Comeback (TV film)

Česko, 2005, 85 min

• Karlos80

Někomu se to možná líbilo, pro někoho je možná Richard Krajčo idol dnešní generace? Ale pro mě bohužel ne. Já měl jiné idoly, i když jeho hudbu v jeho podání a s jeho skupinou až zas tak neodsuzuji,a dokonce se mi i líbí. Jinak ale 85. minut, zatracené nudy, všude plno chlastu, zbytečně sprostých výrazů atd. Nebýt ale Krajča nebylo by to takřka o ničem, docela jako slušný herec se mi jevil. Film určitě ocení jak zarytí tak skalní fanoušci. Ale jinak si Richarda Krajča docela za jeho životní názory (nejen na hudbu) a postoje vážím. Něco podobného Krajčo zažil i na vlastní kůži ne? Nebyla to tedy jen jeho zfilmovaná autobiografie? Za 2,5/5*.(4.12.2006)

Tímhle filmem mně Richard Krajčo přesvědčil, že je to dobrý herec. Děj filmu je takový oddychoví, ale přitom má film i dobrou atmosféru. Ostatní herci hrají taky dobře, takže mezi novějšími českými filmy patří tento k dobrým vyjímkám. Možná není divu, není to žádná komedie. Občas jsem se ale taky zasmál. Nakonec dávám čtyři hvězdičky.(19.7.2014)

Zajímavý unikát mezi českými televizními filmy. Richard Krajčo si roli zhrzelého muzikanta skvěle užíval a jeho pasáže, kdy zpívá jak písně Vlasty Redla (hlavně Zpívej) či klasiku od Buty (Tramtárie) jsou dojemné stejně jako ústřední Lampion. Stopáž tak akorát, vedlejší výkony slušné a konec decentní, nikoliv přeplácaný.(9.12.2006)

Další z řady velice dobrých televizních filmů Václava Křístka stojí na hereckém výkonu Richarda Krajča a skvělých písničkách (převážně Vlasty Redla). Krajčo byl zřejmě pro tuhle roli nejlepší možnou volbou a Redlovy písničky znějí stejně dobře, ať je zpívá autor či Krajčo. Ten přidal i pár vlastních a korunovali to Tramtárií i vtípkem s Pastrňákem pro zasvěcené.(3.1.2007)

Film, který mě hodně mile překvapil. Richard Krajčo je pro tuto roli nejspíše stvořený, protože v jeho podání působí postava dokonale realisticky, nic není přehrávané. Nejedná se o nic vykonstruovaného, ale o příběh muzikanta, který se klidně může stát. Největší přínos má film právě ve schopnosti ukazovat realitu bez zbytečně zveličených situací. Navíc písničky použité v tomto filmu mají nádherné texty a i když Krajčo nepatří mezi ty nejlépe a nejčistěji zpívající interprety, má to něco do sebe. Tenhle film prostě funguje přesně tak, jak má.(6.4.2007)