemůžu odolat - "bo su ostravsky patriot" ()

Slarque

Další z řady velice dobrých televizních filmů Václava Křístka stojí na hereckém výkonu Richarda Krajča a skvělých písničkách (převážně Vlasty Redla). Krajčo byl zřejmě pro tuhle roli nejlepší možnou volbou a Redlovy písničky znějí stejně dobře, ať je zpívá autor či Krajčo. Ten přidal i pár vlastních a korunovali to Tramtárií i vtípkem s Pastrňákem pro zasvěcené. ()

animaxis

Tímhle filmem mně Richard Krajčo přesvědčil, že je to dobrý herec. Děj filmu je takový oddychoví, ale přitom má film i dobrou atmosféru. Ostatní herci hrají taky dobře, takže mezi novějšími českými filmy patří tento k dobrým vyjímkám. Možná není divu, není to žádná komedie. Občas jsem se ale taky zasmál. Nakonec dávám čtyři hvězdičky. ()

• Comeback se natáčel převážně v Ostravě a jejím okolí od 2. do 29. listopadu 2005. Některé scény byly realizovány v Beskydech, např. v obci Trojanovice či Pržno. (Zdroj: Česká televize)
  • Pavel Medek (Richard Krajčo) hraje na hybridní elektroakustickou kytaru Multiac ACS-SA od kanadské firmy Godin Guitars. (sator)